Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 30 września 2020 napisz DONOS@

Zamknęli kolejny odcinek Legionów

cz śr, 22 września 2004 06:12

Od dziś zamknięty dla ruchu został odcinek Alei Legionów od ulicy Polowej do Dmowskiego. Tak jak w przypadku zamknięcia Legionów pomiędzy Placem Kościuszki a Polową spowodowane jest to remontem ulicy. Na tej pierwszej części już kładziona jest już pierwsza z trzech warstw asfaltowego dywanika. Zakończenie remontu Alei Legionów planowane jest na koniec października.

Trzęsienie ziemi w Łomży!

cz wt, 21 września 2004 15:42

Najpierw o 13.15, a później o 15.35 w Łomży zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy były na tyle silne, że w niektórych blokach np. przy ulicy Łagody 5 - kwiaty pospadały z parapetów. “To niespotykane zjawisko. Nigdy wcześniej czegoś takiego u nas nie było” - twierdzą w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW w Białymstoku. W Suwałkach wystąpiły pęknięcia w budynku Szpitala Wojewódzkiego, jednego bloku i kilku - co najmniej trzech - innych budynkach.

Trzęsienie ziemi... w Łomży

cz wt, 21 września 2004 14:21

O 13.15 na północnym-wschodzie Polski zatrzęsła się ziemia. Informacje potwierdzają Centra Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie i Białymstoku. Ziemia zatrzęsła się także w Łomży i Ostrołęce. Wstrząs był silny - jak poinformował Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW Bogdan Maksim miał około 4.5 stopnia Richtera. Epicentrum znajdowało się około 180 km. na płn. zach. od Suwałk. "Nikt nie ucierpiał. Strat i szkód nie zanotowano. Służby zachowują stałą gotowość do działania. Zakład Sejsmologii PAN nie przewiduje wstrząsów wtórnych." - napisał w specjalnym komunikacie Maksim.

W Perspektywie nie ma ciepłej wody

cz wt, 21 września 2004 14:18

25. bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa nie ma ciepłej wody. To efekt prac jakie na osiedlu rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Ma ono wymienić armaturę w komorze ciepłowniczej na sieci magistralnej pomiędzy budynkami przy ulicy Porucznika Łagody 1 i Kazańska 8. MPEC zapewnia, że jutro prace zakończy i włączy dostawy ciepłej wody.

Posprzątana Łomża

cz wt, 21 września 2004 14:07

Ponad osiem ton, różnego rodzaju śmieci, znaleźli w Łomży uczestnicy akcji “Sprzątanie Świata”. Trzydniowa, międzynarodowa, akcja w mieście trwała praktycznie tylko jeden dzień. W piątek znaczna część łomżyńskich uczniów zamiast na lekcję poszła w miasto szukać śmieci.

9 osób rannych, w tym 3 ciężko, w wypadku w pobliżu Kolna

cz wt, 21 września 2004 09:56

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed 6. rano w okolicach wsi Borkowo około 6-ciu kilometrów od Kolna. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad kierownicą, wpadł do rowu i dachował.

Uboga Łomża

cz pon, 20 września 2004 12:27

Około 4400 rodzin z Łomży ma dochód poniżej 504 złotych na osobę – szacuje ratusz. Od pierwszego dnia maja do września Oddział Świadczeń Rodzinnych wypłacił łącznie niemal 3 mln 400 tys. zł. świadczeń rodzinnych. Otrzymało je 3391 wnioskodawców.

"Kawa czy herbata" z łomżyńskim proboszczem

cz pon, 20 września 2004 07:48

Ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży był gościem porannego programu telewizyjnego „Kawa czy herbata” emitowanego w programie pierwszym telewizji publicznej. Rozmowa dotyczyła przyznanego mu tytułu „Proboszcza Roku”. Sam ks Godlewski rozmowę potraktował jako okazję do promocji swojej parafii i parafian.

Kosztowne bezrobocie

cz so, 18 września 2004 22:28

Niemal 14 milionów złotych wydał w tym roku łomżyński Urząd Pracy w ramach tzw. Funduszu Pracy. Zdecydowana większość pieniędzy poszła na zasiłki i świadczenia dla bezrobotny – ponad 11 milionów złotych. Na zwalczania bezrobocia – czyli tzw. aktywne formy - wydano niemal 2 miliony 300 tysięcy, a na opłaty pocztowe i prowizje bankowe niemal 56 tysięcy złotych.

W Kolnie wicestaroście zarobków Rada ustalać nie może

cz so, 18 września 2004 13:34

Wojewoda Podlaski stwierdził nieważność znowelizowanych zapisów Statutu Powiatu Kolneńskiego dotyczących zwrotów kosztów podróży i diet wypłacanych Wicestaroście i pozostałym członkowie Zarządu Powiatu. Radni chcieli by to oni ustalili te zasady, wojewoda twierdzi tymczasem, że w przypadku gdy te osoby nie są radnymi ustala to tylko i wyłącznie Starosta.

Kubrak apeluje do Belki w sprawie powiatowej kultury

cz pt, 17 września 2004 15:21

"Samorząd Powiatu Łomżyńskiego zwraca się z prośbą i apelem o ostateczne, systemowe i sprawiedliwe uregulowanie zasad finansowania instytucji kultury przekazanych jednostkom samorządu terytorialnego szczebla powiatowego z dniem 1 stycznia 1999 roku.” - napisał w liście do Premiera Marka Belki Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak.

Bociany policzone

Foto: Bociany policzone
cz pt, 17 września 2004 15:14

W ramach VI Międzynarodowego Cenzusu Gniazd Bociana Białego na terenie powiatu łomżyńskiego przeprowadzona została akcja liczenia bocianów. Znaleziono 745 gniazd - 545 z młodymi zdolnymi do wylotu oraz 200 gniazd bez "przychówku". Wwiele spośród tych 200 było zajętych przez dorosłe bociany, które jednak nie złożyły jaj, utraciły je, bądź wszystkie pisklęta, które się z jaj wykluły zginęły z różnych przyczyn.

Balkon spadł bo... musiał spaść

cz pt, 17 września 2004 14:28

To nieco uproszczony wniosek z ekspertyzy przygotowanej przez specjalistów z Politechniki Białostockiej badających czemu w sierpniu z bloku przy ul. Dmowskiego 4. oderwał się balkon. Przypomnijmy: nikomu nic się nie stało, ale niewiele brakowało a doszłoby do prawdziwego nieszczęścia – dosłownie na chwilę przed tym jak balkon się oderwał zeszła z niego kilkuletnia dziewczynka.

Farna z wodozdrojem

Foto: Farna z wodozdrojem
cz pt, 17 września 2004 14:02

W czwartek, w samo południe, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński przeciął wstęgę w barwach miasta symbolicznie, ponownie, otwierając ulicę Farną. Kilkudziesięciometrowa uliczka jest jedną z najstarszych w mieście i łączy ulicę Długą i Stary Rynek z Dworną. Za około 180 tys. złotych wyłożono na niej bruk, ustawiono stylizowane ławeczki i latarnie, a na samym środku ustawiono “wodozdrój”.

Jarosław Cholewicki wiceszefem KK ZPP

cz cz, 16 września 2004 10:50

Jarosław Cholewicki – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - został wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Związku Powiatów Polskich. Komisja ukonstytuowała się wczoraj, a w skład jej zarządu weszło sześć osób. Komisja ma przede wszystkim być ciałem doradczym i opiniującym rządowe pomysły na samorządową kulturę.

Niemcy mogą przestać lubić IE

mm śr, 15 września 2004 12:06

Użytkownicy sieci powinni zamienić swoje przeglądarki Internet Explorer na Mozillę lub Operę

Łomża będzie miała nowego Komendanta

cz wt, 14 września 2004 19:03

Młodszy inspektor Bogdan Rutkowski obecny Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem zostanie Komendantem Miejskim Policji w Łomży. We wtorek Komendanta Wojewódzki Policji w Białymstoku - Adam Mularz przedstawiał go Staroście Łomżyńskiemu i Prezydentowi Łomży.

7,5 tys. zł na walkę z bezdomnością

cz wt, 14 września 2004 12:39

Niespełna 5 tysięcy dla Caritas i ponad 2600 zł dla Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego w Łomży – tak wojewoda podlaski podzielił pieniądze na walkę z bezdomnością i pomocy osobom bezdomnym. Z ogólnej puli ponad 78 tys złotych, jakie otrzymał on z rządu na ten cel, łomżyńskie instytucje dostały mniej niż 10%, a białostockie ponad 3/4.

Zmarł ks. prałat Jan Ludwik Grajewski

cz wt, 14 września 2004 09:23

W poniedziałek wieczorem, nagle, zmarł ks prałat dr Jan Lucjan Grajewski, dziekan zambrowski, kanonik gremialny Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej. Miał 55 lat. Od pierwszego lipca bieżącego roku był proboszczem parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświetszej w Zambrowie. Był też dziekanem Dekanatu Zambrowskiego. Przez wiele lat związany był z Kolnem, gdzie od 1997 roku pracował jako proboszcz tutejszej parafii i dziekan dekanatu kolneńskiego.

Marszałek pożyczy łomżyńskiemu szpitalowi kilka milionów

cz wt, 14 września 2004 08:06

Samorząd województwa podlaskiego chce pożyczyć trzem szpitalom – w tym i łomżyńskiemu - około dwadzieścia milionów złotych. Pożyczka na preferencyjnych warunkach, byłaby spłacona za 10 lat. Szpitali w Łomży miałby otrzymać kilka - najprawdopodobniej około 5 milionów złotych. Marian Jaszewski dyrektor wojewódzkiego szpitala w Łomży podkreśla, że jest sceptykiem, ale dodatkowe pieniądze placówce bardzo by się przydały. Dziś dług tzw. wymagalny szpitala przekracza już 8 milionów złotych.

« · «« · 1035 · 1036 · 1037 · 1038 · 1039 · 1040 · 1041 · 1042 · 1043 · 1044 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę