czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
płyta indukcyjna

Czy ktoś z Forumowiczów posiada płytę indukcyjną w domu jednorodzinnym i mógłby się wypowiedzieć jak takie urządzenie sprawdza się w kuchni? jak bardzo wzrosły rachunki za prąd? Dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

a czemu rachunki miały by wzrosnąć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

ja użytkuję płytę indukcyjną marki Samsung od listopada 2013r modelu nie pamiętam, wiem na pewno że jest w klasie oszczędności energii A ++, i moje rachunki wzrosły średnio o 20 - 25 zł/msc. Jak na razie jestem z niej bardzo zadowolona, tym że moje zadowolenie trochę spadło gdy w lipcu 2014r przestała działać tak samoistnie nie chciała się włączyć dwa razy była w serwisie w Ostrołęce bo w Łomży nie ma serwisu kuchni i od tamtej pory jest ok. Raczej nigdy nie wrócę już do kuchni gazowej, tutaj wszystko szybko się gotuje, łatwo o utrzymanie czystości, gdy porostu coś mi wyleci na płytę to zestawiam garnek i wycieram szmatką, nic się nie przypala , nie rysuje, garnki tez kupiłam za 200 zł ze zwykłej stali nierdzewnej, także ja jak najbardziej polecam, minus jest w przypadku braku prądu ale u nas rzadko to się zdarza. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

my uzywamy plyty zelmer. koszta porownywalne z gazem ale komfort o niebo lepszy no i utrzymac w czystosci latwiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Nie myśl tylko kupuj płytę indukcyjną, a na pewno taniej będziesz gotować niż na gazie. Szybko i czysto, jeden mankament to zakup garnków, ale działają nawet na niej garnki emaliowane o płaskim dnie, musisz sama sprawdzić. Ja nigdy nie wrócę do kuchni gazowej, ani żadnej innej poza indukcją. Nie kupuj tylko Amiki, osobiście mam Elektrolux. Gorąco polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

używam od siedmiu lat indukcji marki Teka, zero problemów Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

używamy płyty marki teka i nie zauważyliśmy znacznego wzrostu kosztów. garnki z ikei sprawdzają sie doskonale. i nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnej płyty. jeden minus-w razie awari prądu niestety nie ma nawet jak wody na herbate zagotować także posiadanie awaryjnej małej butli z palnikiem robi sie konieczne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Ja również od 2 lat używam indukcji i nigdy nie wrócę do gazu. Zero problemu z czystością oraz szybsze gotowanie. Rachunki za prąd są porównywalne. Polecam płytę electroluxa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

U nas rachunki za prąd wzrosły. Tak o 20 zł podobnie jak pisze poprzednik . Nie jest to jednak duży wzrost a jednak wygoda bardzo duza i raczej nie wrócimy do gazu ( za który również trzeba płacić...). Bardzo łatwo się czyści i z wyglądu również jest fajniejsza. Mamy ten model:
- droga ale oferuje bardzo dobrą jakość. Jest jeszcze czarna wersja,z którą sam obstawiałem z uwagi na niższą cenę ale żona oczywiście uparła się na białą bo ładniej wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Wykorzystując płytę z opcją flexipower o ekonomię nie ma co się zbytnio obawiać. Masz dużo większą kontrolę nad zużyciem prądu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Rachunki jeżeli rosną to są raczej to niewielkie podwyżki. Bezpieczeństwo też ma swoją cenę. Ja przy zakupie również się wahałem, bo to niby większe zużycie, to trzeba kupić nowe garnki itd. Sprawdzałem jednak różne testy w Internecie i pytałem w salonach m.in. w Max Kuchnie i jednak zalet takiego rozwiązania jest znacznie więcej. Szczególnie zwróciłbym uwagę na bezpieczeństwo, a jeżeli ktoś ma małe dzieci to jest to bardzo ważny powód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Ja mam płytę indukcyjną, ale nie w domu jednorodzinnym więc się nie wypowiadam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

mam w domu płytę jestem bardzo zadowolona, ale warunkiem satysfakcjonującego u zytkowania jest bardzo dobra wentylacja płyty. jak wiadomo wentylatory odprowadzające ciepło są po płyta wieć ciepło nie wydziela się do góry jak w przypadku zwykłej ceramiki , tylko pod spód, wiec dobry stolarz i powinno być ok. osobiście polecam.

??!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Ludzie, jak ktoś do tej pory miał kuchnię gazową, a teraz ma indukcję, to jasne że mu rachunki za prąd wzrosną. Kuchnia indukcyjna to nie perpetuum mobile... A czy jest taniej czy drożej, to trzeba sobie policzyć ile płaciliście wcześniej za gaz? Na pewno jest wygodniej i czyściej. I nie śmierdzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Ja posiadałem, przesiadłem się z ceramika A++ i w zasadzie różnice nie są zauważalne, ale zauważalnie wygodniej się z takiej korzysta :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Mam indukcję i jak najbardziej polecam. Jeśli miałaś kuchenkę elektryczną różnicy w rachunkach nie będzie, te nowoczesne płyty wcale dużo prądu nie pobierają. Oczywiście to też od mocy zależy itp. ja się sugerowałam tymi radami przy wyborze www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-plyta-indukcyjna-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie.bhtml i nie żałuję. Jeśli masz teraz płytę gazową to rachunki za prąd wzrosną wiadomo ale odejdą te za gaz, jedno wejdzie w drugie. A na indukcji gotuje się szybciej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

w.y.p.i.er.d.a.l.a.j trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

Badziew nic więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: płyta indukcyjna

uzywamy ich na tej samej płycie, na płycie BOSCH PIE631FB1E - https://rankingi.net/agd/do-zabudowy/plyty-indukcyjne/#top1

Pozdrawiam,
lilakar

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org