piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Czy dobrze rozumiem że jadący w górę Przykoszarową do ulicy Zawadzkiej jak mają zielone światło to muszą przepuścić wyjeżdżających z naprzeciwka(chodzi o ten zakręt ostry w lewo i nową sygnalizację która niedawno powstała) z osiedla ludzi?ja osobiście Myślę że trzeba przepuścić tych wyjeżdżających z osiedla którzy jadą na wprost, po prostu reguła prawej ręki. Co o tym sądzicie?

new

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

wyjeżdżający z osiedla powinni ustąpić pierwszeństwa bo to droga wewnętrzna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

No tak ale wyjeżdżając z osiedla też masz światła i jak masz zielone to znaczy chyba że możesz jechać I masz pierwszeństwo bo będziesz miał gości z lewej strony a w pierwszej kolejności chyba patrzy się na światła a nie na to że to droga wewnętrzna .No tak mi się wydaje. Gdyby światła nie działały to wtedy pewnie miałbyś rację ale 100% pewności nie mam

new

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Jest blad w sygnalizacj. Jednoczesnie zielone od sklepu motoryzacyjnego a dwupasmowka w kierunku nowego odcinka. Ok 4-5 sekund. Prosze to zmienic bo auto potraci i bedzie lipa

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Tak kolego tak powinno że ci wyjeżdzając z osiedla mają pierwszeństwo. Światłą są ważniejsze niż znaki...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Transporder co miało znaczyć te twoje masakra?Cytujesz pierwsze słowa rodziców jak cię zobaczyli?

new

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Ludzie na tym skrzyżowaniu nauczyli się jeździć na pamięć i jadą na lewoskręcie od ul. Przykoszarowej jak po swoje, ignorując wyjeżdżających z osiedla. Tylko czekać, aż pojawią się stłuczki. Można temu zapobiec, zmieniając ustawienia programatora na takie, by każdy z wlotów rotacyjnie miał prawo odrębnie wjechać na skrzyżowanie i je opuścić ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Ktoś chyba za bardzo nie pomyślał. Lewoskręty z Przykoszarowej jadą na pewniaka nie spodziewając się, że ci wyjeżdżający z osiedla też mają zielone. Tylko patrzeć jak będzie BUUUM! Zaskoczeni mogą być też piesi na przejściu, bo z kolei skręcający w osiedle nie wiedzą, że piesi w tym samym czasie mają zielone światło!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Wystarczy jechać zgodnie z przepisami skrzyżowanie jak inne z sygnalizacją świetlną ale jak ktoś jeździł furmanką i za masło prawo jazdy to jak by nie oznaczyli to i tak na swiatła /znaki nie patrzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Ale problem! ;-)
Ludzie przecież to zwyczajne skrzyżowanie i nie wiecie już jak jeździć jak zamontowali wam światła? :-D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Ja wiem jak jeździć, ale inni najwyraźniej nie. Czytaj ze zrozumieniem. Jeszcze nie jeden się zdziwi, zwłaszcza z tych lewoskrętów w Zawadzką...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

A i korki aż do kościółka na Przykoszarowa

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

tam powinno byc rondo :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Widzę że przez jakiś czas lepiej nie zapuszczać się w rejon nowego skrzyżowania dopóki BL-ki nie oswoją się z nim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Te skrzyżowanie świetlne to totalna porażka,mieszkam tuż obok i nigdy nie było takich korków jak teraz ,ostatnio stałem przy cmentarzu .Według mnie nie powinno być tam świateł ,a droga z pierwszeństwem przejazdu przykoszarowa zawadzka Tak jak było dotychczas .Na giełczyn jedzie trzy auta a na lewo skręcie w zawadzką stoi 50.I gdzie tu ekologia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Większy problem będzie w zimę jak spadnie śnieg i zrobi się ślisko. Ruch będzie wolniejszy, a wtedy korki będą dużo dłuższe. Kierowcy będą chcieli omijać te światła i zaczną poruszać się po drogach osiedlowych. Do tego jak zamkną ul. Wiosenną (takie są plany)to zrobi się prawdziwy kocioł. obecnie Ulice takie jak Bursztynowa , Pszczela , Słonecznikowa zostały zrobione jako ślepe, a więc ruch nie może rozłożyć się równomiernie i to potęguje zatwardzenie na ulicach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Miejmy nadzieję że cykl długości zmiany świateł będzie korygowany jak tam jeżdżę codziennie i mi to nie przeszkadza. Ruch jest duży bo wszyscy tamtędy gnali bo nie było świateł omijając Piłsudskiego a niebawem znowu wrócą na dwupasmówkę i ruch zmaleje, auta od Giełczyna, Zawad i od Konarzyc też zaczną jeździć nową zawadzką więc wszystko niebawem wróci do normalności tylko trzeba zaktualizować drogę przejazdu i poczekać na ostateczne otwarcie zawadzkiej. Już malują pasy, oświetlenie działa więc ku końcowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzyżowanie przykoszarowa zawadzka

Fajna uliczka na miejskie wyścigi tylko nie potrzebnie te rondo w środku pola to samo się tyczy ronda na ul.Meblowej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org