piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Brak zaufania do urzędu i władzy

Jakim cudem tak dajemy się .... mać ..
Przez całe swe życie nijaka Ania (Pani Ania) mieszkała w mieszkaniu komunalnym - tak po co martwić się o przyszłość, tyrać kredyty itp., LESZCZE zapłacą.
Po jakimś czasie w lokalu zamieszkałym (całej nieruchomości z podobnymi roszczeniowymi typami) trzeba zrobić remont .. i co.
Nosz ... mać ludzie obudźmy się
Czy ktoś z \"normalnie tyrających\" z kredytami, mieszkaniami kupionymi z wielkimi wyrzeczeniami może to jeszcze trawić ???

Chytra babo, całe życie mieszkasz na sępa, na min. mój/nasz koszt i jeszcze masz czelność czegokolwiek oczekiwać !!!
Kup se za ciężko zaoszczędzoną kasę/kredyt własną nieruchomość, płać niebotyczną kasę za jakiekolwiek remonty lub rób je sama - zobaczysz ile to kosztuję kasy i wyrzeczeń (wyprowadzka do innego lokalu - komu z właścicieli mieszkań/domów kupionych za własną kasę ktoś zaproponował lokal zastępczy)

Tak jestem za pomocą potrzebującym, ale nie na tych zasadach że państwo świństwo chce żyć lepiej niż ci którzy płacą za tą pomoc.
Np podwinie się noga w życiu (tragedia rodzinna, śmierć, choroba lub po prostu bankructwo itp nieszczęścia) dostajesz lokal za darmo (+opłaty za media) jako pierwszy w kolejce, ale po jakimś czasie (kilka lat 3/4 max) i wy.. lądujesz na końcu listy oczekujących, był czas na \"ogarnięcie się\", nie zawsze wychodzi, poczekasz dostaniesz następny, ale za każdym razem przeprowadzka, nawet jeśli będzie 100 wolnych lokali i jeden oczekujący, przeprowadzka !!!
Po paru latach lista będzie naprawdę mała ! (k.. jeszcze dziedziczenie - hodowanie roszczeniowych nierobów)

To ma by pomoc doraźna a nie dożywotnia danina od leszczy co harują na własne kredyty !

Dzięki takim ludziom już lubię \"gwiazdeczkę\" łomżyńskiego PIS, mieszkanie komunalne to pomoc innych obywateli biedniejszym (nie państwa to my płacimy podatki) a nie śmierdzący obowiązek, za bardzo się państwo świństwo stało roszczeniowe, setki ludzi ciężko tyra na wynajem a tu bieda bo przeprowadzka.
No się nie podoba to nie korzystaj z tej pomocy ...
nosz ... szkoda klawiszy ....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Nie wiem czy doczytałeś ale tam w rodzinie są niepełnosprawni. A to że ty się zakredytowałeś nie znaczy że każdy musi, chce, potrzebuje albo może, są różne sytuacje życiowe, trochę empatii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Akurat ja nie mam kredytu, ale wielu moich znajomych je ma...
a kilku znajomych mieszkających w komunalnych mieszkaniach jeździ takimi samochodami że ja mający 2 mieszkania mogę im zazdrościć - no tak, ja remonty robię za swoje a ci co 1 wynajmują to pewnie jacyś idioci.

Niepełnosprawność to wielki problem, takim ludziom trzeba pomagać, ale dzięki w/w kosztuje to nas płatników za dużo !

Nie wierzysz jedź np pod blok przy Rubinowej, dlaczego ludzie żyjący na min. mój koszt jeżdżą furami za 50-60 tysia (nie wszyscy ale kilka takich aut tam jest), jak to nie stać go na wynajem mieszkania a stać na takie auto to chyba ten system jest po... chorowany..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Znałem kiedyś jednego pana, który miał dostać mieszkanie komunalne na Śniadeckiego. Było to jakieś 15 lat temu. Pracował na czarno(jego wybór) . Kupno samochodu za ok 100k wtedy to nie było nic złego. Bo w sumie co to złego? Ale kwestia związana z mieszkaniem to była taka. Niech frajery płacą za mieszkanie....ja napisałem o komunalne to mają dać. Każdy miał się nim przejmować, ale w drugą stronę to już nie działało. Społeczeństwo mamy roszczeniowe.

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

a ilu ze śniadaka albo rubinowej siedzi za granicą i ciągną nas na kasę? tym to się nikt nie zainteresuje

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Kiedyś stanąć w kolejce do MOPSu to był wstyd, dziś to sposób na życie. Praca jest dla jeleni. Mieszkania komunalne mają za wysoki standard, kibel jeden na piętro jak u Ferdka Kiepskiego. Bedzie chęć by iść na swoje, a tak mieszkam od dziecka i przez łeb nie przejdzie,że można inaczej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Ja jestem za tym żeby ludzie posiadali to co na ich stać, zarobisz i kupisz to twoje a jak cię nie stać to przykro ale nie ma kasy od tych co pracują zarabiają i mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Kobieta pracuje, mąż i syn na pewno mają rentę z tytułu niepełnosprawności, więc są trzy stałe dochody w rodzinie.

Żaden bank nie odrzuci wniosku o kredyt mieszkaniowy przy trzech stałych dochodach.

Brać mieszkanie w kredycie i nie żerować na podatnikach, tylko dlatego że im się wydaje, że \"im się należy\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Widać po komentarzach, że wszyscy tu piszący mają się świetnie, są młodzi, zdrowi i nie znają życia. I niech Wam się szczęści! Obyście nigdy nie zaznali trudów i trosk związanych z chorobami, niepełnosprawnością i kosztami z tym związanymi. Ludzie bez cienia empatii, widzą tylko pieniądze ( renty ) z powodu chorób, ale nie widzą trudu, kosztów i zmartwień i cierpienia tych chorych. Wstydżcie się! Jesteś młody i zdrowy, to możesz brać sobie kredyt pół miliona na mieszkanie, ale nie udzielaj takich rad komuś, kto ma w domu chorych, niepełnosprawnych. A jeżeli nadal nie potrafisz ewentualnie nie chcesz zrozumieć trudnej sytuacji tej rodziny lub innych, to weż te pieniądze ( renty ), ale tez razem z nimi weż te choroby i niepełnosprawność. Zobaczysz i poznasz życie i być może przestaniesz komuś udzielać bezsensownych rad, a już na pewno przestaniesz krytykować.

YOKO 1974

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Ja czegoś tu nie rozumiem, w art. czytamy:

Ratusz mówi o złym stanie technicznym budynku i chęci pozyskania środków zewnętrznych na jego remont. Dofinansowanie miałoby pochodzić z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego, ale jak tłumaczy urząd, „jeżeli ten remont lub ta przebudowa nie dotyczy lokalu mieszkalnego zajmowanego przez lokatora na podstawie obowiązującej umowy najmu”. Jeśli lokatorka miałaby wrócić do zajmowanego wcześniej mieszkania, zdaniem Ratusza, „skutkowałoby to koniecznością zwrotu dofinansowania”.

To dla kogo remontowane są te mieszkania , jak lokator nie będzie mógł wrócić.

Kobiecie zgodnie z prawem należy się mieszkanie i nie ma co tu dyskutować.

Do tych wszystkich co tak ujadają ze to z ich podatków, niech lepiej zainteresują się, ilu pracowników MPGKiM , spółek należących do miasta , czy tez urzędników dostało mieszkanie od miasta poza kolejnością. To ci biedacy, a może cwaniaki. Warto przeanalizować ostatnie 10 lat.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Aaaaaaa to, że sąsiad kradnie to i ja mogę. Może nie zmieniajmy tematu.
A to, że matka korzystała z pomocy miasta, córka korzysta i jej dziecko też idzie w tym kierunku? Może ktoś kiedyś wyjdzie z tego zaklętego kręgu i zacznie normalnie żyć za swoje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Wiem jedno, prawdziwie potrzebujący wstydzi się prosić a jest cała masa kombinatorów, którzy z niepełnosprawności /prawdziwej lub przekombinowanej/ czerpią zyski.

Całe rodziny siedzą na zasiłkach/rentach a niektórzy z nich na czarno pracują, dokładna kontrola powinna to zweryfikować.

Wg mnie ,,darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda,, a jak nie pasuje to mieszkań do wynajęcia jest dużo.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Cytat:

To dla kogo remontowane są te mieszkania , jak lokator nie będzie mógł wrócić.


I to jest trop sprawy w którym powinna zmierzać dyskusja. Dla kogo za miejskie pieniądze remontuje się miejską kamienicę? Czy wyremontowane mieszkanko będzie można kupić, kto będzie je mógł kupić i za ile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Autor: panidomu


Panidomu nie widzi tych co przy korycie podnoszą sobie diety , wypłaty dla władzy, praca dla swoich, mieszkanie z zasobów komunalnych dla wybitnych fachowców z ZGM i innych spółek należących do miasta. Oni wstydu nie maja, Im się wszystko należy. Biedaki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak zaufania do urzędu i władzy

Zgodnie z uchwałą RM 289/XXXIV/13 kilka z nich (konkretnie 5 szt.) może zabezpieczać potrzeby mieszkaniowe osobom zatrudnionym przez Miasto Łomża lub jej jednostki. Warunkiem jest posiadanie specjalistycznych kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zadań własnych gminy. Takim również miasto może wynająć lokal komunalny i na chwilę obecną 1 mieszkanie zasiedlone jest w ten sposób.

Ilu takim fachowcom przydzielono mieszkanie komunalne poza kolejnością a później ten fachowiec opal cienkim moczem firmę .



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org