piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dziś w Warszawie zobaczą

Dziś będzie w stolicy WIELKA parada sprzętu rolniczego
z najwyższej półki.Warszawiacy niech zobaczą jakimi sprzętami
śmiga polska wieś.Pierwszy raz niektórzy zobaczą na oczy Lamborghini.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

wow taki zaszczyt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

a mnie ciekawi, czy Ci \"nasi\" z Konarzyc też pojadą do \"stolycy\"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

siwysiwy jedź i Ty może dadzą Ci się przejechać Lamborghini....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Kiedyś śmigałem u znajomego.Fajna jazda.
Klima,radyjko tylko podusi brak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Dokladnie ciągniki po 200 tys 300 tys. Mówią na blokadach ze kredyty maja do spłaty .chcieli sie szybko i dużo dorobić to niech splacaja .co za ściemnianie rolników żeby im unia kasy nie dawala to rozumiem ale na rolnictwo w pytę kasy dostaje.zadnych oplat nie maja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

rozowe okulary myslisz że ceny utrzymania w mieście i na wsi sa takie same za wode rolnik płaci wiecej niz Ty za całe mieszkanie i swoje puste zycie przenies sie na wies tez nie bedziesz miec oplat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Z Kojarzyć nie pojadą bo oni mają sprawka tylko do jeździecka po polach. W W-wie trzeba ścigać i mroźna zapłacić mandat za wolną jazde

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Myślę, że władze powinny maksymalną ilość drogówki skierować do sprawdzenia stanu pojazdów, dowodów, OC a przede wszystkim stanu trzeźwości. W ogóle masę służb powinni na nich skierować.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Zmieniam zdanie - zapoznałem się z problemem rolników i jestem za nimi, mają rację że protestują. Ceny żywca za grosze a w sklepach kiełbasa pół na pół z papierem toaletowym zmieszana ponad 20zł za kg. Za nadwyżki mleka kary - a miało być tak różowo.... Ludzie kredytów nabrali a teraz nie jest tak łatwo je spłacać.. Te ciągniki co im tak zazdrościcie i gospodarki to własności banków - zanim będą ich własnością to jeszcze minimum jedno,dwa pokolenie.. Nie ma czego zazdrościć. Jestem za nimi mimo że sam jestem z miasta.... Wcześniej byłem przeciwko ale to dlatego że nie do końca zapoznałem się ze wszystkim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Słucham w radiu: :Walczymy o swoje, polski chłop bankrutuje...\" Należy się dostosować do rynku, a nie rynek ma sie dostosować do chłopa. Jeden się nadaje do prowadzenia biznesu a inny nie. Jestem za naturalnym przesiewem.
Jak kiełbasa w sklepie za droga i słaba, to jest nisza do produkcji swojskiej, po co sprzedawać świnie?
Jak polski Chlop chce konkurować z zwiazkami rolniczymi na zachodzie? Skoro u nas w kraju wykorzystuje max 18% możliwości produkcyjnych. Co z tego ze ma sprzet za 1 mil jak to samo by zrobił sprzętem za 10 tys. Na zachodzie praca jest 3x droższa i mogą wyprodukować taniej. Już słyszałem co mądrzejszy i rozwojowy rolnik sam choduje i produkuje finalny produkt, np sadzą jabłka, przetwarzają i dystrybuują pomijając pośredników. Ci rolnicy nieprotestują. Im to gra, bo będa dzierżawić lub skupować ziemie tych co dziś zbankrutują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

majatyszka zakładam, że mieszkasz na wsi. Jeśli tak, powiedz mi jaką składkę zdrowotną płacisz kwartalnie w Krusie jako rolnik, bądź mieszkaniec gospodarstwa rolnego?

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Zywiec drogi,cos ok.3.3 za 500ml
Jak sie nie umnie liczyc,to sie ze splatami kredytow na sprzet mozna przeliczyc.brali,bo dawli.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

wc widzę źe twój nik świadczy o twoim pochodzeniu ale nie warzne Teraz powinni wyjść wszyscy i albo by to wszystko jebneło ten cały system okradania ludzi albo krew bu się polała i w każdym z tych przypadków wyidziemy na plusie a wy się czepiacie źe rolnik nie chce produkować źywca po 4 zł. a nam za kg wędliny powiedzą 35 zł i co ienen z drugim skuli mordę pujdzie i kupi tylko 20 dkg. bo na tyle go stać i co dalej teź rolnik winien? Pojebusy

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Zusu nie płacą leczenia i emerytur pokrywają 10% dopłaty do ziemi paliwa kredyty na 1 % czego jeszcze chcecie każdy kto ma firmę jeśli przestaje się opłacać zmienia profil a nie strajkuje
A jak was raty doganiają to trzeba było myśleć przy zakupie o tańszym sprzęcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

madagaskar prawde pisze! polac mu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Hehehe. Przekwakifikowac sie.? No jasne tylko na co? Jakby bylo cos pewnego w rolnictwie i za godziwe pieniadze to nikt by nie strajkowal. A dzis polskie rolnictwo wyglada tak: wieprzowina 3.5/kg, mleko 1.2/ltr, wolowina 6.5/kg, sadownictwo i warzywnictwo to nie upada a juz lezy (po 10gr/kg jablek) pozostaja tylko te \"milardy\" z unii. koszty produkcji to kosmos przy takich placach. Moze ktos \"madry\" z tego forum powiedzial by na co maja sie ci rolnicy przestawic???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Rolnicy ciężko pracują to prawda. Ale czy tylko oni. Czy na wsi czy w mieście praca jest mało opłacana. Tylko dlaczego rolnik nie powie ile naprawdę zarabia. Robotnik na budowie za miesiąc pracy dostanie 2000 zł, albo i nie. Rolnikom ciągle mało. Chcą dopłat. To może państwo dopłaca całemu społeczeństwu, bo każdy czuje się pokrzywdzony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Rolnicy to uprzywilejowana grupa społeczna ale to nie oznacza, że mają dopłacać do interesu i kto liczyłby się z rolnikami gdyby protestowali na swoich podwórkach? Jestem za i czekam na inne grupy społeczne :) Gdzie przedsiębiorcy !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Przedsiembiorcy w miastach też mają ciężko, wszystkim cięzko, to prawda. Tylko złodziejom z rządu nie cięzko.. Wypier8olić tą bandę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą


Jest taki kawał

Amerykanin modli się do Boga.
- Panie Boże sąsiad ma taką doskonałą krowę. Daje tyle mleka.
- I czego byś chciał synu?
- Chciałbym mieć taką samą.
Modli się Polak. Jego sąsiad też ma świetną, mleczną krowę. Ale kiedy Pan Bóg pyta go co by chciał, pada odpowiedź:
- A żeby mu zdechła!!

I tak to widzę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

mieszkam na wsi ale opłacamy z mężem Zus to fakt jest niesprawiedliwe z tym tez nalezałoby coś zrobić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

zobacza warszawiacy kupe buractwa i nic wiecej ludzi ktorym sie robic nie chce tylko protestowac i tylko tyle w temacie o legatach i darmozjadach i takie zdanie ma 90 procent spoleczenstwa swiete krowy p.......ne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

statystyka czy mari jak ci tam na imię to wnioskuję źe terz jesteś darmozjadem a potem się dziwimy źe mamy co mamy dawać pomysła i wtychodzić NA ULICE POTEM WAWA jestem za TERAZ JEST TEN CZAS oni swoje osiągną a my dalej będziemy stać i narzekać szkoda słów. ................................................. DEBILOM

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Czego wy chcecie od chłopków roztropków ??
Przecież na wsi zawsze zostawał najgłupszy.
sąsiad kupił ciągnik, to trzeb kupić albo większy, albo droższy. Sąsiad kupił kombajn to tak samo, trzeba albo większy, albo droższy kupić . Sąsiad postawił oborę, \"to my matka postawiem większą\" .
I tak w nieskończoność ten taniec \"orczyków\" trwa.
Dostali dopłaty, to całkiem zgłupieli.
Banki bardzo chętnie udzielają kredytów jak mają zastaw.
Więc durnie postaw się, zastaw się i nabrali kredytów.
A ze nie potrafią liczyć, to bank zabierze \"ojcowiznę\"
Będą dramaty. Ale z czyjej winy ? Do kogo pretensja

Co mnie to obchodzi, kto co produkuje ?
Niech sobie produkuje co chce . Wolny rynek.
Dlaczego państwo ma gwarantować ceny ?
Może wszystkim producentom niech gwarantuje.

Nie dość , ze państwo ma zabezpieczać radosna twórczość durniów, to jeszcze wszyscy mamy ja dotować .
Bo to nie unia daje tylko my.
Ludzie zrozumcie !!!
Na wsi nie potrzeba tyle traktorów i kombajnów.
Jak płaczą, ze cena żywca za mała, to niech nie produkują .Albo niech część produkuje żywiec , a następna część rolników niech to przerabia. Następna niech sprzedaje . Ominą tych niby cwaniaków.

W czym mają problem ?

Jakie interwencyjne skupy żywca ???
Może państwo jeszcze urządzi interwencyjny skup mebli, cukierków, i rowerów od producentów ?
A może stolarz niech pojedzie do Wawy, albo zablokuje drogę , bo za drogie maszyny kupił i kredytów nie ma za co spłacić.
Parodia
Pał na doopę i do roboty gamonie, a debile niech bankrutują .
Gospodarstwo przejmą ci co chociaż jedna książkę w życiu przeczytali i potrafią gospodarzyć.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Do tych wszystkich traktorów i kombajnów, to ziemi w Polsce zabraknie.
zamiast umówić się na wsi i sobie pomagać , to się sadzą jeden przed drugim.
Nie wychodzi produkcja żywca, to co innego niech produkują .
a jak nie wiedz co, to nich sprzedają gospodarkę i pójdą pracować do tych co wiedza co i jak produkować. Wszak to dobrzy fachowcy i pracowici ludzie :)
Robotę znajdą .

Tyle w sprawie chłopków.

A co do tego, ze naród powinien się zebrać do kupy i dawno powiedzieć politykom DOSYĆ - to pełna zgoda.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

znam \"rolników\", którzy za dotację, na \"gospodarkę\" zakupili 2 tony węgla... a resztę, mamusia z córkami po sklepach (w większości szmateksach), wydały...

znam rolników, gdzie na podwórku, oprócz \"prawdziwego\" rolniczego sprzętu, 4 samochody stoją...

i ci pierwsi i ci drudzy płaczą jak im jest ciężko!!!

co do pierwszych... ziemię komuś tam wydzierżawili, a dotację biorą.
drudzy... rodzice prawie już 60-cio letni sporo gleby obrabiają, a dzieci?
to te właśnie auta, w sobotę i w niedzielę na podwórku, pod stodołą, parkują.
nie powiem, ale pomagają na gospodarce od czasu do czasu.
i ci drudzy płaczą więcej... wiem! ciężko i zmęczeni już są!
oprowadza mnie po obejściu i pokazuje... jak bym do łazienki wszedł... terakota na podłodze i glazura na ścianach, a na środku wielka \"bania\" jakaś!... myślę, nic, tylko samogonkę produkuje! a już! to do mleka i nawet napić się go na miejscu nie mogę!
obok obory, gdzie krówki stoją. dalej chlewy, gdzie \"mięsko\" na słomie leży... po podwórku \"rosół\" popindala i jajka produkuje...
w dwóch ciągnikach fotkę sobie pstryknąłem i na kombajnie i przy innych maszynach też...
wchodzimy do domu... ot! tak jak i u mnie w mieście, tylko TV większy...
zaprasza do stołu... myślę, \"teraz to smakołyków popróbuję!\"... ta! kiełbasa z Biedronki... i słyszę...\"nie opłaci się świniaka\"...
i wszystko wygląda OK, ale zaczyna się rozmowa...
\"... jaka bieda! na nic nas nie stać!... itp. itd\"... i już mam dosyć!!!
chcę do domu, gdzie przez miesiąc po 12 godzin zapindalam, chorować nie mogę, a z tej jałomużny jaką dostaję i to też nie zawsze na czas, kiełbasę sobie w Biedronce kupię! i żałuję, że na balkonie świniaka czy choćby kur trzymać nie mogę!
nie! nie zazdroszczę! tylko przestańcie już beczeć jaka to Wam bieda! to już w tylną część ciała wchodzić nie chce, te Wasze biadolenie!

macie okazję?! za ciężko pracę Wam się należy! dochodźcie swego, tylko kuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrrwwwwwwwwwwwwwwwa już nie beczcie jaka Wam bieda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przepraszam, że tak namarudziłem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Złota rybka im się ukazała z Unii i powiedziała że spełni trzy
życzenia.Ale zachłanni rolnicy mają czwarte życzenie...???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Posłuchajcie :)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,title,Rolnicy-zablokowali-wjazd-do-Warszawy-Nie-mamy-z-czego-zyc,wid,17252430,wiadomosc.html

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

\"Rolnicy kończą blokadę drogi pod Warszawą. To wynik porozumienia z policją\"
To który punkt żądań zastał spełniony?
Chyba ten, żeby policja nie odholowała i zarekwirowała sprzętu na poczet kary za blokowanie drogi.
Myśleli że wylegną na powierzchnię, a będą przed nimi klękać. Zobaczyli widmo gumowych pał i skruszeli. Jedynie dzieci w mieście miały ubaw, zobaczyły jak wygląda skansen.
A wszystko dzięki kolejnemu Oszołomowi samoobrony lansującego się na plecach ciemnoty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

WC ale ten skansen jest cholernie nowoczesny.
Słoma z butów wylega woźnicy ale łon w Lamborghini.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Daj małpie brzytwę :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Prawdziwy rolnik protestować nie pojedzie,bo mu czasu szkoda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

I Sowa&Prezes zaśpiewają DZIŚ W WAWIE BĘDZIE BANG.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Niech Ci rolnicy kaszany nie odwalają i wracają na zagrody. Każdy przedsiębiorca ściera się codziennie z różnymi problemami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w Warszawie zobaczą

Jagny zostały w zagrodach i tylko im jutro patrzec jak
kartki od Walentych będą Śli ze stolicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org