czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Czy to możliwe Ze tak znany Deweloper dogadał się z Wykonawcą?
Przeciąganie napraw usterek na częściach wspólnych mają na celu obniżenie kosztów ponoszonych przez wykonawcę. Naprawy wykonuje się tuż przed końcem gwarancji "po cichu" zarządzający Wspólnotą Deweloper zdaje sobie sprawę z tego, że gdy gwarancja się zakończy i ponownie usterki się ujawnią w miejscach już "maskowanych" Wszelkie koszty ponownych napraw poniosą mieszkańcy Wspólnoty.
Zastanawia nas fakt, iż do dnia dzisiejszego nikt nie był informowany o jakichkolwiek zebraniach wspólnoty rozliczeniu rocznym administracji oraz działań mających na celu egzekwowanie od wykonawcy napraw gwarancyjnych.
Długie terminy napraw gwarancyjnych.
Ukryte usterki

Te i wiele innych tematów chcemy poruszyć na forum
developmevtlomza.fora@wp.pl zapraszamy do dyskusji
Administratorzy Forum

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Niestety w polsce deweloperzy tak robią, i nie jest to dobre,

Wraz z utworzeniem wspólnoty tj. po wyodrębnieniu jednego lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego deweloperzy maj 100% udziałów. Deweloperzy zostają zarządem, Paradoks polega na tym że zarząd i inwestor to jedno i to same ciało któremu nie koniecznie może zależeć na dodatkowych wydatkach w okresie trwania rękojmi, oczywiście nie wszędzie tak musi być. Internet opisuje różne przypadki.

Rada jest taka. Zmienić zarząd od razu w ciągu pierwszych 3 lat istnienia bloku i wziąć sprawy w swoje ręce jak się chce mieszkać we wspólnotach. Nie ma co się nabierać na obietnice że deweloper będzie przez 3 lata uczył mieszkańców życia we wspólnocie, bo nie będzie.

Celem każdego inwestora jest odzyskanie kasy z inwestycji i dodatkowo zysk ze sprzedaży.

A pisma odnośnie usterek jeśli występują to pisać i składać za potwierdzeniem odbioru do dewelopera, a nie do administracji czy zarządu bo mieszkanie kupowaliście od dewelopera a nie od zarządu czy administracji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Koszty napraw gwarancyjnych ponosi chyba wykonawca, a nie inwestor jakim jest deweloper, jaki zatem interes i kto i co miałby zyskać w takiej zmowie....? chyba, że są powiązania rodzinno-towarzyskie.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Niestety jak już zauważyłem nie mam nawet jak poinformować i zaciekawić tematem mieszkańców bo zawieszone informacje na klatkach schodowych giną jednocześnie we wszystkich blokach i na wszystkich klatkach schodowych. Zacharzewski i Skowroński oraz poplecznicy typu Administracja "działająca" na rzecz Wykonawcy robią nas mieszkańców wspólnoty jak chcą, uważając nas za idiotów a większości mieszkańców nawet nie ma ochoty z tym walczyć.
No cóż zgadzajmy się dalej, by nam wciskano gó.no, za które zapłaciliśmy nie małe pieniądze.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

tacy szanowni biznesmeni, aż się wierzyć nie chce.;-))

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Tak koszty napraw ponosi wykonawca, ale jeżeli w okresie gwarancji naprawi daną usterkę tylko raz "po cichu" i to na koniec okresu gwarancyjnego to po zakończonym okresie gwarancyjnym za naprawy zapłacą mieszkańcy. Tak też robi Development Zacharzewski i Skowroński ogłaszając wszem i wobec, że w przypadku barierek naprawy zostaną wykonane na koniec gwarancji. a co jeśli dzień po zakończeniu gwarancji znów mi rdza wyjdzie mam sam malować?
Czy iść do wspólnoty by wszyscy za to zapłacili?
Naprawy robią tylko jak się ktoś zna i uprze zastawiając się stertą pism.
Tak więc wolałbym by usterki były naprawiane na bieżąco i jeżeli tydzień później znów wyjdzie usterka niech naprawia ją ponownie i ponownie , aż wykona swoją pracę solidnie. Nie chcę sąsiadów obciążać kosztami gdyż w tym przypadku jest to element części wspólnej i koszty powinien być dzielony na wszystkich mieszkańców wspólnoty.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

...a mówią, że spółdzielczość mieszkaniowa to patologia i komuszy relikt....





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

co to znaczy mieć głowę na karku, co?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

W spółdzielniach bloków jest dużo i wpływy są znacznie większe od mieszkańców. Koszt naprawy dachu w jednym bloku nie wpłynie na czynsze. We wspólnocie gdzie jest jeden blok i trzeba będzie naprawiać dach to pokryją to mieszkańcy dodatkowo oprócz czynszu od razu.

Dlatego najważniejsza rzecz we wspólnotach to fundusz remontowy który powinien być ustalony od początku na wyższym poziomie bo to są pieniądze właśnie na takie rzeczy po gwarancji. Ja wolę spółdzielnie :)

Dokumentuj te usterki ( zdjęcia) i napisz do dewelopera aby je usunął niezwłocznie w trakcie trwania gwarancji. To chore co piszesz że na koniec gwarancji. Napisz pismo do zarządu o wyjaśnienie sytuacji. Będziesz miał to na papierze.

Zarząd czyli w tym przypadku i deweloper powinien w ciągu tych 3 lat zadbać o to by wykonawca usunął wszystkie wady jakie wystąpiły lub wystąpią. W budowlance jest tak że deweloper mrozi środki na poczet przyszłych napraw dla wykonawcy. Jeśli jednak widzisz ze zarząd ( jednocześnie deweloper ) nie robi nic to zmieńcie zarząd.

Pamiętaj że masz pełne prawo do wglądu we wszystko co sie dzieje w twojej wspólnocie. To właściciele decydują a zarząd ma wykonywać wolę właścicieli. Polecam Ustawę o własności lokali, jest krótka i czytelna.

Dobra rada: zmieniajcie ten zarząd z powierzonego deweloperowi na właścicielski czyli złożony z właścicieli mieszkań (potrzebny będzie notariusz do takiej zmiany). Ale o tym musisz poczytać w internecie, nie jest to proste ale jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż po 3 latach na pewne sprawy będzie już po prostu za późno.

Po co wieszać kartki na klatce, co na nich piszesz? Tak to się narazisz na sprawy w sądzie jeśli kogoś oskarżysz bez dowodów. Lepiej zrób pielgrzymkę po mieszkańcach lub zorganizuj spotkanie.

Który to blok ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

DeVilop: Piszesz że nikt nie informował o zebraniach. Zarząd ma obowiązek poinformować każdego z właścicieli minimum 7 dni przed zebraniem o takim zebraniu, proponowanym porządku, proponowanych uchwałach itp. Jeśli właściciele nie dostali zawiadomień to zarząd nie dopełnił obowiązku wynikającego z ustawy.

Największym problem we wspólnotach jest nieobecność właścicieli na zebraniach.

Na prawdę polecam lekturę Ustawy o Własności Lokali. Wyjaśni się wiele spraw jak ją przeczytasz. Moim zdaniem bicie piany nie pomoże jeśli jesteś faktycznie zainteresowany losem twojego bloku,wspólnoty itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Jeśli chodzi o kartki to widnieje na nich tylko informacja o forum, które stworzyłem wraz z kolegami z sąsiednich bloków, a będące pod nadzorem "EKIPY " Od Development Zacharzewski i Skowroński

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Dzięki anonimowemu mieszkańcowi wspólnoty Sybiraków 5 otrzymałem Bardzo interesujący link http://www.wspolnotalagodna.pl/viewtopic.php?f=37&t=14&sid=9eb1c1b6e4948a914b9536487f4df0ff
Zainteresowanych zachęcam do lektury :D

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

a jakie macie skrzynki na listy? Nie da sie do nich powrzucac karteczek z informacjami, ktore chcesz zeby dotarly do miezkancow? Za zasmiecanie tablic informacyjnych groza jakies konsekwencje, wiec lepiej znajdz inne dojscie do mieszkancow i walcz o swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

DeVilop o którym bloku piszesz, co tam jest źle, czego nie naprawiają, piszesz ale konkretów nadal brak. Może lepiej spotkaj się z tym Twoim zarządem z Dewelopementu i wyjaśnij sprawę. Bicie piany nic nie da.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ukarzą mnie za wykroczenie, będę musiał pokryć koszt wydrukowania ich kartek format A4 z informacją o administracji Ponadto nie zasłaniam żadnej informacji Administratora a już na pewno nie zasłoniłbym namiarów na pracowników administracji) ilość około 16 szt rząd 500zł wraz z kosztami rozprawy, a karząc mnie udowodnią że boją się dyskusji i mają coś za uszami. Kiedy tylko dostanę karę zamówię bilbord i reklamy na szyby w oknach pójdę osobiście do każdego mieszkańca i informacjami kilku moich przyjaciół specjalistów rzeczoznawców i laborantów zorganizujemy odbiory mieszkańców. Na naszym osiedlu jest wielu budowlańców z którymi już rozmawialiśmy oni także są niezadowoleni :/

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Który to blok, bo nie wiem czy się interesować mieszkaniem tam?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Powiem w ten sposób.
Osiedle jest piękne dobrze zlokalizowane... ale:
Jeżeli przy odbiorze nie zmęczymy wykonawcy wystarczająco mocno to problemy w mieszkaniu mogą choć nie muszą wystąpić. Są pewne usterki z którymi trzeba się liczyć typu spękania na ścianach to normalne przez pierwsze 4 nawet do 6 lat. Ale ... termin usuwania usterek ... jakość wykonanych mieszkań trzeba oceniać indywidualnie podczas odbioru. Mieszkańcy sąsiedzi wspaniali ludzie choć jak wszędzie trafi się zawsze jedna czarna owca. (taką czarną owcą teraz jestem ja dla dewelopera). Ale są usterki, na które nie mamy wpływu bo robotę odbierał inwestor w tym przypadku Development Z&S

Denerwujące są widoczne gołym okiem usterki, z którymi nikt nic nie robi.
Przykłady ktoś by mógł zapytać...
Zapadnięte kostki i rozchodzące się krawężniki
W/g wszelkich mi znanych zasad wykonania lamp oświetleniowych na fundamentach prefabrykowanych nie powinien fundament wystawać prawie 20cm ponad poziom obrzeży oraz śruby kotwiące maszt latarni nie powinny znajdować się 10cm pod powierzchnią by woda i związki chemiczne znajdujące się w gruncie nie spowodowały korozji stali której to skutki mogą być bardzo nieprzyjemne.
Po zapoznaniu się z planem zagospodarowania terenu rozkład oraz szata roślinna nie pokrywa się z przedstawionym w dokumentacji

Jest jeszcze wiele rzeczy typu rdza na barierkach pogięta siatka na przęsłach balustrad balkonowych

Głuchy dźwięk dobiegający z pod gresu oznaka źle przyklejonych płytek niepełna fuga.

Gdyby przejść się po osiedlu sądzę, że wiele innych usterek się znajdzie.

Na siłę nie będę wyszukiwać błędów wykonawczych. Jeśli będzie taka konieczność zorganizuję komisję złożoną ze specjalistów z różnych dziedzin powiązanych z budownictwem.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

To ile ten blok ma już lat że są takie sytuacje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Niewiele ponad rok obok jest jeszcze młodszy i się podobne rzeczy dzieją.
A wielu mieszkańców uważa także, że zarząd utrudnia celowo dostęp nowym dostawcom usług tele-informatycznych jakimś cudem rządzą multimedia oraz vectra ile razy pytam przedstawicieli Łomżyńskiego IST na jakim etapie są z podłączeniem naszego osiedla tylekroć słyszę, że umowa już została podpisana przez IST tylko zarząd blokuje, nie odpisuje umowy. dziwne :/ a może podejrzane ???

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ajtam przesada- rysy zawsze będa występowały bo budynek osiada a stropy są z płyt, więc też będą pracowały. to, że przy odbiorze właściciel sam stwierdza czy stan go zadowala jest z tego co wiem normalne. przecież był odbiór wstępny, podczas którego można było sprawdzić czy wszystko jest ok.
Heh może to super śruby i woda im nie straszna;).
Nie wiem czemu narzekacie na ten system z malowaniem barierek przed końcem gwarancji- przecież to jest dobre rozwiązanie. Poza tym nie wszystkie zardzewiałe balustrady są winą wykonania- widziałam co z farbą zrobiła pewna pani wieszająca doniczki na balustradach. u mnie podczas wykańczania mieszkania mąż często na balkonie coś przycinał i barierki też mam uszkodzone. Sumienie nie pozwala mi udawać, że to nie moja wina, dlatego ciesze się, że po 3latach będzie malowanie za free:).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

chciałbym aby woda i chemia z gruntu doprowadziły za 10 lat do osłabienia śrub poprzez korozję a silny wiatr dokończył działanie czynników atmosferycznych by zardzewiałe śruby puściły i lama spadła na Pani piękny samochodzik. a co do malowania na koniec Pracując prawie 10 lat w warszawskiej firmie deweloperskiej "DD" zawsze byliśmy dogadani z wykonawcą na odbiór na zakończenie okresu gwarancyjnego i zawsze całe klatki schodowe były odnawiane wraz z elementami części zewnętrznych. Kwestia organizacji dewelopera. Każdego wykonawcę można zmusić do wykonania prac. Proszę dowiedzieć się jak Z&S załatwili wspólnotę na
Sybiraków 5. Z tego co wiem już tam nikt od Zacharzewskiego nie ma nic do gadania a wspólnota musiała ścigać wykonawcę be zarząd olał ich.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ponadto wolę by mi robotę zrobili raz a porządnie a skąd mam wiedzieć czy wykonali naprawy prawidłowo jak nie przez obserwację. Niech Pani pomalują na koniec okresu gwarancyjnego a ja będę się śnieć jak tydzień później zakończy się gwarancja i znów wyjdzie Pani rdza. Będzie Pani sama malowała na swój koszt lub zgłosi się pani do wspólnoty po pieniądze a ty niemiła niespodzianka :/

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Mam autocasco- lampy , smietniki itp mi nie grozne:).
Czyli w tej firmie w ktorej Pan pracowal tez pod koniec okresu gwarancyjnego malowali barierki i tam nie było problemu. Za to u nas w momencie rozebrania rusztowań od razu wyjdzie rdza bo jest klatwa:D. A tak serio to jak za pare lat cos wyskoczy to kupie małą puszczkę farby do stali i pozbęde się problemu (a za 10zl i 5min pracy nie bede wspolnoty obciazac)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

To teraz proszę się postawić na miejscu osoby starszej i niepełnosprawnej.
Czy daną osobę należy pozostawić samą sobie i niech sama sobie maluje a jej samochód na który ciężko pracowała i niema AC niech mu lampa na dach spadnie. Nie można patrzeć tylko na siebie. Gdybym tak podchodził do wszystkiego że wszystko tylko dla siebie... Dużo udzielam się społecznie i dla takich osób często pomagam. Mając pieniądze często ludzie zapominają o innych i tak to wygląda w Pani przypadku Nowy samochód Ac itp. i co z tego też to mam ale jakoś nie myślę tylko o sobie.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

hehe ta logika rozbraja. Skad Pan wie ze mam nowy samochod, moze jezdze 12latnia renowka- ac nie dotyczy tylko nowek z salonu. Z tego co sie orientuje to blok i zagospodarowanie sa ubezpieczone wiec osoba ktora ciezko pracowala na swoj samochod tez lampy bac sie nie musi. I skad mysl, ze ja swoj w loterii wygralam.

Mysle, ze osoby starsze i niepelnosprawne maja wazniejsze sprawy niz zardzewiale barierki i rozkład krzaczkow wokol bloku. Troche definicja filantropii się Panu wypaczyła:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Z treści ani wypowiedzi można wywnioskować, że albo Pani pracuje u dewelopera, albo serdecznie ma wszystko i wszystkich ze wspólnoty w głębokim poważaniu. Grunt to negować wszystkich którzy próbują zrobić coś dobrego dla wspólnoty a samemu nic nie robić.
A z mojej strony to nie filantropia a raczej ciekawość komu zależy na mieniu wspólnoty a komu nie, kodo interesują w co idą nasze pieniądze za administrację. I czy jest w ogóle jakaś kontrola nad działaniami administracji.
A tak przy okazji jestem strasznie ciekaw czy była Pani na spotkaniu z deweloperem? I co Pani myśli o jego podejściu do mieszkańców i interesów wspólnoty??
Ponadto proszę popytać mieszkańców wspólnoty Sybiraków 5 jakie mieli doświadczenie z deweloperem Z&S. Po zapoznaniu się z faktami i uzyskaniu informacji od mieszkańców tamtejszej wspólnoty proszę się odezwać i swoje wypowiedzi podeprzeć faktami typu skany dokumentów.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Niech sie Pan zdecyduje- ciekawosc czy chec pomocy emerytom. Jeszcze wczoraj zyczyl mi Pan zeby na moj samochod spadla lampa a na barierkach pojawila sie rdza-to "cos dobrego" w Panskim wykonaniu tez jakies dziwne jest, do Zorro jeszcze daleko.
Heh spac nie moge jak mnie spotkanie z Z&S ominie. Top10 moich zainteresowan to deweloper,administracja i wyprasowane sznurowadla.
Pan widzi spiski a ja skoszona trawe, czyste i pachnace klatki, porzadek na podworku.

Ja mam jakies skany z Sybirakow 5 zalatwiac? a moze jeszcze oblicze ilosc konieczynek na trawniku;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Nie będę się wdawać w głupią dyskusję z pracownikiem dewelopera Zacharzewski i Skowroński. Próby ośmieszenia moich działań są bynajmniej nieudolne. Dla wszystkich zainteresowanych załączam link do zdjęć niektórych usterek i niedoróbek.

https://plus.google.com/u/0/photos/108395354993053719637/albums/5964590573639482689

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

no tak, zacne to "działania" a kazdy kto ma inne zdanie jest wyslanniekiem dewelopera...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Jakim to ślepym trzeba być i iść w zaparte by zachwalać wykonywanie takich fuszerek. Mam nadzieję, że miło się oglądało zdjęcia. Bo z tego co zauważyłem to nawet łamanie przepisów P.Poż są pokazane.
Niech sobie Pani mieszka na tym innym osiedlu w spokoju. Pani lokatorzy niech spędzają miło czas w enklawie fałszywego "piękna i profesjonalizmu". Nadesłano do mnie nowe zdjęcia tych wspaniałych usterek wykonawcy nadzorowanego przez dewelopera. Obiecuję, że przy najbliższej okazji wrzucę je do galerii. I dziękuję Pani za mobilizowania mnie do dalszych, jak to Pani określiła "działań" :P

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Najlepsza jest latarnia i hydrant :)) o kostce już nie wspomnę. Na poważnie, tam jest potrzebny biegły w zakresie budowlanym i niezwłoczne naprawy na koszt wykonawcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Z pozdrowieniami od Pani Kasi
https://plus.google.com/u/0/108395354993053719637/posts/9Dxcqk8xGWe

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

ja Pana wrecz zachecam do dalszych "dzialan":D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Panie "DeVilop" czemu się Pan ukrywa pod jakimś pseudonimem? Ja jestem pracownikiem deweloper, ale Pani "Gośka80", nie kojarzę kobiety pracującej w naszej firmie. A rzeczy, które Pan opisuje czytam i oglądam z wielkim zaciekawieniam :)

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ha, ha , ha
dobre
a dlaczego pan pracownik ukrywa się pod pseudonimem ?
Śmiało, smiało proszę pana pracownika.

A ja jako kibic z boku tez czytam z zaciekawieniem.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Pseudonim ten mam na tym forum od lat. Michał jeśli to wystarczy.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Internet to ciekawe miejsce gdzie mogę zachować anonimowość. Skoro Pan Michał z biura sprzedaży ma ochotę się przedstawiać to proszę bardzo. Zachęcam także do zalogowania się na Forum osiedlowym.
Panie Michale to pytanie teraz do Pana. Czy deweloper zajmie się tematami, które mieszkańcy obserwują od roku a nikt z nimi nic nie robi?? Zdjęcia usterek są dostępne, w końcu wiecie co macie robić.
Choć dziwię się, że te zdjęcia przesłano do nas, bo nie czarujmy się usterek tego typu można było ich uniknąć dokonując skrupulatnie odbiór od wykonawcy.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Nie prowadzę dyskusji z anonimową osobą. Czytam i oglądam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

heh jak od roku- ten zielony dopiero oddany zostal. Wczesniej zasugerowal Pan ze jest budowlancem (10lat pracy u jakiegos dewelopera) i wysyla Pan zdjecie wystajacych przewodow do podlaczenia neonu (zakladam ze jakas reklama tam bedzie) jako usterke.
Po co te gierki? bo juz ustalilismy, ze nie chodzi o filantropie :D. Chce Pan zostac administratorem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ponadto nie jestem osoba publiczną ani żadną zarejestrowaną organizacją w związku z ty niech Ustawa o Ochronie Danych Osobowych da mi tę możliwość zachowania anonimowości.
A administratorzy FORUM w miarę możliwości pomogą waszym inspektorom zobaczyć ominięte mniej lub bardziej celowo usterki.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

a pozniej podrzuca fakturke:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

DeVilop

podaj do siebie adres email

bo przymierzam się do zakupu mieszkania w bloku co będzie za tym zielonym

chcę się dopytać kilku rzeczy

colosseumwawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Nikt nie zmusza do ujawnienia się. Chodzi mi o to, że podejmując jakikolwiek temat chciałbym wiedzieć z kim, a nie się tylko domyślać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Jak dla Pana Michała usterki wskażemy za darmo :D
Liczymy, że przycisną w końcu wykonawcę :D
W końcu nawet na forum http://developmentlomza.fora.pl Kamil jeden z administratorów napisał "Najlepszy deweloper w mieście." teraz mają okazję to pokazać :)

A Panią Gosię serdecznie przepraszam za tą obrazę
już więcej Pani nie powiążę z deweloperem :D

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Nasz adres mailowy jest w pierwszym poćcie :)

Ale dla przypomnienia developmentlomza.fora@wp.pl
Zapraszam również chętnych zakupem mieszkania we wspólnotach mieszkaniowych. W miarę możliwości także spróbujemy udzielić odpowiedzi w razie pytań bądź stworzymy forum.

Nasze forum jest całkowicie bezpłatne i pozwala zachować anonimowość.
Ale nie pozwalamy na wulgaryzmy a wszelkie zarzuty prosimy udokumentować chociażby zdjęciami lub pismami.

Pozdrawiamy serdecznie:

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Oj majac w pamieci nasze wczesniejsze rozmowy jakos w to nie wierze ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Odpowiadając na pytanie Pani GOSI. Czy chcę zostać administratorem?
Odpowiadam NIE za niska płaca. Ponadto przy takim osiedlu trzeba byłoby robić dużo zamieszania a mianowicie trzeba byłoby specyficznie uregulować moje uprawnienia i obowiązki jako administratora ze względu na to ze nie posiadam licencji na zarządzanie nieruchomością.

Podkreślając też, że to jednak uchwała Sądu Najwyższego z 17 lipca 2007 r. (sygn. akt. III CZP 69/07), wyjaśnia, że obowiązek posiadania licencji dotyczy tylko umowy o zarządzanie nieruchomością w zrozumieniu art. 185 ust. 1 i 2 wyżej cytowanej ustawy. Tak więc prywatni właściciele, którzy
zawrą umowę zlecenia dotyczącą zarządzania nieruchomością i powierzą
zarząd osobie fizycznej albo prawnej, w myśl art. 18 i n. ustawy z
24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst jednolity: Dz. U. z
2000 r., nr 80, poz. 903 ze zm.), nie muszą wybierać
licencjonowanego zarządcy, o ile nie mają na celu zawarcia umowy ze
skutkami opisanymi w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Odnośnie zielonej ściany o kable mi nie chodziło, chodziło tylko o tynk na obróbce blacharskiej. Choć może przy tej rozdzielczości może tego nie widać :/ warto się przejść po osiedlu. Ale kable w sumie bywa różnie przeważnie deweloperzy przygotowują gotowe miejsca pod reklamy by nie zmieniać stylizacji Architektonicznej. Tu już mnie nic nie zdziwi.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

DeVilop za pomówienia będziesz z nazwiska wisiał na górze stroy jak ten co przepraszał stelmachowskiego za brenie które napisał ja bym uważał wiesz jacy ludzie są pozdrawiam

Powąchaj zepsutego Świerszcza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Chciałbym zauważyć, że nikogo w rozumieniu prawa nie pomawiam. Tylko zadaję pytanie jeżeli chodzi o temat dyskusji. Ponadto Nazwiska są częścią nazwy własnej dewelopera więc z imienia i nazwiska nie wymieniam nikogo. Wszystkie moje stwierdzenia poparte są faktami i zgodnie z art. 212 kk w żadnej mojej wypowiedzi mój prawnik nie stwierdził naruszenie czynu karalnego.
Dziękuję serdecznie za przestrogę.
Nawet liczyłem się z tym, że będą próby zastraszania i prześladowania.
Jak już wspomniałem na naszym forum współpracujemy w grupie osób z różnych dziedzin również z prawnikami i rzeczoznawcami zarówno z zakresu architektury, wykonawstwa budowlanego , sanitarnego, elektrycznego, prawnikami.
I w większości są mieszkańcami osiedla.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Właśnie przeglądałem zdjęcia i zauważyłem, że część robiona była z terenu budowy, gdzie przed wejściem widnieje zakaz wstępu. Zastanawiam się dlaczego osoba robiąca zdjęcia weszła na teren prywatny, bo takim właśnie jest plac budowy w chwili obecnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Panie Michale zgodnie z przepisami BHP oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych: "Plac budowy wymaga: ogrodzenia i wyznaczenia stref niebezpiecznych" Według posiadanych przeze mnie informacji żadne ze zdjęcia nie zostało wykonane z terenu budowy. Ponadto jestem przekonany ze oprócz zwykłego ogrodzenia z blach które ma 2m wysokości i ostre krawędzie, o które jest łatwo się uszkodzić jest jeszcze profesjonalna ochrona, której to osobnik niepożądany nie byłby w stanie obejść.. Panie Michale chciałbym aby podał pan mi link zdjęcia, na którym zauważył Pan wejście na budowę. Z przyjemnością przeanalizuję zdjęcie, które Pan zauważył.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

myślę że dzięki takim akcją wezmą się za robotę i będzie normalnie tak jak powinno być, a nie wszytko na łapu capu aby dalej jak to u nas w Polsce

colosseumwawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

cos mi sie wydaje ze to wszystko jest taka reklama Panskiej dzialalnosci, bo jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ci rzeczoznawcy za usmiech pomagaja :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Pani Gosiu to proszę uwierzyć, że jeżeli jest słuszny cel, to ludzie społecznie potrafią się udzielać. Jeżeli ktoś chce płacić za czyjeś usługi to nie będę nikogo od tego odciągać, ale jestem przekonany, mało tego wiem że ludzie z założenia są dobrzy i tylko sytuacje zmuszają ich do podjęcia złych decyzji.
Każdy z moich znajomych zadeklarował się pomagać społecznie o ile to nie będzie wymagało to od nich postawienia pieczątki lub wykonanie podpisu.

Panie Michale przejrzałem wszystkie zdjęcia zamieszczone w galerii i stwierdzam iż od południowej strony budynku gdzie znajduje się budowa, nie jest możliwe wykonanie zdjęcia z terenu budowy. Zdjęcia wykonano wykonano na wysokości około 2 metrów od poziomu terenu. Widząc rzędne terenu oraz poziomu posadzki w budynku podane na planie zagospodarowania terenu umieszczonej na waszej stronie za robiącym zdjęcie musiała znajdować się skarpa wysokości około metra oraz ogrodzenie o blisko 2 metrowej wysokości. Reasumując zdjęcia wykonano z wysokości do 2m przegroda terenowa w formie skarpy oraz ogrodzenie 2m dają nam łącznie blisko 3m tak więc nie jest uzasadnione używanie stwierdzenia,"że część robiona była z terenu budowy, gdzie przed wejściem widnieje zakaz wstępu." Prosta matematyka 3m-2m=1m od góry ogrodzenia do poziomu urządzenia fotograficznego. Przy pełnym ogrodzeniu wykonanym z blachy trapezowej nie jest możliwe wykonanie zdjęć z terenu budowy.
Pozdrawiam Kamil moderator forum

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Zgadza się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

heh czyli nie maja pieczatek i ich podpisy w budownictwie znacza tyle co moj :), jeden widzial jak sie tynkuje, drugi mieszkal kiedys obok architekta a trzeci jest stolarzem.
arytmetyka i "poziom urzadzenia fotograficznego"powala :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Panie Michale chciałbym zauważyć, że jako Administratorom i moderatorom Forum nie zależy nam na utrudnianiu wam pracy tylko wyegzekwowaniu usuwania usterek od wykonawcy. Jesteśmy wręcz przekonani o celowości waszych działań. Ale mamy wrażenie, że nie bardzo wicie czego macie szukać podczas odbiorów inwestorskich. Jakie usterki będą wpływały na postrzeganie jakości wykonanych prac. Niestety mieszkańcy wspólnoty nie są stroną do rozmów dla wykonawcy. Dlatego też chcielibyśmy pomóc Administracji oraz Deweloperowi we wskazywaniu usterek wykonawcy. Wasza pomoc i współpraca jest nieodłączna i bezwzględnie potrzebna w przyspieszeniu wykonania napraw przez wykonawcę w możliwie najszybszym terminie. A wszelkie informacje i pytania są kierowane do was jako strony kompetentnej do udzielenia wszelkich informacji i pomocy mieszkańcom naszej wspólnoty.
Pozdrawiam Administrator Forum

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

no ale oni sa przeciez w spisku z wykonawca i administracja :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Pani Gosiu Każda z osób posiada zarówno odpowiednie doświadczenie, kompetencje jak i uprawnienia. Tylko nie szukajmy "naiwniaków" nikt nie wykona podpisu ani nie przystawi pieczątki na oficjalnym piśmie, opinii czy orzeczeniu za darmo. Jak już wspomniałem: "Każdy z moich znajomych zadeklarował się pomagać społecznie o ile to nie będzie wymagało to od nich postawienia pieczątki lub wykonanie podpisu. " I chciałbym zauważyć, że nie reklamuję nikogo co Pani mi zarzuca. Mogę ewentualnie udostępnić informację do kogo można udać się o pomoc. Ja z tego nic nie mam i nikogo też nie namawiam do korzystania z mojej pomocy. Każdy może wybrać do kogo się może zwrócić. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do moich intencji zapraszam na stronę http://www.zarzadca.eu strona niezależna od naszego forum tam także każdy z osobna może uzyskać potrzebne informacje. Ponad to rynek łomżyński jest pełen specjalistów z różnych dziedzin prawa, budownictwa i innych, każdy ma prawo korzystać z kogo tylko chce.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Pani Gosiu to Pani stwierdziła.
I odcinamy się od Pani Wypowiedzi i nie mamy z tym nic wspólnego.
A my zwracamy uwagę na znak zapytania na końcu tekstu.
Proszę uważnie czytać i rozsądnie interpretować swoje stwierdzenia.

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

cytat:
"Zacharzewski i Skowroński oraz poplecznicy typu Administracja "działająca" na rzecz Wykonawcy"
heh znak zapytania w pierwszym poscie sie owszem pojawil ale to było pytanie retoryczne wiec sie nie liczy ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Jak już Pani zauważyła słowo działająca znajduje się w "". Niewłaściwa interpretacja słowa i treści wyrwanej z całości kontekstu wypowiedzi na forum powoduje to, że wychodzi na to, że DeVilop jest zły i niedobry i nie powinien zajmować się pokazywaniem niedoróbek wykonawcy.
Wie Pani co :) udało się Pani mnie zniechęcić. Osiedle zostawiam samemu sobie. Niech wykonawca robi co chce. Ja zadbam tylko o swoje i będę mieć tak jak Pani Wszystko i Wszystkich w nosie.
Wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni moją treścią zamieszczoną na Forum www.4lomza.pl przepraszam.

Pozdrawiam DeVilop

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

no zyczyl mi Pan latarni na samochodzie wiec takim aniolkiem to Pan nie jest.
heh urazeni moga sie poczuc ludzie starajacy sie sprzedac mieszkanie a dzieki teorii morderczych latarni w miasto poszla plotka, ze bloki na farbie stoja i teraz mimo, ze maja pełnowartosciowe mieszkania musza zejsc z ceny bo gdzies na obrobce sasiedniego bloku jest troche tynku.

oj nie wierze, ze sie Pan tak szybko zniechecil, z niecierpliwoscia czekam na kartke na klatce :)

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Witam. Jestem mieszkanką bloku Sybiraków 5 - Wspólnota Łagodna II.

Obserwując ten wątek na forum postanowiłam się zarejestrować i wyrazić swój pogląd. Nie jest mi obojętne miejsce w którym mieszkam. Wiem co to wspólnota mieszkaniowa i wiem jakie są wady i zalety takiej struktury bo od 2 lat obserwuję to co się dzieje w moim bloku edukując się tym samym.. W ubiegłym roku głosowałam na zebraniu naszej wspólnoty za zmianą zarządu na zarząd składający się z mieszkańców mojego bloku. Po roku czasu stwierdzam że to była bardzo dobra decyzja. Zarząd naszego bloku jest bardzo sprawny. Może mało mówi ...ale sporo robi. Myślę ze wpływa na to fakt ze to sa mieszkańcy którym zależny na wspólnocie. Kilka osób znam osobiście sa to kompetentne młode i dynamiczne osoby które poświęcając swój prywatny czas doprowadziły do zmiany zarządu i firmy administracyjnej na firmę lokalną z Łomży i jak informowali na ostatnim spotkaniu z tego tytułu już wspólnota zyska oszczędności które zasilą fundusz remontów, a ten jest we wspólnotach bardzo ważny co nie trzeba tłumaczyć nikomu.

Trochę mnie irytują wasze dyskusje bo krzyczeć można dużo ale ile się robi samemu to już jest inna sprawa. Obserwując działania w naszej wspólnocie nie było czegoś takiego jak tu na tym forum....walki i krzyki....była raczej meteorytyka i porozumienie z deweloperem. Usterki i wady były reperowane już po gwarancji o co zabiegał nowy zarząd i z tego co wiem ze strony dewelopera, w szczególności ze strony pana Zachewskiego nie było problemu. Nowy prezes wspólnoty jest osobą otwartą ale jednocześnie konkretną i zdecydowaną, jednocześnie widać że cały zarząd walczył o nasze miejsce w którym mieszkamy! . Rusztowania które stały po kilka tygodni przy moim balkonie wreszcie ruszyły z miejsca. Poprawiono to co było wątpliwe, oczywiście nie wszystko... ale już po gwarancji...więc zmiana nastąpiła zbyt późno. Mimo to widzę że to wszystko w naszej wspólnocie zmierza do normalności i na to pracuje cały zarząd i nowa administracja, a my mieszkańcy powinniśmy bardziej interesować się tym co się dzieje we wspólnocie, a nie oczerniać się i oskarżać. Z każdym się można domówić. Mnie bardzo podoba się to że wychodząc z rana do pracy widzę sąsiadów i witam się z nimi z uśmiechem mówiąc Dzięń Dobry... mimo że nie znamy się tak dobrze..i tak własnie powinny wyglądać wspólnoty mieszkaniowe We wspólnocie decydują mieszkańcy a nie deweloper, wykonawca czy ktoś inny.

Życzę wam w nowym roku mądrych decyzji o większego zainteresowania się nie tylko swoim "balkonem", a zarazem mniej wojen, a większej merytoryki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

I to jest fajny, rzeczowy komentarz:).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Chciałbym zauważyć, że forum powstało aby poruszyć i nagłośnić istniejący problem. W tej chwili został zamieszczony post na forum iż poszukuję nowego administratora . Jeżeli się nie znajdzie żadna osoba, której nie tylko zależy na wpływach od lokatora mieszkającego na spokojnym i pięknym osiedlu ul. Sybiraków. Forum zostanie usunięte w ciągu tygodnia czasu. Lokalizacja mego mieszkania w bloku jest tak dobra, że nie mam się co martwić zatopieniami z dachu za 10Lat bo nie będzie za co naprawić dachu od dołu mi też nic nie grozi po bokach luz. Jak już wspomniałem dzięki Pani Gosi zaczynam robić tak jak ona widzę tylko czubek własnego nosa i obstawiam się stertą papierów by w przyszłości nie żyrować kredytu na naprawy.
Szkoda, że autor bochema tak późno przyłączył się do dyskusji pewnie oszczędziło to by mego próżnego produkowania się.
Pozdrawiam Serdecznie życząc autorowi bochema dużo szczęścia w nowym roku

www.developmentlomza.fora.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

doceniam fatygę Pani Bochema, wzięła i się zarejestrowała.
Widocznie ścierpieć nie mogła tych plugawych oszczerstw.
Więcej nam takich trzeba.
Pani Gośka80 nie pochwalę, bo pewnie jest w robocie.
I to mi się podoba.
jest fajna i rzeczowa polemika.:-)

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Witam serdecznie mam na imię Roman jestem nowy na forum, ale zaciekawił mnie temat gdyż mieszkam w bloku 22A.
Jestem ciekaw kto z osób udzielających się na forum i przeszedł się na spacer po osiedlu i sprawdził zdjęcia i usterki, o których jet mowa na forum.
Ja dziś wyszedłem na spacerek po osiedlu i stwierdzam iż faktycznie te miejsca które odnalazłem na podstawie zdjęć są i bezwzględnie trzeba było by je naprawić. Gdzieś na forum wyżej widziałem że jest Pan od dewelopera ciekawe czy on uważa że te sfotografowane miejsca pokazują usterki? I kiedy przystąpią wykonawcy do napraw?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?


jak to ktoś powiedział z racją na górze:

..a mówią, że spółdzielczość mieszkaniowa to patologia i komuszy relikt....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

gdzie te fotki są?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Były na forum forum DeVilop'a ale z tego co widzę zdenerwowała go obojętność mieszkańców, to ze nikogo nie interesuje pokazywaniem usterek wykonawcy i coś wspomniał o likwidacji forum. Na szczęście ściągnąłem nim na spacer poszedłem szukać tych miejsc. Wrzucę je gdzieś i za chwile link podam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Czy ktoś zna jakiś hosting gdzie to można wrzucić hurtem 30 zdjęć? najlepiej bez logowania i zmiany rozmiaru zdjęć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

1 odpadający tynk
2 słupek postawiony w odległości mniejszej niż 0,5m od krawędzi jezdni juz ktoś w niego uderzył
3 niedołożona kostka
4 fundament wystający za wysoko
5 krawężnik powinien być zatopiony by ułatwić komunikację osobom niepełnosprawnym oraz matkom z wózkami
6 Zacieki na ścianie mogą przyczynić się do odpadania tynku
7 wystająca studzienka tylko czekać aż ktoś rozetnie oponę
8
za duży spadek na chodniku ponad dopuszczalne 6% oraz zakopany fundament
9 tu chyba autor zwraca uwagę na niewłaściwą wysokość hydrantu na osiedlu widziałem co najmniej 2 na znacznie różniących się wysokościach na stronie która podawał autor zdjęcia państwowej straży pożarnej była podana wysokość od 60 do 70 cm od ziemi do osi wylotu wody
10 zapadnięte i uszkodzone krawężniki także jestem zdania, że to przez niezagęszczony prawidłowo grunt lub nawet niewłaściwą grubość ławy pod krawężnikiem
11 nieobrobione przy najniższym stopniu ewidentna niedoróbka

UPS zauważyłem błąd w poście klawisz 2 mi zblokowało nr bloku 20A nie 22 poprawiam a w związku z tym ze powoli mi zdjęcia wrzuca to za chwilę kolejna partia zdjęć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Jakiś błąd zdjęcia w 11 wysyłam jeszcze raz

12 uszkodzony krawężnik to efekt niedociętego krawężnika ciekawe czy ktoś uszkodził o to oponę lun felgę
13 zapadnięty krawężnik mogą być 2 przyczyna albo nie zagęszczone podłoże pod krawężnikiem lun za mała grubość ławy pod krawężnikiem
14 rdza odpadające numerki
15 na tym zdjęciu także widać uszkodzone pozapadane i nierówno ułozone krawężniki
16 najprawdopodobniej brak oporu lub nieprawidłowo wykonany opór przy krawężniku
17 te 3 kostki pewnie w niedługim czasie zmienia lokalizację
18 jakaś niedoróbka na elewacji oraz coś wycieka chyba z wentylacji
19 raczej mało estetyczne połączenie rur
20 ewidentnie brakuje linii prostej na obróbce blacharskiej
21 połączenie korytek odpływowych także nie jest wykonane prawidłowo
22 na wielu zdjęciach widać rdzę na elementach balustrad oraz pozostawiony niewyczyszczony tynk oraz bitum z papy na obróbkach dlatego też część zdjęć pomijam
23 zapadnięta kostka oraz włazy do studzienek

Na zdjęciach widać że uszkodzenia np: krawężników to co najmniej półroczny efekt działania zapadającego się gruntu lub tak jak w przypadku elementów stalowych malowanych lub ocynkowanych działanie rdzy.
Co do estetyki i liniowości obróbek blacharskich i innych rozwiązań połączeń elementów wiem ze jest możliwość wykonania tego w inny ładniejszy sposób, to tyko kwestia wyegzekwowania poprawności wykonania pracy od wykonawcy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Moim zdaniem DeViop pokazał tylko część usterek, do których każdy z osiedla ma bezpośredni dostęp. Ja za darmo nawet bym palcem nie kiwną, a usterek widziałem więcej niż on pokazał. Za odbiór jakościowy mieszkania wystawia się f-vat od 200zł za mieszkanie 35m2 do nawet 3% wartości inwestycji tak jak to jest w przypadku domów jednorodzinnych. Cóż deweloper nie bedzie mieć darmowej pomocy skoro DeVilop się zwija.
Pozdrawiam Roman

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ktoś to musiał przecież ( blok ) odbierać. Mieszkaniec który kupuje mieszkanie nie sprawdza całego bloku na około, tylko swoje mieszkanie.

Chyba Pan tam mieszka skoro jest tak Pan zorientowany w temacie tych usterek. Czy ktoś kto administruje tym osiedlem coś zrobił aby się tym zając?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Podejrzewam że Pan Michał od dewelopera podejrzewał mnie nawet jako DeVilop'a. Tak mieszkam na tym osiedlu i zawodowo zajmuję się odbiorami jakościowymi takich bloków mieszkalnych oraz osiedli. Ale za darmo to nawet palcem nie kiwnę w tym temacie. Wiem także, że na osiedlu mieszkają jeszcze inni budowlańcy z różnymi specjalizacjami. Może oni będą chcieli pomóc deweloperowi. Ja tam sobie na razie popatrzę z boku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

a kiedy wam się gwarancja kończy na budynek ? rozumiem że to Sybiraków 20 i 22 tam na zakręcie z tyłu za przedszkolem z tego co zdjęcia pokazują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

To pytanie do dewelopera bo nie znam zapisów umowy. A może ktoś inny z mieszkańców wie jaki jest okres gwarancji na części wspólne i dach. Dobrze było by także znać datę podpisania protokołu odbioru końcowego przez dewelopera dla wykonawcy. W sumie widzę, że na forum są mądrzejsze osoby ode mnie wiec już się nie wtrącam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

:) ale to twoja sprawa i DeVilopa i to wy tam mieszkacie a nie inni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

No i zamilkł Pan Michał ze sprzedaży po opublikowaniu zdjęć. Czyżby spalił się ze wstydu, gdy obejrzał, co sprzedał klientom? A może wykorzysta Pan te zdjęcia na stronie dewelopera? Macie zakładkę – zrealizowane inwestycje…

Proponuję też hasło reklamowe: „koniec wieńczy dzieło” (Owidiusz)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Witam,
jako osoba neutralna w sporze pragnę polecić autorowi zdjęć by znalazł zajęcie bardziej pożyteczne dla swojej społeczności lokalnej - może niech sam pomaluje te barierki i podsypie żwirku pod kostkę jak mu tak bardzo przeszkadza..
Przepraszam, ale czy Państwo nie macie poważniejszych problemów? Śmiechu warte naprawdę. Zrozumiałabym gdyby płytki odpadały.., ale proszę liczyć się z tym, że nieruchomość pracuje, osiada jest cały czas w użytkowaniu z czym wiążą się - moim zdaniem - takie a nie inne uszkodzenia o stopniu szkodliwości naprawdę znikomej..
Mówi się, że każdy dzisiaj taki zabiegany, ale na donosy to macie Państwo czas,

pozdrawiam i życzę mniej złośliwości w sercach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

właśnie z tego m.in. powodu, że budynek pracuje i osiada, pewne usterki wychodzą później. Po to właśnie została uregulowana ustawowo odpowiedzialność dewelopera z tytułu rękojmi - jednocześnie stanowi to uprawnienie mieszkańców do wyegzekwowania napraw wszelkich usterek czy niedoróbek. Rękojmia jest uregulowana w kodeksie cywilnym - nie jest to czyjeś widzimisię. Rękojmia trwa 3 lata - po tym okresie można pukać, ale już nie do dewelopera tylko we własne czoło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Hehehe podziwiam Pana który wykonał te zdjęcia. Gratuluję.

Co prawda takie rzeczy mają miejsce :-) To się nazywa "I tak tu ludzie zamieszkają" co za różnica czy studzienka na studzience, czy krawężnik, czy też brak podjazdu.... każdy kupi, bo każdy jest głupi.
Ciężko odmówić sobie zakupu ze względu na to że nie ma podjazdu :)




Sprzedam tanio mieszkania prosto od developera, Białystok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Ps. Przecież za parę lat trzeba będzie wykonać remont, konserwację, a kasę trzeba jakoś wyprowadzić...zgadza się ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

prezes504

to teraz ty nakręć filmik i go umieść na Youtube jak to zrobiłeś w sprawie FILMIK INTERWENCJA STRAŻY MIEJSKIEJ W ŁOMŻY przed ratuszem, tylko rada - sam lepiej go nie komentuj tym pedalskim głosikiem i wcześniej wciągnij gila, bo znów ludzie będą mieli z ciebie dobrą bekę

PS: a do Policji do której się tak namiętnie starałeś, już się dostałeś?

dalej jeżdzisz tą srebrną Vectrą combi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Deweloper Zacharzewski & Skowroński Deweloper w zmowie z Wykonawcą?

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli macie w planach zakup mieszkania lub domu w Białymstoku i okolicach, to polecam Wam sprawdzić stronę https://mdevelopment.pl , gdzie znajdziecie ofertę dewelopera MDevelopment.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org