czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Waszym zdaniem powinny powstać czy nie(na przykład ze względu na to że padną niektóre małe sklepiki)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Veneda potrzebna, Narew galeria jeszcze do przyjęcia i już moim zdaniem starczy. Venede powinni trochę powiększyć, żeby była większa niż w Ostrołęce, ale pewnie już bez szans na to :). I wystarczy, sklepy już mamy, czekamy na przemysł.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

tak w Łomży same hipermarkety budować itp, i potem tylko kase w nim zostawiać ale skąd to kasę wziąć jak tu pracy nima!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Hipermarket to też miejsca pracy, chciałem zauważyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Zgadza się Hipermarket to dodatkowe miejsce pracy i czas najwyższy by powstało u nas nie nabijać kasę innym miastom. Często jeździ się do białego na zakupy a teraz u nas będzie można je robić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

voodoo, masz braki w logicznym mysleniu, tu przyjmą a w małych sklepach zwolnią i status quo na rynku pracy zostanie zachowane.
dvw, twoje dywagacje są na poziomie gimnazjalisty, jeśli nim jesteś to sorki...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

dobrze w końcu nasi łomżyńscy złodzieje biznesmani zamkną swoje sklepy i zaczną poważnie traktować klientów, a nie okradać mieszkańców w swoich sklepikach z 100% marżą !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

w sprawie hipermarketów jest tak jak wszędzie , zależy gdzie siedzisz ? ,,, czyli jak mówi przysłowie ,, punkt widzenia zmienia się od miejsca siedzenia "
jeśli rozpatrujemy jako kupujący to tak i oby było jak najwięcej , bo powstaje konkurencja i istnieje że ceny towarów będą mniejsze , jako mający w rodzinie sklepik to nie bo to jest konkurencja i to wszystko co można powiedzieć ,,,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Camel83, widze że ograniczona wyobraźnia tylko do jedzenia... galeria to przede wszystkim ubrania, a te są droższe w galeriach, dlaczego? bo na wysoki czynsz trzeba wydoić takich matołow jak ty... więc będziesz miał konkurencje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

czy jest cos co wam sie podoba??bo jakakolwiek inwestycja wto miasto wywoluje oburzenie...jebnijcie sie w dekiel...
jak czytam wasze posty wy anty na wszystko az mi sie niedobrze robi...jak to miasto ma przyciagac inwestorow czytajac fora takie jak to i wypowiedzi zazwyczaj ciemnogrodu ktory jest wiecznie niezadowolony ze wszystkiego..czy wy choc siebie lubicie i sie sobie podobacie???

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Dwa Lidle,Polo,Kaufland,Stokrotki,Biedronki wszyscy krzyczeli że małe sklepiki zginą.Jakoś tego nie widać.Mimo wszystko,każdy taki sklepik ma własnych klientów i będzie miał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

martuchnam, najpierw zrób kupę, następnie kilka głębszych wdechów i wydechów, podrap się po głowie i pomyśl... dlaczego mam się podniecać gimnazjalistami którzy piszą na forum, po tych czynnościach idz już spać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

swd56, a kogo obchodzą jakieś małe sklepiki? to prawo rynku... tylko niech młodzież nie mówi że powstaną dodatkowe miejsca pracy, bo tak nie będzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY


Galerie przeszkadzają , wiatraki szkodzą , ścieżki rowerowe złe , bulwary niepotrzebne , propozycja zrobienia z hali targowej centrum gastronomiczno-kulturalnego na Starówce , też głupia , co jeszcze ?

Akcja ogólnopolska : 100 placów zabaw Nivea - klapa ,
teraz akcja : Szkółki piłkarskie - też czarno to widzę ,
Projekt edukacyjny "Gdzie jest prawdziwe Podlasie"- ???

Tylko krytykować , wszystko negować , wieczni malkontenci , a NIC się nie chce i nie opłaci .

Może tak jakiś pomnik Chrystusa Zbawiciela postawimy , tylko ze trzy razy większy jak w Świebodzinie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

akurat propozycja zrobienia z hali targowej centrum gastronomiczno-kulturalnego na Starówce to jest głupota, wywalanie stamtąd handlu spowoduje że po wybudowaniu galerii ta część miast będzie handlową pustynią, a mrzonki o pubach, barach i tętniących życiem restauracjach wsadzmy między bajki, to jest łomża, liczy się kebab za 12 zł, bo jak za 13 to drożyzna...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

ojciecR hmmmm za moich czasow gimnazjow niebylo toraz...dwa jestescie zazdrosni zawistni itd..trzy zmiencie podejscie bo z takim jak teraz macie to...no comment

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Centrum handlowe wielkości Venedy powinno było dawno temu powstać w Łomży, a łomżyńscy handlowcy ukręcili na siebie bata sami, bo wstrzymywali jej budowę. Dużo łomżyniaków jeździ na zakupy do Warszawy lub Białegostoku, bo wielu produktów, jak choćby do domu, ogrodu u nas ciekawych nie kupisz (nie ma dużego wyboru), więc przy okazji lub celowo robią też zakupy odzieżowe spożywcze właśnie tam. Gdyby te galerie powstały kilka lat temu, sytuacja handlowa byłaby już uregulowana. Łomżyńscy sklepikarze napewno utracą część klientów, ale napewno nie upadnie handel. Będzie przesunięcie.
Druga sprawa, to taka, że chodząc po łomżyńskich sklepach mam wrażenie, że wszyscy zaopatrują się w towar w jednej hurtowni i mało tego, zachowują się, jakby mieli zmowę cenową. Nie dość że drogo, to jeszcze ten towar daje wiele do życzenia, bo jest słaby jakościowo. Nie wiem jakie będą ceny w sklepach w galeriach, bo to zależy od wielu czynników, ale przynajmniej będzie różnorodność i jakiś wybór.
Jestem za tym, aby w Łomży wreszcie rozkwitła kultura, bo niestety ale u nas nic ciekawego nic się nie dzieje. Hali targowej już dawno nie odwiedzałem, bo widok mamroczących panów mi nie odpowiada, a właśnie ci panowie są stałym elementem łomżyńskiej starówki. Do wprowadzenia zmian potrzeba jednak wspólnego pomysłu i działania, a nie tylko gadania.
Bulwary i ścieżki rowerowe, rzecz jak najbardziej potrzebna, bo u nas nie ma wielu ciekawych miejsc turystycznych.
Tylko czy łomżyniacy potrafią współpracować?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Nic-nie robią-niedobrze-zaczeli w końcu coś robić-też niedobrze!NO I NA TO WYCHODZI ,ZE JESZCZE TAKI SIE NIE URODZIŁ -CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Tak , tak , bardzo źle, a w Białymstoku ok 3000 aut BL co wekend w galeriach.
Po co kasę tam zostawiać?.
Wiem że lepiej aby powstała 1 fabryka, ale i to dobrze że coś się dzieje.
Co do cen za lokale w galeriach, trzeba zarobić wiadomo, ale w Wawie. ciuchy tańsze , a tam jeszcze droższe lokale. No i może wreszcie promocje nie będą takie, cena 200zł , podnosimy wieczorem na 250zł, rano promocja 25% i znowu 200zł. koniec robienia z nas idiotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Najciekawsze że nikt w tym wątku nie pisał, że jest przeciwny hipermarketom, a pełno osób co czytać ze zrozumieniem nie potrafi, broni tych marketów tak jak by były tu atakowane... ogarnijcie się wieśniaki.
antyon, ja nie wiem w jakich galeriach w wawie się zaopatrujesz ale w białostockich galeriach ubrania są droższe niż w Łomży, tak jest też w wawie, wiadomo większy wybór będzie, ale nie pisz ze będą niższe ceny niż teraz, bo się ośmieszasz. A promocje w taki sposób robią wszyscy, czy to w Łomży czy Warszawie. I najśmieszniejsze, że dużą częśc sklepów w tych galeriach będą prowadzić znienawidzeni przez was kupcy łomżyńscy, więc wiele się nie zmieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

niech buduja markety galerie wiatraki i wszystko co jest potrzebne do rozwoju gospodarczego oraz kultorowego lomzy oraz okolic...
komu sie to nie podoba niech zmieni miejsce zamieszkania..to miasto musi zyc a nie umierac jak dotad....

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

No i OjciecR tym razem napisałeś najprawdziwszą prawdę :):)
Ale galeria to jest galeria :)
Młodzieżowi dyskutanci z tego forum będą mieli gdzie spędzać czas na wagarach :):):):)

A wiesz że na biznesie to oni znają sie najlepiej , bo chodzą po sklepach obserwują i oglądają :)z tym że niczego nigdy nie kupuja bo brak kaski i ledwo na 1 kebaba w 3 osoby wygrzebia z kieszenie:):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Właśnie że są tańsze i jest większy wybór. a co do promocji to pojedź do wawy czy białego i zobacz jak masz cenę 120 - 30% a przy kasie dodatkowo 20%, i nie pierncz że tak nie ma.
A co do kupców, to mam nadzieję że większość poprowadzą biznesi z innych miast na stałe współpracujący z tymi galeriami, i sieciowe sklepy, wtedy zobaczysz różnicę w cenach.
A tak w ogóle to nie nie jesteśmy wiochą żeby blokować takie inwestycje, najlepiej zbudować więcej kościołów i tam kasę zostawiać.

To są inwestycje dla miasta i na pewno przyjadą do nas ludzie z okolicznych miejscowości, a to jest reakcja łańcuchowa, kupią tu , zajdą tam, i zobaczą jeszcze coś po drodze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

a właśnie że nie są tańsze i jest większy wybór heheheh ty mylisz promocje dzieciaku z przecenami, a to dwie różne sprawy. Powtarzam jeszcze raz, nikt w tym wątku nie jest przeciwny tym marketom, chyba że nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
A co do kupców którzy mają prowadzić tam sklepy, to zdaje się 30% będą łomżyńscy kupcy, więc ciebie a raczej twoich rodziców będą dalej doić, bo ty jeszcze swoich pieniędzy pewnie nie masz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Sam jestem rodzicem, a kupować umiem taniej,nawet doliczając cenę paliwa.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Nie wiem czy łomżyńscy kupcy poradzą sobie z warunkami, jakie są wymagane przy rozpoczęciu działalności w takiej galerii. Trzeba mieć potężny kapitał na samym początku, bo potrzebne są zabezpieczenia przy podpisywaniu umowy, np. czynsz z góry za kilka miesięcy, przygotowanie wyposażenia, które podlega rozpatrzeniu przez właściciela galerii (czyli nie możesz sobie wyposażyć jak ci się podoba), zakup towaru, itd, itp.
Druga sprawa to dalsza działalność, tzn. koszty wspólne działania galerii, bieżąca działalność czyli czynsz i % od obrotu (w Galerii Narew mówili, że to nawet 8%, nie wiem ile to będzie w Venedzie). Inne warunki umów mają sieciówki, a inne indywidualni przedsiębiorcy.
Więc ceny towarów, wcale nie muszą być takie niskie. Pojawiły się przecież problemy z płatnościami za czynsz w Stokrotce, więc nie lepiej będzie w centrach handlowych. W Białym też sklepy w centrach są likwidowane, bo ludzie nie są w stanie poradzić sobie z narzuconymi warunkami umów, które są zawierane na kilka lat.
Dużo też zależy od ilości klientów. Tu na cenę też ma wpływ ilość. Dlatego Warszawa może sobie pozwolić na niższe ceny niż Białystok mimo kosztów własnych działalności, bo nadrobią to ilością sprzedanych towarów.
To jest temat rzeka, nie ma co porównywać Łomży do stolicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

I właśnie o to chodzi że Łomża jest biedna, taka galeria to również spożywka gdzie taniej można kupić wiele rzeczy, wiem że gorszych jakościowo , ale pozwoli to na normalne(w miarę) życie wielu rodzinom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

antyon, akurat spożywka w łomży jest reprezentowana przez najtansze sieciówki jak Kaufland, Biedronka czy Lidl, więc nie przesadzaj, że tak portfele skorzystają, kto chce teraz zaoszczędzić idzie do sieciówki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Galerie to przede wszystkim sklepy sieciowe, a tam jest taniej. Normalne zachowanie to takie, że się kupuje tak, aby było tanio i dobrze, i wedle własnej kieszeni. Ja wydając pieniądze nie patrzę czyj to sklep i wcale mnie to nie obchodzi, najważniejsze to mieć wybór. I nie wierzę, że otwarcie galerii, zatrudnienie tam ludzi zwiększy bezrobocie przez zamknięcie małych sklepików, nie bójcie się warzywniaki i osiedlowe spożywczaki, a nawet małe markety na pewno sobie poradzą, problem będą mieli, ci co drogo sprzedają - mówię tu o ciuchach. Już nie pamiętam kiedy kupiłem dżinsy w zwykłym łomżyńskim sklepie, ani wyboru, ani korzystnych cen.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

O to chodzi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

OjciecR. spokojnie oczywiście że pisałem o spożywce że jest tańsza- ale też nie wszystko wszędzie bo biedniejsi wybiórczo kupują -to tu, inne gdzie indziej, bogaci kupują jak leci itp.

co do ciuchów i markowych butików to pewnie że są drogie, bo płacisz za markę takiego H&M czy innego

jedno jest pewne że nigdy nie dogodzi się wszystkim na raz ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Galerie w Łomży są potrzebne jak najbardziej i jeszcze Media Markt w pobliżu galerii Narew by się przydał!





http://www.abantonino.blog.onet.pl -Szukasz pracy zobacz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

hmmm lomza miastem biedym???
nie zgodze sie..lomza miastem skapym to jest blizsze prawdzie...
nie mowie ze nie ma ludzi biedych bo sa ale jest ich zdecydowanie mniej niz bylo jeszcze kilka lat wstecz...a to ze wiekszosc robi zakupy w biedronkach itp akurat nie ma nic wspolnego z brakiem kasy...
poza tym LOMZA UMARLA JUZ DAWNO DAJCIE JEJ WROCIC DO ZYCIA

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Niemożliwe aby umarłe miasto (z czym się zgadzam) było bogate, prawda jest taka, że Łomża to BIEDNE miasto, polecam poczytać statystyki dochodów jst w Polsce, przekonasz się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

statystyki jedno a zycie drugie...wystarczy spojrzec na sklepy zakupy samochody oraz domy w lomzy....wiekszosc zarabia za granica czesc dosc dobrze radzi sobie tu na miejscu...to ze lezymy akurat na najbiedniejszym terenie nic nie znaczy...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

a mowie UMARLE gdyz od czasu zamkniecia kilku dobrych lokali i probach samobojczych innych nic sie nie dzieje w tym miescie..godz 18 i prawie zero ludzi na ulicach weekendy tez nie naleza do rozrywkowych

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

voodoo, a kto pisał o wzroście bezrobocia jak otworzą się galerie? odpowiadasz na argument który nigdy nie padł. Ja jestem zdania że w zatrudnieniu nic się nie zmieni po otwarciu galerii, ludzie nagle nie będą kupować więcej aby wyżywić wszystkich, gdzieś dojdzie do redukcji punktów handlowych, tego jestem pewien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

martuchnam, zgadzam się że jest w Łomży sporo osób które radzą sobie całkiem dobrze, może w śród młodych jest największy problem, ale to kwestia też zaradności, niestety po tym forum widać jak wielu jest też nieudaczników co tylko narzekać potrafią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HIPERMARKETY W ŁOMŻY

Widać źle Cię zrozumiałem, ale co do wyjścia ''na zero'' nie byłbym taki pewny, mogę się założyć, że w galerii pracę znajdzie znacznie więcej osób, niż ją straci w małym handlu, z resztą pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org