piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
protest przeciwko reformie szkolnej!

Jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym jestem bardzo mocno zaniepokojona projektem reformy systemu edukacji oraz obniżenia wieku szkolnego zaprezentowanym przez minister Katarzynę Hall.
Obecnie dzieci 6-letnie rozpoczynają obowiązkową edukację w zerówkach, które są zorganizowane w przedszkolach i szkołach. Zerówki przedszkolne są bezpieczniejsze i zapewniają lepsze warunki edukacyjne niż zerówki szkolne. W przedszkolach są przestronne sale, bezpieczne szatnie, łazienki dostosowane do potrzeb małych dzieci, trzy posiłki dziennie, stała i opieka.
Szkoły oferują przeważnie jedynie salę klasową i jeden posiłek w stołówce, a opieka nad dzieckiem w szkolnej świetlicy często pozostawia wiele do życzenia...

Te warunki przekładają się bezpośrednio na wyniki w nauce. Z badań przeprowadzonych w Polsce w 2006 roku (przebadano 67 tys. dzieci) wynika jednoznacznie, że niemal we wszystkich sferach przygotowania do edukacji sześciolatki z przedszkoli wykazywały znacząco wyższy poziom rozwoju niż ich rówieśnicy z zerówek szkolnych.

Zmian nie da się wprowadzić w ciągu najbliższego roku, co oznacza że pierwsze roczniki 6-latków trafią do szkół niedostosowanych do ich potrzeb? a co z tym idzie niebezpiecznych szkół.

wejdż na www.ratujmaluchy.pl i oddaj głos przeciwko wprowadzeniu reformy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

Bo nie ma komu pracować, więc trzeba wcześniej wykształcić i wydłużyć okres pracy do emerytury i wtedy całe życie zejdzie na nauce i pracy a na emeryturę czasu zabraknie. Budżet będzie można dzielić na wyższe pensje dla urzędasów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

halt hall, halt..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

Klasy zerowe to nie nowość ,że były w szkołach i to o systemie nauczania ośmioklasowego.Z pewnością te dzieci nie były gorzej przygotowane do szkoły ,ale wręcz przeciwnie wcześniej integrowały się ze starszymi uczniami.A darma jeśli już ma jakieś obawy to ma do wyboru taką wersję ,że może zorganizować dziecku nauczanie indywidualne w domu ,jest taka możliwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

Nie zabierajmy dzieciom dzieciństwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

To w końcu o co chodzi o naukę czy dzieciństwo ? Bo i w szkole i w przedszkolu dzieci uczęszczające do zerówki muszą realizować ten sam program nauczania.A jeśli rodzice w wychowaniu dzieci używają słów halt to o czym to świadczy?Niestety o poziomie wiedzy i kultury i to jest przykład do naśladowania przykro ,że tak nisko można upaść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

Serduszko11, nie przeczytałaś zbyt uważnie mojego pierwszego wpisu:(
Jak najbardziej chodzi o naukę! Ale w odpowiednich warunkach i odpowiednio stopniowaną!
Za rok sześciolatki, bez żadnego przygotowania, mają usiąść w ławkach obok starszych kolegów, którzy ukończyli już zerówki!
Co powiedzieliby licealiści zaskoczeni koniecznością zdawania matury rok wcześniej? Małe dzieci stresują się swoim szkolnym startem nie mniej niż licealiści maturą. I są dużo bardziej bezradne. Trzeba je traktować poważnie.
Na dodatek wciąż mówi się o rosnącej agresji w polskich szkołach. Pewnie, coraz młodsze dzieci będą padały ofiarą....
Zmiany programu należałoby zacząć od dzisiejszych trzylatków i dopiero one, za trzy lata, mogą być gotowe na wcześniejsze pójście do 1 klasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: protest przeciwko reformie szkolnej!

Ja nie jestem za tym żeby skracać dzieciństwo , powinno być tak jak jest .Lepiej by się wzięli za likwidacje gimnazjów, przez ,które jest coraz więcej problemów,nie wiem po co to wymyslili żadnych korzysci to nie przyniosło wręcz przeciwnie powinno byc 8 klas podstawówki tak jak to było kiedyś

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org