piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dysk

Witam.
To do tych,którzy znają się na kompach itp.

Mam problem z moim dyskiem. [Samsung 80GB]
Wczoraj jeszcze normalnie pracował komputer,wyłączyłem i poszedłem spać.
Rano gdy usiłowałem włączyć kompa Windows XP ładował się około 30 minut.
Ok załadował się ale komputer pracował jak by zgubił połowę ramu [mam 512]
Po wyłączeniu kompa i usiłowaniu włączeniu go już nawet dysk nie chciał się odpalić,wyskoczyło tylko okienko,że nie można włączyć iż jakieś błędy itp itd.
Zaniosłem go do kolegi który próbował zrobić formata ale nic z tego :(
Komputer dysk wykrywa ale nie idzie nic z nim zrobić.
Co może być tego przyczyną?? Obecnie jestem na awaryjnym dysku kolegi.
Czy dysk jest do wywalenia? Pisałem już na jedno forum komputerowe powiedziano mi iż można go wywalić do kosza. Ale może wy mi pomożecie :(
Przynajmniej żebym mógł wydostać z niego parę plików.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Jak chcesz odzyskac pliki to oddaj go firmie odzyskujacej dane. Skoro na forum komputerowym napisali ze do kosza to do kosza. Tu nikt ci nic wiecej nei powie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Ja bym jeszcze sprawdził programem diagnostycznym do dysków, sprawdził czy nie ma bad sektorów ewentyalnie sformatowal nadpisujac zerami. Często te działania mi pomagały.

Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Jeżeli dysk jest wykrywany na innym komputerze to sprawdź ScanDiskem czy nie ma żadnych błędów, później przeskanuj go antywirusem i dopiero później spróbuj zrobić formata. Nie jestem pewny że to pomoże, ale miałem już podobny przypadek. nie mogłem zainstalować na dysku żadnego systemu. Możesz jeszcze spróbować zainstalować na nim inny system. np. Linux Mandrive. Napisz czy to coś dało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Ja polecam jeszcze przeskanowanie go HDD Regeneratorem (ale w wersji DOS'owej, np. z Hiren's Boot CD 9.5).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

moze pomóc tez tak zwany format 0 lub skasowanie partycji i utoworzenie na nowo wszystkiego...
Nie wiem nie znam sie tak az na tym

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

moze pomóc tez tak zwany format 0 lub skasowanie partycji i utoworzenie na nowo wszystkiego...
Nie wiem nie znam sie tak az na tym

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

ja miałem coś podobnego kumpel zrobił mi forma programem Particion Magic

uszkodzone elementy oddzielił a cała reszta dysku jest ok. Sprawdz może też będzie dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

może tez pomoc tzw niski format czyli przywrocenie dysku do stanu fabrycznego. pomaga gdy cos weszlo do boot sektorow dysku. mi taki niski format zrobili kolesie ze sklepuexpert na piłsudskiego. dlugo si go robi i moze nawet taki format rozwalic dysk, ale warto spr czy pomoze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

basket23 o kolesiach ze sklepu expert to nic nie mów lol
Ale zanim wywalę ten dysk popróbuje waszych rad.
Dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Z dysku Hiren Boot, usun partycje, zainstaluj nową i zformatuj dysk.
"basket23" - nie wprowadzaj ludzi w blad. Obecnie nie stosuje sie formatowania niskopoziomowego.
Pozdrawiam
MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Ja bym zaczął tak jak radzi sebi - od HDD Regeneratora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

Tak na przyszłość ;) HDD regenerator naprawił u mnie nie jeden dysk naprawde super ;) program



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk

wow, ile porad. najlepsza ta o udaniu się do firmy, kótra pomoże odzyskać dane :]



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org