środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Interesuja mnie konkretne propozycje jak walczyc z zazywaniem narkotykow, i jak ostrzegac mlodziez przed ich skutkami.

wkoncu narkomania to duzy problem nie tylko w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Narkotyki pewna śmierć



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

hehehe, te przyglupy znowu beda o paleniach na stosie pisac.
antysemitex dam ci propozycje kup se kolo i jebni....sie w czolo przyglupie.
pomysl lepiej jakim problemem jest lamanie prawa przez pracodawcow, glodne dzieci, chora slużba zdrowia.

potomek hitlera.......

zacznij myslec racjonalnie i dorosnij.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Hehehe jak walczyc z narkomania? Antysemitex prawdopodobnie przywalilby im pare martenow na ryj i cieszylby sie ze problem zostal rozwiazany. Ja powiem tak - kazdy DOROSLY czlowiek jest wolny i nikt nie ma prawa zakazywac mu palenia jontow czy nawet brania twardych narkotykow. Jest to jego swiadomy wybor. Osobiscie wiem w jakie gowno moga wpedzic twarde drugi. Jestem za proponowana przez kanabe forma legalizacji (mam tylko watpliwosci co do zalegalizowania posiadania niewielkiej ilosci twardych narkotykow) poniewaz nasze dzieci juz nie beda mogly kupic blantow u osiedlowego dila - znikna oni bo nie bedzie to oplacaly biznes, a panstwo bedzie mialo dodatkowe dochody z podatkow. Znikna tez grupy przestepcze ktore zajmuja sie "biznesem narkotykowym". Policja nie bedzie sadzala do wiezienia narkomanow tylko po stwierdzeniu ze koles jest uzalezniony skieruja go na leczenie. Teraz pewnie duzo ludzi sie ze mna nie zgodzi, ale pomyslcie racjonalnie. Teraz kazdy 13latek moze kupic blanty. Jesli zalegalizujemy posiadanie NIEWIELKIEJ ilosci narkotykow miekkich zmiejszymy dostep mlodych ludzi do nich, bo zaden nielegalnie dzialajacy diler nie zapyta Twojego dziecka czy ma juz 18 lat!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Dla wyjasnienia - w poprzednim poscie napisalem ze nie potrzebna jest nam legalizacja tylko racjonalna polityka narkotykowa. To co napisalem wyzej wlasnie jest racjonalna polityka narkowykowa a nie taka legalizacja jak np w holandi. W wiekszosci krajow europejskich jest legalne posiadanie niewielkiej ilosci narkotykow, sa bardzo podobne zasady do tych ktore proponuje nam kanaba i tam problem narkomani jest bardzo maly, bo czlowiek zatrzymany pod wplywem narkotykow przez policje od razu kierowany jest na kilka wizyt u psychologa. Takie zapobieganie jest napewno lepsze niz kurator, wyrok w zawiasach, czy pudlo, bo to nic nie pomaga, a tylko szkodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Antysemitex - zdefiniuj mi co to jest narkomania i co to są narkotyki!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

myślę,że większym problemem od narkomanii jest w naszym kraju alkoholizm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

...i nikotynizm.

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

a jak wy sie staracie zeby nie bylo tego calego swinistawa tutaj??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

To może założyciel tematu jako pierwszy zaafiszuje własne starania w tym kierunku?
... my zrobimy to zaraz potem


Podpis (sygnaturka):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

mam kilka pomyslow jak z tym walczyc, np:

po pierwsze:

wieksze kary nawet za same posiadanie, wtym kary pieniezne, ktore nie beda szly dla panstwa ale na walke z narkomania

po drugie:

wieksza edukacja mlodziezy o skutkach zazywania narkotyow, nie chodzi mi tu o spoty lekramowe w tv albo plakaty
konkretne spotania mlodych ludzi z tymi ktorym udalo wyrwac sie z nalogu

po trzecie:

lepsza polityka panstwa i konkretnych instytucji w pomaganiu tym ktorzy zaowazyli problem i chca z nim walczyc


mozliwosci i pomyslow jest wiele

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

no wiec czekam teraz na wasze propozycje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

im bardziej to bedzie karane to dla malolatow bedzie to bardziej trendy i wtedy twoj plan wezmie w leb. :]

a edukowac to tak jak z religia kazdy chodzi bo nie wypada nie chodzic, a ma w dupie kosciol po to pedaly i zlodzieje.

sam widzisz nie przejdzie. a po drugie to nie jest to takie zle chyba ze brales i cie pograzylo, ale nie sadze bo jak widze nie masz bladego pojecia o narkotykach :]

i odpowiadam na pytanie ktore mi zadasz pewnie, ja te pojecie mam :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

gdybym nie mial tego jakiegokolwiek pojecia to nie zaczynal bym tematu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

antysemitex, czyli nie jestes czysty ? brales ? bo jak nie to niemasz pojecia :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Po pierwsze:

Zaostrzenie kar? Nie wiem czy sie orietujesz, ale w chwili obecnej grozi 3lata pozbawienia wolnosci za posiadanie (nawet znikomej ilosci) drugow. Z ta grzywna miales chyba na mysli obnizenie kar?

Po drugie:

Co do takowych zajec musze Ci przyznac racje. Nic by sie nie stalo gdyby odbywaly sie czesciej.Mlodziez napewno by sie cieszyla, bo lepiej posluchac kolesia co opowiada o narkotykach niz isc na lekcje. Pamietam jak w szkole sredniej mielismy spotkanie z gosciem ktory trafil do monaru, a pozniej sam zaczal w nim pracowac. Gadal chyba ze 3 godziny, a ja w weekend poszedlem na impreze i palilem blanty :) hehehe - to tak zeby Ci uswiadomic jak mlodziez sie tym gadaniem przejmuje.

Po trzecie:

W polsce ludzie ktorzy chca walczyc ze swoim problemem maja naprawde dobra sytulacje. Moga zglosic sie do monaru - nigdy nikt ich nie odesle z kwitkiem. Jest duzo tez roznych osrodkow gdzie zawsze znajdziesz pomoc. Gorzej jest z tz "przymusowym leczeniem", bo sadu u nas dzialaja strasznie dlugo. Zanim sad rozpatrzy sprawe, wyda wyrok itp to malolat dawno zdazy sie zacpac. Trzeba tylko pamietac o jednym : osoba ktora nie chce sie leczyc nigdy nie poradzi sobie z problemem

PZDR

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

narkomańskie ścierwo zamknąć do obozów albo wyciąć w pień.

a tak to jak ktos juz jara to neich jara, mozg sam mu sie zlasuje, jest glupi i bedzie jeszcze glupszy, ale jest nie grozny dla otoczenia.
jesli ktos wciaga, to jestem uczulony tylko na to wtedy gdy takiego czlowieka bierze sila i czuje sie CH..J go wie kim, a ludzie sie boja obok takich przejsc.
kto daje w zyle to nie jest ludź, nie ludź "tęp"
duzo by gadac, ale pewnie i tak za kilka lat 'trawka' bedzie legalna w Polsce (oczywiscie tylko dla osob doroslych, bo teraz ci co latają opychają kazdemu malolatowi). kiedy cos jest zabronione to ludzie maja juz tam we krwi ze co jest zkazane musi byc dobre (Adam i Ewa), ale jesli 'buch' bedzie legal to ćpunky beda chcieli legalizacji białka czy innego gówna, powstaje błedne kolo.

...Kiedy stałeś z nami, walczyłeś ramie w ramię - idea Wielkiej Polski Twym celem stała się...!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Pontifex Mal napisal:

" jesli ktos wciaga, to jestem uczulony tylko na to wtedy gdy takiego czlowieka bierze sila i czuje sie CH..J go wie kim, a ludzie sie boja obok takich przejsc."

ty wiesz co ty wypisujesz?

brak pojecia, tylko tyle mozna napisac. to sie bierze z wychowania jakiekos matola i jego inteligencji a nie ze wciaga cos sobie.

doucz sie i wroc !!! :]

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

szamac

nie douczonym mozesz byc ty
znam wielu ludzi ktorzy napie***ja fete i wiem jakie jest ich zachowanie po tym specyfiku, a za nim zaczeli cpac byli jednymi z najrowniejszych jakich znalem

a tak wogole panie uczony nie mam checi wchodzic w polemiki z cpunami wiec pozostaje mi tylko zyczyc rychlego narkomanskiego zzgonu badz powrotu do rzeczywistosci i normalnosci zycia w spoleczenstwie

88/14!

...Kiedy stałeś z nami, walczyłeś ramie w ramię - idea Wielkiej Polski Twym celem stała się...!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

hehehehe, typowa reakcja na brak wiedzy :] przeczytaj dokladnie to co napisalem, to nie narkotyki tylko ich wychowanie, otoczenie i inteligencja bo ja znam duzo ludzi co nienapierdziela nikogo po fecie i nigdy nikogo nie skrzywdzili a wiec faszysto zamknij dziob i sie doucz a nie wrzucasz wszystkich do jednego worka bo jak cpa to juz do gazu, zyd do gazu.

sa katolicy ktorzy sa gorsi od najgorszych i nie cpaja, obluda jak hu...., a wiec.......


doucz sie i pogadamy tepaku. :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

napierdalam wszystko od trawy po here i czuje sie wolnym czlowiekiem *** wam w dupe wy antynarkusy .kasia16 czyli heleniarz16

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

ale z czym walczyc z bucHem i bialym ? a po co? hahahaha nie lepiej zalegalizoweac jak w holand?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

jedną z ostatnich rzeczy jakich bym sobie życzył we własnym kraju to legalizacja narkotyków.Wystarczy że jest tytoń zalegaizowany - nie ukrywwajmy się - to też narkotyk ino słaby. Mało Wam?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

MAŁO..POWINNA BYC KOKAINA WLOMZY WTEDY STAŁBYYM SIE JESZCZE BARDZIEJ HYTRY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

obyś się zaćpał. bylebyś tylko nikomu krzywdy nie zrobił bo to mnie właśnie w tym przeraża - brak kontroli własnych reakcji.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

nie byłoby cię stać na kokainę przygłupie :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

http://bodek.i.narkotyki.patrz.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

po przesłuchaniu tego nikt mądry nie sięgnie po te ch......o!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Od razu napiszę:) Nie brałam, nie biorę i nie zamierzam.
Według mniegdyby w Polsce zalegalizowano "trawę" to by zmalała ilość ludzi sięgających po nią. W Holandi jest legalna i co? Sami narkomani tam mieszkają? Nie. Czasem ktoś sobie zapali i to nawet z umiarem (wiadomo, bywają wyjątki). Jak coś jest legalne to nudne, a jak czegoś nie wolno, to wtedy prawie każdy chce spróbować.
Ale co tam Polska jest 50 lat za murzynami (bez obrazy dla murzynów). Dopóki sytuacja w kraju się nie zmieni, to będzie się szerzył alkoholizm, nałogowe palenie, wciąganie czy co tam jeszcze kto wymyśli.
Ludzie to robią z nudy, bezsilności i innych powodów. Sami z siebie żadko sięgają po używki.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

a jak dla mnie to np. marihuana powinna być zalegalizowana...
jak chcesz to sobie zapalisz i się ogłupisz, a nie chcesz to nie palisz...
prosta sprawa...
nie rozumiem np. ludzi, którzy nigdy nie spróbowali, a są wielkkimi przeciwnikami narkotyków...
po cholere ktoś taki zabiera głos skoro nie ma o tym zielonego pojęcia...
nie wierze w gadanie, że "widziałem, co się dzieje z ludźmi, którzy palą [trawke]..." na każdego działa to inaczej...
nie paliłeś nigdy? zapal. nie spodoba Ci się i wtedy opisz swoje przeżycia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak walczyć z narkomanią ..... ?

Antysemitex napisał(a):

> Interesuja mnie konkretne propozycje jak walczyc z zazywaniem
> narkotykow, i jak ostrzegac mlodziez przed ich skutkami.
>
> wkoncu narkomania to duzy problem nie tylko w Łomży


Myślę że najlepsze rozwiązanie to ośrodki które pomagają takim osobom, narkomania to ciężki temat https://osrodekwsparcie.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org