czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Atopowe zapalenie skóry

Witam. Mam 22 lata, zero alergii na koncie, zero nietoleracji i złego reagowania na produkty. Pewnej grudniowej, felernej nocy obudziłam się cała, dosłownie cała czerwona. Po paru godzinach zaczęło swędzieć, a zaczerwienienie przeszło w bolesne grudy na całym ciele (z czego szyja i dekolt wygladały najgorzej). Wieczorem nastepnego dnia wylądowałam u lekarza nocnego z trudnosciami z oddychaniem.
I od tego czasu się zaczeło. Co ledwo wyleczyłam bolesne grudy powstawały nowe. Od grudnia jestem na antyhistaminach->telfexo wieczorem i clatra rano. Ostatnie dwa tygodnie były w porządku, ale niestety musiałam odstawic leki, bo miałam robione wziewne testy, na których nic nie wyszło niestety. Jak bardzo swędzi kąpię sie w krochmalu, dekolt i szyję smaruję alantanem plus, dłonie maścią tranową i robioną z hydrokortyzolem, dodatkowo suplementuje tran z mollersa naturalny, płynny. O tym, że mam AZS powiedział mi alergolog pare dni temu. Bardzo wszystich proszę o wskazówki jak sobie z tym radzić, bo psychicznie jest ciężko, a połączenie nieprzespanych nocy(z powodu świądu) i sesji nie jest dobre, bo zawalam zaliczenia. Co będzie dobre na skóre na początek? Co jeśli w testach alergicznych nic nie wyjdzie? Czy mogę być na antyhistaminach do konca zycia? (tylko wtedy w miarę funkcjonuję) Pomocy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ja to zyskałem w 37 roku życia. Badania nawet w klinice nic nie wykazały. Przeszło po 2 latach jak całkowicie odstawiłam słodkie ciasteczka. Nie wiem czy to miało coś wspólnego ale działa. Cierpliwości i scinaj na krótko paznokcie.

cz


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Tak jak kolega wyżej zacznij od zmiany diety. Na początek odstaw używki, słodycze i produkty mleczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Dieta i jeszcze raz odpowiednia dieta!. Tym najwięcej sobie pomożesz. Nie wspomagaj się żadnymi witaminkami (parafarmaceutykami), najgorsze świństwa. Wiem coś o tym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Podstawa to namierzyć i wyeliminować alergen. Wymaga to czasu i cierpliwości ale daje najlepsze efekty. Przemyśl dokładnie, co konkretnie niecodziennego jadłaś dzień, dwa wcześniej. Czasami są tzw. krzyżówki, czyli uczula coś z czymś. Np jedną znajomą zsypuje jak przy alkoholu podje cytrusów. Jedno i drugie osobno nic jej nie robi, a mix już tak.
Mnie na przykład bierze jakiś składnik zupy gulaszowej i flaków z amino (sporadycznie, ale czasem jadłem). Żona jak przesadzi z cytrusami robi się cała swędząca.
Tak że cierpliwie popróbuj, bo lekarz za Ciebie tego lepiej nie zrobi bo testy pokarmowe nie wychodzą tak dobrze jak wziewne.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

POCZYTAJCIE WSZYSCY !!!
w Twoim przypadku wg mnie organizm się broni i ,,wyrzuca,, truciznę na zewnątrz

https://www.youtube.com/watch?v=fZqrMaAzYco

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Witaj! Mam ten sam problem chyba od dwóch lat dostałem na jesień dot ego nasila mi się własnie porą jesienną i zimową na lato i póżną wiosną mam problem z głowy. Staram się tym tak bardzo nie rpzejmować 3 razy w tygodniu mocze się w soli bocheńskiej łągodzi i szybko goi rany na drugi dzień masz takie wyjaśniałe prawie tego nie widać. Do tego myje się pod prysznicem korzystam z mediderm shower a po myciu mediderm krem. najgorsze plamy mam bo każo razowym myciu ale to po jakimś czasu po prostu znika. Borykam się chyba z tym dwa lata. Na razie nie chodzę do dermatologa chodziłem wcześniej ale słabo to skutkowało teraz na własną rękę ale planuje się zapisać do dermatologa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Taka reakcja nagle jest podejrzana. Bez wątpienia dieta i zmiana detergentów na łagodne pomoże. Podstawą jest jednak dobra diagnostyka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której źródło leży w genach osoby. Charakterystycznymi objawami atopowego zapalenia skóry są zaczerwienienie i suchość skóry, swędzenie i skłonność do powtarzających się zakażeń bakteryjnych. Zmiany na skórze mogą obejmować całą powietrznię skóry, jednak najczęściej występują na zgięciach łokciowych i kolanowych, na twarzy i szyi. Atopowemu zapaleniu skóry często towarzyszą inne schorzenia atopowe: astma oskrzelowa, sezonowy lub przewlekły katar sienny oraz alergiczne zapalenie spojówek. To taki skrót - leczenie zależy o dobrego lekarza!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

annamania gratuluję szybkiej diagnozy. Mój 15 letni syn dopiero w tym roku dostał diagnozę AZS. Do tej pory leczony był tylko pod kątem alergii (mnóstwo tabletek histaminowych, które nic nie pomagały). W skrócie powiem, że alergia nie zawsze jest związana z AZS, ale może nasilać. Polecam dr Klepackiego (dermatolog), zna się i potrafi dobrać odpowiednie leczenie. Podstawą jednak jest stosowanie emolientów, intensywne nawilżanie skóry (kilka razy dziennie), ale najpierw przy ostrym stanie , jak u ciebie, koniecznie maść ze sterydami. To szybko zadziała i juz nie będzie swędziało. Pamietaj, kosmetyki tylko dla atopowców bez parabenów i środków myjących. Im krótszy skład tym lepiej. My wydaliśmy fortunę zanim trafiliśmy na odpowiednie kosmetyki. Dobieranie jest na zasadzie prób i błedów. Teraz jest ok. Gdy tylko cokolwiek się zaogni włączamy steryd w maści, a później natłuszczanie, natłuszczanie, natłuszczanie. Od długiego czasu nie używamy leków histaminowych. Zimne powietrze jest wrogiem AZS więc teraz może się nasilić. Chroń dłonie od zimna. Dopowiem tylko że zrobiłam mu testy z krwi (cały panel) i wszystkie alergeny sa wykluczone z jadłospisu. Niestety AZS żyje własnym życiem i najczęściej nie wiemy co wywołuje pogorszenie. Życzę powodzenia i cierpliwości. I koniecznie do dermatologa po maści, bo zamęczysz się drapaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Jest to paskudna choroba ale tak jak tutaj piszą lepiej jest wcześniej się o tym dowiedzieć oraz wprowadzić odpowiednie leczenie niż później .Sam to mam i powiem Ci,ze powoli odchodzę od sterygów tak jak tutaj piszą powyżej . Nie powinno się ich nadużywać bo człowiek się do nich przyzwyczaja oraz źle a nie reaguje. Poczytaj sobie o atopii:
http://sulphur.com.pl/atopia/ - w tym przypadku najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Mi pomagają maści siarczkowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Przy atopowym zapaleniu skóry należy skórę nawilżać i nie ma na to schorzenie innego wyjścia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Witam, przy AZS należy unikać konserwantów, sztucznych barwników, substancji zapachowych i SLS, które mogą wywoływać podrażnienia. W pełni bezpiecznymi kosmetykami, które nie wywołują podrażnień są emolienty Demsa. Opierają się one na naturalnych składnikach i zapewniają kompleksową ochronę skóry. Dodatkowo warto pamiętać, żeby nie spożywać przetworzonej żywności. Należy wyłączyć z diety wszelkiego rodzaju serki smakowe, chipsy, słodycze oraz produkty instant.

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Online Ekspert marki Demsa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

oedemsa... w wielu wypadkach, wprowadzenie diety o której piszesz, w dzisiejszych czasach to śmierć z głodu :)
Kup coś bez barwników, konserwantów, sub. zapachowych itp itd... warzywo i owoc w markecie jest tym tak przesiąknięte, aż śliskie bądź lepiące.

Wszechobecne spaliny, smrody i spalanie śmieci czy geoinżynieria też dokłada do swego.

Takim cwanym jesteś ekspertem wymień chociaż 3 naturalne mydła do mycia bez dodatków ekspercie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

moja półtoraroczna córcia ma AZS...
Bywalec jak to nie da sie takiej diety? jest jeden warunek-mieszkasz na wsi tak jak ja :) i żyjesz zgodnie z porami roku-latem jesz to co w ogródku i sadzie urośnie :) zimą kiszonki, warzywa bulwiaste i strączkowe, przetwory własnej roboty :) drób własnej hodowli, świnka z zaprzyjaźnionego gospodarstwa :) ale to nie o tym temat jest aby chwalić sie co mam w ogrodzie i piwnicy.

oedemsa mam płyn do mycia demsa, jest fajny :) krem też stosowałam ale sam sobie nie poradził z skórą, niestety smarowanie raz dziennie to zdecydowanie za mało.

annamania córka jest pod opieką prof dermatologii dziecięcej w Białymstoku jeśli chcesz to mogę ci meilem podać jak mamy ustawione smarowania i czym. Jej pomaga, znacznie złagodziło zmiany. i bardzo pomogła eliminacja kilku produktów. piore w płynie do prania biały jeleń. płucze dodatkowo 2 razy w samej wodzie, żadnych płynów zmiękczających itp. to też bardzo ważne!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

atopowe?

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

kamil A. kogo pytasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

ja czytałem znowu że nie wolno leczyć chyba atopowego zapalenia skóry sterydami nie wiem może faktycznie to bujda. Moim zdaniem najważniejsze do skóre nawilżać po każdej kąpieli w ciągu dnia tez kilka razy smarować się różnymi maściami. U mnie nasila się to wszystko na jesienne czy zimowy pory bo przez lato raczej miałem problem z głowy. Do wody możesz sobie dać sól bocheńską łagodzi skórę na drugi dzień masz skóre wygładzoną ale tak jak mówią trzeba zbadać z czego to się bierze inaczej nie dojdziesz do wyleczenia a podobno to na całe życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Sok z cytryny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Przy AZS trzeba nawilżać skórę przynajmniej dwa razy dziennie, najlepsze są emolianty dostępne tylko w aptece dosyć sporo kosztują ale na prawdę są skuteczne. Powrotu do zdrowia :) pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Trzeba pamiętać, że atopowe zapalenie skóry jest czymś, z czym można wygrać. Schorzenie to bywa bardzo uciążliwe, jednak można zminimalizować objawy poprzez stosowanie leków (także tych dostępnych bez recepty). Sama natknęłam się na coś takiego: http://www.demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory i widzę, że jest jeszcze dla mnie jakaś nadzieja. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Maść z mocznikiem pomaga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Emolienty nie muszą być drogie. To nie musi być Oilatum, Balneum czy Emolium, które kosztują bardzo dużo. Równie skuteczne są olejek Linomag, Mediderm czy Ziaja Med! Do smarowania nie ma nic skuteczniejszego bez recepty niż Dermaveel (bez sterydów).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

popaprana uważasz że 37zł za 30ml(Dermaveel) kosmetyku to nie dużo? no proszę cie... a druga sprawa-u mojego dziecka ten kosmetyk pogarszał stan skóry i powodował zaczerwnienienie i pieczenie. Ale co przypadek to inna sytuacja. U nas sprawdza sie cerkopil, elobaza-krem lekki i cicalfate. Do tej pory dobra było bioderma atoderm ale coś pokombinowali ze składem bo nowe opakowanie wywołuje u młodej pieczenie i ból i zaczerwienienie. I wiem że są to drogie kosmetyki i nie wszystkie są ukierunkowane na leczenie AZSu ale u nas działają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Tylko zauważ, że Dermaveelem nie smarujesz całego ciała, lecz nakładasz miejscowo. To nie jest emolient i nie stawiałabym go obok nich, bo ma zupełne inne działanie. Ja używam prawie codziennie i wystarcza na jakieś 2 miesiące, to chyba długo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

O ile przed laty egzema czyli inaczej nazywane atopowe zapalenie skóry, stanowiła jakiś tam problem dla osoby chorej, o tyle dzisiaj da się z nią żyć, ponieważ nie brakuje już kremów i innych kosmetyków, które są przeznaczone do skóry, która ma taką przypadłość. Wiem, że na pewno coś takiego znajduje się w ofercie firmy Cetaphil. Więcej o samej chorobie można przeczytać tutaj: http://www.cetaphil.pl/1253/egzema-jak-ja-rozpoznac/.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Najlepsze są kremy z mocznikiem. Żadnych sterydów!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

tlenoterapia.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

A jakie kosmetyki polecicie?

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Na atopowe zapalenie skóry ? Apteczne, specjalnie dostosowane do tego schorzenia. Sama miałam z tym spory problem jakiś czas temu i polecam szczególnie Emolium. Porównując z innymi firmami te kosmetyki najbardziej mi odpowiadają. Nawilżają skórę, sprawiają,że tak jakby się uspokaja. Dodatkowo nie pachną ( nie lubię perfumowanych kosmetyków):
http://emolium.pl/
Na stronie jest ich katalog.
Można je dostać w praktycznie każdej aptece.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

U mnie sprawdza się już od dłuższego czasu seria Eloderm bardzo dobrze nawilża i łagodzi czerwone plamy, a zawartość kwasów Omega 369 przyczynia się do szybkiej regeneracji skóry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ja długo zmagałam się z atopowym zapaleniem skóry i wszyscy dermatolodzy przepisywali mi maść sterydową, która oczywiście bardzo szybko działała, ale na dłuższą metę zniszczyłam sobie tymi maściami skórę i doprowadziłam do tego, że okresy bez zaostrzonych zmian niemal się nie pojawiały. Dopiero któryś z kolei dermatolog stwierdził, że moja skóra mogła się uzależnić od sterydów i w związku z tym kazał mi wyrzucić te maści i dostałam maść protopic (nie na sterydach), która bardzo mi pomogła. Dodatkowo nawilżam twarz emolientami i w tym momencie jest już chyba 3 rok bez żadnych zmian :):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ale się musisz męczyć! Ja miałam bardzo podobne objawy ale wtedy postanowiłam zrobić badanie na nietolerancję glutenu . Długo z tym zwlekałam ale w rezultacie się odważyłam no i wynik okazał się pozytywny. Ale jak odstawiłam gluten to rzeczywiście rezultat był bardzo szybko widoczny! Rozumiem, że nie masz problemów z nietolerancjami, ale próbowałaś w ogóle wyprowadzić to dietą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

konieczna będzie konsultacja dermatologiczna, sama mam z tym problemy więc wiem jak bardzo jest to ważne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Polecam naturalne kremy. Kilka dobrych polskich marek które maja w ofercie bardzo fajne naturalne balsamy i masła:
nacomi
Sylveco
Orientana

Nie wiem czy znajdą się gdzies stacjoanrnie w Łomży, ale w sieci mozna je zamówić sobie bez większego problemu;
https://triny.pl/150-balsamy-do-ciala

Na przykład w Triny. Jesli to nie pomoże to pozostaje jedynie dermatolog.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

I to wszystko to atopowe zapalenie skóry a nie jakaś alergia? Stosuj delikatne kosmetyki, żeby nie podrażniać niepotrzebnie skóry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Takie dolegliwości najlepiej leczyć preparatami z emolientami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

I kremami na bazie olejków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ja również mam w swojej rodzinie osoby z atopowym zapaleniem skóry i wiem jakie jest to dla nich uciążliwe. Poza sterydami czy innymi lekami przepisanymi przez lekarza, może spróbuj też walczyć z alergenami w domu. W końcu są one wszędzie w kurzu, który osadza się na meblach, dywanach, zabawkach dzieci. Spróbuj takich środków jak na przykład Allergoff, spray jest zupełnie bezpieczny dla ludzi i pozwala pozbywać się alergenów. Dzięki temu inni domownicy również będą dużo mniej narażeni na alergie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Cóż, czasem w życiu tak bywa. Co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ja wyleczyłem się za pomocą mieszanek ziołowych do kąpieli z tej strony http://zielarzradzi.pl/ spróbujcie nie jest to drogie a może pomoże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Przykra sprawa, takie zapalenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

W ktorej aptece dostane pelna game produktow z serii Ziaja Med???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

W wiekszości aptek maja kosmetyki Ziaja. Jednak osobiście ich nie polecam.Cenowo nie jest źle, należą do tańszych jednak jeśli chodzi o skład to jest moim zdaniem słąbo. Czego w sumie można było się spodziewac po kosmetykach w tej cenie.
Proponuję raczej:
emolium
aderma
ewentualnie iwostin



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

W wiekszosci aptek jest pelna gama produktow Ziaja ale nie Ziaja Med. Dokladniej chodzi mi o szampon z tej serii. Wyprobowalam go u siostry. Po Iwostinie i Elodermie nie moge rozczesac wlosow...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Prosze wybaczyc nie chodzi o Iwostin a o Emolium

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

I to coś daje? Ja mam wrażenie, że najlepsze są kosmetyki z apteki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ta sa kosmetyki z apteki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Komora hiperbaryczna tlenoterapia.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

A kąpiesz się w wannie czy prysznic? U mojej córki też wiele nie wyszło, z alergenów podstawowych, dopiero obserwacja pozwoliła na wytypowanie alergii krzyżowych.. Stan skóry poprawiliśmy poprzez zamianę kąpania i moczenia na szybkie, letnie prysznice. Do tego emolium do mycia. I u nas problemem okazało się też to, w czym pierzemy. Od czasu gdy u małej stwierdzono AZS używam tylko płynu do prania Surf. Tylko i nigdy nic innego, bo każda zmiana pogarsza nam jakość skóry. Do tego mamy maści. Ale tylko specjalnie robione na receptę. I to pomaga nam przeżyć nawet bez swędzenia zazwyczaj ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Można u lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Medycyna%20estetyczna wykonać serię zabiegów : peeling migdałowy- na trądzik + laser IPL na złagodzenie zmian atopowych. Lekarz dobierze odpowiednią pielęgnację kosmetykową i lekową. Może coś pomoże, spróbuj ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Na skórę atopową pomogła mi tlenoterapia. Wchodzi się do takiej komory kosmicznej, gdzie podawany jest tlen pod wyższym ciśnieniem.
Skóra bardzo szybko się regeneruje, jest mięciutka w dotyku i gładka. www.tlenoterapiabielsko.pl
Tylko trzeba patrzeć jaką komorę wybierasz, bo takie, co w parametrach nie mają 2 ata, to są bardziej kosmetyczne niż medyczne, więc nie wiem, jak z ich skutecznością.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Dermatolog mowila zeby zamowic ten atopy tolerance krem na powieki i wokół oczu do skory atopowej https://www.ekobieca.pl/product-pol-35146-Vis-Plantis-Atopy-Tolerance-Krem-emolient-na-powieki-i-wokol-oczu-do-skory-atopowej-30ml.html Uzupełnia w skorze lipidy, łagodzi, nie podraznia zmniejsza stany zapalne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Halo, witam wszystkich! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Wiele informacji o leczeniu atopowego zapalenia skóry znajdziecie w tym artykule:
http://czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/choroby-i-terapie/atopowe-zapalenie-skory-pielegnacja

Polecam się z nim zapoznać.

Zabiegi maja na celu:
zapobieganie rozwojowi stanu zapalnego, a tym samym zmniejszenie
podrażnień, zaczerwienień i swędzenia,
odbudowę bariery ochronnej naskórka,
systematyczne nawilżanie i natłuszczanie suchej skóry.

W większości przypadków stan skory można opanowac przez odpowiednie leczenie i stosowanie dermokosmetyków przystosowanych do pielęgnacji takiej skóry. Powinny zawierać w sobie emolienty. W takim przypadku będą skuteczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Przy azs nawilżanie i odpowiednia pielęgnacja jest kluczem tak naprawdę... ja sama stosowałam sporo kosmetyków, jednak najlepszym okazał się krem cetaphil md dermoprotektor właśnie na te placki spowodowane przez azs. Po tygodniu juz widziałam różnice, a smarowałam się tylko raz dziennie (po kapieli)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Do niedawna nie miałam zbyt dużych problemów ze skórą i jakoś nie wierzyłam w tą różnicę między kosmetykami z drogerii, a tymi z apteki. Ale niestety jakieś problemy dermatologiczne dopadły i mnie (póki co nie do końca wiadomo, jaka jest ich przyczyna, ale skóra jest wysuszona, podrażniona i bardzo swędzi). Po pierwszej wizycie u dermatologa musiałam właśnie wymienić kosmetyki. I po kilku dniach stosowania okazało się, że to jednak faktycznie działa. W moim przypadku sprawdziło się to emolium do kąpieli https://www.apteka-melissa.pl/produkt/emolium-emulsja-do-kapieli-400-ml,4117.html i teraz używam go zamiast wcześniejszych kolorowych płynów do kąpieli. On przynajmniej dość długo pozostawia na skórze taką przyjemną warstwę ochronną, ale nie jest tłusty jak podobno niektóre emolienty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Alegrolog z pewnością określił jak stosować leki, przez jaki czas oraz że po ustąpieniu zmian konieczne bedzie powolne zmniejszanie dawki. Leki te mają dużo objawów ubocznych, dlatego na pewnotrzeba być pod ścisłą kontrolą, ale w pewnych chorobach konieczne jest ich przyjmowanie. Być może konieczne będzie wprowadzenie doustnych leków przeciwalergicznych. Poza tym bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja tego typu skóry - codzienne nawilżanie, kąpiele w emolientach, stosowanie preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej i atopowej. Może zmień alergologa, poszukaj kogoś naprawdę dobrego https://ranking.abczdrowie.pl/s/Alergolog

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Swego czasu azs bardzo mi dokuczał; skóra ciągle zaczerwieniona, sucha, łuszcząca się; już teraz wiem jak jak to jest jak się dzieciom tłumaczy, żeby nie drapały; ja dorosła i momentami ciężko mi się było powstrzymać. Teraz powiedzmy, że jest w miarę ok, ale skórę muszę regularnie smarować. Używam z Biodermy Atoderm creme, nie zmieniam bo ten jest odpowiedni dla mnie. A jak jeszcze uda mi się w dobrej cenie kupić, jak ostatnio na wapteka.pl drugi miałam gratis, to człowiek zadowolony. Zawsze to oszczędność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

edyta278 nie rób z nas d.e.b.i.l.i. wystarczy że ty nim jesteś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry potrafi być straszne. Wiem coś w tym temacie , bardzo długo borykałam się z tym bardzo długo jednak znajoma poradziła mi bym spróbowała naturalnymi metodami . Zaczęłam czytać i postanowiłam stosować preparat z dąbrówką typu TLC . Wiele dobrego cztałam na temat dąbrówki w zasadzie nie miałam nic do stracenia. Udało mi się wyjść z tego i to dzięki ziołom a nie lekom :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

To że ktoś ma 22 lata, 30, 50 lat i żadnej alergii do tej pory, to akurat o niczym nie świadczy. W dzisiejszych czasach alergia to choroba cywilizacyjna. Ja tez żadnej alergii w życiu nie miałam, za to moje dzieci od urodzenia alergia i AZS, także od początku używamy emolientów z atoperalu. Jak u mnie się odezwała alergia to już przynajmniej wiedziałam jak z tą skórą dość do porządku.

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Dobre dzialanie wykazuje maśc konopna, polecam szczególnie tutaj tego producenta:
https://konopnysklep.com.pl/manufacturer/endoca/

Z uwagi na to, że maści mają odpowiednie certyfikaty. Maść taka:
leczy stany zapalne skóry, które towarzyszą chorobom takim jak atopowe zapalenie skóry (AZS), łuszczyca, alergie skórne, trądzik;
przyśpiesza proces gojenia ran i otarć naskórka
łagodzi objawy trądziku
spowalnia procesy starzenia
zmiękcza i ujędrnia skórę.

Jej działanie jest również przebadane naukowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Współczuje!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Na azs w kwestii pielęgnacji ciała stosuję i polecam masełko dermedic linum, do przetestowania https://testoland.pl/testowanie-dermedic-4080/

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

ja polecam emolienty exomega control. Obecnie jestem w okresie remisji na całe szczęście i stosuję średnią formułę czyli krem. Jestem zadowolona z efektów i z tego że wystarczy jedna aplikacja dziennie, bo pracuję 12 h i nie mam niestety czasu na częstsze aplikacje. skóra nie swędzi i jest nawilzona

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba próbować wszystkich sposobów, bo nie każdemu pomaga to samo. AZS to bardzo ciężka do okiełznania choroba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Hej. Mam pytanie do osób z AZS. Okropny świąd. Jak sobie z nim radzicie? Zwłaszcza po kąpieli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Pomaga smarowanie kremem Dermaveel zarówno w okresach remisji jak i zaostrzeń AZS. Duży plus to brak zawartości sterydów w kremie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Rejon śródziemnomorski to częsta destynacja osób z chorobami skórnymi, dlatego firma hurtownia środków czystości https://trena.pl/ stworzyła kosmetyki pielęgnacyjne do skóry z problemami z produktów z południa . Bardzo podoba się mi ich sklep bo znajdę tam zawsze wsyzstko czego szukam, po kremy na egzeme. Są tam pordukty do pielęgnacji całego ciała. Jest to bardzo profesjonalny sklep.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Prawdopodobnie przemywanie wodą wodorową może pomóc, czytałam tutaj http://longevitas.pl . I też chyba o jeżówce pisali, że też pomaga, musisz poszukać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ja mam podobny problem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Też mam ten sam problem - azs jest męczące i czasami trudne do opanowania. Moja skóra najlepiej wygląda gdy stosuję krem exomega control, który sprawdza się w okresie remisji oraz przy średnim nasileniu objawów. Lubię go bo nie jest bardzo tłusty i dobrze się wchłania. Dobrze łagodzi też świąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Ogólnie ja miałam spory problem z łuszczycą. Stosowałam wiele różnych kremów i maści i niestety bezskutecznie. Ratunkiem dla mnie okazał się https://hermzlabs.pl/products/healpsorin-cream-50ml dzięki niemu w końcu zauważyłam wielką różnicę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

A czy to się da wyleczyć? Czy na całe życie jest się na to skazanym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Przy AZS używam emolientów z exomega control. Bardzo lubię płyn do kąpieli \"kojąca kąpiel\". wlewam go do wanny z wodą. Skóra po myciu jest bardzo dobrze nawilżana i co najważniejsze nie swędzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Emolienty to jedno. Drugą kwestią jest dieta. AZS bierze się z jelit.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Mój syn rownież cierpi z tego powodu, długo walczyliśmy, zanim znalezliśmy skuteczne rozwiązanie problemu i to KOSMETYKI KONOPNE odkrzyłem to strone https://www.cannapio.pl/ i zamówiłem maść konopną dokładniej tą https://www.cannapio.pl/masc-konopna-do-skory-12ml-green-earth.html
złagodzila swędzenie, zaczerwienienia i grudki trochę zmiejszone. Po pewnym czasie najgorsze wróciło! W tym momencie zamówiłem żel pod przsynic i mydłó https://www.cannapio.pl/zel-pod-prysznic-konopi-200ml-zielona-ziemia.html https://www.cannapio.pl/mydlo-konopne-aloe-vera-80g-zielona-ziemia.html już na prawde nie wiedzałem co robić i to tylko wypróbowałem tę opcję, od tego momentu mój syn kąpał się w tym żelu pod prysznic i mydle, po kąpeli zawsze smarował się tą maścią i potem dopiero wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, zwłaszcza nasz syn jest spokojniejszy! Bardzo połecam, wcale nie jest łatwo z tym żyć! Chciałabym, abyś znalazła również rozwiązanie, które przyniesie ci ulgę! Trzymaj się!

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Na skuteczną walkę z AZS jest wiele składowych. Dbanie o zdrowie i dieta. Ja musiałam zrezygnować z używania zwykłych kosmetyków. Od kilku miesięcy do mycia i smarowania ciała mam emolienty z exomegi control. Bardzo lubię żel do mycia 2w1 - myje nim ciało jak i włosy. Bardzo dobrze dba o kondycje mojej skóry - nawilża i łagodzi podrażnienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Objawy mogą nasilać toksyny produkowane przez pasożyty lub grzyby. W Wrocławiu jest gabinet Herbasol, gdzie robią diagnostykę i terapię pod tym kątem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Staram się przede wszystkim używać naturalnych produktów, nawet mydła, które kupuję na https://biozdrowy.pl/pl/naturalne-mydla-w-kostce/, bo mają świetne i naturalne kosmetyki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Najlepiej iść z tym do jakiegoś profesjonalnego dermatologa. To jest najlepsza opcja moim zdaniem. Tak to ja widzę po prostu!!!
___________________________
Blog o pracach dyplomowych z Logistyki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Mój syn ma atopowe zapalenie skóry i poza produktami la roche dobrze działa wcierany olejek CBD. Odrobinę wcieramy w zaczerwienione miejsce lub profilaktycznie 2 razy dziennie i zapominamy o stanie zapalnym. Gorąco polecam.
Kupuję Polski olejek CBD tłoczony na zimno od maxhemp na
<a href=\"https://sklep.maxhemp.pl/kategoria-produktu/olejki-cbd-ekstrakty/\">https://sklep.maxhemp.pl/kategoria-produktu/olejki-cbd-ekstrakty/</a>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Mój syn ma atopowe zapalenie skóry i poza produktami la roche dobrze działa wcierany olejek CBD. Odrobinę wcieramy w zaczerwienione miejsce lub profilaktycznie 2 razy dziennie i zapominamy o stanie zapalnym. Gorąco polecam.
Kupuję Polski olejek CBD tłoczony na zimno od maxhemp na
https://sklep.maxhemp.pl/kategoria-produktu/olejki-cbd-ekstrakty/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Żel do ciała na AZS od https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-wash-500ml . Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona z jego działania, także mogę go polecić z czystym sumieniem. Nareszcie kondycja mojej skóry jest o wiele lepsza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

Sama mam skore raczej mieszana w kierunku suchej, łuszczy się na powiekach, zaczerwieniona dookoła nosa. ostatnio najlepiej zrobił mi zestaw kwas hialuronowy +niezmydlalna frakcja oleju sojowego. frakcja zmieniła moje życie i odratowala suche powieki, na zmiany na rękach również działa mega dobrze. Z tych gotowych kosmetyków polecam kosmetyki na azs w verdelab.pl - mają dobre składy i osobiście również zauwazyłam znaczną poprawę stanu skóry po ich zastosowaniu.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Atopowe zapalenie skóry

A ja polecam maści konopne:

https://cbdremedium.pl/cannaderm-konopny-krem-atopowe-zapalenie-skory-azs oraz https://cbdremedium.pl/cannaderm-konopka-azs-luszczyca

Dobry skład i naprawdę działają!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org