czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rozliczenie za ciepło

Czy dostaliście już rozliczenie za ciepło z SM Perspektywa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Perspektywa żydzi na wszystkim , ŁSM chyba też się od nich uczy,
Co roku Perspektywa czekała z rozliczeniem do po 15, niech ludzie zapłacą cały czynsz za wrzesień, a potem rozliczy, a w ŁSM było na koniec sierpnia (mam mieszkania w obu to nie plotki) ale w tym roku z ŁSM dostałem wczoraj (18/09), chyba się uczą od lepszych \"ociągaczy\",
a z Perspektywy .. cisza.
To bez znaczenia, czy dziś czy jutro, odliczę, zapłacę to nic, miesiąc w to czy tamto.
Dla mnie większym problemem jest temperatura ciepłej wody w mieszkaniach Perspektywy !
W Łsm jak nastawię na ciepłą to idzie się poparzyć, w Perspektywie ... no cóż brakuje, dużo brakuje do normowych 45st.
Czy wcześniej czy później rozliczą ogrzewanie, max strata kilka gr. np na odsetkach, a na ciepłej wodzie co miesiąc kilkanaście zł w piach ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Nie wiem jak w Perspektywie ale w ŁSM to wygląda tak:
Koszty całkowite ogrzewania budynku w sezonie 2018/2019 - 46 tys.
Koszty całkowite ogrzewania budynku w sezonie 2019/2020 - 56 tys.
Wzrost o ponad 20 %, a przecież praktycznie nie było zimy!
Chyba ktoś tu nas robi w bambuko!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Tymi spółdzielniami powinien zająć się NIK. Robią ludzi w wała a my na tym cierpimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Zapomnieliście już, że zaczęli wam grzać przed 20 września, a wyłączyli w czerwcu? Czyli o miesiąc dłużej niż zazwyczaj.
Krótka pamięć najlepszego sortu??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Ciekawe jakie byłyby opłaty przy takich mrozach jak dawniej bywały, pewnie wypłaty by zabrakło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Zapomniałem dodać, że u mnie zużycie ciepła wg podzielników to 3/4 tego co poprzedniej zimy. Skąd zatem takie podwyżki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Skąd podwyżka? W kolejności chronologicznej stąd:
https://4lomza.pl/index.php?wiad=51850

https://4lomza.pl/index.php?wiad=56455

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Podwyżka jest od lipca tego roku, a rozliczenie dotyczy poprzedniej zimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Nie umiesz czytać? - pierwszy link - największa 24% podwyżka to kwiecień 2019, czyli dokładnie okres obejmujący to rozliczenie, które masz przed sobą.
Ta lipcowa dotknie kolejne rozliczenie, sezonu grzewczego, który dopiero przed nami, a już dotyka podgrzania ciepłej wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Umiem czytać, a tam stoi napisane:
\"Podwyżka cen ciepła zacznie obowiązywać w Łomży od jutra – czyli soboty 18 lipca. Tak wynika z oświadczenia prezesa MPEC Radosława Żegalskiego, jakie opublikowała miejska spółka po naszym artykule informującym o zatwierdzonej dwa tygodnie temu podwyżce cen ciepła w Łomży. Wcześniej o podwyżce nikt, korzystającym z niego około 40 tysiącom mieszkańców, nic nie mówił...\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Opłaty w 2019 roku podobno zostały tak skalkulowane żeby uwzględnić tę podwyżkę. Dobrze ktoś napisał, że jakbyśmy mieli prawdziwą zimę, to emerytom zabrakłoby emerytury żeby opłacić mpec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

DECYZJA NR OLB.4210.30.2018.AGO
PREZESA URZĘDU REGULACJI ENERGETYKI
z dnia 5 kwietnia 2019 r.

http://mpec.lom.pl/images/Taryfa-2019-na-stron-MPEC-u.pdf

Już bardziej do źródła sięgnąć nie można.

To TA PODWYŻKA ma wpływ na obecne rozliczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Wytłumaczysz to wszystko ludziom przed kamerą jak przyjedzie tvn?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Strzygą Was jak owieczki o kilku lat a Wam się nie chce na zebrania du..pt ruszyć. Trochę teraz po płaczecie i znowu będą Was strzyc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Żeby rozwodnić tę kreatywną księgowość, wymyślono podwyżkę cen w trakcie sezonu grzewczego (bez odczytów bieżących), a podzielniki rozliczenia energii cieplnej odczytano .... w czerwcu.
Chyba ktoś pozna Czerwony Bór z drugiej strony ogrodzenia. I rozległe znajomości nie pomogą...

„Prawda jest największym wrogiem państwa.“
Joseph Goebbels.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozliczenie za ciepło

Popieram te rozumowanie. Zaliczki są pobierane co miesiąc. Energia cieplna w Polsce nie podrożała tyle co w Łomży. A dlaczego ??? tutaj śmiech !!! płacz ?
Prezes spółki robi wszystko żeby dostać nagrodę Nobla...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org