sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie

W dniu 27-02-20 w poście APEL DO PREZYDENTA CHRZANOWSKIEGO i następnych, jako pierwszy na forum pozwoliłem wyrazić sobie zaniepokojenie brakiem edukacji w Łomży na temat ostrożnościowych zasad w sprawie koronawirusa. Spotkałem się wtedy z licznymi wpisami wyśmiewającymi i krytykującymi moje uwagi oraz zarzucającymi mi niepotrzebne sianie paniki.
Jednak postawy te na szczęście szybko się zmieniły i od 3 tygodni w tempie ekspresowym absorbujemy wszyscy codziennie wiedzę na ten temat i wdrażamy ją w życie. Oczywiście ile ludzi, tyle pomysłów. Może jednak warto przemycić tutaj garść uwag, ku rozwadze ogółu i poprawie wzajemnego bezpieczeństwa.
Zasady robienia zakupów
Co do zasady róbmy je w jednorazowych rękawiczkach, które wkładajmy tuż przed wejściem do sklepu, a przy wyjściu ze sklepu wyrzucajmy. Obserwowane przeze mnie często (np. przez osoby starsze) używanie zwykłych i wielokrotnie używanych rękawiczek domowych, naraża nas wszystkich na mimowolne przenoszenie wirusa.
Używajmy przy zakupach maski jednorazowej, bądź jakiejkolwiek zrobionej własnymi siłami.
Unikajmy niepotrzebnego dotykania towarów, i odkładania ich z powrotem na półkę sklepową.
Unikajmy płatności gotówką i dotykania w sklepie portfela i gotówki gołą ręką.
Żądajmy od sprzedawców w jedno osobowych sklepach (np. przy sprzedaży pieczywa, świeżej wędliny, mięsa itp) każdorazowej wymiany rękawiczek przy podawaniu nieopakowanych towarów, a najlepiej czasowo w takich sklepach rozważyć nie robienie zakupów.
W przypadku obsady dwuosobowej (jeden pracownik) powinien tylko !!! obsługiwać kasę fiskalną, a drugi podawać towar. Przy zmianie ich ról powinna być stosowana obowiązkowa dezynfekcja rąk.
Unikajmy kupowania świeżych owoców i warzyw, które są podawane przez sprzedawcę, bo zwiększa to nieuchronnie możliwość przenoszenia wirusa, chyba że sprzedawca przy ich podawaniu każdorazowo na naszych oczach zmienia jednorazowe rękawiczki.
Preferujmy zakup towarów opakowanych.
Unikajmy zakupu towarów na wagę leżących w sklepie dłuższy czas bez opakowania których nie można w domu umyć typu ciastka na wagę, ciasta, ziarna słonecznika itp.
Bardzo sztywno przestrzegajmy zasady co najmniej 1.5 m odstępu od kolejnej osoby oraz kasjera.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
Zaniepokojony 24-03-20 08:48 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
niedzielniak 24-03-20 10:11 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
Strasznie wolny obywatel 24-03-20 10:12 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
Zaniepokojony 24-03-20 10:58 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
fanka bocianka 24-03-20 11:09 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
Zaniepokojony 24-03-20 11:24 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
logic86 24-03-20 11:39 
 Re: Jak przetrwać czyli indywidualna strategia walki z koronawirusem w sklepie   
fanka bocianka 24-03-20 13:49 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org