piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
Drodzy łomżyniacy...

Witam wszystkich mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Jako łomżyniak chciałbym tylko przekazać, że jestem dumny z naszego miasta i mieszkańców. Żyję w tym mieście kilkadziesiąt lat i nigdy nie pomyślałbym, że nasi mieszkańcy potrafią się tak szybko zjednoczyć i walczyć o swoje podstawowe prawa.
Ciszę się, że w końcu mieszkańcy docenili nasz szpital i jego personel. Na co dzień, przed tą całą epidemią słyszało się tylko ciągłe docinki odnośnie leczenia, wyposażenia i personelu, ale w sytuacji jaka nas zastała wszyscy nabraliśmy dużo pokory i zrozumieliśmy, że ten szpital to podstawa zapewnienia naszego bezpieczeństwa zdrowotnego.
Pytanie gdzie są \"nasi\" politycy\" ? Zauważyłem, że ci politycy wiszą na słupach i ogrodzeniach dosłownie co kilka metrów, ale tylko podczas kampanii wyborczej... To akurat bardzo dobrze. Dlaczego? Dlatego, że może w końcu nasi mieszkańcy obudzą się i przy następnych wyborach dokładnie przemyślą sprawę na kogo oddać głos.
Szacunek dla p. Bernadetty Krynickiej. Nie oceniam jej działalności jako posła RP, tylko zachowania i działań podjętych w związku z podjętymi decyzjami odnośnie naszego szpitala. Czy to było dlatego, że p. Krynicka nie miała już nic do stracenia? Nie wiem i nie wnikam w to. Za swoje zachowanie ma u mnie szacunek i z góry powiem, że przy najbliższych wyborach p. Krynicka otrzyma mój głos, jeżeli będzie kandydatem innej partii niż PiS. Pani Bernadetto dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców. Dziękuję też Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, gdyż uważam, że również stoi po stronie mieszkańców.
Białystok... Jeszcze jako dzieciak, który chodził na mecze ŁKSu starsi mieszkańcy wbijali mi w głowę, że Białystok to nasz wróg. Nie podchodziłem nigdy do tego w ten sposób, ale jako dorosły człowiek żyjący w Łomży od wielu już lat zacząłem zauważać, że jest niestety w naszym województwie podział na panów i na plebs... A to właśnie włodarze w Białymstoku uważają się za tych panów, a nas traktują jak plebs.
Nie chcę tutaj oceniać decyzji wojewody, gdyż nie mam ku temu wykształcenia, wiedzy ani kwalifikacji, ale z góry widać, że wojewoda i jego doradcy poszli na tzw. spychologię, czyli odrzucić problem jak najdalej od siebie i niech powiat się z tym buja :) Tak to odbieram.
Od wielu lat Białystok pociąga za sznurki i chce, żebyśmy my jak kukiełki w teatrze tańczyli jak oni nam zagrają...
W tej całej sytuacji jaka wynikła jest zatem jeden duży plus - to, że w końcu mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego potrafili się zjednoczyć i postawić. Cóż... Chciałoby się powiedzieć dopóty dzban wodę nosi...
Od 1998 r. (likwidacja województwa łomżyńskiego) Białystok za bardzo wszedł na nasz teren, w naszą niezależność, w naszą tożsamość i w nasze sprawy. Na stanowiskach kierowniczych różnych instytucji w Łomży siedzą sami namaszczeni przez Białystok, albo namaszczeni z Białegostoku. Nie wiem czy Państwo wiecie, ale większość stanowisk kierowniczych w naszej komendzie Policji i innych państwowych instytucjach zajmują właśnie ludzie z Białegostoku. Ludzie ci realizują tylko i wyłącznie plan włodarzy z Białegostoku, a nasze miasto i mieszkańców mają gdzieś... Bo czy w naszym mieście nie ma mądrych ludzi, którzy mogliby objąć takie stanowiska jak Dyrektor Szpitala czy Komendant Policji???
Irytujące było podczas wczorajszego protestu pod szpitalem ściąganie policyjnych posiłków z Białegostoku i wypisywanie ludziom mandatów. Mieszkańcy Łomży znają łomżyńskich policjantów i potrafią odróżnić swoich od tych z Białegostoku. W tym miejscu chciałbym w imieniu swoim i imieniu wielu mieszkańców Łomży podziękować łomżyńskim policjantom za działania w dniu wczorajszym pod szpitalem, tj. kierowanie ruchem, pouczenia odnośnie właściwego zachowania i parkowania pojazdów i zabezpieczenie zgromadzenia.
Na forach internetowych widać wyraźnie żal i rozgoryczenie mieszkańców Łomży na decyzje Białegostoku.
Drodzy mieszkańcy jak nie teraz to kiedy? Trzeba pójść na ciosem, zorganizować referendum i odłączyć się od tego podlasia, które opanował Białystok. Gdzie jest pan poseł Kołakowski, który obiecywał w trakcie kampanii województwo łomżyńskie?
Temat do dalszych refleksji i dyskusji. Proszę nie trollować, ani nie obrażać nikogo w tym wątku.
pozdrawiam,
mieszkaniec Łomży.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 Drodzy łomżyniacy...   
Fazzi 17-03-20 07:47 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
DFX 17-03-20 08:15 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
lled 17-03-20 09:14 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
antyklakier 17-03-20 09:21 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Marcin 17-03-20 09:49 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
pabloz4 17-03-20 09:53 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
fanka bocianka 17-03-20 10:17 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
marecki 17-03-20 10:59 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Fazzi 17-03-20 12:03 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
0-22 17-03-20 12:13 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
pabloz4 17-03-20 13:43 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Fazzi 17-03-20 13:50 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
0-22 17-03-20 14:03 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
pabloz4 17-03-20 15:25 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Franio11 17-03-20 16:15 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
0-22 17-03-20 16:22 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Cała Prawda 17-03-20 16:48 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
John 17-03-20 18:09 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Hahakacha 17-03-20 19:41 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
Fobos 17-03-20 21:51 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
0-22 17-03-20 21:58 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
pabloz4 17-03-20 22:19 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
pabloz4 17-03-20 22:21 
 Re: Drodzy łomżyniacy...   
0-22 17-03-20 22:28 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org