piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dofinansowanie

WITAM
Ile czasu trzeba być zarejestrowanym w urzędzie pracy żeby moc ubiegać się o dofinansowanie na otwarcie firmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Powodzenia w staraniach. Dowiesz sie, ze kasy nie maja a wszystko obstawione juz znajomymi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Popieram przedmówcę. Też się z tym zderzyłem. Musiałem się zameldować w innej gminie i zarejestrować w innym PUPie bo tu są pieniążki ale dla znajomych czy znajomych znajomych. Ale mimo wszystko powodzenia, może się okaże że kogoś akurat tam znasz to się pieniążki znajdą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

To po co robić ludziom wodę z mózgu niech sobie urzedas jeden z drugim wsadzi te dotacje

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Bo wedlug przepisow musza takie dotacje prowadzic i rozporzadzac kasa, a ze wsrod swoich tego nikt nie sprawdzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

I od razu po zarejestrowaniu mogę składać papiery?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Raczej nie. Poszukaj informacji na stronie pup albo w okienku i dowiesz sie. Moze to byc pol roku jak i rok. Pytaj u zrodla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Musisz być pół roku bezrobotny żeby starać się o dofinansowanie którego nie dostaniesz. Walka z bezrobociem i wspieranie przedsiębiorczości level master made by PUP Łomża hehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Idź do PUP ja z ciekawość bylem na koniec 2017 i dowiedzialem się że wystarczy sie zarejestrować jako osoba bezrobjednoosobowejod razu składać o dotacje z PUP na otworzenie działalności jednoosobowej.
Ale ale to nie taka prosta bajka oferują około 20 tyś bezzwrotnej dotacji .I zaczynają się schody musisz mieć biznes plan to akurat proste,ale dodatkowo wyłożyć musisz 5 tyś. swoich środków,żeby dostać te okolo 20 tyś trzeba mieć dwóch żyrantów z udokumentowanym źródłem dochodu,ewentulanie 20 tyś na koncie,które zostają jako gwarant na rok zamrożone.Oczywiście jak kasę dostaniesz to minimum rok musisz prowadzić swoją działalność,wtedy nic nie musisz oddawać.
Idąc tym tokiem rozumowania mając 25 tyś własnych można już coś samemu próbować działać i starać się o dofinansowanie na firmę np ze środków unijnych.
Inna bajka to to że pieniądze są tylko na poczatku każdego roku i czasami w połowie roku.
A jak są rozdzielane,czy po swoich to nie wiem i nie wypowiadam się na ten temat.
Lepej dopytaj sam w PUP bo mogło się wiele zmienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Dodam jeszcze, że przy zakładaniu pierwszej działalności gospodarczej, dobrym pomsyłem wydaje się być możliwość pozyskania dotacji. I jest tutaj kilka możliwości. Największe dotacje można otrzymać z funduszy unijnych - z unii europejskiej.
Stosunkowo łatwo jest otrzymać dotacje powiatowych urzędów pracy - bo tam jest znacznie łatwiej spełnić kryteria.
Często jest tak, że i tak brakuje środków, w związku tym dobrym pomysłem wydaje się być dokapitalizowanie przy pomocy pożyczek które też zwykle dostępne są na preferencyjjnych warunkach.
W sytuacji jeśli nasza zdolnośc kredytowa nie wystarcza, pojawia się opcja wzięcia pożyczki prywatnej:
https://pozyczkaportal.pl/pozyczki-chwilowki-bez-bik/

Na stronie jest ich zestawienie.

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Długa droga czeka Ciebie jeżeli starasz się o dofinansowanie. Najszybszym sposobem otrzymania dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie pożyczki w firmie pozabankowej. Ostatnio wybrałam jedną firmę z ciekawej strony https://pozyczkolog.pl/ranking-chwilowek-bez-bik/. Szybko, bez zbędnych formalności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dofinansowanie

Szkoda, że te dofinansowania unijne powoli się kończą. To jest po prostu straszna sprawa powoli.
_______________________
https://wegait.pl/remarketing/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org