środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zimno w bloku ŁSM

Czy w Waszych blokach pod administracją ŁSM też jest zimno? Można wprawdzie spać i w czapce, ale chyba nie o to chodzi,żeby marznąć we własnym domu, zwłaszcza, że płacimy za ogrzewanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Niestety taka jest prawda.Grzejniki odkręcone na max a ledwie ciepłe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Grzejnik ustawiony na \"2\" i grzejniki letnie. Temperatura w pokoju 22 stopnie (często wietrzę). Teraz odkręciłam na \"4\" i w trybie ekspresowym się rozgrzewają.
Administracja ŁSM Centrum, blok z początku lat 70-tych, grzejniki żeliwne (niewymieniane, od \"nowości\" te same).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

U mnie też ciepło. Było na 5 ale przykręciłam na 3 bo za gorąco. A jestem ciepłolubna. Blok z lat 80. Ale niestety są mieszkania cieplejsze i chłodniejsze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Za czasów poprzednich prezesów tak nie było- może czas na zmianę prezesa ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Autor: magja12
bo masz zapowietrzone grzejniki,
- odkręć dolny korek, po przeciwnej stronie zaworów i dolej ciepłej wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Speech no właśnie z kaloryferami wszystko ok, są odpowietrzone i całe ciepłe, z tym,że ledwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

A do administracji zgłosiłaś??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Oczywiście, że zgłosiłam :) niby podnoszono temperaturę na węźle, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. A w administracji stwierdzono, że najlepiej, niech zadzwoni kilka osób z bloku, to będzie bardziej wiarygodne :/ niestety u mnie w bloku lokatorzy narzekają, ale nie zrobią nic, żeby to zmienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

speech,dziękuję Ci za radę,problem polega moim zdaniem na tym,że są te czujniki na zewnątrz,które reagują na temperaturę.Wtedy gdy jest mróz,przy ustawieniu w mieszkaniu na max,grzejniki robią się gorące.Teraz niestety tak nie jest.Tak jak ktoś tu zaznaczył,przecież płacimy i od nas powinno zależeć jaką ustawimy temperaturę.To tak jak gdyby ktoś zainstalowałby mi w samochodzie ogranicznik prędkości do 40 km/h motywując,że wtedy zużyję mniej paliwa.Przecież ja płacę za paliwo i będę decydował z jaką prędkością się poruszam ,oczywiście bezpiecznie :-)
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Jak jest zimno, to trzeba się przytulić jedno do drugiego i wtedy robi się ciepło.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Ewentualnie farelka, słoneczko lub ognisko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

U mnie w pracy nie ma tych ogólnych ograniczników które mamy w blokach. Nie ma nawet porównania jak gorące tam są grzejniki. To co w domu na 5, to w pracy na 2-3, na 5 to ukrop.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

U mnie są zawory firmy oventrop. Instrukcja przewiduje następujące parametry uzyskiwanych temperatur wnętrza:
7 stopni - w położeniu *,
12 stopni - w położeniu 1,
18 stopni - w położeniu 2,
20 stopni - w położeniu 3,
24 stopnie - w położeniu 4,
28 stopni - w położeniu 5.
Niestety w ŁSM teoria mocno rozmija się z praktyką, bo do pozycji 3 grzejnik praktycznie nie grzeje. Problem wynika stąd, że temperaturę czynnika reguluje automatyka na węźle. W tej sytuacji te całe mądre zaworki nie spełniają swojej roli, bo regulacja temperatury jest bardzo ograniczona. Przykręcając tylko dławisz przepływ. Jak chcesz mieć w chacie np. 25 stopni to nie da rady, bo węzeł tyle nie \"wyda\"...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Ja mam zawory ustawione na stałe w poz. 4. Temperatura w mieszkaniu około 22 stopnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimno w bloku ŁSM

Wyjechałem służbowo na tydzień. Zakręciłem grzejniki. Po powrocie w mieszkaniu było 16 stopni. Okrągły tydzień trwało, przy grzejnikach odkręconych na maksa, żeby mieszkanie się nagrzało do temperatury sprzed wyjazdu. Masakra jakaś!
Za dużo tych ograniczeń ze strony ŁSM. To sytuacja podobna do tej z ciepłą wodą w nocy. Chcesz mieć ciepło - włącz farelkę! Ale czy to tak powinno być?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org