czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Czym może to być spowodowane?
Wzrostem zarobków?
500 plus?
A moze końcem programu mieszkanie dla młodych?

Sam ostatnio sobie przeglądam ceny mieszkań. Niektóre z nich nie mają jakiegoś tam super standardu a ludzie bardzo sobie je cenią (płytki i panele według niektórych to wysoki standard hehe :P ). Jest generalnie o wiele drożej niz 4 lata temu kiedy sam kupowałem mieszkanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Cały czas drożeją materiały budowlane a co za tym idzie drożeją nowe mieszkania. Jak drożeją nowe mieszkania to i drożeją stare.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

A liczyłam, że wreszcie potanieją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Efekt rządów PIS

Poprzednio jak rządził PIS też ceny mieszkań poszybowały ostro w górę.

Teraz dzieje się podobnie,zadłużanie państwa trwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Jakie zadłużanie? Przecież dług spada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

No wlaśnie nie tanieją. Nie to żebym narzekał. bo swoje mieszkanie planuję sprzedać oraz budować ( tak więc dla mnie jest to duży plus) ale jednak jest o wiele drożej niż kiedyś.
No chyba,ze ludzie po prostu ustawiają sobie w ogłoszeniach ceny z kosmosu i takie mieszkania sie potem nie sprzedają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

marcinus vel Etno - tak bez reklamy ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Ceny to zazwyczaj rosną, a nie się zwiększają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Trzeba być jeb-niętym żeby w Łomży dać za 1 m. mieszkania 4,200 tyś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

I będą stale rosnąć według prognoz..

YO !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Po prostu musiała nastąpić podwyżka i tak w Łomży ceny odbiegały znacząco od średnich krajowych, nastąpiła redukcja. Średnia cena m2 mieszkania z rynku pierwotnego wynosi ok.4600 - 4700 zł. a z rynku wtórnego ok.4000 zł. i jeszcze na tym nie koniec ponieważ ceny nadal pną się w górę szczególnie na rynku wtórnym i prognozowane jest że tu ceny ustabilizują się na poziomie ok. 4200 - 4300 zł. za m2. Łomża nie jest wyjątkiem i wzrost cen musiał nastąpić. Uważam że ktoś kto chce kupić mieszkanie używane powinien się szybko decydować na kupno bo ceny bardzo szybko wzrosną a mieszkań na rynku wtórnym jest co raz mniej. Dziś zapłacisz ok. 4000 zł. za m2. a za chwilę 4300 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Czy wiadomo jak długo jeszcze ceny mieszkań będą rosły? Kiedy można się spodziewać tańszych mieszkań?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Zapomnij o tańszych mieszkaniach, 4300 zł. za m2. używanego mieszkania/rynek wtórny/ w Łomży prognozowany jest już w okolicach maj-czerwiec tego roku ale jeśli mieszkania nowe /rynek pierwotny/ podrożeją to używane też natychmiast zareagują i ceny wzrosną. Powodów takiej sytuacji jest wiele, które w jednym czasie nałożyły się na siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

To właśnie chciałem powiedzieć, nic nie tanieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Mam nadzieję, że jednak spadną :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Według dzisiejszych danych cena m2 mieszkania w Łomży na rynku wtórnym przekroczyła 4000 zł. i dalej trend jest zwyżkowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

A które ceny się nie zwiększają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

1. Developer Zacharzewski i Skowroński ul. Szmaragdowa15 cena m2 4350zl i zostało kilka mieszkań wolnych. Ul. Zawadzka apartamenty 4650zl zostało około 30.
2. Perspektywa blok przy zul. Zawadzkiej jeszcze nie ogrodzony teren cena ustalona będzie po wylonieniu wykonawców wyjściowa cena 4200zl zostalo kilka duzych 70-80m2
3. Developer Grodzki przy ul. Zawadzkiej 4 apartamentowce po 24 mieszkania cena około 5 tys. Zostało około 9 mieszkań.
4. ŁSM przy basenie ul Reymonta cena około 4800 bo płacimy za balkon A mówią że 4600zł. Zostało około 20 wolnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Jest górka cenowa. Do drugiego piętra mieszkania się sprzedają, trzecie i czwarte już nie. Spadkii to kwestia czasu, najtaniej 2021- 2022 bedzie. Troche wiedzy o dofinandowaniach z UE i wybierzecie dobry moment na kupno

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Nigdy nie było sytuacji na rynku nieruchomości, aby ceny za m2 się obniżył, co najwyżej stały w miejscu jak miało to miejsce od 2010 do 2017 roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

A wtedy był taki ujemny przyrost naturalny? Najbliższe 20 zmniejszy się Nas o 4 miliony.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

20 lat

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Trudno nie zauważyć, że ceny mieszkań rosną. Ostatnio rozmawiałem z doradcą kredytowym i pytałem czy warto jeszcze poczekać z kupnem, może będzie taniej? Ale ten odpowiedział mi, że chyba nie warto czekać i nie zapowiada się, żeby było taniej. Dlatego mam już upatrzone mieszkanie w Góralczyk Nieruchomości i kupuję jeszcze w tym roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Mateowoj

Ty grosz nie śmierdzisz. Co mieszkania budowane w pepees-owskim smrodzie nie schodzą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

W całym kraju drożeją, ale po prostu ceny się urealniają.

Tu przejrzysz Księgi Wieczyste po samym adresie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zauważyliście,że ceny mieszkań ostatnio się zwiększyły?

Ceny mieszkań to jakiś totalny obłęd. Nawet nie wiem jak to trafnie skomentować, nie używając niecenzuralnych słów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org