czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaka karma dla owczarka ?

Hej, mam pytanie ponieważ zastanawiam się nad zdrową karmą dla psa, chodzi o owczarka 10 tygodni. Możecie mi polecić jakaś dobra karmę dla psa ?? Ostatnio znalazłam kilka ciekawych informacji o tym że karma dla psa jest ważna w początkowym rozwoju psa dlatego tak bardzo zwróciłam na to uwagę .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

daj mu resztki z obiadu też będzie dobrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Dobra karma:
Firts Mate
Taste of the Wild
Acana
Orijen
WOLFSBLUT
Healthy Doggie
i jeszcze inne...

oczywiście taka jak opcja jak BARF :) byłaby idealna....

Jako, że owczarki mają predyspozycje do dysplazji, zwróć uwagę na ochronę jego stawów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

A jakbyś miał kundla, to też byś się pytał czym karmić psa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Ja mam mieszańca po owczarku niemieckim. Kupiłam swojemu psu karmę Brit Premium L, do tego codziennie dosypuję miarkę do półtorej witamin Can-Vit z glukozaminą ( to dla psów szybkorosnących, aczkolwiek sierść po tych witaminkach wygląda przepięknie, jest delikatna i bardzo lśniąca) Do tego raz w tyg. wołowina surowa, serca lub żołądki kurze jeśli sa w promocji. Kupuję do tego też \"batony\" kilogramowe z wołowiną no i czasem to co zostanie po obiedzie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

A czy ktoś z Was korzystał z karmy 1st choice albo acana? Widziałem je w dobrych cenach w sklepie itnernetowym http://naszezoo.com.pl/ Wydaje mi się, że to wysokiej jakości karmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Nie powinno karmić się psa resztkami z obiadu! Pies w ogóle nie powinien spożywać ludzkich pokarmów. Dieta czworonoga musi być odpowiednio zbilansowana. W każdym wieku to w jaki sposób karmisz psa ma znaczenie. Wiadomo, że w wieku szczenięcym szczególnie, bo piesek rośnie i rozwija się. Istotne jest to, żebyś nabył karmę odpowiednio dopasowaną do wieku Twojego szczeniaka. Niektóre firmy produkują karmę dla poszczególnych ras.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Witam:)A może ktoś z Państwa ma na oddanie owczarka niemieckiego długowłosego- szczeniaka?? Pozdrawiam :)

;0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Nie zapominajcie poczwarkom dodatkowo podawać coś w witaminą D. Moja suka zjadała chętnie kapsułki z tranem i wyrosła na zdrowego psa. Karma natomiast dla rosnącego szczeniaka powinna zawierać jak najwięcej białka.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Polecam royala albo purinę, na 3 pozycji dałbym Acane :) możesz przejrzeć sobie ofertę sklepu http://apetete.pl/ widac że pani z obsługi wie o czym mówi i jest w stanie odpowiednio doradzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

ja swojemu psu kupuje naturalna karmę Doctor Dog, zamawiam z ich strony internetowej, smakuje mu a przy okazji spożywa w niej dużo witamin i błonnika

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

nie zapominajmy że oprócz dobrej karmy dla psa i miłości jaka obdarzamy go to musimy zadbać o jego zdrowie. A na pewno w okresie letnim zabezpieczyć przed owadami. Tylko jaki preparat na kleszcze będzie dobry dla naszego pupila może już jakiś macie przetestowany?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Mogę polecić karmę Iams, swojemu pieskowi taką daję od urodzenia i jest okazem zdrowia. Zjada chętnie (karmę suchą, mokrej mu nie daję bo nie lubi), nie ma spadków apetytu. Naprawdę spoko karma w rozsądnej cenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

ja od kilku miesięcy również podaje swojemu psu karmę Doctor Dog poleciła mi ją Pani ze sklepu Apetete. Jak na razie wszystko dobrze, brak dolegliwości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Podonie ja również karmię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Hills najlepsza:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Jest wiele karm. Ale najlepiej jest zdecydować sie na karmę dostosowaną do Twojego psa. Karmy róznią sie w zależności od tego czy jet to pis młody czy pies stary. Czy pies jest aktywny czy nie. Czy ma jakies problemy zdrowotne ( mój pies na przykład ma problemy z wątrobą oraz wcina karmę przeznaczoną specjalnie dla takich właśnie psiaków....).
Royal Canin ma ogólnie bardzo wiele rodzajów karmy:
https://royalcanin.pl/produkty/pies

Jak możesz sobie zobaczyć ich karmy dostosowane są specjalnie do konkretnej rasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Czy Twój pies ma zbędne kilogramy? Jeśli tak, zdecyduj się na zakup tej karmy: https://www.maxandmrau.pl/product-pol-706-Purina-Pro-Plan-Optiweight-Adult-Light-Sterilised-14-kg.html, a gwarantuję Ci, że się z nimi upora...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Z całą pewnością mi się one przydadzą :)

Myślę, że większość osób żyje w fikcji. Ja nie należę do wyjątków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Wszystko można wyczytać ze stron poświęconych owczarkom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Wiele osób wybiera gotowanie samodzielnie dla psa. Jednakże wyrzucania resztek ze stołu nie pochwalam, ponieawż pies zwykle ma zupelnie inne zapotrzebowanie i wymagania na produkty odżywcze niż człowiek i taka karma może nie być dla niego odpowiednia. Karmy jakie są polecane to:
Eukanuba
Rinti
Dolina Noteci
Fitmin
Happy Dog
Tropidog
Będą miały przynajmniej dobrze zbilansowane składniki. Jesli chcecie zasięgnąć rady to polecam ten łódzki sklep zoologiczny. Ludzie z pasją i duża wiedzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Najlepiej wybrać specjalistyczne karmy, które dzięki swoim właściwościom dostarczą zwierzakowi w każdym wieku wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Spory wybór karm znajdziecie w https://sklepzkarmami.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Tia tam to kupisz najlepszą karmę dla trolli co linki z reklamami wklejają i głupie historie wymyslaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Pies tylko powąchał i nawet nie spróbował. Odradzam ten sklep i jego ofertę. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Po pierwsze pies musi mieć zrożnicowaną dietę, nie może jeść tylko i wyłącznie chrupek. Ale jeśli już kupować to faktycznie lepiej zapytać weterynarza albo hodowcy, jak zwierzak jest rasowy. Mi polecili Caniwild, 70% mięsa w składzie, bez konserwantów, sztucznych barwników, hypoalergiczna, ale i cena adekwatna do jakości. Za 6 kg w followthenature zapłaciłam 180 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Cena z kosmosu. I niby nie adekwatna do jakości ? Bzdura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Cena z kosmosu. I niby adekwatna do jakości ? Bzdura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Mój owczarek powąchał i nasrał obok nastepnie powendrował dokończyć obiad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

6 kg to w sumie nie tak dużo i aż 180 zł... jak dla mnie cena za wysoka, są tańsze karmy też dobre jakościowo, gdzie jest ponad 50% mięsa w składzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Czytałem, że z uwagi na to, że owczarki niemieckie są rasą pierwotną powinno je się karmić surowym mięsem. Dowiedz się wiecej o tym ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Są tańsze wiem o tym, ale jak mam budżet, to czemu nie kupić tej według mnie najlepszej? :) Ważne, żeby czytać składy i być świdomym właścicielem czworonoga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Najlepiej kupować jakieś sprawdzone marki. To ma sens! Pies na pewno to doceni!
________________________
http://rzetelneprace.pl/napisanie-pracy-magisterskiej/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Emperior to oszust

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Czy sami kupujecie gotową żywność sobie na obiad codziennie. Czy raczej gotujecie świeże.
Tak samo pies też takiego gówna nie rusza mój ma swój rozum i nie ruszy żadnych gotowych przekąsek. Wszystko świeże i można tylko trzeba chcieć. 180zł za 6kg to z czego 50% to tylko mięso pewnie tak będzie to około 60zł wychodzi kg mięsa.
W takiej cenie to mozna codziennie cielencinkę zadnią kupować świeżą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Bardzo dobre jakościowo karmy suche to firma Josera. Jest ich wiele do wyboru wiec kazdy cos dla siebie znajdzie. Są bezzbozowe, są z dodatkiem biotyny na lepsza siersc, są dla malych i duzych psow czy dla tych z problemami zdrowotnymi. Przerzuciłam sie na ta karme 2 lata temu i to byla najlepsza decyzja jaka podjelismy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Wybierz karmę z dużą zawartością mięsa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy z akcesoriami dla zwierząt?

VIN sprawdzenie za darmo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Dobrym pożywieniem są warzywa gotowane na parze, makaron lub owsianka. Mięso jest również obowiązkowe. Idealnie byłoby, gdyby pies zjadał około 1 kg mięsa dziennie. W Twoim wieku około 700-800 gramów miesięcznie. Karma dla psów nie jest dobrym substytutem zwykłego pożywienia. Nie zapomnij też kupić witamin dla swojego psa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Nasz piesek od małego jest na karmach marki Josera. Uważam, że to bardzo dobra marka, karmy mają bardzo dobry skład. Obecnie jest na karmie z jagnięcina Lamm & Batate . Bardzo mu smakuje, a raczej do wybrednych psiaków należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

U nas super sprawdza się ta https://vetexpert.eu/sklep/intestinal-dog-mokra-karma-weterynaryjna-dla-psow-pakiet-6-puszek.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Tutaj znajdziesz super karmy https://vetexpert.eu/sklep/pies/karmy/sucha-karma-dla-psa/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Oprócz karmy, warto jest się również skupić na suplementach z olejem CBD. JA mogę wam polecić te od marki Hempets. Wszystkie ich preparaty są w 100% naturalne, co mnie przekonuje. Do tego, są przebadane, więc mają sprawdzony skład.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka karma dla owczarka ?

Nasz psiak dostaje mokra karme monobiałkowa Josera Meat Lovers, bardzo dobre karmy, mają rózne smaki

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org