czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wynająć kiosk ruchu

Siemka, mam zamiar wydzierżawić kiosk od Ruchu. Może ktoś z was ma jakieś wskazówki do przekazania. Czy da się wyjść na swoje tzn. zarobić na utrzymanie rodziny.

Prawdziwych Przyjaciół Na Palcach Ręki Zlicze Gdy Odejde Zapalą Na Grobie Znicze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

nie rub tego , nie opyla sie , muj dziadek chciał wynajać , ale po podliczeniu wychodił na minus!! naprawde , nie opłaca sie , kto teraz chodzi do kiosku?? słyszałem cos , że ruch ma płacić stało pensje , dowiedź sie o tym!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Racja, że to nie jest taka prosta sprawa. Kiosk żeby przynosił jakiś dochód musi być ulokowany w dobrym miejscu. Warto się najpierw rozejrzeć ile osób przechodzi obok kiosku. Ważnym elementem sa oczywiście przystanki autobusowe i bliskość bloków.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

prawdomuwny bez obrazy ,ale postaraj się pisać poprawnie , bez błędów takich jak : muj , rub :/ , nawet w swojim niku masz błąd .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Na moim osiedlu już rozebrali 2 kioski jeden no to prawdziwe obciachowe miejsce ponieważ stał na przeciw marketu a drugi obok szkoły opłaca się przy przystankach np. ja mam swój ulubiony kiosk obok LUXa kawałek jest żeby się przejść ale miła pani zawsze mi sprzeda dobre papierosy no i duży jak dlamnie wybór gazet(z grami i ne tylko) jak będziesz miał dobre miejsce i spory wybór to troche klijentów bedziesz miał. I to nie prawda że ludzie już niechodzo do kiosków chodz chodz...panowie............




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

mówią,że lepszy mały handelek niż doży szpadelek.warto spróbować.napewno przez kilka miesięcy nie będziesz widział dochodów. początki są trudne. ale jeżeli to ma być jedyne źródło utrzymania radzę sie zastanowić. dużo też zależy od tego czy gotówka zainwestowana będzie twoja czy finansowane kredytem.powodzenia

akapulko12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Mam na myśli kiosk przy urzędzie wojewódzkim, za małymi rondami. Miejsce chyba nie najgorsze. Trochę się obawiam, ale coś trzeba robić.

Prawdziwych Przyjaciół Na Palcach Ręki Zlicze Gdy Odejde Zapalą Na Grobie Znicze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Kilka dobrych, praktycznych rad:

1. Dowiedz się jaki był powód rezygnacji poprzedniego najemcy, o ile to możliwe, to od niego samego.
2. Sprawdź ile osób przechodzi obok tego miejsca o różnych porach dnia. Jeżeli średnia będzie niższa niż 100 osób na godzinę, to nie ma co sobie zawracać głowy. Zakupy robi 5 +/- 2 % przechodzących. Jeżeli nie będzie ok. 80 - 100 klientów dziennie, to lepiej znaleźć inne miejsce.
3. Zastanów się, czy warto wiązać się akurat z Ruchem, a zwłaszcza brać ich kiosk. Lepszą opcją jest kiosk prywatny i umowa na dostawy prasy z jedną z firm działających na terenie Łomży (Ruch, Kolporter, Franpress). Umowa z dzierżawą kiosku od Ruchu nie jest zbyt korzystna. Przy prywatnym kiosku i umowie na dostarczanie prasy można wykorzystać to, że dostawcy są dla siebie konkurencją i wynegocjować wyższą marżę.

Na koniec uwaga ogólna, może zbędna, ale tego nigdy za wiele. Nie spiesz się z podpisywaniem umów. Weź umowę do domu i na spokojnie kilka razy ją uważnie przeczytaj. Pamiętaj, że wszelkie niejasności działają na twoją niekorzyść. Warto więc być pewnym na 100 % każdego sformułowania. Jeśli chcesz więcej skorzystać z doświadczeń osób, które ten "biznes" prowadzą od lat i radzą sobie, to podaj kontakt do siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Mieszkam w pobliżu tego kiosku. Co pół roku remanent i nowy sprzedawca. Myślę, że nie warto.

Po pierwsze. Minęły już czasy, gdy gazetę czy papierosy można było kupić tylko w kiosku. Teraz w kiosku kupuje się tylko to, o czym zapomniało się w markecie. Obrót nie jest więc powalający.

Po drugie. Mała powierzchnia, mały wybór towaru, mały obrót, minimalny utarg. W takich warunkach siedzenie w kiosku ma sens tylko dla emeryta, który nudzi się w domu. Nie zapłaci ZUSu tylko zdrowotne, więc ze dwieście-trzysta złotych do emerytury mu skapnie. Jeśli ty z tego nędznego utargu masz oddać 800 zł ZUSowi, to do interesu musisz dołożyć lub co najwyżej z bardzo dobrego miejsca wyciągniesz na czysto kesz wielkości zasiłku.

Jeśli chcesz zarabiać, a nie dokładać, nastaw się raczej na mały sklepik. Potrzebujesz co najmniej 10 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na jedną sprzedającą osobę. Z mniejszej podłogi się nie utrzymasz. Jeśli będziesz tam pracować np. z córką, czy wspólnikiem, potrzebujecie lokalu większego, to zruzumiałe. Co prawda, im większa powierzchnia, tym większy czynsz, ale oba te wzrosty nie są proporcjonalne w takim samym stopniu. Na większej powierzchni jest większy wybór towarów i łatwiej coś sprzedać. Dwukrotnie większa powierzchnia handlowa daje około 3-4 razy większy obrót.
Powodzenia!

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wynająć kiosk ruchu

Racjonalista: oto mój telefon-512124655. Będę wdzięczna za rady osób "doświadczonych". Rozmawiałam już z jedną panią, ale jej opinia wcale mi nie pomogła. Ale opłaca zus 800 zł. i trochę ma chyba dla siebie. Co do finansów nikt nie powie jasno. Jest też kiosk na Dmowskiego, obok mieszka moja mama ,która by mi trochę pomagała. Teren nie specjalny, ale wśród bloków. To może też ma swoje zalety. Z góry dziękuje...

Prawdziwych Przyjaciół Na Palcach Ręki Zlicze Gdy Odejde Zapalą Na Grobie Znicze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org