piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Zastanawiam się czy kupić. W ostatnim czasie sporo w sumie podróżuję a lubię sobie poczytać.
Jednak czy warto jest wydawać kasę na coś takiego? Wygodnie się z tego korzysta? Nie bolą oczy?
I co warto jest kupić?
Kindle:
http://najtaniej.co/produkt/czytniki-e-bookow/amazon-kindle-5-wifi.html
Czy może ten Kiano jest lepszy?
http://najtaniej.co/produkt/czytniki-e-bookow/kiano-booky-light.html
Więcej niż 300 zł na czytnik raczej nie mam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Moja mama ma Kindle i nie rusza się bez niego z domu. Miała wiele czytników, ale ten przypadł jej do gustu najbardziej. Kindle nie ma podświetlanego ekranu, więc albo będziesz musiał/a zainwestować w specjalny pokrowiec z malutką lampeczką, albo kupić \"światełko z żabką\" w sklepie Chińskim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

A ja proponuje jakiś niedrogi Tablet, np Prestigio PMP5670c duo, odkupując nowy z drugiej ręki (np. z dystrybucji T-mobile) spokojnie zmieścisz się w 300 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Polecam czytnik Kindle. Bardzo dobry. Posiadam i często używam. Tablety mają świecący ekran i jeżeli lubisz naprawdę dużo czytać to będzie szybko Ci się męczył wzrok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Tylko imitujący papier. Nie jaskrawy!

angella

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Witam. Używam czytnika od jakiegoś czasu i poza faktem iż nie każdy lubi czytać książki na czytniku (wolą książki tradycyjne) to urządzenie ma według mnie same zalety. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na odczytywane formaty książek i na typ ekranu (musi być e-ink ;)). Czytanie na tablecie według mnie mija się z celem bo ładowanie tabletu co każde kilka godzin czytania to jakiś bezsens. Mój czytnik posiada baterię która pozwala na \"przewrócenie\" ok. 7-8 tys. stron więc jest zacnie ;). Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Jest zasadnicza różnica między czytnikami a innym i urządzeniami na których można czytać książki:czytnik nie męczy oczu oczywiście z odpowiednim ekranem (e-link) ja właśnie taki posiadam i nie żałuje
jeżeli już chcesz kupić to polecam tylko z takim ekranem, ale wtedy nie możesz oglądać zdjęć bo masz 2 kolory czarny i biały <wrażenie jak byś czytał książkę>i za to większa żywotność baterii bo urządzenie nie używa energii do podświetlania ekranu<tekst widać nawet w dużym słońcu>
ekran 6-7 cali minimum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Jeżeli tylko do czytania to tylko cos z e-ink. Bateria wystarcza na tydzien +. W sumie to bateria jest tylko potrzebna do \"przewrocenia\" strony, odtwarzania muzyki I polaczenia sie z internetem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Czyli z czytaniem u nas nie jest tak źle ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Kindle: solidny i tani ale czyta format mobi (inne formaty trzeba konwertować samemu na komputerze)

Inne:
Onyx: wiele formatów, solidne wykonanie, sporadyczne problemy z systemem
PocketBook: czyta najwięcej formatów i najlepiej radzi sobie z pdf, wykonanie raz dobre raz takie sobie w zależności od modelu, bywają modele z niestabilnym systemem, bateria bardzo solidna (trzyma do miesiąca przy używaniu ok. 2h dziennie). PocketBook jest ukraiński i ma dobrą obsługę polskich czcionek.

Najważniejsze lub zbędne funkcje moim zdaniem:
- absolutnie najważniejszy jest ekran typu e-paper (kontrast i jasność są mniej istotne - jeden lubi stonowany ekran a ktoś inny ostry) - tylko taki ekran dobrze się czyta i oszczędza baterię.
- podświetlenie ekranu - w moim przypadku zbędne (nie czytam pod kołdrą)
- karta pamięci - musi być
- wielkość (przekątna ekranu) - im większy tym cięższy bardziej nieporęczny ale oczywiście czyta się przyjemniej
- WiFi - tylko do aktualizacji oprogramowania (strony internetowe czyta się bardzo kiepsko)
- czytanie na głos - fajna rzecz ale to tylko bajer
- odtwarzanie muzyki - bez sensu
- wielość formatów - to cenię
- pdfy dla każdego czytnika to mordęga - ale dość ważna funkcja
- szybkość procesora i wielkość pamięci - te parametry nie muszą być wyśrubowane - i tak czyta się dość wolno
- szybkość startu - olać (kindle nie da się wyłączyć - ma tylko dwa tryby uśpienia - dlatego szybko startuje ale bateria trzyma krócej).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Ja dosyć długo motałam się z prestigio po 3reklamacji z rzędu wymieniono mi na onyx i jest ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

A gdzie kupujecie ksiazki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Estimo trollu nikt tu nie chce twoich linków d.z.i.a.d.u

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Po zgubieniu pierwszego Kindla wahałam się pomiędzy kolejnym Kindlem a Kobo. Kolega z pracy mocno go zachwalał, a ja przy większości zakupów staram się omijać Amazon, ale z przyzwyczajenia wzięłam Kindla raz jeszcze. Większość książek wychodzi w obu formatach: ePub i mobi, więc fakt, że Kindle obsługuje mobi nie jest dla mnie problemem, choć rozczarowałam się nieco przy kupnie e-prasy: o ile na aplikacji Kindla na smartfon czytało się dobrze, to na samym Kindlu nie. No i chyba nie da się podzielić plikami kupionymi na Amazonie ze znajomymi 😞 A co do księgarni, ja najczęściej kupuję na Ebookpoint, Onepress, Publio i na Amazonie.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Na pewno czyta się wygodniej niż z telefonu lub komputera, ale to czy warto kupić zależy chyba od tego, jak często zamierzasz używać takiego czytnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Szukam ciekawej książki przygodowej dla męża ale coś mega bo jest wybredny ! Takiego że jak zacznie czytać to powie łał tak książka jest super Oczywiście w formie ebooka bo czyta na czytniku

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Ja mam Onyx i nie narzekam, wszystko działa tak jak należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś z Was ma czytnik ebook?

Ja początkowo byłem nastawiony na kindla, ale okazało się, że jeśli chodzi o synchronizację z legimi można załadować na niego tylko 10 książek miesięcznie, więc słabo. Przez to zdecydowałem się na pocketbooka i mam legimi bez limitu, a sam czytnik działa bez zarzutu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org