piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ROWER

Witam, potrzebuję waszej rady. Mam zamiar kupić rower, ale kompletnie się na tym nie znam (potrafię odróżnić damkę od górala i na tym się kończy moja wiedza o rowerach). Jestem w stanie poświęcić na ten cel jakieś 500zł. Wiem, że znalezienie dobrego roweru w tej cenie graniczy z cudem, trochę poczytałam i dowiedziałam się, że za 500zł można sobie kupić "komunijnego górala", który jest słabej jakości, wszystko się psuje i w ogóle wstyd wyjechać nim na ulicę. Dodam jeszcze że skłaniam się ku rowerowi górskiemu, którym możnaby było bez komplikacji przejechać jakieś 40-60km w ciągu dnia. Może być używany, byleby nie kradziony, jak również nowy. Czy jest ktoś, kto mógłby mi coś podpowiedzieć? Jakiś konkretny model? Objeździłam chyba wszystkie rowerowe sklepy w Łomży, ale wiadomo, obiektywnej opinii raczej nie usłyszę(a kiedy pracownik zda sobie sprawę, że jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o ten temat (co zresztą odkryje bardzo szybko) to wciśnie mi jakieś dziadostwo i tak to się skończy). Jak już wspomniałam, bardzo proszę o rady :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

500 zł to rzeczywiście niska kwota na tak postawiony cel, co sama z resztą przyznałaś. Szukaj na Allegro, choć nawet używane rowery z przystępnego segmentu to już minimum 700 złotych. Może jednak uda Ci się wyrwać jakąś super-okazję w drodze licytacji. Dobry rower = lekki rower, ale za to się niestety płaci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

lalko złota musisz wydać na ten cel ponad 1000 zł aby być w miarę zadowolona :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Witam polecam sklep na Al. Piłsudskiego 73 kolega doswiadczony w tych sprawach siedzi w tym od małego tutaj daje numer 506024821

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Dziękuję ;) a moze macie rowery godne polecenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Niestety 500 zł kosztuje rowerek na 12" dla pięcioletniego dziecka ...

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Dla ścisłości.... 5 letnie dziecko pojeździ ale skulone na rowerku 12". Wiem, bo mam syna w tym wieku i rowerek na takich kołach dostał w wieku 2 lat... Teraz 16" będzie miał :)
Więc jeśli radzisz to z sensem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

spytajcie lomzyk, on pracował w sklepie z pedałami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

500zl to duza kwota (jak dla mnie). W takim razie moze jakies sugestie? Moze byc drozszy, albo jaki na pewno nie jest wart zakupu? Bardzo bylabym wdzieczna za wszelkie sugestie. A Ty Egzorcysta żyć bez tego Lomzyka nie mozesz i wzajemnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

pewnie to jakis kofident lomzynski i troluje w domu boi sie wyjsc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Kross z z przerzutkami, nie brzydki, ale jakimiś nie oryginalnymi przerzutkami wcale się nie psuje. Tyle, że siodełko dokupiłem włoskie na dobrych sprężynach i zainstalowałem rogi na kierownicy żeby się nie schylać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Chyba na głowe padliście, za 1000 to juz prawie nowy skuter mozna kupic.A ceny rowerow w lomzy to chyba macie x3 wiecej niz kosztuja w hurtowni.Bez problemu można kupić górala za 500zł i to w dowolnej opcji, zwykly czy z amorami i oczywiscie nowy.Kierunek warszawa a najblizej to bialystok, napewno cos znajdziesz w duzych marketach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Trzeba pamiętać że rower z marketu może mieć łożyska z plastiku. Czytałem kiedyś o tym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Wlasnie slyszalam o tych 'marketowych' ze te same modele bardzo odbiegaja jakoscia od tych kupionych w sklepach rowerowych. Juz teraz calkiem sie pogubilam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Na Bernatowicza w sklepie sportowym widziałem ciekawe rowery na amorkach cena tez spoko jakieś 650 nowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

za 1000 to napewno nie kupisz skutera tylko produkt skutero-podobny, chyba ze chińskiego Rometa z Tesco, tak samo z rowerem, za 600 zł. to kupisz kloca 16-18 kg. którego żaden serwis nie przyjmie do siebie na nieuniknione naprawy, jezeli masz tylko 500 zł pozostaje szukać używki i tylko rower firmowy, Giant, Merida i Polski Kross

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Sprawdż na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Sikorskiego, myślę że znajdziesz tam coś rozsądnego w tej cenie, nie trzeba jeżdzić do Białego czy Wawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

marka kands, rower miejski (dla dziewczyny najlepsza opcja) przez internet kupisz nowy za 850 zł aluminiowy na 29 calowych kołach, rama 17' lub 19' do wyboru, osprzęt shimano nie jakiś mega ale jest ok polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Dzieki:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Sory ale mądry nie będzie płacił za markę gdy jakość jest porównywalna lub lepsza.Co do polskich marek to proszę cię, turcja pewnie robi lepsze ...
i jaki serwis? to nie samochod. A rower jest na lata i sie nie psuje bo tam nie ma się co psuć, koło ci nie odpadnie, a rama na pół nie pęknie.Kobieta potrzebuje zwykłego roweru, a trasę 40-60km dziennie przejedzie na kazdym.
Jeżeli ktos chce Płacić 1000zł za rower składający się z 2 koł i ramy to jego sprawa, ale do jazdy amatorskiej jest to nie potrzebny wydatek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

zdania są podzielone.. Patrzyłam rowery Meridy, bo na takim miałam przyjemność jeździć i sprawował się naprawdę dobrze. No ale najtańszy ponad 800PLN, hm..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

elop: przejechane 40-60 km dla roweru dziennie to bardzo duży przebieg (przenosząc na samochód to 1200-1800 km miesięcznie - czyli całkiem sporo). Na takie odległości potrzebny jest porządny rower, a nie "papierowy" z tesco. Takie rowery wykonane są z bylejakich materiałów, które bardzo szybko zużywają się, same rowery są słabej jakości.
Jeżdżę trochę rowerem, więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Jeśli ktoś codziennie tyle kilometrów połyka lub chce przejeżdżać, to powinien zainwestować w coś porządnego. Zakupienie roweru za 300-500 złotych mija się z celem, co najwyżej taki rower nadaje się do okazjonalnej jazdy po mieście, bo nie wiadomo co po drodze odpadnie lub nagle zastrajkuje. Jest albo za ciężki, albo ma źle spasowane elementy, albo te elementy są bardzo słabej jakości (chińszczyzna).
Jazda rowerem przy takich przebiegach to częstsze regulacje i serwisowanie, bo następuje szybsze zużycie klocków hamulcowych (na szczęście są tanie), częsta regulacja przerzutek, wymiana łożysk, smarowanie poszczególnych układów (np.łańcucha). Może nie są one trudne do wykonania, ale tak jak w samochodzie trzeba o nich pamiętać, choćby na sam komfort jazdy.

http://sklepzrowerami.pl/gdzie-i-kiedy-serwisowac-rower.html

Posiadanie roweru jest dziś coraz bardziej popularne. Sport ten jest bowiem niezwykle przyjemny, nie wymaga od nas poświęcenia ogromnego wysiłku, a do tego ma niesamowite znaczenie dla naszego kondycji fizycznej, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Rower w doskonały sposób ułatwia także podróżowanie w dużych miastach, gdyż nie musi stać w długich korkach, a do tego nie trzeba płacić za paliwo do niego, którego ceny są przecież dziś wręcz obłędne. Jeśli planujesz dość intensywnie eksploatować swój rower to naprawdę nie warto kupować najtańszego i najgorszego modelu, a takie właśnie dostępne są w naszych hipermarketach. Sprzedawane tam rowery nadają się raczej jedynie dla tych, którzy roweru używają sporadycznie i to raczej na krótkich trasach. Niska jakość wykonania i bardzo marne części sprawiają bowiem, że taki rower długo nam nie posłuży, a już na pewno będzie się nieustannie psuć. Na pewno nie dostarczy nam on więc frajdy z jazdy, a co gorsza może nawet zniechęcić do uprawiania tego sportu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Elop g... wiesz o rowerach a wypowiadasz się jak bys był specem. Dla porównania jeśli bys wybieral się w daleka podróż autem to czy to by było tico czy nowy mesiek to i tak i tak bys dojechal. Kwestia teraz taka jak bys się czul po przejechaniu jednym i drugim autem zalozmy 2000km.

Co do tematu sam w chwili zakupu również nie dysponowałem duża iloscia kasy. Zdecydowalem się na kross hexagon v3 i jestem zadowolony z zakupu. Możesz się rozejrzeć jak wygląda cenowo kupno roweru wlasnie z serii hexagon. Mogę tylko przestrzec nad kupnem szmelcu z hipermarketu który przyjemność z jazdy zapewne zmieni w najgorsze katorgi. Lepiej jest dolozyc do tych 500 jakies 300 i mieć cos dobrego niż zaplacic 499 i zalowac. Jeżeli nie jesteś gadzeciara zakup rower nowy ale z kolekcji poprzednich lat na pewno troszkę zaoszczędzisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Ten kross hexagon jest fajny:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Witam. Czytam i oczom nie wierzę, na allegro jest do kupienia setki przyzwoitych rowerów, sam zakupiłem rok temu za ok. 550 złociszczy (łącznie z przesyłką), solidny i trwały rower który z pewnością posłuży jeszcze długie lata (a już ma z 20lat!). Fakt - nie mam amortyzatorów, hamulców tarczowych itp. ale dla zwykłego śmiertelnika jeżdżącego po ulicach miast, ścieżkach rowerowych a nawet delikatnym terenie są to rzeczy "zbędne". Normalnie działający rower jest w stanie pokonać tyle dziennie kilometrów na ile pozwolą siły cyklisty, przecież roweru się nie konserwuje codziennie, nie dajmy się zwariować. Fair01 życzę przemyślanego zakupu i do zobaczenia na ulicach naszego miasta. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

dzięki, do poniedziałku powinnam coś wybrać, dam znać co kupiłam, dziękuję za wszystkie sugestie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Piękny maryjan, no właśnie, po ścieżkach rowerowych i po mieście. Po Łomży nie ma za bardzo gdzie jeździć. Taki rower jak ty opisałeś na łomżyńskie warunki "drogowo-chodnikowe" oraz lekki teren wystarczy. Przejechanie Łomży na rowerze to około 15 km.
Ale jeśli ktoś chce jeździć dużo więcej, tak jak autor/-ka tematu po 40-60 km, powinien wziąć pod uwagę to, że musi wymagać od roweru dużo więcej.

Mam jeszcze starego starego góraka i młodszego treka. Różnica w jeździe jest taka jak wspomniał artaras między mercem a tico, ogromna.
Co prawda te rowery są przeznaczone do jazdy w różnych warunkach, ale jazda nimi po mieście różni się znacząco. Górak kupiony kiedyś za 450 zł, jest ociężały, ale dobrze sprawdza się jeździe po terenie, gdzie niewiele jeżdżę. Trek za to jest połączeniem komfortu roweru miejskiego z funkcjonalnością góraka.
Po mieście to tylko rower miejski lub trek lub cross (nie firma a typ roweru dla ścisłości).
Poza miastem: trek (długie wycieczki po drogach publicznych) lub górak rekreacyjny (czyli z bagażnikiem i innym dodatkowym wyposażeniem - do jazdy w terenie).
Do jazdy po terenie wyczynowo: "goły" górak lub mtb.

Fair musi się zastanowić jak będzie wykorzystywać rower i dopiero podjąć decyzję o zakupie konkretnego roweru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

jak się chce mieć dobry rower to trzeba trochę kasy wyłożyć na ten cel,ale taki wydatek jest jednorazowy na kilkanaście lat




















http://aleszablony.pl/ - szablony aukcji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

stary BMX więcej wytrzyma od twojego wspolczesnego byle HEXAGONA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

tak tak elop dalej trwaj w czyms o czym nie masz pojęcia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Elop, do celu dojedziesz każdym rowerem pod warunkiem, że po drodze się nic nie rozpadnie.

Cena roweru, to również kwestia komfortu fizycznego i psychicznego. Co z tego, że za rower zapłacisz połowę ceny, jak problem może tkwić w jego funkcjonowaniu i żywotności. Zakup roweru to wydatek jednorazowy, a mnie nie stać na tanie zakupy, bo takie oszczędności bywają złudne, bo raz że trzeba więcej dokładać potem w poszczególne części a dwa że tracę czas na naprawy. W gruncie rzeczy niby taniej, a wychodzi drożej. Nie mam tu na myśli tylko zakupu nowego roweru, ale również trafny zakup roweru używanego renomowanych marek a nie no name.

Jak ktoś mało jeździ, to może sobie kupić tańszy rower, ale dla kogoś kto rower służy nie tylko do jazdy po mieście i do pracy ale również do relaksu lub realizacji pasji, takie zakupy to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Komfort wątpliwy a nerwy stracone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

kulka lubisz na rowerze smigac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Trochę śmigam jak tylko pogoda pozwoli. Czyli wtedy gdy śnieg nie zalega na chodnikach i nie pada deszcz lub śnieg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

przejdz sie do wypozyczalni dvd koles ma sporo rowerkow uzywanych miejskich bardzo wygodnych do jazdy bo na goralu to plecy i tylek bola

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Haha ale jakie ceny u tego Pana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

tak tak artaras dalej trwaj w czyms o czym TY nie masz pojęcia...
Idz na rower, tylko wróć za godzinke na obiad bo klapsy będą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Ja swój kupiłem tutaj .

http://www.greenbike.pl/olpran-m-5.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

po pierwsze elop za glupi jesteś zebym z toba dyskutowal... i po drugie nie mierz wszystkich swoja miara jak cie matka lub zona w domu bije za to ze obiadu nie zjesz to już nie moja wina ale wyobraz sobie ze nie każdy ma tak w swoim domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

No tak, bo ty nie masz ani domu , ani obiadu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Nie mówiąc o żonie, bo która by chciała takiego opryskliwego zmotoryzowanego inaczej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Nad stokrotką w wypożyczalni filmów facet ma dużo różnych rowerów, chyba wszystkie używane, ale prowadzi też serwis, może warto tam zajrzeć ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

jeżeli się eksploatuje jakieś urządzenie "z głową",to i te "papierowe"może długo służyć.przecież to tylko rower,można go naprawić samemu.ja swoim jeździłem chyba ze trzy lata(podobny przebieg),potem go rozmontowałem i zalega gdzieś w piwnicy w oczekiwaniu,że auto się znudzi.to też shimanoski trupek,na osprzęcie altus(ma z 15 lat).dobrze jest przeczytać instrukcję obsługi i zmieniać biegi jak należy,a można długo jeździć i tylko smarować.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

a i z tym się zgodzę "stary BMX więcej wytrzyma od twojego wspolczesnego byle HEXAGONA"te stare roweryki,to dzieci "w trasie"naprawiały(pod siedzeniem był pojemnik na zestaw kluczy" ;-P



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

ja od 4 lat jeżdżę rowerem kupionym w media expert, kosztował z tego co pamiętam właśnie cos około tej kwoty, którą wspomniałaś. Jedyne co muszę robić to pompować koła, naciągać hamulce i śmiga dobrze, a był testowany już w naprawdę dosyć extremalnych warunkach :P

_________________________________________________________

:) :) :)
:) :)
:)
__________________________________________________________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Gdy już zaopatrzysz się w rower, dokonaj zakupu odzieży, która zapewni Ci bezpieczną jazdę. Nie brak sklepów internetowych, które mają je w swojej ofercie. Jeden z nich znajduje się pod adresem www.mikesport.pl/xlc-plecak-wodoszczelny-czarno-szary.html.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Ja wzcoraj kupiłam rower damkę za niecałe 600 zyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ROWER

Ja kupiłam przed wczoraj rower damkę za 550 zł w miarę dobry.Gwarancja na 2 lata i smigam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org