czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ocena stanu technicznego budynku

Witam
Czy orientujecie się jakiego rzędu kosztem jest wynajęcie speca, który oceni stan techniczny starego domu do remontu. Zależałoby mi też na kimś takim kto rozplanuje kolejność prac remontowych. Dom jest do generalnego remontu i znajduje się ok 10 km od Łomży.
Zastanawiam się czy brać się za remonty czy zburzyć i budować od nowa bo opinie są podzielone . Dom przedwojenny, od ok 15 lat pustostan nieogrzewany.
Z góry dziękuję za ewentualne namiary na kogoś takiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocena stanu technicznego budynku

rozwalic i nowy robic na sto procent.
nie wiem dokładnie co tam jest ale chcesz remontowac kapitalnie tzn dach i jakas rozbudowa to te kilka lub kilkanascie tys przy takiej inwestycji gdzie 200 lub 300tys zł pojdzie do wykonczenia a stare sciany miałyby sie pozostac i kolidowac z całościa nie dajac np. izolacyjnosci i stabilnosci konstrukcji to z cała pewnoscia lepiej zburzyc. i miec swiety spokój.

nie wsponimajac juz o fakcie swiadomosci niezupełnej nowosci inwestycji.
a przy takim starym domu napewno znajdzie sie jeszcze wiele za aby tak uczynic.

ps. taki ktos to spec co bedzie robic remont tzn. budowlaniec, a w pracy wyjdzie co tak naprawde trzeba usunąc jesli juz na te gorsze rozwiazanie by pojsc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocena stanu technicznego budynku

boss111 wydaje mi się że ryba ma rację !ale to ty musisz podjąć decyzję
powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocena stanu technicznego budynku

a za ile kupiles? i ile ziemi pod domem?
wujek kiedys remontowal stary dom, zawilgocony to potem caly czas problemy z grzybem mial

http://5a2814.mojasonda.pl wez udzial w sondzie "co dalej z fazap"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocena stanu technicznego budynku

Zgadzam się z przedmówcami.
Rozbiórka i wybudowanie nowego będzie droższa, ale bez wątpienia będziesz miał i lepiej i oszczędniej w eksploatacji.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org