piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drodzy Kierowcy!

Kierowcy, wlaczcie czasami myslenie,np. dzisiaj, gdy pogoda jest taka jaka jest. Dokladnie wiecie, jakie drogi mamy na ul.Sikorskiego, i takze doskonale wiecie, ze gdy sa takie roztopy to nietrudno tam ochlapac przechodniow. Tak wiec moze z łaski swojej zwolnilibyście na tym odcinku, zaledwie kilku metrow? To naprawde Was nie zbawi, a nas-owszem. Mysle, ze Wy na pewno nie chcielibyscie byc ochlapani w srodku miasta, nie liczac faktu, ze na tym chodniku jest bloto, pada snieg i temperatura jest na minusie. Jest to droga dwupasmowa i jak zjedziecie na ten lewypas, korona Wam z glowy nie spadnie. Czasami naprawde wystarczy tylko ruszyc glowa, sprobujcie-to nie boli...

Jednoczesnie pozdrawiam kierowce z czerwonego punto, ktory tak mnie ochlapal, ze po przyjsciu do domu z kurtki wycisnelam wiadro wody. Gratuluje takiej wyobrazni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

no tak no

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

to ustań dwa, trzy kroki dalej a nie stoisz na krawężniku. Ja dziś przemierzyłem pieszą sporą część miasta i nie mam zastrzeżeń, na przejściach staję 2-3 kroki dalej i nie zostałem ochlapany.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Miałaś pecha i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Kodeks Drogowy

Rzdział 3: Ruch pojazdów
Oddział 1: Zasady ogólne
Art. 16.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.
3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.
4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

O dziurach i śniegu nic nie znalazłem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Całe wiadro ??? ;Oooo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Tu Cię zaskoczę-stałam 3 kroki od krawężnika..
Może przesadziłam z tych ruchem lewostronnym, ale zwolnić nie zaszkodzi.

dvw - najwodoczniej nie byłeś na Sikorskiego :)
Bo ja w innych częściach miasta także nie mam z tym problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Kamienia pod ręką nie miałeś ? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

dokładnie kamieniem chama było poczestowac.

zycie to ciagła walka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

wc:) niemiecki kodeks w zakresie na jaki się powołujesz jest taki sam, a dziwnym trafem w Niemczech nie zostaniesz ochlapany. To nie tyle kwestia kultury jazdy a zwykłej bezmyślności, która najczęściej jest przyczyną dużo poważniejszych zdarzeń jak ochlapanie wodą. Wiem, że takie coś potrafi nieźle wk.. ale nieprędko osiągniemy poziom kultury choćby przeciętnego Niemca więc po prostu szkoda nerwów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

lubię_żelki - sluszna racja.
chociaz jeden mnie poparl. tak jak juz wczesniej pisalam-myslenie nie boli, warto czasem uzyc mozgownicy podczas jazdy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Bo to wtedy debilni kierowcy mają największą zabawę :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

szkoda, ze ochlapani przechodnie nie czuja tej radosci..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

ja po sikorskiego od nowogrodzkiej do al. legionów zawsze jeżdżę lewym pasem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Garbaty Anioł: tak samo myślących wyprzedzasz z prawej strony?
lubię_żelki: oj nie prędko, nie prędko dojdziemy do tego poziomu. Widać to po nowo wybudowanych rondach np. dziś zauważyłem na przeciwko stacji Orlen, zjazd w Piłsudskiego od str. ul. Spokojnej, dosłownie metr od krawężnika słup latarni z oświetleniem. Delikatny poślizg w taką pogodę i kosisz nowiutką latarnię, niszczysz samochód, ale nic z tego bo mądrzejszy wstawił pomiędzy lampę i krawężnik duży kamień. Jak masz walnąć to w kamień bo szkoda latarni. Widziałeś w Niemczech nowe rondo na którym ustawione są kamienie osłaniające latarnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Nie mądralo. Nie wloke się lewym pasem więc mnie nikt nie musi wyprzedzać. A jeżdżę lewym dlatego że na prawym są dziury więc uszkodze sobie zawieszenie a w brzydka pogodę pochlapalbym pieszych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Pozwalam również w ten sposób włączyć się do ruchu pojazdy wyjeżdżające z mojej prawej. Chyba proste i logiczne.
Są dwa pasy, korzystajmy z nich a nie myślmy jak zawalidroga WuCet

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Nie, nie wleczesz się, wszyscy w koło śmigają, nikt Cię nie wyprzedza bo jeździsz o jeden pas za daleko, pod prąd. Jak już jesteś taki łaskawy to tym z lewej też pozwól włączyć się do ruchu, bo biedaki stoją na środku jezdni i blokują sąsiedni pas, a z prawej co najwyżej wjazd do posesji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Też zostałem dziś ochlapany. Pozdrawiam tego deb*la w srebrnym Fiacie Bravo, który jechał Piłsudskiego dziś przed 12.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Do zachlapanych pieszych:
Trzeba spisać numery rejestracyjne i iść na policję w zachlapanym ubraniu... A do domu tego kierowcy przyjdzie mandacik ... ( nawet 500 zł )

http://www.wykop.pl/ramka/304413/kierowco-ochlapales-pieszego-mozesz-dostac-nawet-500-zl-mandatu/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Izohalina:) - to mi sie podoba!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

jestem zdania by powstały obwodnice dla pieszych i ekrany w całym mieście by nikogo nie ochlapać.......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

A w lato idąc wzdłuż parku na legionów przy starej drzewnej też was ochlapią,tyle że ptaszki swoimi odchodami. Zgłoście zarządcy żeby tam wszystkie drzewa wycięli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

albo namiot postawić by kał z nieba nie padał................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

Ja też jeżdżę lewym pasem i mam gdzieś przepisy. Lewy pas jest o wiele mniej zdewastowany w szczególności na Sikorskiego. Nie będę dla przepisów naprawiał zawieszenia. Niech zrobią porządne drogi to będę jeździł prawym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drodzy Kierowcy!

popieram

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org