czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Gierkówka" - w jakim stanie?

Może ktoś jechał ostatnio tzw. "gierkówką" z Warszawy do Katowic? Chciałbym się dowiedzieć w jakim stanie jest nawierzchnia jezdni, czy jest dużo dziur po zimie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Dróżka super. Jechałam tydzień temu, ale do zjazdu na Wrocław.
Najgorsze dziury po zimie niedaleko: po drodze do Ostrowi. Masakra!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

gierkówka jest niezniszczalna:)
Przeżyje i autostrady :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Dziękuję "frotka". Może ktoś jednak jeździł dalej niż do Piotrkowa. O ile pamiętam, to dopiero później zaczynała się nawierzchnia gorszej jakości.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Racja, do Piotrkowa cacy, a potem ...lepiej nie wspominać. Dziura dziurę pogania. Dopiero zjazd na Wrocław jest super. Jechałem tydzień temu do Wrocławia. Ale warto jechać. Na dobrych odcinkach można nadrobić czas stracony na gorszych. Oczywiście zgodnie z przepisami. Do centrum Wrocławia, z dwoma przystankami na "siusiu" dojechałem w 6 godzin. Aha, jechałem z Łomży przez Zambrów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Szanowni państwo, mnie interesuje droga do Katowic, a nie do Wrocławia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Jechałem jakieś 3 tygodnie temu S8/S1 do zjazdu na A4. Droga daje radę, choć są fragmenty o gorszej nawierzchni, szczególnie prawy pas. Przelotowe 120-140 km/h da się utrzymać na większości trasy. Jedyne wąskie gardło to wykopki w Częstochowie, starta to jakieś 15 min. Polecam też wylot z Warszawy na A2, potem odbicie na Żyrardów na DK50, potem w Mszczonowie z powrotem na S8. Odpada cała szopka z Jankami i Raszynem, w godzinach szczytowych to nawet ponad półgodzinna oszczędność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Mad! Potwierdzam! Tak włąśnie jechałem do Wrocławia. Polecam ten wylot z Warszawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Dzięki! Z tym objazdem przez A2 to niezły pomysł. Tylko jak będę jechał w sobotę lub niedzielę to nie wiem, czy może jednak nie szybciej będzie przez Warszawę - nie powinno być korków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Uwierz mi, nie będzie szybciej cały czas śladem 8ki. Może i się Janki nie zakorkują w weekend, ale przebijanie się przez las "świetnie" skoordynowanych skrzyżowań zabierze więcej czasu niż nadłożenie 20 kilometrów. Wpadasz w Markach na Toruńską i grzejesz non stop przed siebie aż do zjazdu na DK50.
Szerokości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

A ile kosztuje przejazd A2 do tego zjazdu na drogę nr 50?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

Nic :)
Aktualnie przejazd A2 do Strykowa jest darmowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Gierkówka" - w jakim stanie?

No to pięknie!
Dzięki, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org