czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
stały aparat ortodontyczny

Pytanie do tych, którzy w tym lub ubiegłym roku zakładali aparat ortodontyczny. Jak plasują się ceny (za aparat i wizyty)? Do kogo warto się udać? Czy ktoś korzystał z usług ortodonty w Grajewie? Podobno cena za łuk wynosi tam 1200 zł, a każda wizyta 50 zł. Jeśli to prawda, to może jednak warto tam dojeżdżać skoro wizyty są praktycznie raz w miesiącu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

zależy jaki dentysta w łomży jedna pani prywarnie za wizyte od 150 zł w górę a sam aparat też nie tanio wiec mysle ze warto do grajewa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Polecam ortodontę Leszka Cwaline. Przyjmuje w Białymstoku, ale w Łomży też można na wizyty umawiać. Ja zakładałam rok temu i jestem zadowolona. Łuk kosztuje 1500 a wizyty 150 ale mysle ze warto. Łomżyńskich "specjalistów" nie polecam :)

madziulka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

a ja Cwaliny nie polecam za duży cwaniak z niego idzie na ilość a nie na jakość nie jestem zadowolona z jego leczenia nie widzę żadnej różnicy po jego leczeniu a wizyty u jego żony to istny koszmar babka bez serca jak zdejmował mi aparat to tym sprzętem powycinała mi kawałki dziąseł MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

a co sądzicie o tej ortodontce z niemcewicza ? prosze o opinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

a co sądzicie o pani Szarmach z Białegostoku ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

też interesuje mnie opinia o Szarmach
można znaleźć kilka informacji na forach internetowych
podobno jest droga i jak 'złapie' już klienta to nie za bardzo się nim interesuje ale to mogą być tylko pomówienia :)

Szarmach zakłada aparaty Damon, ciekawa sprawa tylko że z info. jakie znalazłam w sieci (sprzed kilku lat) wynika, że jeden łuk kosztuje około 3.000 a wizyta 100zł. :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Cwalina może być i cwaniak ale wiem od WIELU znajomych ze jest dobry. Inna sprawa że trzeba też dbać o aparat, zele, płyny itp. bo jesli ktos nie dba to ortodonta ma gorzej. U jego zony to zalezy od humoru ale to jak u kazdej kobiety ;p

Szamrach tez slyszalam ze jest droga ale dobra

madziulka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

niestety o prosty zgryz nie da się "zadbać" od małego

madziulka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Rusztowanie to możesz znaleźć na budowie, resztę pozostawiam bez komentarza.

P.S. Nie pokazuj swojego zdjęcia na forum, bo faktycznie zniechęcisz ludzi do noszenia aparatu. :)

"I see humans but no humanity." Banksy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ja polecam dr.Głocławską która przyjmuję na Niemcewicza.Ja płaciłam 3.200 za górę i dół.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

pani Szarmach to profesjonalistka, wizyta 100 zł na jeden łuk, a 150 zł za dwa łuki. Mam porównanie, moja siostra jeździ właśnie do dr Szarmach. Ja nosiłam aparat stały prze 4 lata!!! u pani ortodontki z Łomży, nie jestem do konca zadowolona z jej usług, pozostal mi klej na zebach, prosilam, zeby go usunela, ale tego nie zrobila. wizyty mialam co 4 tygodnie, mimo, że czasem nie bylo takiej potrzeby. Gdybym miala sie zdecydowac to wybralabym dr Szarmach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

telebim

Jaki Twoja siostra nosi aparat? Może Damon??? Ile kosztowały ją dwa łuki i jak często jeździ na wizyty?

Jak długo trzeba czekać na pierwszą wizytę?

"I see humans but no humanity." Banksy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

hej, chyba damon, nie wiem ile zaplacila, dowiem sie i napisze. na wizyty jezdzi co 6-8 tygodni, dodam rowniez, że je wszystko co chce i nie odpadają jej zamki, jak u mnie.
ma tez plawidłowo założony ten drut na podniebieniu w celu poszerzenia szczęki, może normalnie jeść i mówić. Gdy ja nosiłam ten drut na podniebieniu, nie było mowy o jedzeniu, tylko płynne posiłki, a zdrętwiały język i problemy z wymową to już byłą norma. w moim przypadku, ten drut nie był dobrze dopasowany do podniebienia.

Mogę Ci doradzić, jak będziesz na pierwszej wizycie to pytaj o wszystko, przecież to Twoje zdrowie i pieniądze. A kiedy już bedziesz nosic aparat i cos Cie bedzie uwierało, to zgłaszaj to, nie warto się męczyc w powodu łuku wbijającego się w policzek!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

co do terminów to najlepiej samemu zadzwonić i dowiedzieć się u źródła :)

al. Piłsudskiego 11/3, Białystok

85 652 71 24

Pzdr :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

A co sądzicie a Dr.Kowalewskiej z Konstytucji 3 Maja???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Z tego co słyszałam to ta pani kazała wyrywać każdemu zęby, by założyć aparat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Niezłe połączenie Kowala i Dentysty <joke>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

A co powiecie, lepszy aparat metodą damona, czy może zwykły ? Oczywiście stały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Mam damona i po 2 miesiącach widzę już efekty. Bez pierścieni i kolorowych gumek, ale cenowo na pewno droższy od tradycyjnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

pebe
Jaka jest cena Damona? Masz 1 czy 2 łuki?

"I see humans but no humanity." Banksy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Osobiście polecam Państwo Głębockich chyba ul. Konrada Wallenroda albo Pana Tadeusza nie pamiętam dokładnie dentysta i ortodonta na miejscu. Niestety chcąc zakładać aparat licz się z większym wydatkiem niż 1200 za łuk. Wpierw leczenie uzębienia, aparaty "wyjmowane", jakieś korekcyjne w zależności od wady a dopiero potem stały i to nie jeden(łuk) a dwa.
http://gleboccy.pl/nasza_praktyka.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Zakładałam jeden łuk ale nie w Łomży, więc nie wiem czy podawanie tutaj ceny ma sens :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Dlaczego nie ma sensu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Bo w większych miastach wszystko jest droższe i tak samo aparaty ortodontyczne - 2200zł dałam za łuk damona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

pebe

Gdzie go zakładałaś, u p. Szarmach w Białymstoku? Jeśli tak to super, widocznie z czasem te aparaty trochę potaniały. :D

Możesz coś więcej napisać o samym aparacie, a ortodoncie itp.?

"I see humans but no humanity." Banksy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

A czy jest możliwość u któregoś z ortodontów płatność w ratach za aparat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Nie, zakładałam go w Gdańsku, bo tu przebywam :).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Też polecam p. Szarmach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Czy ktoś jest w stanie napisać ile kosztują u niej 2 łuki Damona?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Włączam się do pytania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

A ja wlasnie polecam Pania Kowalewska. Wcale nie kaze wyrywac zebow, jak tam wyzej pisano. Bardzo mila Pani doktor. Analizuje sprawe, mowi jak jest, pokazuje kilka rodzaji aparatow, mozna wybrac sobie jaki Ci odpowiada - oczywiscie wszystkie roznia sie cena. Cen kazdej wizyty zalezy od tego jaki aparat sobie wybierzemy. Zamki nie odpadaja, mozna jesc co nam sie podoba. Wizyty odbywaja sie co ok. 1,5-2miesiace. Jak macie jeszcze jakies pytania do walcie smialo :) Pozdrawiaam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

A najlepiej to jest zrobic tak: umowic sie na wizyte, wziac ze soba zdjecie rentgenowskie szczeki i pojechac sie dowiedziec ile taka przyjemnosc bedzie kosztowac. Bo wiadomo kazdy ma ina wade i potrzebuje innego aparatu. Mi tez kolezanki mowily co innego a na wizycie wyszedl KLOPS. Tak wiec: Kto pyta ten nie bladzi! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Nikt nie ma wiedzy na temat rat na aparat,u kogo jest taka możliwość?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Najlepiej iść na wizytę i się spytać, bo mało kto zna odpowiedź na Twoje pytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

U P.d.Kowalewskiej nie da sie kupic aparatu na raty. U niewielu ortodontow w Lomzy jest taka mozliwosc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Czytaliście już ten artykuł http://www.piekniejsze.pl/articles/544/piekny-usmiech-dzieki-nowoczesnej-ortodoncji ? Jeśli nie, to polecam. Można się tam dowiedzieć w jaki sposób odzyskać piękny uśmiech. Nie rozumiem dlaczego ludzie boją się decydować na stały aparat. Przecież to nic strasznego :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ja się nie spotkałam z aparatem na raty, ale możliwe, że teraz gdzieś jest taka możliwość. W końcu coraz więcej osób się decyduje na jego założenie, a to jednak jest spory wydatek.
Ja miałam zakładany już dobrych kilka lat temu i wtedy raczej o ratach nie było mowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ja nie mam za bardzo dobrych wspomnień z dentystami dlatego też może ktoś z was poleciłby mi jakiegoś dobrego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ja muszę wybrać się do stomatologa ze swoim dzieckiem i jestem bardzo ciekawa, jaki będzie plan leczenia, ponieważ syn również ma kłopoty z krzywym zgryzem i podejrzewam, że skończy się to aparatem na zęby. Na szczęście udało mi sie znaleźć odpowiednie miejsce i zapisujemy się do

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

lecz się chlopie. próbuj na nogi może.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ile aktualnie wynosi koszt aparatu na zęby? I czy jest jakaś różnica pomiędzy tym najprostszym metalowym aparatem, a tym \"przezroczystym\"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Ja to mogę na ten tamt się wypowiedzieć że nic w zasadzie na ten temat nie mogę powiedzieć po prostu krzsztof znęca się nademnq ugułem i po prostu całe te nie mam zebuw

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stały aparat ortodontyczny

Najlepszy, najmniej inwazyjny aparat to Invisalign, tylko drenuje kieszeń (około 15 000 zl).

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org