czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Czy ktoś zaznajomiony z tematem [może sam przeszedł taką ścieżkę] opowie jak wygląda obecnie "zawód żołnierz" ?

Czy po zapisaniu się do NSR a wcześniej odbyciu 4-miesięcznego szkolenia - łatwo jest dostać się do służby zawodowej?

W WKU często wszystko koloryzują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

http://lmgtfy.com/?q=NSR+a+s%C5%82u%C5%BCba+zawodowa+w+wojsku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

pożar-zapałki=dziecko


bo:

zapałki+dziecko=pożar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Mysle ze moge ci podpowiedziec. Po pierwsze to instytucja wku jest ostatnia ktorej trzeba sluchac, bo oni maja rekrutowac za wszelka cene. Zderzenie z rzeczywistoscia jest dopiero po wlozeniu munduru. Osobiscie szkolilem turnus szkolenia podstawowego trwajacy 4 miesiace. Bardzo duzo osob zrezygnowalo gdy dowiedzialo sie prawdy, a no takiej ze nie po to chca stworzyc strukture nsr zeby zaraz wszystkich wcielac do zawodowej, bezsens. Tak wiec drodzy rodacy, po odbyciu szkolenia 4 miesiecznego, idzie sie na kolejny miesiac na szkolenie specjalistyczne, a potem zegnamy sie z mundurem i czekamy na wezwanie. Wezwanie dostajemy na cwiczenia poligonowe badz kleski zywiolowe, a wynagrodzenie jest ekwiwalentem pienieznym przeliczony na czas w ktorym bylismy powolani na cwiczenie, oraz stopien jaki posiadamy. A jezeli chodzi o przejscie do zawodowej, to jest mozliwosc, ale to raczej tylko w stopniu szeregowego, bo jest duzo wolnych etatów. Tak wiec zycze powodzenia, najlepiej spytac sie znajomego zolnierza ktory sluzy w porzadnej jednostce, oczywiscie nie mowie o naszym lomzynskim osrodku wypoczynkowym na al. legionow.

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Oczywiście mówimy o stopniu szeregowego. Defakto nawet dostając siędo służby zawodowej po 12 latach służby trzeba mieć minimum kaprala [to nie jest pewnie problem] ale trzeba też znaleźć jednostkę która kaprala zatrudni - a to już wielki problem

zgadza się?

Słyszałem o 2 osobach które bardzo szybko dostały się do służby zawodowej po NSR - na przyklad 3-4 miesiące.

W WKU mówili że ostatnio najpóźniej bodajże po 7 miesiącach ludzie się dostawali np do Gołdapi i oczywiście na początku stopień szeregowego...

A właśnie po szkoleniu podstawowym zostaje się szeregowym czy starszym ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

na kaprala bardzo ciezko sie dostac poniewaz jest duzo doswiadczonych i starych szeregowych po wielu misjach ktorzy czekaja na wyslanie na szkolke. ale i ci po 12 latach ida do cywila, pracowac w biedronce, wiec nnie jest tak kolorowo panowie. po szkoleniu podstawowym dostajesz starszego albo szeregowego w zaleznosci od stanowiska na ktore cie przydzielili. Bo w wojsku kazde stanowisko jest powiazane ze stopniem. nie jak kiedys ze matura i chec szczera zrobi z ciebie oficera albo tak zwane awanse za nic co 3 lata. dzisiaj jest inaczej i naprawde mozna byc super zolnierzem z tytualami ale jezeli nie ma wolnego etatu z zaszeregowanym wyzszym stopniem to nie awansujesz.

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

A Generałów rekrutują? Tak na poważnie to praca dla żołnierzy to praca dla idiotów. Którzy nie myślą, a wykonują polecenia.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

tylko ze do wojska przychodza byli nauczyciele i lekarze a takze takie spoleczniaki jak ty ktorzy poza zyciem z zasilku albo narzekania nie robia nic. Nie tacy kozacy jak ty przychodzili prosic o prace. wiec nie badz taki do przodu

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Greg4Real

Sluchaj. Ja podejrzewam że z powodzeniem i nie koniecznie z większymi aspiracjami chętnie pracowałbym jako najwyżej kapral - a to tylko dlatego żeby poświęcając część życia tej pracy nie zostać 'wyrzuconym' na bruk po 12 latach. Może człowiek pracowałby 15 lat może 25 ? Ciężko powiedzieć, ale będąc zwolnionym po 12 latach [defkato 3 przed możliwą emeryturą] można się załamać.

Kto do choroby wymyślił tak głupią ustawę? Nigdzie indziej tego nie ma!

Dostać się do szkółki po której wychodzi się kapralem to żaden problem. Sam będąc w WKU dostałem propozycję 1,5 miesięcznego takiego szkolenia - jednak na pytanie czy będzie później praca usłyszałem NIE. Więc mówie po co mi to? Odpowiada: no tak...

Mam znajomych którzy po 1,5 miesięcznym szkoleniu w trakcie studiów są obecnie kapralami - od kilku lat nie było dla nich ani jednego etatu.

Jednak chyba jest dosyć prawdopodobne że za 5, 8 czy 10 lat obecni kaprale i wyżsi stopniem będą przecież odchodzić - trzeba będzie obsadzić te miejsca nowymi... tylko przecież wówczas będą tysiące chętnych szeregowych.

Greg4Real

Czyli co odradzasz czy nie zachęcasz? Taki już jest system obecnie - inaczej się człowiek nie dostanie więc jest ryzyko jest zabawa

ps
kierowca po podstawowym dostaje z regóły szeregowego czy starszego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

to znaczy w rezerwie badz w nsr to mozna byc nawet i porucznikiem tylko co z tego jak etatu nie ma wiec to jest fikcja. Po pierwsze to juz nie ma szkolek podoficerskich dla cywili od kilku loadnych lat, wiec nie wiem co za sciemy ci w wku powiedzieli. sa szkolenia podoficerskie dla st.szer. zawodowych ktory trwa 3 miesiace. Ustawa jest taka bo co 3 polak chce pracowac w wojsku, a oni wola zaoszczedzic i zwolnic po 12 latach kilka tysiecy rocznie i nie placic im odpraw ani emerytuty, bo na ich miejsce przyjda nowi. Zeby byc podoficerem musisz miec conajmniej mature, a bez niej to tylko korpus szeregowych.

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Idźcie do Policji, Straży Granicznej albo PSP. Wojsko to dobre dla 20letniego chłopaka, który nie zdał matury i nie ma dalej co z sobą zrobić. Służba w wojsku nie daje stabilności ani stałości zatrudnienia, tak jak już ktoś wyżej napisał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Greg4Real

Matura czy studia to juz dawno historia..
Wiec jesli chodzi o wyksztalcenie apropo kaprala to zaden problem - z reszta mysle ze niewielu w wojsku nie ma matury

Tylko problem w tym czy po 12 latach czlowiek sie nie zalamie bo go wyrzuca na bruk ?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

nie do konca bo jest niewielu bez matury. a do policji to zaden problem sie dostac jezeli chodzi o posterunkowego, kwalifikacja typu sciema potem 9 miesiecy szkolki prewencji w piasecznie po ktorej niczego sie nie nauczycsz a potem do lodówy i na ulice ciągać się z pijanymi gówniarzami. wladek taka jest ustawa i po 12 latach na kontrakcie wylecisz, dopoki nie dostaniesz sluzby stalej (czyli awans na kaprala) nie masz szans na stała prace. a kolego fazzi ja mam 24 lata, mieszkanie, stała słuzbe, stopien niewazny, i nie martwie sie o jutro. a w policji dają stałą słuzbe wszystkim po 3 latach pracy, tylko ze malo kto przetrwa tyle czasu w prewencji.

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Mało wiesz o Policji... Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał. Do Policji jest się bardzo trudno dostać o czym świadczą chociażby wpisy na forach internetowych( w tym na 4lomza). Po pozytywnym przejsciu procedury kwalifikacyjnej idziesz na kurs podstawowy na 6 miesięcy, potem na 37 służb do Oddziału Prewencji, a nastepnie wracasz do swojej macierzystej jednostki w której pełnisz służbę. W Piasecznie nie ma już żadnej szkółki policyjnej tylko jest Oddział Prewencji Policji w którym pełnią służbę sami policjanci zawodowi. Piaseczno można było można nazwać szkółką jak była służba kandydacka i chłopaki wojsko w Policji odrabiali. Praca w Policji jest o wiele ciekawsza i o wiele bardziej różnorodna. Do służby stałej oczywiście przechodzi się po 3 latach, ale każdy do niej przechodzi(nie słyszałem jeszcze o przypadku żeby kogoś wywalili). Bardzo dużo ludzi z wojska i ŻW przechodzi do Policji, bo nikt nie chce siedzieć jako szeregowiec nie wiadomo ile lat, patrząc jak do stałej przechodzą tylko plecaki :) Kolego Greg4Real siedzę w tej branży już kilka lat, więc wiem co piszę, bo z nie jednym rozmawiałem i nie jedno widziałem. Nie chciałbym pracować siedząc w koszarach i być jebanym jak szmata codziennie... pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

A ja nie chciałbym być po 12 latach wyrzucony.

Greg4Real

To opowiedz ja kw twojej jednostce wyglada w ostatnich latach awans na kaprala?

Czy wogole takie sa?

Czy czesto sa wolne etaty kaprala?

Czy na Twoich oczach po 12 latach dziekowali innym zolnierzom?

Jezeli sam masz stopien kaprala lub wyzszy to faktycznie nie przejmuejsz sie jutrem... a jak go zdobyles? Pewnie jeszcze za czasow gdzie nie byl oto zadnym problemem?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

W wojsku nie jest tak kolorowo jak tobie się zdaje, radzę to przemyśleć!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

a moze slyszał ktos co tam w jw w orzyszu? jakis miesiadz temu był nabór i niby dostałem etat ale zadnego pisemnego potwierdzenia, niby na tel kazali czekac.
popieram , ze teraz wojsko to jakas kpina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Tak ciezko sie dostac do policji ze kilku moich kolegow ktorzy po 12 latach odchodzili do policji to brali ich z pocalowaniem dloni. na forum ludzie sa subiektywni wiec radze porownac liczbe osob ktore deklaruja prace w wojsku a tych ktorzy chca byc w policji. a po drugie w piasecznie to nikt wojska nie odrabial w 2009 kolega tam byl. oboz harcerski na zasadzie sprzatania pokoi, i zabawa w zakladania "żółwia" i robienia greckiej falangi. to ma byc szkolenie? i po 9 miesiacach trafil do macierzystej. Ciezko to jest dostac sie do szczytna na wyzsze , gdzie madrzy panowie wymyslili procedura ktora kaze wszystkim zdac egzamin z wf ktory z reszta jest smieszny, a potem na multi select ktory odrzuca 3/4 kandydatow. W wojsku nie jest slodko chociazby dlatego ze dla mlodego czlowieka wiaze sie to z opuszczeniem swoich stron i nauki doroslosci. Policja ma ten plus ze szansa na powrot w swoje strony jest bardzo duzo. ludzie przechodza z żw do policji bo ucinają żw, nie ma juz zasadniczej wiec po co żw. Nie wszedzie jest tak jak mowisz fazzi, jaka jest praca to zalezy od dowodcy jednostki, ja nie moge narzekac bo nikt mi nie ubliza ani szeregowym, sam tez tego nie robie. a jak byles gdzies na jakims zmechu, no to wybacz ale rozni sa ludzie. no pewnie robota w policji jest strasznie ciekawa na prewencji, czyli wziac " kapownik" pojezdzic po miescie i spisac mlodziez ktora stoi pod blokiem.

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

tak wogole kolego skoro praca w policji jest swietna to dlaczego nikt nie chce w wawie pracowac. sam dobrze znasz odpowiedz :)

Łomża Guerillas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

skorzystam z okazji i zapytam jeszcze moze wiecie gdzie sa jeszcze w jednostkach wolne etaty? juz mam dosc czekania i chyba musze sie w innej jednostce starac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Witaj niebieska. Dowiedz się w Olszewnicy Starej obok Legionowa i Kazuniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

petronelcia. nie moge nigdzie w necie znaleźć numeru tel do tej jednostki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

porobiło się nam w narodzie, że ludzie sami chcą iść do wojska... gdzie są te czasy gdzie ludziska płacili ciężkie pieniądze na łapówki za kategorie D,

Jakby się przeniósł w czasie do moich czasów maturalnych i powiedziałbym że za 20 lat ludzie będą sami do WKU chodzić i pytać o przyjęcie do wojska to zamknęliby mnie Tworkach . ;o)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Koledzy niema co się łudzić do każdej mundurówki jest cię ciężko dostać, sam starałem się 4 razy do SG do policji starałem się 2 razy do służby celnej 2 razy i co nigdzie się nie dostałem. Jestem po odbyciu zasadniczej służby wojskowej posiadam wykształcenie wyższe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne w czerwcu tego roku udało mi się ze jadę na kurs kaprala ale zrobię tylko kurs i co z tego ????? jak niema etatów żeby iść do wojska robię go tylko po to aby mieć sam kurs i nadal będę się starał do SG aż do skutku rekrutacja jest dla wytrwałych a nie dla mądrych jak to mówi jeden znajomy pracujący w formacji SG on sam starał się 9 razy aż się dostał. Wracając do wojska to kokosów niema szeregowy żeby dostać kontrakt stały musi mieć dobre plecy, a jak ma plecy to nie zostaje szeregowym tylko pnie się w górę po trupach do celu, żeby się dostać do wojska to niema najmniejszego problemu bo wojsko ma cały czas niedobór w korpusie szeregowych zawodowych w tamtym roku odeszło prawie 10 tyś żołnierzy powód ??? nie przedłużyli im kontraktów i po 12 latach służby dla ojczyzny, ojczyzna daje im kopa porządnego w d..e mają po co najmniej 35 lat i są bezrobotnymi bez jakich kolwiek szans na zatrudnienie, powód ?? każdy pracodawca chce jakieś doświadczenie w zawodzie a po wojsku nie chcą przyjmować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,10956507,Tlumy_chetnych_do_pracy_w_policji__Kolejki_co_srode.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Służba przygotowawcza + NSR - czy to zawsze = wojsko zawodowe?

Beauty lux i szkolenia zawodowe. Dojście do czegoś sensownego w tym zawodzie wymaga czasu - mowa akurat o kosmetyce. Ale plus taki, że realnie szkoleniami zawodowymi można dojść do naprawdę bardzo wysokiego poziomu. W tym momencie mam to, czego chciałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org