czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

W rozmowie z paroma uczniami i ich rodzicami dokładniej zapoznawszy się z sytuacją poseł nie krył swego oburzenia na tak skandaliczne postępowanie z naszą młodzieżą i zapowiedział jeszcze dziś swą inerwencję u Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pana Mirosława Sawickiego, jak też w Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Oswiadczył że zrobi wszystko co w jego mocy aby pomóc krzywdzonej młodzieży i ich zfrustrowanym sytuacją rodzicom.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Pewnie też jest "zfrustrowanym rodzicem pokrzywdzonej młodzieży".

------------
Bogunow


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Andrzej1 a masz moze linka do tych informacji??

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

A przykład idzie z góry!!!!
Znajdźmy najpierw sposób na uczciwe zdobywanie doktoratu i habilitacji, potem uczciwego pana doktora zachęćmy do produkowania uczciwych magistrów, a na końcu uczciwym magistrom będzie łatwiej zrozumieć, dlaczego powinni wypuszczać ze szkoły uczciwych maturzystów.
Cała reszta to ble, ble, ble...

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

jak czytam to wszystko to jest dosłownie ujmując kpina :

po pierwsze : co do tej sprawy jest cała masa plotek a niektóre osoby bezmyślnie te plotki przenoszą na forum i sieją panikę...

po drugie : co do posła Borzuchowskiego to tylko pogratulować że zają się tą sprawą i wyprowadzi ją na prostą. Z pewnych i potwierdzonych źródeł wynika iż poseł Borzuchowski skutecznie interweniuje, z informacji wynika iż komisja egzaminacyjna dokonała uchybień co do sposobu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z historii w II LO, co nie pozostawia bez winy dyrekcji szkoły.

po trzecie :

napisał :
Autor: bogunow (---.lom.vectranet.pl)
Data: 03-06-05 11:03

Pewnie też jest "zfrustrowanym rodzicem pokrzywdzonej młodzieży".

------------
Bogunow
http://www.bogunow.com-connect.pl


błędne rozumowanie... akurat sprawy rodzinne nie mają w tym aspekcie odniesienia, zainteresowanie się tą sprawą wynikło z próśb rodziców uczniów II LO, a także "służbą publiczną" posła Borzuchowskiego..

to tyle w tym temacie... więcej informacji niebawem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

FM-INFO a skad Ty wiesz o tym pośle Borzuchowskim?? bo ja przyznam nei slyszalam o jego dzialaniach...

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Virginia napisał(a):

> FM-INFO a skad Ty wiesz o tym pośle Borzuchowskim?? bo ja
> przyznam nei slyszalam o jego dzialaniach...
>



Virginia

wiadać słabo się orientujesz co się w Łomży dzieje i kto działa.. albo to poprostu brak zainteresowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

FM-INFO widocznie nie przekazuje ludziom nie potwierdzonych informacji :P

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Virginia a czy ja przekazuje niepotwierdzoną informację ???

jak napisałem wyżej informacja jest z pewnej ręki, a czy uwieżysz w to czy nie to już niestety twoja sprawa

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Virginia a czy ja przekazuje niepotwierdzoną informację ???

jak napisałem wyżej informacja jest z pewnej ręki, a czy uwieżysz w to czy nie to już niestety twoja sprawa

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Coś się wszystkim pokiełbasiło: kto powiedział, że matura jest dla wszystkich? Otóż nie jest i być nie może! Jeśli ma ona być "zamiast" egzaminu na studia- to MA BYC UCZCIWA I TRUDNA! Inaczej uczelnie ją w końcu oleją i zaczną własne egzaminy, no i wyrzucimy do kubła kolejne miliony. Uważam, że matura ma być na takim poziomie, że uporają się z nią tylko ci, którzy na studia się nadają - to jedyny warunek utworzenia się wysokiej klasy inteligencji w Polsce. Wielu absolwentów tak naprawdę dorosło tylko do ukończenia szkoły średniej - bez matury. Jeśli ktoś podczas egzaminu naruszył procedurę - to słusznie egzaminy powtarzają i poseł nic tu nie ma do gadania bo to tylko go skompromituje.
PS. Nie mam w tej sprawie żadnego własnego interesu.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Zbychu- można powiedzić tu, że dopingiem do posiadania świadectwa maturalnego dla tych słabych a ,,majętnych" uczni staje się możliwość podjęcia studiów bez egzaminu na prywatnych -płatnych uczelniach i możliwość ukończenia ich z dobrym wynikiem, tytułem -pod warunkiem terminowego opłacania czesnego.
Czy to dobre? Nie wiem ! Nie daj Boże abym trafił do takiego ,,fachowca", ale oni są wszędzie, także w naszym mieście masowo produkowani.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Warszawa dn.03.06.2005 r

Z uwagi na zaistniałą sytuację, dotyczącą rzekomych nieprawidłowości przebiegu egzaminu maturalnego w Łomży, celem rozwiązania tej drażliwej i krzywdzącej maturzystów kwestii, wskutek informacji otrzymanych od przedstawicieli rodziców w dniu dzisiejszym przeprowadziłem rozmowy w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu w departamencie odpowiedzialnym za przebieg egzaminów maturalnych oraz z Panią Heleną Sutyniec – Dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.
Z relacji rodziców wynika, iż w trakcie pisemnego egzaminu maturalnego, w ramach tzw. nowej matury, z historii w dniu 12 maja w II LO w Łomży doszło do sytuacji, która w efekcie może doprowadzić do unieważnienia egzaminu, bądź też pozbawienia maturzystów szans walki o indeksy wskutek powtórzenia matury z historii w styczniu przyszłego roku.
Tym czasem rodzice maturzystów twierdzą, iż egzamin był nadzorowany przez Komisję w pełnym wymaganym składzie, pod nadzorem Eksperta –Wizytatora z Kuratorium Oświaty. O dziwo nikt z członków Komisji nie zakwestionował nadmiernie zagęszczonego ustawienia ławek czy też szumu na sali w trakcie egzaminu, co należało do obowiązku Komisji. Po pierwszej części egzaminu, tak zwanej części podstawowej Komisja spisała stosowny protokół nie wykazując w nim żadnych zastrzeżeń co do prawidłowości jego przebiegu.
Po egzaminie Ekspert, obserwujący przebieg egzaminu sporządził notatkę, wykazując zbyt ciasne ustawienia ławek na sali egzaminacyjnej oraz szum na sali, co może stwarzać podejrzenie niesamodzielności poprzez możliwość kontaktowania się.
Zdaniem rodziców nie stwierdzono w trakcie kontroli w OKE w Łomży, Olsztynie oraz CKE w Warszawie faktów potwierdzających niesamodzielność w pracach maturalnych.
Przyjęcie takiej hipotezy, zgodnie z moim zdaniem, przedstawiciel MENiS, traktuje jako bardzo krzywdzącą maturzystów. Jak a jest bowiem ich wina, w sytuacji, gdy nikt przed egzaminem i e jego trakcie nie wskazywał żadnych nieprawidłowości, a był to obowiązek Komisji Egzaminacyjnej.
Z informacji jaką uzyskałem od Pani Heleny Sutyniec, Dyrektor OKE w Łomży wynika, iż kontrola wykazała blisko 20 prac maturalnych, które uznano za niesamodzielne, zaś rodzice mówili, że początkowo taka informacja dotyczyła trzech prac, potem jedenastu. W tej sytuacji zdaniem Pani Dyrektor OKE w Łomży może dojść do powtórzenia egzaminu w czerwcu dla wszystkich maturzystów. W tej sytuacji powstaje pytanie:
Jaka jest ich wina i dlaczego ci maturzyści, którzy pisali egzamin samodzielnie muszą go powtarzać?
Przecież to nie jest wina maturzystów!!!
W innym przypadku zdaniem OKE, maturzyści, w pracach których stwierdzono niesamodzielność, zdawać będą egzamin w styczniu przyszłego roku. Tylko czy to jest ich wina???.
W poniedziałek 6 czerwca ma dojść do spotkania pani Dyrektor OKE z rodzicami pokrzywdzonych maturzystów, o udział w którym poprosili mnie rodzice.
Mam nadzieję, że to spotkanie doprowadzi do uczciwego rozstrzygnięcia tego drażliwego, krzywdzącego maturzystów problemu, który został wywołany błędną pracą Komisji obecnej na tym egzaminie.

Z poważaniem

Wojciech Borzuchowski

Poseł na Sejm RP



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Działania Pana Posła doprowadzą do tego że zamiast pisania w czerwcu matury przez wszystkich i szansy na lepsze wyniki (głupotę pytań z historii krytykowano powszechnie i nikt nie odważy się tego powtórzyć) jedna trzecia uczniów będzie mogła zdać egzamin dopiero w styczniu. Super. Pozbawi sie ich szansy na studia w tym roku. I żadne pieniądze nie pomoga bo bez matury nawet na prywatne uczelnie ich nie przyjmą.
_________________________________________-

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Guciu widać że należysz do grupki ewentualnych ściągających i na zasadzie polskiego piekła, gdzie jeden drugiego bacznie strzeże aby on nie wyszedł i by mu nie było lepiej niż pozostałym, ty chcesz aby wszyscy i ci co nie ściągali ponieśli solidarnie karę i pisali ponownie w czerwcu. Liczysz przy tym że tym razem będziesz miał łatwiejsze - mądrzejsze pytania i ci sie uda pójść na tę płatną uczelnię. Szkoda że ci ściągający nie myśleli wtedy że solidarnie zaszkodzić mogą nie tylko sobie ale i wszystkim. Czy o taką solidarność winno się zabiegać?, a może jeśli kowal zawinił to niech cygana nie wieszają?. Tu chodzi nie o uczni, ściąganie czy nieściąganie tylko o pracę komisji i jednej pani po czasie uwagi. Może chce ktoś mieć szanse poprawienia się, jeśli wtedy nic nie napisał?.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Ubolewam nad faktem, że posłowie dużo się wypowiadają, a mało w tym merytorycznego zaangażowania. Lepiej mniej pisać jałowych tekstów, które w efekcie końcowym spoczną gdzieś w głębi biurka, a doprowadzić do jakiegoś rozstrzygnięcia. Listy otwarte mają to do siebie, że czyta je wiele osób, ale ubolewać trzeba, że nie ci którzy powinni.
Osobiście Pana posła znam tylko i wyłącznie ze słowa pisanego, a nie z osiągniętych efektów. Pisać można dużo, a niczego nie robić. Jak do tej pory nie widzę zasadności działania ww. posła. Jednocześnie zapewniam, że nie mam żadnego zdania na temat osoby posła Borzuchowskiego, a tym bardziej negatywnego. Warto się przyglądać na działania naszych parlamentarzystów - czas weryfikacji zbliża się dużymi krokami.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

specor

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Albo sie mało interesujesz czym kolwiek, albo nie masz dostepu do wiadomości. Tutaj na tym forum wiele razy ukazywały się wiadomości o podejmowanych działaniach przez posła jak i ich efektach. Z tego co pamietam na skutek jego starań zambrowska policja dostała samochód terenowy a sprawa drugiego w trakcie załatwiania. Starosta Łomżyński dostał w ubiegłym roku pieniądze na ośrodki kultury, tegoroczne też w trakcie załatwiania. Kolneńska policja dostała piniądze na remont placówki. Pieniądze na hale po Zamteksie w Zambrowie też otrzymano przy jego b. aktywnej pomocy itp, itd. Czym się zajmował i o co zabiegał możesz poczytać na jego stronie internetowej www.borzuchowski.pl . Skierował chyba 65 interpelacji i wiele razy występował w sprawach nie tylko krajowych ale tyczących naszego regionu czy też miasta, jak choćby o pieniądze dla Caritasu, niepełno sprawnych, na budowe stadionu, obwodnicy Łomży czy też mostu w Bronowie. Dodać należy że jest posłem dopiero od nie spełna roku po odejściu Kamińskiego do PU. Porównać możesz aktywność pozostałych naszych parlamentarzystów którzy są od początku kadencji tz. od 2001 r. Słyszałeś może o strajku w naszym PKSie?. Pan Wojewoda otrzymawszy wiadomość od załogi z zapowiedzią strajku wcale do rozmów się nie spieszył (autobusem chyba nie jeżdzi). To poseł mimo toczącej się debaty sejmowej z Warszawy słał faxy i wykonywł telefony aby do rozmów jak najszybciej doprowadzić. Poproszony przez załogę i Wojewodę natychmiast przyjechał na kilka godzin aby być obecnym przy rozmowch. Stał sie mediatorem i kiedy już wszyscy z niczym rozjechali się do swych domów z pewnością że strajk będzie dalej trwał to właśnie poseł w trosce aby w piątek w dzień wzmożonych podróży ludzie nie cierpieli z braku autobusów z poslskiego hotelu mimo północy począł wydzwaniać do skonfliktowanych stron i o godz. 1.30 osiągnął upragniony cel doprowadzając do porozumienia stron i uruchomienia przewozów.
Myśle że gdybyśmy mieli więcej takich ludzi u władzy to nie bylibyśmy w takiej przykrej sytuacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

dzięki za oświecenie! wiesz ja nie interesowałam się nigdy polityką i dlatego zapytałam o Pana posła... Jak chcę się czegoś dowiedzieć to poprostu pytam... przyznam, że ziko miał rację, że przydałoby się więcej takich osób czynnie działających, a nie składających jedynie puste obietnice, słowa same w sobei nic nie znaczą...

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

No to powracamy do meritum sprawy:
Cyatat z "Pana Posła":
.."w pracach których stwierdzono niesamodzielność, zdawać będą egzamin w styczniu przyszłego roku. Tylko czy to jest ich wina???."
No właśnie : ściąganie to nie jest wina uczniów? Panie Pośle.....

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Posłowie uaktywniają się, bo wybory do sejmu i senatu zbliżają się szybkimi krokami.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Posłowi chodziło chyba o to że podobieństwo prac nie jest koniecznie winą uczniów... mógłby to być zwykły przypadek.. tak jak np ("wg pierwotnej wersji rodziców") podobieństwo trzech pracach jest przecież bardzo prawdopodobne. Pan Poseł wyraził sie trochę nie jednoznacznie, jeśli rzeczywiście chodziło mu o tą kwestię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Tak, ale to chodzi nie o "podobieństwo', ale o identyczne, powtórzone błędy i sformułowania (uzasadnienie z OKE).
No i dalej:..."Zdaniem rodziców nie stwierdzono w trakcie kontroli w OKE w Łomży, Olsztynie oraz CKE w Warszawie faktów potwierdzających niesamodzielność w pracach maturalnych."
Tylko w Łomży jest OKE na ten region (z w. olsztyńskim włącznie) Co znaczy: "zdanie rodziców" kiedy są raporty i protokoły komisji? Faktami są prace- jako dukumenty! I jeszcze: gdyby nie wpis, że ławki stały zbyt ciasno to uczniowie zdawaliby dopiero w przyszłym roku, a nie teraz (łagodniejsza procedura dająca ucznim wcześniejszą szansę). Jak to mówią: daj palec, a ....

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Zbychu, to skoro już szukamy niekonsekwencji i absurdów w piśmie posła:
"kontrola wykazała blisko 20 prac maturalnych, które uznano za niesamodzielne, zaś rodzice mówili, że początkowo taka informacja dotyczyła trzech prac, potem jedenastu". Tak się składa (wiem z matematyki), że 3<11<20. Logiczne więc, że najpierw stwierdzono to w trzech pracach, po dalszym i dokładniejszym sprawdzaniu w większej liczbie a nastepnie w jeszcze większej.
Gdyby nie to, że nie wszyscy głupoty poprzepisywali, mogłoby być tych niesamodzielnych prac (i powtórnego pisania w styczniu) jeszcze więcej. Może by tak na fali odrodzonego po śmierci Papieża katolicyzmu i obowiazywania w życiu dziesięciorga przykazań, zaczęli walczyć o "sprawiedliwość" TYLKO ci uczniowie, którzy przed wspomnieniem Jana Pawła II (bo Bóg jest dla nich abstrakcyjnym pojęciem a nie ma co się powoływać na ich godność czy sumienie) gotowi są przyrzec, że na prawdę nie ściągali, co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Ludzie, nie mieszajcie Boga do matury. Może nadszedł czas, żeby ktoś posypał głowę popiołem i przyznał się wreszcie, że potraktował nową maturę jak starą? Jestem ciekawy czy ktoś to uczyni. A wiadomo, ze tak było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.


Uważam , że to kolejny dowód , iż nowa matura to wielki niewypał!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

nom.. zgadzam sie w pelni z Toba ~jerryl~nowa matura to istny niewypal.. ale coz.. juz sie odbyla i teraz beda dalej ja ciagnac i probowac ja bronic.. nie ma innej mozliwosci..a co do mozliwosci pana Posła ja to pozostawiam bez komentarza..bo juz chyba nie wierze w cuda.. choc... nikt nie wie co moze sie jeszcze zdarzyc... jerryI napisał(a):

Contra Spem Sperum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Młodzież ściągała, bo skorzystała z okazji. A kto stworzył okazję? Komisja Egzaminacyjna i dyrekcja szkoły. Skoro karamy teraz uczniów, to chyba trzeba tym bardziej ukarać winowajców?
Czy pan dyrektor II LO złożył już dymisję z powodu grandy, do jakiej dopuścił na własnym podwórku? Czy członkowie komisji zostali ukarani dyscyplinarnie i finasowo?

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

KAŻDY UCZEŃ WCHODZĄC NA MATURĘ MUSI POKAZAĆ DOWÓD OSOBISTY.
tO ZNACZY ŻE JEST DOROSŁYM CZŁOWIEKIEM. ODPOWIEDZIALNYM ZA SWOJE CZYNY.
CO TO ZNACZY:MŁODZIEŻ ŚCIĄGAŁA BO DKORZYSTAŁA Z OKAZJI?
TO SAMO CO: ZŁODZIEJ UKRADŁ SAMOCHÓ BO SKORZYSTAŁ Z OKAZJI?
PEDOFIL SKRZYWDZIŁ DZIECKO BO SKORZYSTAŁ Z OKAZJI?
CO TO ZA OKAZJA DO JASNEJ CHOLERY?
KTO PISZE TAKIE GŁUPOTY???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Patrząc z boku na to co dzieje się z nowymi maturami,tu ściagali, hałasowali, pisali niesamodzielnie, bo napisali tak samo źlel ub tak samo dobrze, tam żle przetłumaczyli słowo skandal to za mało.
Mam wrażenie, że łomzyńska komisja bardzo chce zaistnieć jeżeli nie może inaczej to sensacjami.
Czy sprawy zamieszania wokół matur w II ŁO nie można było rozwiązać w czasie egzaminu wypraszając tych co rozmawiali. Ciekawe, że złego ustawienia ławek osoba, która zgłosiła to do komisji nie widziała wcześniej tylko dostała olśnienia po pewnym czasie. Z informacji zamieszczanej w internecie wynikało bowiem, że odpisała nawet protokól. Czyli najpierw było dobrze, potem źle. A może te ławki stały w takiej samej odległości od siebie na egzaminach z innych przedmiotów i nietylko w tej szkole tylko tam obserwatorami były normalne osoby a nie donosiciele, którzy zapomnili o błędach młodości.
Szkoda mi tej młodzieży iich rodziców. a swoją drogą zbiorowa odpowiedzialność to ciekawy sposób rozwiązania problemu. Jedni zawinili odpowiedzą wszyscy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

a to adres,
http://matury.onet.pl/1231999,informacje.html

gdzie jest wypowiedź ministra m.in na temat ściągających. Ciekawe, że w II LO nikt nikogo nie złapał za rękę a teraz OKE chce wyciągać konsekwencje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Przecież w tej samej sali w której zbyt ciasno te ławki stały kiedy pisało 60 uczniów historię z innego przedmiotu pisało 84 i co było wtedy lużno a teraz zbyt ciasno?. Wtedy był inny obserwator nie szukający po terminie jak maturę unieważnić. Widać że chce dać szansę aby mogliy pisać jeszcze raz w czerwcu i ci co nic nie napisali. Swoją drogą co ma uczeń do sposobu rozstawienia ławek, czy winien on ponosić konsekwencję?. Popieram konieczność poniesienia kary przez komisję. Zbyt słabi byli aby nie pozwolić na ściąganie, mogli chłopaków od Purzeczki wezwać. Bez przyzwolenia komisji nie mogliby ściągać, więc wina jest obu stron to dlaczego nie mówi się o karze dla jednych i drugich?. Są równi i równiejsi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Madaj, czy Ty czasem nie jesteś jednym z członków tej komisji?
1. Wcale nie twierdzę, że korzystanie z okazji jest dobre i usprawiedliwia tę młodzież, przyzwolenie nadzorujących jest jednak moim zdaniem okolicznością rozmywającą moralną klasyfikację tego postępku w oczach abiturientów, nie?
2. Jak ten złodziej i pedofil z Twojego przykładu robią swoje na oczach policjanta, któremu z jakiegoś powodu nie chce się ruszyć dupska z radiowozu, to policjant ponosi współodpowiedzialność, czy nie? Do obowiązków komisji należało zadbanie o prawidłowy przebieg egzaminu, nie siedzieli tam, by pierdzieć w krzesła, tylko by wywalać na zbity pysk tych, którzy łamią regulamin, a niełamiącym umożliwić pisanie egzaminu raz i tylko raz. Czy komisja wywiązała się ze swojego obowiązku? Słychać, widać i czuć.
Dali dupy na całego, więc teraz niech nie rżną głupa, tylko pokrywają koszty tej powtórki, bo to nie wina młodzieży, że powtarzają wszyscy, a nie dwoje czy czworo wyrzuconych w porę za drzwi.

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Nie jestem ani członkiem ani nikim z żadnej komisji. Po prostu wku...ają mnie takie stwierdzenia, że jak coś złego widzi ktoś, kto może/powinien zareagować, to wina się rozmywa. Takie maślenie prowadzi do rozumowania, że jak łysy abs napierdziela pałą małolatów na oczach innych, którzy mogliby zareagować, to jego wina jest mniejsza niz gdyby to zrobił bez świadków.
Znów starasz się stwierdzić, ze maturzyści sa niewinni, bo komisja nie reagowała... NIE!
Winna jest OKE, że szukała sposobu na to, żeby mogli zdać maturę (w drugim terminie wszyscy).
Winna jest obserwatorka, że bez uwag podpisała protokół.
Winny jest inny członek tej komisji, który tez podpisał ten protokół nie wnosząc uwag a potem mełł ozorem dookoła jak to na prawdę było.
Winna jest szkolna komisja, że nie zareagowała na pierwsze próby porozumiewania się.
Ale te wszystkie winy zrodziły się z winy pierwszej- uczniowie wiedzieli jakie są zasady i konsekwencje ich naruszenia, a mimo to zrobili to.
Jeżeli już pytamy: DLACZEGO, to dlaczego nie znalazł się w tej sali nikt na tyle odpowiedzialny i dojrzały, że by zawstydził komisję prosząc ją o interwencję aby uspokoić przeszkadzające koleżanki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Madaj, fajnie, że w końcu piszesz, że nie tylko zdający są winni. I teraz się z Tobą zgadzam. W jednym wszakże nadal istnieje mała rozbieżność.
Nie bądżmy naiwni. Sędzia, który nie podyktuje rzutu karnego po chamskim faulu nie może się tłumaczyć, że nie zrobił swojego, bo wcześniej źle zrobił zawodnik. Policjanta nie usprawiedliwia brak reakcji na przestępstwo i tłumaczenie, że zbir był dorosły, więc sam powinien przestrzegać prawa. Ludzie dorośli lubią łamać przepisy - takie są realia, dlatego powołujemy arbitrów sportowych, policjantów, kanarków, kontrolerów, ochroniarzy i członków komisji maturalnej, by w pewnych sytuacjach uniemożliwiali dorosłym łamanie prawa, a w przypadku złamania - interweniowali. To jest ich robota i biorą za to pieniądze.
Jeszcze raz powtarzam: na tej sali młodzież była podmiotem nadzorowanym, a komisja i obserwatorzy - organem nadzorującym. Wina komisji jest zatem niewspółmiernie większa od winy abiturientów. Stwierdzenie, że komisja miała prawo olać swoje obowiązki, bo nikt z sali jej nie zachęcił do robienia, co do niej należy, jest niedorzeczne. To może złodziej też ma być aresztowany dopiero, gdy sam poprosi policjanta o założenie mu bransoletek?
I jeszcze chętnie ci odpowiem, dlaczego nikt z sali nie widział w tym, co się dzieje, niczego niestosownego. Bo to nie pierwsza matura w II LO. Jest tajemnicą poliszynela, że wcześniejsze matury wyglądały tam identycznie, z tą różnicą, że nie było żadnych obserwatorów z zewnątrz. Zwyczaj był na rękę obu stronom - młodzież miała lepsze świadectwa, a dyrekcja lepsze wyniki do przechwałek. Tym razem przegięli i tyle, obie strony chciały mieć nową maturę, a stare tradycje.

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Kochani, już gdzież na tym forum pisała, żw w niektórych szkołach pomylono starą maturę, na ktorej prawie wszyscy ściągali (ja zresztą też) z nową, gdzie jest zupełnie inaczej.
Młodzież wiedziała jak sie ma zachować, ale nie zachowała się. Dorośli wiedzieli jakie są przepisy, ale nie przestrzegali ich, gdyż kiedyś też były przepisy i też ich nie przestrzegano. Winni są wszyscy. Tyle tylko że młodzieży to się łatwiej wypacza, bo " mlody to i głupi" (oczywiście w przenośni. Gorzej z dorosłymi. Im się nie wypacza, bo powinni być ...po prostu dorośli.
Młodzież ponownie napisze maturę. A jakie konsekwencje poniosą dorośli? Jestem bardzo ciekawa...Chociaż żal mi nauczycieli, gdyż oni chcieli dobrze dla swych uczniów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Romi, fajnie kombinujesz, ale kombinujesz...
Z tego z kolei, co piszesz teraz wynika, że jak zawodnik sfauluje drugiego, to nie ważne jest to, że tamten jest skopany czy nawet poważnie uszkodzony, bo najważniejsze w tym jest żeby sędzia odgwizdał żółtą kartkę.
A co z jego nogą? Po tym gwizdku wraca do stanu przed kopnięciem?
Owszem, "powołujemy arbitrów sportowych, policjantów, kanarków, kontrolerów, ochroniarzy i członków komisji maturalnej" i płacimy im z podatków kasę za to, żeby nas pilnowali. Tacy beznadziejnie głupi jesteśmy. Ale trudno, tak jest. Podobno są takie kraje, gdzie ściąganie nie przychodzi uczniom do głowy, ale to nie u nas.
I jeszcze jedna efektowna wolta: "To może złodziej też ma być aresztowany dopiero, gdy sam poprosi policjanta o założenie mu bransoletek?". Ja nie pisałem o tych, którzy przeszakdzali, tylko o tych, którym przeszkadzało przeszkadzanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

swego czasu, bodajrze Zbych pisal, ze otaczaja nas zlodzieje, oszusci itp.
i zaczynam zgadzac sie z tym zdaniem.

W naszym kraju nigdy sie nie poprawi, dopoki nie wytepimy myslenia i postepowania opartego na kreceniu i kombinowaniu. Tyle tylko, ze pewne standardy myslenia nalezy wszczepic najmlodszym, bo "starym" nic juz nie pomoze. Z ostatnich doniesien prasowych widac jednak, ze niedaleko pada jablko od jabloni - smutne :((((((((

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

a ja histe zdalem na 2x4 ha ! i na 1szej lawce siedzialem ;]

............no...coment..............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Ściąganie jest w Polsce normą. Ściągają uczniowie, studenci, kursanci, a nawet doktoranci. Ściągają, bo się nie nauczyli albo brakuje im pewności. Minister postanowił z tym walczyć, ale szanse ma marne.
Na Zachodzie czy w USA ściąganie jest surowo karane i społecznie napiętnowane. U nas wręcz przeciwnie - skuteczne ściąganie jest uznawane raczej za godny podziwu przejaw sprytu niż zwyczajne oszustwo.
Kto z Was nie ściągał na maturze czy innym egzaminie, wątpię czy znajdzie się taka osoba? W nas gdy przyłapano na ściąganiu na maturze, to nazwano skandalem i zwalono winę na komisję egzaminacyjną, przeczytajcie jak na zachodnich uczelniach walczy się ze ściąganiem.




O sposobach walki ze ściąganiem na zachodnich uczelniach link poniżej:

http://biuletyny.interia.pl/latest/4/latest.html

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

Czy ktoś mógłby przybliżyć sylwetkę posła Borzuchowskiego?
Jako 30 letni Łomżyniak twierdzę, że gość jest z nikąd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maturalny skandal-poseł Borzuchowski interweniuje.

zapraszam na uczelnie amerykanckie to maciek oko ci zbieleje!!!za duzo gazet sie naczytales.sciagaja tak samo jak sciagaja w polsce i na calym swiecie.o sytuacji w usa wiem bo sam studiowalem na jednej z uczelni i prosze odchodzmu juz od schematu ze u nas ciagle zle a wszedzie poza polska piekne i cywilizowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org