czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

czy warto odluszyc 4 miesiace?

czy jest inna droga do sluzby zawodowej? pewnie nie...

prosze o rady i fakty

jestem przeniesiony do rezerwy bez sluzby

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

http://www.profesjonalizacja.wp.mil.pl/pl/53.html
decyzja raczej należy do ciebie....
ja raczej o takie sprawy bym się tu nie pytał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

NSR jest po to aby zapchać dziurę jeśli są wakaty. Służąc w NSR jesteś cywilem od którego wymaga się jak od wojskowego. NSR to nie jest żadna kariera ani wstęp do służby zawodowej. To taka kpina z Wojska zrobiona przez polityków. Jak już jesteś w NSR to dla wojska lepiej będzie jak już zostaniesz tam.
Miała być obrona terytorialna a jak zwykle ten naród został W.y.d.u.p.c.o.n.y.
Choć jeśli nie masz nic konkretnego do roboty przez 4 miesiące to warto robić cokolwiek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Kmwtw sługusy systemu;]Tak to wygląda...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Chyba się zagalopowałeś. J z "system". Ktoś cię na komisję w kajdankach zaciągnie? Chyba nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

hmm powiem Ci tak...to jest jedna wielka porażka! miałem przyjemność rozmawiać z NSRami w Poznaniu i oni maja umowe na 4miesiace tj.3miesiace szkolenia w jednostce, nastepnie wysylaja Cie na 1 miesiac do innej jednostki i CYWIL! ;) i teraz tak...kto Cie przyjmie do pracy jak masz umowe z MONem o ciagłej gotowosci? ze w kazdej chwili moga Cie wezwac?
TO JEST JEDNA WIELKA KPINA! ROBIENIE LUDZIOM NADZIEI NA JAKI KOLWIEK AWANS!ale to Ty podejmij decyzje ;)
ehhh niech wróci służba zasadnicza ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

nie biora po NSR do zawodowej wymagana jest odbyta w pełnym wymiarze czyli 9 miesieczna sluzba wojskowa ...

u nas ta takie szopki ze potrafia wziasc czlowieka z cywila bez zadnego przeszkolenia ktory chodzi jak krowa z za rowa a z NSR-u nie wezma

w NSR niby ma jakies tam podstawy musztry i trzymal chociaz bron w reku ale jak masz dobre plecy to wezma i z cywila jak nie masz to i NSR nie pomoze ....

trzeba bylo unikac tej popularnej Zetki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

czyli czy moglibyscie mi wytlumaczyc bo slabo rozumiem


idac do NSR i traktujac to jako przeszkolenie - bo w koncu ten zolnierz choc potrzyma bron w reku skubnie troche musztry i posiedzi na wykladach - to po tym przeszkoleniu bede mniej wartosciowym od tego ktory dostanie sie do zawodowej z cywila?

czy wogole mozna dostac sie do sluzby zawodowej od tak? ide skaldam papiery i jzu jestem na etacie? i dopeiro wtedy gdzies mnie wysylaja na przeszkolenie zebym choc wiedzial jak mundur wyglada ?!

nie uciekalem od zetki - wybralem szkole

jaka jest droga do sluzby zawodowej na dzien dzisiejszy? pominmy te 'plecy' bo to nie dotyczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

NSR- PRZECIEŻ to po to powstało aby nie bronić ojczyzny tylko aby w chwilach np. powodzi mieć jeleni do roboty. Wezwą cie wtedy i będziesz miał okazję sie wykazać dla ojczyzny.... wory na plecy , lopaty w dłonie i do roboty , do roboty .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Wybij sobie z głowy wszelkie myśli o tzw. służbie w Wojsku Polskim. Nie jest to normalna armia. Tam siedzi banda starych komuchów i młodych, którzy bez mrugnięcia okiem zrobią karierę na Twojej krzywdzie. Ojczyzna niejednego mojego kolegę-wojskowego kiwnęła tak, że do tej pory go boli pewna część ciała. Na zawodową służbę szanse masz zerowe. Jak pójdziesz na kontrakt, to będziesz trzy lata niewolnikiem. Zapomnij o swoich prawach, odbieraniu nadgodzin itp. bo jak się upomnisz, to usłyszysz, że Ci nie przedłużą kontraktu jak będziesz fikał. Po trzech latach to pikuś, ale jak Ci tak zrobią po 12 latach służby? Jak będziesz miał rodzinę? Gdzie pójdziesz do pracy po wojsku? Tym bardziej, że rząd chce wydłużyć wiek emerytalny do 25 lat. Nasze państwo jeszcze nie domyśla się, że armia skuteczna to armia, gdzie służy dobrze opłacany żołnierz, dobrze wyszkolony, wyposażony i przede wszystkim szanowany. Żołnierz, którego rodzina może liczyć na państwo, gdy on pagibnie w jakimś Iraku czy Afganistanie za amerykańską ropę. Lepiej zajmij się pracą w cywilu. Jak jesteś sprawny i bardzo chcesz służyć w profesjonalnej armii, to kup bilet w jedną stronę do Francji. Tam i więcej zarobisz, i pracę po LE znajdziesz bez problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

a co to znaczy kontrakt?

czy po 15 latach kontraktu tez jest emerytura?

przeciez kiedys starzy zolnierze odejda i beda szukac nowych z reguly dzieje sie tak codziennie - i dlatego pytam czy ta sluzba przygotowawcza cokolwiek pomoze? czy beda brali lduzi z cywlia?

a p otej sluzbie przygotowawczej zapisanie sie do nsr chyab nie jest obowiazkowe?

przeciez kogos beda musieli wziasc?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

a karalnych biero tam ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Biero, biero tylko do obierania kartoszkow...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

to kij im w cyce jak tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

warto

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

juz staram Ci sie odpisac ... na dzien dzisiejszy wyglada to tak ze biora TYLKO tych co maja odbyta zetke ....

jak bedzie w przyszlym albo za 5 lat nie wiem nikt Ci tego nie powie ....
NSR sa silami rezerwowymi .... czyli szkolone nie do konca po to co armia zawodowa .... kiedys skoncza sie poklady tych co skonczyli zetke ale kiedy tego nie wie nikt ale jest opcja by byly specjalne kursy dla cywili co maja isc na zawodowych ... uwazam ze kurs NSR ci nie zaszkodzi ale czy pomoze tego nie gwarantuje jezeli lubisz armie to poczekasz jezeli chcesz spelniac sie w cywilu to znajdziesz prace i zapomnisz o armii ... bo sam mowisz wybrales szkole nie armie wiec nie po to wybierasz szkole by isc do armii
teraz pytasz o kwestie emerytalne narazie prawo do wczesniejszej emerytury nabywasz po 15 latach ... pelne prawa masz po ponad 28 latach pracy ...

starszy szeregowy/ szeregowy zawodowy nie moze byc w polskiej armii w sluzbie stalej zostaje mu tylko sluzba kontraktowa .... maksymalny czas bycia w sluzbie kontraktowej na dzien dzisiejszy wynosi 12 lat czyli reasumujac w stopniu szeregowego nie masz mozliwosci dosluzenia do wojskowej emerytury nawet tej wczesniejszej
ci co beda przychodzic do sluzby od stycznia 2012 roku maja miec wydluzony czas sluzby do 25 lat i dopiero po takim czasie beda mogli odejsc na emeryture

na dzien dzisiejszy bedac szeregowym po 12 latach albo idziesz do cywila bez emerytury albo awansujesz na stopien podoficerski tylko ilu szeregowych z tych parunastu tysiecy awansuje na podoficerow ?


po sluzbie przygotowawczej zapisanie sie do NSR jest z tego co wiem obowiazkowe po cos Cie ta armia szkoli tak ?

jak bedzie wygladal nabor w przyszlosci to jest wrozenie z fusow i ja nie odpowiem Ci na to ... tak jak Ty mi nie powiesz jak za rok beda kursowaly pociagi ...

czegos jeszcze nie wiesz ? masz jakies pytania ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

zgadzam sie z kolega! jedynym "+" NSR jest jedynie odbycie przysiegi...bo zadnych wiecej nie widze ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

moze nie jedyny bo jezeli przychodzi w przyszlosci taki co w NSR-ze ma ze 3 poligony stycznosc z bronia i wie na czym to polega a taki typowy zoltodziob to chyba logiczne kto ma wieksze szanse ...

ale przysiega nic nie daje ostatnio jest pare przykladow przychodzi z cywila i sklada przysiege przy dowodcy jednostki ... czyli to zaden problem .... jedyne wymagania co do przysiegi to by byl sztandar jednostki ... przysiege przyjmuje dowodca jednostki lub osoba przez niego wyznaczona wiec to tez zaden problem....

pytales co to kontrakt .... troche to przypomina umowe na czas okreslony w cywilnych firmach ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Jeżeli masz chociażby licencjata to możesz starać się o przyjecie do Studium Oficerskiego... co prawda w tym roku chętnych będzie z 3tys na 16 miejsc ale można spróbować ;)... Jak by ktoś się wybierał proszę o kontakt można by razem pojechać...


http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/SO_12_msc.htm

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

wierzysz w cuda ? moj znajomy byl w tamtym roku
dobiegl 3-ci na liste wpisuja go na 10 miejscu ... mowi do komisji ze cos nie tak to kazali mu sie uspokoic bo zostane zdyskwalfikowany .... na drazku 20 razy wpisuja 8 zaliczonych bo reszta nie spelnia warunkow ...

a pozniej okazuje sie ze po telefonie wyzszych przed rozpoczeciem egzaminu bylo wiadomo kto zostanie przyjety wiec szkoda czasu marnowac nawet tam na wyjazd....masz prawie 200 na jedno miejsce...


bez magistra i przynajmniej wojskowej 3 z jezyka angielskiego i wynikow z wf-u pod mistrzostwo polski w jakiejs dziedzinie to jedziesz tam zobaczyc jedynie wroclaw ;-P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

szkoda, że cioty karalnych nie chcą brać :( i w ogóle to wojsko powinno być obowiązkowe jak kiedyś, wkur*ia mnie ten rząd, w razie czego (nie daj Boże) pospier*alają w bunkry, a te zaćpane ryje i hołota i pedały i inne zasmarkane trendy ryje, nie będą potrafili nawet głupiego kałasza obsłużyć :) w cyc kur*a

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

A po co sie tam pchać? i tak po góra kilku turach wywalą...heh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

M_L w tamtym roku nie było naboru z powodu kryzysu :P ale masz rację tak jak w Dęblinie ... znajomości rodzina na szczeblu robią swoje... nie dziwne że mamy dziadowskie wojsko.... no ale to jest własnie Polska... nie wiem może ja sobie pojadę żeby chociaż pozwiedzać :)

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

byly robione pryszly do nas wlasnie panie podporucznik po tym kursie oficerskim ... bez pojecia umiejetnosci tylko by byc posmiewiskiem ... ale cuz ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Ludowe Wojsko Polskie to była armia aż miło wspominać ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Czytam, i oczom nie wierzę. W państwie syf taki, że nie wiadomo jak za rok funkcjonowała będzie armia. Nie wiadomo, jaka jest przejrzysta ścieżka awansu. Wiadomo, że rządzą znajomości.
A tutaj nagle na forum ktoś myśli, że w razie wojny, to tłumy młodych polecą grzecznie do WKU oddać życie za ten kraj:) Komendant WKU otworzyłby szampana, jakby na Łomżę 5-ciu ochotników się zebrało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Jak będzie wojna to będzie "mus" a nie "ochotnicy", albo idziesz albo........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

...albo co? Uważasz, że mnie zmuszą? Że jest aż tyle żandarmów, żeby np. Łomżę, Białystok, Suwałki i Augustów nawiedzić, i młodych ludzi siłą z mieszkania wyciągać? Szyba żartujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

czy tak czy siak i tak po dupie dostanie biedny Polak za błędy i widzimisię naszego rządu, kiedy my będziemy walczyć, oni pospier*alają się opalać i pić drinki z parasolkami, a jak już będzie po wszystkim, to wrócą i będą dalej robić swoje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Sam nie wiem co robic. Z cywila mnie raczej do wojska nie wezma. Natomiast odsluzyc przygotowawcza i pozniej biegac na 'misje' NSR - ktore podobno sa obowiazkowe i nadal nei dostac sie do sluzby zawodowej to niestety strata czasu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Rambo jakiś czy co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Lepiej drzewo rąbać na opał na wsi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

forfiter lub predator!! i nie ma chu** we wsi xD

SZCZEBIOTKA WYPOWIEDZ SIĘ PROSZĘ!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

nie no klawo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

przez takich jak ty to ciągle tylko wojny są na świecie. niewyżyte rambosy, szukają rozruby i zabijania. siądz na csa i się pobaw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Dobra wez tam czlowieku sie ogarnij jak masz jaja to idz do wojska a nie szukasz przyjaciol na forum haha takich jak ty to napewno nie przyjma. Zeby isc od wojska trzeba miec jaja a nie orzeszki kolego... Jak podrosniesz to wtedy pomysl a nie wyplakujesz sie na forum haha zalosne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Dawaj szczebiotka, ty masz pacyfistyczne upodobania, dowal mu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

taki jest moj zawod!!!!!!!!! dowalc !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

oo szczebiotka nie spi jeszcze hehe to ciekawa dyskusja sie moze zawiązac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

;) jc to co napisałem jest ujęte w cytaty z filmików na youtybe.com xD

http://www.youtube.com/watch?v=wzCaowoZg_A

http://www.youtube.com/watch?v=zSSBObkZUcw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

żeby służyć zawodowo w służbie zawodowej w wojsku polskim trzeba mieć obywatelstwo polskie... ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

sram na was!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

a my na ciebie ;d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Cóz za bogactwo wypowiedzi szczebiotki w tym tematcie! aż czuje to na sobie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

gówniana wypowiedz, gowniany uzytkownik, gowniany temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

wypadek - przypadek po prostu zadek, kto to napisał? po prostu ......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

Witam. mam pytanie. jezeli zdecydowalem sie isc do NSR to jezeli w chwili obecnej pracuje nalezy mi sie jakas odprawa z pracy czy cos w tym stylu?? z gory dziekowa za odpowiedz!!!pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NSR - narodowe sily rezerwowe : czy warto?

jak chcesz być wojakiem wniezłek armii i przeżyć konkretnąprzygode jedź doambasady usa w warszawie i zapytaj sie o wojsko

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org