czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Komunia kosztuje jak wesele?

Czy przygotowanie komunii rzeczywiście kosztuje tyle co wesele? Ja sobie przypominam ostatnią komunię, to był dobry obiad jakiś jeden dobry prezent, ale bez przesady na pewno nie laptop czy quad.

Jak przeczytałem ten artykuł i zobaczyłem ceny to mi włosy dęba stanęły.
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100423/REG20/965165099

A wy jakie macie doświadczenia z organizacją i uczestnictwem w komunii? Organizowaliście taką imprezę? Ile to kosztowało? Braliście udział? Jakie dawaliście prezenty? Zapraszam do dyskusji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

WITAM CIEKAWA JESTEM PRZEDEMNA TAKIE WYZWANIE?BEDE OBSERWOWALA CO KTO POWIE NA TE PYTANIA????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

http://demotywatory.pl/620296/Komunia-2050

nie bójcie jeszcze nie jest tak źle, pomyśleć co będą chciały za 100, 200, 300 lat :|

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Organizuję w tym roku komunię,
wybrałem obiad, deser i ew 1 dodatkowy poczęstunek - 2-3 godziny siedzenia.
Za osobę wyszło mi 85 pln - odpada sprzątanie w domu, mycie garów i ścisk w dużym pokoju.... Przyjęcie w elegenckim lokalu w centrum Łomży ( miałem chyba szczęście ), zależało mi aby nie było w tym miejscu i czasie żadnych innych komunii, żeby było kameralnie. Wyszło mi 22 osób. Słyszałem, że można taniej, ale o 10-15 pln. W tej sytuacji nie narzekam na koszta.

Wiem, że n.p. w Retro w tym roku, chyba jak i w poprzednim na raz są 4-5 komunii, albo i lepiej. Sale pooddzielane parawanami, jak znam życie będzie jeden wielki harmider, jak od stołu wstaną wszystkie dzieci.. Podobnie jest w innych miejscach - Labirynt, Piątnica/Marianowo itd...

Prezent ?? - PS3 + gry. Uważam, że jak na taką okazję nie wygórowany i niedrogi. Wiem, że rodzina też nie przesadzi z prezentami bo ich o to prosiliśmy.
Uważam, że dobrze wychowaliśmy dziecko i nie jest rozpuszczone. Było by zadowolone z każdego drobiazgu, no ale to nie jest w sumie w tym dniu najważniejsze. Widzę po nim, że rozumie wagę wydarzenia i z pewnością stojąc w kościele nie będzie myślał jakiego quada, czy laptopa dostanie za 30 minut....

Reasumując - Komunia jak wesele (??) może i tak, jak ktoś wyznaje zasadę "Zastaw się, a postaw się" i sprasza członków rodziny piata woda po kisielu i musi się popisać dając dziecku prezent za 6-8 tysięcy to tak... Idiotów i prostaków nie brakuje...

pzdr..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

brawo,brawo-popieram w 100%!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Ludzie, na komunię to zaprasza sie tylko najbliższą rodzinę. A jaki sens zapraszac wszystkich pociotków w liczbie 50sztuk? Dla prezentów? Bo ja nie wiem dlaczego to i po co.

Chcę przypomnieć, że niektórzy może nie mają takich pieniędzy i nie stać ich na wystawne obiady, nawet w domu. I tym dzieciom potem jest przykro w szkole, gdy inne chwala się tym co dostały. Quady, PS3 jakieś, laptopy, skutery. Bezsens.

Sami nakręcamy tę spiralę, odpowiedzialność spoczywa w ogromnej części na rodzicach. To rodzice uczą dzieci swoim zachowaniem postępowania, które często należy potępić. Nie bądźmy tylko społeczeństwem konsumpcyjnym. Są wazniejsze wartosci w wychowaniu młodego człowieka, niż kasa.
Przecież skromna uroczystośc to nie znaczy, że o chlebie i wodzie. Ale skromna to znaczy religijna, a nie dla mamony i prezentów i aby się pokazać.

Trochę rozumu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Autor: kitejumper (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23-04-10 09:23


Uważam, że dobrze wychowaliśmy dziecko i nie jest rozpuszczone. Było by zadowolone z każdego drobiazgu, no ale to nie jest w sumie w tym dniu najważniejsze. Widzę po nim, że rozumie wagę wydarzenia i z pewnością stojąc w kościele nie będzie myślał jakiego quada, czy laptopa dostanie za 30 minut....




Nie traktuj mojego posta osobiście, PS3 to tylko przykład, nie związany w tym przypadku z Twoim prezentem. Bardzo szanuje tę część Twojej wypowiedzi zacytowana przeze mnie;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Komunia syna w zeszłym roku :

Katering 50 zl od osoby (przyjechali poustawiali , podali , sprzątneli ) bylo super .

Prezent : rozne, bez wodotrysków .

a najlepszy prezent dla malego komunisty :)

i tu wszystkich zaskocze . ZEGAREK na ręke

i nie ważny był xbox i takie tam, najważnieszy był zegarek

Sami bylismy zaskoczeni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Wątek może stary, ale teraz na czasie. Jak to wygląda teraz? Zmieniło się? Jak koszty? I przede wszystkim jak prezenty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Ceny 80-110 zł, a może i gdzieś jest więcej. Inne koszty niewielkie - używana alba to koszt ok. 50 zł. Składka w kościele. Co do prezentów - kto co woli, ja zapowiedziałam, że nie przyjmujemy prezentów rzeczowych (poza pamiątkami), kasa też nie - w tym dniu liczy się coś innego, na pewno nie gadżety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

słyszałam że niektóre restauracje kasują 700zł od osoby za komunie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

toż to wesele nie kosztuje nawet 700 zł od osoby, a cóż za atrakcje w takiej cenie, bo jedzenia to nikt nie jest w stanie przejesć tyle nawet za noc!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Wow! Poważnie 700 złotych! To co oni tam jedzą? Kawior?! Ciężko mi w to uwierzyć. Na szczęście w okolicach gdzie ja mieszkam ludzie nie powariowali na punkcie komunii i prezentów. W rodzinie zgadaliśmy się po prostu, że każdy daje kopertę i oprócz tego coś dla dziecka. W ten sposób unikniemy dublowania się prezentów. Osobiście oprócz koperty daję jeszcze zabawkę coś z: http://toysbox.pl/zabawki/polecane/ żeby dziecko się cieszyło :)

Uśmiechnij się :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Jeśli zorganizujesz taką komunię w restauracji, to faktycznie może wyjść niestety podobnie za \"talerzyk\". Może jednak dobrym pomysłem jest wynajęcie kucharki i pomocy do domu i tam zorganizować ten dzień? Skorzystaj z produktów VIVIO, mają spory wybór zdrowej żywności i fajne przepisy na stronie, które będziesz mogła wykorzystać!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

700zł od osobu to gruba przesada... nie jestem w stanie sobie wyobrazić co takiego może się dziać za 700zł? Mój syn miał obiad po komunii w domu, a jeśli chodzi o prezenty, to też spokojnie. Chrzestni kupili wspólny prezent, syn dostał wymarzony model militarny o taki https://rcmplanet.eu/czolg-zdalnie-sterowany-waltersons-sherman-m4a3-1-24,id4389.html i medalik z grawerem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

nie koniecznie , ale moze ;) zalezy ile sama poswiecisz czasu i jak duzo zrobis sama np z pomoca rodziny - ciasta, salatki itp ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

CZY MOGE PROSIC JAKIES NAMIARY NA FIRMY CATERING DO DOMU ???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Komunia kosztuje jak wesele?

Szczerze nie radziłabym zakładać ile dostaniecie z kopert po co się stresować. Z resztą z tego co zauważam na różnych grupach ślubnych to niestety dużo osób odmawia, wiadomo wtedy też nie będzie kosztów ich talerzyka, ale to i tak ryzykowne jak dla mnie. W Polsce teraz jest trudno zrobić wesele na 100 osób bez pomocy.
https://podkrzaczek.pl/jakie-alkohole-warto-kupic-na-wesele/
Na stronie jest kilka podpowiedzi co do alkoholu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org