wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
sklep z żywnością ekologiczną

czy jest w Łomży sklep z żywnością ekologiczną? jeżeli tak to gdzie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

każdy sklep gdzie sprzedaje sie polską żywność to sklep ekologiczny zaznaczam tylko polska żywność.

Robotnica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

@Robotnica
Z Twojej wypowiedzi wynika, iż cała produkcja rolna w Polsce jest ekologiczna. W związku z tym czemu Agencja Modernizacji i Rozwoju Rolnictwa wprowadza wsparcie dla rolników przestawiających się na produkcję ekologiczną? Polskie rolnictwo nie jest zmuszone do ekspensywnej uprawy ziemi, ponieważ ziemia rolna jest w stanie wykarmić populację dwa razy większą niż ludność Polski. Nie znaczy to, że niektórzy rolnicy wykorzystują "na maksa" swój areał.
Podsumowując, nie zgodzę się, iż sklep ekologiczny to taki który sprzedaje polską żywność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

*Nie znaczy to, że niektórzy rolnicy nie wykorzystują "na maksa" swój areał
* Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Zgadzam się z wypowiedzią Misiekelo ekologiczne jedzenie w Polsce jest tylko u rolników którzy produkują jedzenie tylko dla siebie i rodzinny. Rolnicy którzy produkują na większą skale używają już środków chemicznych dlatego Polskie nie zawsze znaczy zdrowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

witam
taki sklep istniał niedługo, mieścił się na Górce Zawadzkiej niedaleko ronda, niestety w Łomży widać nie ma wielkiego zainteresowania ekologicznym odżywianiem się. Mam dzieci z alergią wiec było to dla mnie spore ułatwienie. Teraz pozostają zamówienia w internecie oraz wycieczki do Białegostoku. W niektórych sklepach można spotkać stoiska z żywnością eko, m.in
dla bezglutenowców (m.in Stokrotka)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

w normalnych warunkach bez fali ekomedialnej zjadlyby zywnosc "nie-eko" i byloby dobrze

selekcja naturalna, nie trzymaj genuw ktore sa niepotrzebne

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Podobno gdzieś w Łomży jest, koło Kodaka czy jakoś tak gdzieś w okolicach Starego Rynku, ale nie jestem pewna na 100 % ponieważ tak mi tylko znajoma oględnie wspominała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

mam malutkie dziecko i na pewno nie chcę go karmić czym popadnie, niedługo zaczynam rozszerzac mu dietę i stąd moje pytanie :) na pewno nie każdy sklep i nie każde warzywa są produkowane według norm ekologicznych, a odwołując się do wypowiedzi jasia_śmietany, to ja jem w normalnych warunkach, ale moje dziecko przynajmniej na początku nie musi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

też mam małe dziecko i żywność ekologiczną zamawiałam przez internet, gdyż nawet w Białymstoku nie mieli pełnego asortymentu(same suche produkty). nawet jak w Warszawie byłam to owoce i warzywa pozostawiały wiele do życzenia (nie były pierwszej świeżości). wszystko zamawiałam na stronie http://ekosfera.pl/ i po dwóch dniach miałam wszystko w domku świeże. także polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Co do żywności ekologicznej to wszystko zależy od tego czy rzeczywiście jest ekologiczna. Duża część sprzedawców oszukuje klientów i sprzedaje zwykłą żywność jako ekologiczną. Polecam poczytać ten artykuł a zobaczycie, że warto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Produkty ekologiczne są w sklepiku na ul.Ks Anny. Apteka z boku a sklepik od czoła przy postoju taxi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Zawsze można zamawiać na allegro i w sklepach internetowych.
Ja zamawiam tak od ponad roku. Mogę polecic jakby co:)
Nie mam czasu chodzic po sklepach i po mieście...
Za dużo pracy :) Trzeba zarabiać:)

Pozdro, Kuba :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Jest sklep ekologiczny na Broniewskiego 22 (tam wcześniej był salon
Orange )oprócz żywności mieli sprowadzać tez ekologiczne kosmetyki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

ten sklep przeniósł się na księżnej anny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Sklep z Broniewskiego przeniesiony na KS Anny 6E szeregówki żywność bio ,bezglutenowa, błonniki suplementy oraz luzem ostatnio pojawił się prawdziwy chleb jest dobry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sklep z żywnością ekologiczną

Jeśli interesujecie się zdrowym odżywianiem i lubicie dbać o to co jecie na co dzień to może zainteresuje Was też wyciskarka wolnoobrotowa do owoców i warzyw Muke. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób przygotować pyszne soki i koktajle pełne zdrowych właściwości. Przygotowywanie soków w domu to duża oszczędność (przygotowanie takiego soku w domu kosztuje ok. 2 zł, w lokalu zapłaci się za niego 12-15 zł, a w sklepie 5 zł. Poza tm mamy pewność, że nie pijemy ekstraktu z najgorszej jakości produktów – owoców podgniłych, ogryzków czy nasion. Wyciskarki wolnoobrotowe to o wiele lepsze rozwiązanie niż blendery czy sokowirówki, ponieważ nie utleniają owoców i warzyw, dzięki czemu zachowują one wszystkie swoje zdrowe właściwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org