czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ziobro ujeżdża Konia...

Nie tylko Ty :(
ja nie mam w nim głosu :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

To ja spotkalem jedna przemila Pania na Szosie Zambrowskiej. Gdy jechalem od ronda w strone wylotowki na zambrow, zauwazylem na mojej drodze pania (w czerwonej koszulce) z psem rasy amstaf lub pitbull - nie rozrozniam tych ras. No wiec do czego zmierzam... Jadac oczywiscie sciezka rowerowa napotkalem na swojej drodze(sciezce rowerowej) ta pania z pieskiem. Wiec grzecznie zwracam uwage : "przeraszam, ale to sciezka rowerowa, obok ma pani chodnik", a ona do mnie ze gow.n.o ja to obchodzi i bedzie sobie chodzic ktoredy bedzie chciala :) i co wy na to? obstawiajcie co jej na to odpowiedzialem :D





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Kolejny problem jest taki że niestety na SM Perspektywa a także na nowo budowanych bulwarach nad Narwią niestety ścieżki są robione ze standardowej fazowanej kostki brukowej - po której jeździ się jak po wybojach. Jeżeli UM lub SM uzna że już taniej jest z kostki (chociaż statystyki mówią że tańszy jest asfalt), to powinni chociaż robić te ścieżki w jednolitym standardzie z niefazowanej kostki. Jednak jestem zdania że ścieżki powinny być robione z asfaltu, bo są tańsze, nie ma uskoków, i wygodnie się jedzie.
Co do polskiej policji to nie mam słów, żeby opisać bezmyślność co niektórych...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

A ten bliski to co sam ich nie zrobi,nie warto kasy wydawać moim zdaniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Było przejechać! Jeżeli są mandaty dla rowerzystów i wymaga się od nich jeżdżenia po ścieżkach to ja mam wielką prośbe aby dawać mandaty pieszym :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

W każdej szkole trzeba się uczyć :)
nie ważne gdzie pojdziesz czy to bedzie 3lo czy 2lo czy 1lo lub katol to i tak i tak jezeli bedziesz chcial to bedziesz miał dobre wyniki :) trzeba tylko chciec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Dzis czytalem ze nowe autobusy kmunikacji miejskiej duzo pala ,a drogie byly ze chocho .W takim malym miescie mozna bybylo przesiasc sie na rowery ,tylko wybudowac sciezki ,parkingi,i zeby ksieza przypominali na kazdym kazaniu ze niewolno blizniemu krasc roweru . Sprzedac autobusy i wybudowac sciezki ,zaoszczedzimy i na sluzbie zdrowia . Sadze ze rowerem szybciej dojedziemy do pracy szkoly ????/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

A czy z tą kartą Aero 2 mogę kupić na miejscu modem?Jeśli tak to jaki jest jego koszt a jeśli nie to gdzie mogę go kupić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Chętnie przyjmę małą kotkę.
Sprawa dość pilna, może ktoś z Was ma? lub wie kto ma, to bardzo proszę o kontakt hemila@poczta.fm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Pewnie że jest:)

przyjdą :)
moi znajomi którzy nie mają piesków tak jak ja też przyjdą a po to żeby poznać fachowca od piesków i ich opiekunów .



Ja nie mam pieska :(
ale będę miał i chcę jak najwięcej się dowiedzieć o psychice nowego pupila:)





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Co sie robi w Lomzy na tej stacji.
Nikt nie raczy ruszyc dupy zeby podejsc do czlowieka stojacego przy dystrybutorze LPG, mimo dzwonienia dzwonkiem mozna stac 10minut i nikt sie nie pojawi.
Ma ktos jakies namiary na kierownika tej stacji?
Moze komus przydarzylo sie cos podobnego?

Na innych stacjach tego nie ma czasami nie zdarzysz wyjsc z auta a juz stoi Koles i pyta za ile lejemy.

Normalnie BP schodzi na psy.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Najpiertw si·ę szuk fachowca a póżniej kupuje płytę:)





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Kierowcy kradna chyba malo wiesz na ten temat wes kup taki autobus i jezdzij po miescie co przystanek sie zatrzymuj itp . W autobusie ma byc cieplo czysto i przyjemnie ale to tez wiaze sie ze spalaniem. To nie jest wina kierowcow ze autobusy duzo pala . Wina jest tego co je kupowal.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Ja mam jeden nawet nieużywany modem Huawei E173-S2 działający z Aero. Pełna nóweczka. Jak chcesz kupić to odezwij się do mnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

A moze podjechales niemieckim samochodem na niemieckich numerach ,masz rysy aryjskie i chciales zeby ktos dobrowolnie chcial podejsc do gazu????/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Piernicze nie tankuje w Łomży - dlaczego??? Bo za ON Verva musiałbym zapłacić 5,99. A płace 5,74 w innym mieście po drodze do Wawy, czyli w miesiącu mam gratis w stosunku do Łomży ok 150 km gratis.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

PaaQ nigdy nie byłeś w sklepie samoobsługowym?tak samo jest i na stacji rączki z tyłka ci wyrosły???jak nie tylko na bp widac jaka płaca taka praca nawet się niechce pracownikowi pofatygować hehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Zgadza się BP jest drogie i ceny są tam nie adekwatne do jakosi paliwa. Nie tankuję tam juz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Witam,
Potrzebuje jakikolwiek kontakt, a najlepiej telefoniczny do osób zajmujących się rezerwacją orlika przy ulicy Katyńskiej oraz Bernatowicza.

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Bardzo chetnie sam bym sobie nalal i nie prosil wielce Paniczy, ktorzy boja sie ze sobie raczki pobrudza gdyby nie napis na dystrybutorze zakazujacy samoobslugi LPG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę, lecz dla człowieka (niestety) czasem ideały są ważniejsze niż wszystko inne... ja bym dzieci nie zostawiła na tym ziemskim padole... żyłabym dla nich...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Paqq ja mam namiary. ale pierw ochłoń.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

gruby temat....
nie daj psowi w domu żreć to pójdzie i byle chłamem się nażre tak było i jest
skoro ktoś się pakuje w takie coś to w domu musi być coś nie tak i nie jest to tylko winą jedej strony



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

haha, dobrze, że nie po ścianach ^^



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Ceny biletów są w obecnym momencie na odpowiednim poziomie - nie powinny być niższe ani wyższe. Są zbliżone do większości miast i to nie one stanowią źródło problemów komunikacji miejskiej w Łomży, jak to kilku z Was tutaj mówi. W mojej opinii problemem wydaje się być fatalne wręcz decyzje zakładu oraz po prostu specyfika miasta. Problemy MPK można szczegółowiej opisać w kilku prostych punktach.

1. Pierwszy i najważniejszy problem. Zakup autobusów Scania, których spalanie wynosi 40L/100 km to istny --->skandal<---. Dlaczego nie zakupiono mniejszych i oszczędniejszych autobusów miejskich takich jak Solbus B9, który wprawdzie nie jest już produkowany, ale przecież na pewno ma swoje nowocześniejsze odpowiedniki. W komunikacji miejskiej liczy się każdy zaoszczędzony litr paliwa i nie ma mowy o argumentach, że różnica w spalaniu wynosiłaby mało litrów. Jak wyżej - tu liczy się każdy zaoszczędzony litr. Ponadto każdy kto choć trochę obserwuje poruszające się po mieście autobusy wie, że 75% kursów to przewóz powietrza! Ponownie więc pytam - po co tak duże [jak na Łomżę] autobusy?! W zupełności wystarczyłoby ok. 5 większych autobusów do podstawienia w godzinach szczytu, a przy wszystkich pozostałych kursach nawet te mniejsze nie byłyby zapełnione. Sąsiedzi z Ostrołęki mieli więcej rozsądku przy wyborze swoich autobusów, bo jeżdżą tam 9,5-metrowe Mercedesy.

2. Warte zastanowienia są trasy i ilość kursów. MPK jest - kolokwialnie mówiąc - zbyt daleko ludzi, a dokładniej to przystanki, które rozmieszczane są najczęściej przy głównych arteriach miasta (co w niektórych przypadkach jest uzasadnione), a nie w głębi osiedli. Efekt jest taki, że pieszy decydujący się skorzystać z MPK najpierw musi pokonać spory kawałek do przystanku po czym stwierdza, że na dalszą podróż nie ma sensu wydawać pieniędzy, bo i tak już spory kawałek przeszedł. Ten argument tyczy się głównie osiedli jednorodzinnych i szeregowych, a nie tych gdzie dominuje zabudowa wielorodzinna [bloki]. Przykładowo do przystanków na Piłsudskiego nie można mieć zastrzeżeń, bo bloki rozciągają się dookoła tej ulicy, ale gorzej wygląda już sytuacja np. na osiedlu Nowa Łomżyca i os. Maria. Weźmy dla przykładu ulicę Wesołą, 'głębszą' część Łukasińskiego oraz 'głębiej' położone ulice os. Maria - dojście z tych terenów na podległe im przystanki zajmuje tyle czasu, ze przeciętna rodzina woli odłożyć na przeciętny samochód, bo dojścia na przystanki są uciążliwe. Może warto przeprowadzić eksperyment i ograniczyć ilość niektórych kursów kosztem powiększenia ilości na innych [może nowych?] trasach? Obecna ilość kursów przewozu powietrza jest już i tak za duża - brutalna prawda.

2.a.
Dyrektor MPK mówi:
''- „Kurczenie” się runku przewozów pasażerskich związane jest przede wszystkim z rosnąca konkurencją korporacji taxi(...)''

- czemu poddawać się tej konkurencji? Kiedy ludzie najczęściej korzystają z taxówek? W nocy, bo nie mają alternatywy - około godziny 1:00 całe tłumy wracają z dyskotek i pubów taxówkami lub na piechotę. Może warto by zastanowić się nad wprowadzeniem eksperymentalnej ilości późniejszych kursów z wyśrubowaną kontrolą biletów?

3. Specyfika miasta, a wyszczególniając - jego wielkość. Otóż Łomża, zwyczajnie mówiąc, nie jest dużym miastem i często nawet Ci, którzy mają przystanek pod nosem stwierdzą, że kupno biletu jest nieopłacalne.

Polityka miasta nie pomaga idei transportu zbiorowego. Brak jest planów zagospodarowania przestrzennego dla niezurbanizowanych jeszcze terenów - buduje się na obrzydliwy ścisk zamiast na rozszerzanie miasta, co zmusiłoby więcej ludzi do korzystania z usług MPK oraz czyniło miasto większym, bardziej przestrzennym. Za tym szło by zwiększanie rangi miasta oraz możliwości włączenia Kupisk i Konarzyc. Ogólnie brak jest pomysłu na rolę gospodarki przestrzennej w rozwoju miasta. Szkoda.

4. ----------> KONTROLE <------------- [a właściwie ich brak].


Obok problemu nowych i paliwożernych autobusów, to chyba największy problem MPK Łomża. Kontrole biletowe są tak rzadkie, że znam ludzi, którzy otwarcie mówią, iż bardziej opłaca się raz na dwa lata zapłacić karę za jazdę bez biletu niż regularnie go kupować, bo oszczędność jest bardzo duża. Widok [pijanych] kontrolerów w Łomży to absolutna rzadkość. Jestem w 100% pewien, że wzmożenie kontroli choć trochę zwiększyłoby sprzedaż biletów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

nie jest tam az tak idealnie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

zapytaj w sklepie z kolczykami :) moze mają

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

w naszym kraju nikt nie rozumie oprocz Mikke, ze tylko obnizka cen zwieksza popyt i przyniesie większy zysk

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

phi... nie ma to jak tania reklama... :D

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Trzeba stwarzać warunki to się i inwestor znajdzie dobry przykład dał zambrów. To jest zadanie dla władz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Strefa ma być a reszta zależy już od wyboru przez inwestora..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

WITAM, POTRZEBUJE FRYZJERA NA NIEDZIELE (26.08) W GODZINACH RANNYCH. CZY MACIE NAMIARY NA JAKIEGOŚ FRYZJERA, KTÓRY NIE POBIERZE DODATKOWEJ OPŁATY ZA PRACE W NIEDZIELE. CHODZI MI O WYMODELOWANIE WŁOSÓW

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

OjciecR po raz kolejny proszę weź się nie wpisuj do tych tematów, bo szczerze podejrzewam, że chyba jesteś właśnie "zainteresowaną osobą" tzn. którymś z radnych... i pisząc te (powyżej) słowa, cytuję: "Strefa ma być a reszta zależy już od wyboru przez inwestora" usprawiedliwiasz swoje działanie... dla mnie te słowa są troszeczkę nie na miejscu i dziecinne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

wiem o tym, ale często się zdarza, że fryzjerki nie pracują w salonach fryzjerskich, a w domu i wtedy łatwiej i taniej można się umówić. Niestety nie mam kontaktu do nikogo takiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Chodzi mi o to by z dziećmi pojechać, by się wyszumiały.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

dalej nic nie wiadomo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

A tak przy okazji, mam pytanie gdzie znajduje sie administracja tego osiedla, wiecie? ewentualnie jakis numer do tegoz biura?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Do km - niezła myśl, dobry pomysł, dzięki!! pola5

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

Gdzie w Łomży można napełnić balony helem?- chcialabym zrobić przyjemność dziecku. ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

No ja wiem, że trollowata moja odp była, ale tego nikt nie wie tak naprawdę. Może i jest jakiś oficjalny termin, ale czy ktoś widział u nas drogę ukończoną na czas? ;)
Widać ile już zrobiono, ile zostało, więc można sobie tylko samemu na oko wróżyć... Do końca roku może zdążą ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

czy to była suka czarnobiała?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

dziękuje wszystkim za zainteresowanie pieski w sprwie których ludzie dzwonią są coraz bardziej podobne do zaginionego Nika ale to wciąż nie on,ten piesek z Farnej jest bardzo podobny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

ketrtoip super...

Też mnie drażni temat, to wszystko zrobione chaotycznie... ale co my cywile możemy w tej sprawie... :(

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

1 września otworzą wam kluby tam będziecie mieli zabawy po pachy przez dwa półrocza:))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

jestem pewny,że dziś widziałem tego czarnego pieska na Dwornej koło Biedronki, wczoraj również na Al. Legionów koło banku na rogu. Mam nadzieję, że się odnajdą!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

dzięki wielkie

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ziobro ujeżdża Konia...

mandaty które wystawi straż miejska trafiają do Urzędu Miasta z tego co się orientuję ,a policja wystawia mandaty na Komendę w białymstoku i białystok rozdziela pieniądze ,więc straży miejskiej władze nie pozwolą zlikwidować ,bo to dla nich zyski dodatkowe i dla miasta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org