sobota, 11 lipca 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

takiej obłudy , braku skruchy i zakłamania to trudno doświadczyć w tym kraju jaką prezentuje kler. A oto nowe pojęcie stworzone przez kler na potrzeby wybielania się z afer pedofilii nagminnie wystepującej wśród polskiego kleru.

cyt\"\"Wspólnik w grzechu cudzołóstwa, sformułowanie kanoniczne\" tak teraz brzmi oficjalna nazwa dziecka ruchanego lub obmacywanego przez księdza.

facmen


wyPAD2020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

w reportażu \"Superwizjera\" przedstawiono historię o wykorzystywaniu seksualnym Mariusza Milewskiego przez księdza. Prokuratura oskarżyła duchownego o pedofilię, a sąd biskupi uniewinnił go, określając ofiarę mianem \"wspólnika w grzechu cudzołóstwa\".

facmen


wyPAD2020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Po dziewięciu latach wykorzystywania, w listopadzie 2012 roku, opowiedział o wszystkim biskupowi toruńskiemu Andrzejowi Suskiemu, którego wcześniej znał osobiście. Wtedy Suski nie zawiadomił prokuratury, powołał za to sąd biskupi, ale w tej sprawie Milewski wystąpił nie jako ofiara, a \"wspólnik w grzechu cudzołóstwa\". Sąd biskupi badał sprawę pod kątem \"nadużycia seksualnego przeciwko osobie małoletniej i rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu\" - chodzi o grzech cudzołóstwa. Tym wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa miał być właśnie dziewięcioletni Mariusz. W sierpniu 2015 roku sąd biskupi uznał, że Jarosław P. jest niewinny, choć pół roku wcześniej prokuratura oskarżyła go o pedofilię. Ksiądz został uniewinniony, jak napisano w wyroku: \"W imię Pańskie. Amen\". Po kolejnych czterech latach Milewski doczekał się prawomocnego orzeczenia w sądzie powszechnym. Ksiądz Jarosław P. został uznany za winnego molestowania seksualnego i skazany na trzy lata więzienia.

I oni mają czelność przestrzegać o gejowskiej zarazie podczas gdy sami są największą zarazą która podstępnie atakuje nasze dzieci.

facmen


wyPAD2020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Te curwy w czarnych kieckach, az prosza sie o to aby na „dzien dobry” dostawac w ryj przy byle okazji....
Kiedy w koncu, ten biedny, od wiekow okradany narod, w koncu sie ocknie i pogoni ta czarna zaraze w PiSdu....

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Irlandia która w kato_pojebaniu umysłu w narodzie biła Polskę o kilka razy na głowę otrząsnęła się z zakłamania i uwolniła od barbarzyńców dewiantów w sutannach. Gdzie handlowano na protegę dziećmi, gdzie przemoc, gwałt gonił gwałt.

Jako pierwsi Polacy obalili komunę czy musimy być też jako pionierzy tak jawnie zezwalać na gwałcące i torturowanie przez księży własnych dzieci? Ba nawet ich dewiacje finansować z podatków. Takiego burdelu zgorszenia nie było i u Kaliguli jak w każdym polskim diecezjalnym kur(w)iidołku.

--
PODŁA ZMIANO i dzieci prezesa -- gdzie wrak???
Gdzie są osadzeni za zamach smoleński, GDZIE siedzą skazańcy mafii VATowskiej. Wg PiSdlandi -PO ukradła Polakom 250 mld zł. z VAT więc po 5 latach PiS ukradło na razie 87 mld


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Pisałam wcześniej ,iż będzie hokus- pokus (pokus pedofili) czary mary obarczyć winą ofiary....wcześniej opisane , a czas dla nich zaciera prawdę dlatego w czasie wszystko przeciągają...itd,itp...ten kraj i lud jest pod krzyżem a wręcz krzyżowany przez pewne lobby, i niedobrych kapłanów ,Franciszek jest O.K. ale co on sam może zrobić ,raczej więcej filmów jak kler ,czy nie mów nikomu może uświadomić edukować ten upadlany,upokażany lud w który wpajana jest wina (a oni wszyscy niewinni ,bezkarni?)...Po Watykanie krążyły od dawna informacje o księżach gejach, którzy mieli zabawiać się w specjalnych lokalach, dodawano, iż są bardzo wpływowi, silni, od nich zależy m.in. awans wielu duchownych. Teraz o tych praktykach mówi otwarcie sam Watykan i to ustami papieża Franciszka. Ale trzeba było sporo czasu, nim sprawa przebiła się wreszcie przez mur tajemnic, intryg i zakłamania – pisze „Polska The Times”.

Dziennikarz śledczy Carmelo Abbate wywołał sensację, kiedy dwa lata temu opisał imprezy gejowskie z udziałem księży z Watykanu. Duchowni mieli mieć przygodne kontakty seksualne w męskiej saunie, korzystać z „chłopców do wynajęcia” i stosować praktyki sadomasochistyczne.

Abbate przekonuje, że Benedykt XVI abdykował właśnie z powodu walki z siatką homoseksualną w Kurii Rzymskiej. Raport „Relatio” (w tłum. „Relacja”) miał wywrzeć wstrząsające wrażenie na papieżu, gdyż zawierał stwierdzenia o gejowskim lobby złożonym z wysokich dostojników kościelnych w Watykanie, którzy praktycznie poprzez szantaż załatwiają intratne posady i zlecenia swoim laickim przyjaciołom.

Istnienie „gejowskiego lobby” w Watykanie potwierdził niedawno sam papież Franciszek. – To trudna sprawa. W kurii są święci ludzie… Ale jest też zepsucie; to prawda, że jest. Mówi się o lobby gejowskim i to prawda. Też tam jest… Zobaczymy, co da się z tym zrobić – powiedział papież.

O tym, że walka z gejowskim lobby to nie przelewki powiedział ks. Paolo Farinella z Genui. Ocenił on, że papież Franciszek powinien być bardzo ostrożny, gdyż „oni (homoseksualne lobby – przyp. red.) mogą go otruć”. – On tam nie jest bezpieczny, już jest dosyć osamotniony. Ryzykuje życiem – dodał.

Organizacje gejowskie drwiły ze wzmianki papieża o lobby homoseksualnym. – To nie jest grupa, która działa w interesie społeczności gejów, tylko grupa, która jest częścią agresywnie homofobicznej struktury władzy Watykanu – powiedział Franco Grillini, prezes Gaynet.

[2013.06.21] WP.pl

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

A tu dodajmy ,z grajdołka w komży.. Duch arcybiskupa
Nasze publikacje o skandalach w archidiecezji gdańskiej wywołały oburzenie księży z innych regionów. Twierdzą, że pasjonujemy się Głódziem i jego „Actimelkiem”, tracąc z oczu pozostałych władców. Najwięcej protestów otrzymaliśmy z diecezji łomżyńskiej.

– Swoistym signum temporis naszej diecezji jest portret wiszący na honorowym miejscu w jednym z gabinetów biskupa Janusza Stepnowskiego (na zdjęciu). Schodami na pierwsze piętro i w lewo. Zwykłych interesantów tam nie przyjmuje, bo tuż obok tronu wisi słynny molestant kleryków abp Juliusz Paetz. Dobroczyńca, patron i czuły opiekun Stepnowskiego w początkach jego kariery. Żadnych innych obrazów tam nie ma. Nawet papieża – podkreśla ksiądz A.

Paetz, który – po piętnastu latach pracy w Watykanie – w styczniu 1983 r. otrzymał sakrę i posadę biskupa łomżyńskiego (sprawował ten urząd do kwietnia 1996 r.), osobiście wyświęcał Stepnowskiego. Kleryk musiał przypaść szefowi do gustu, skoro natychmiast po ukończeniu seminarium (1985 r.) dostał od niego ofertę wyjazdu na studia do Hiszpanii. Ksiądz Janusz zakończył je w 1988 r. doktoratem z prawa kanonicznego. Pojechał następnie do Włoch, gdzie przez rok uczył się języka, by od listopada 1989 r. dostać etat w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. Miał wówczas zaledwie 31 lat.
– Dzięki swoim układom Paetz cały czas go pilotował. Dzisiaj widać, że bardzo skutecznie, skoro niemający żadnego doświadczenia duszpasterskiego Stepnowski został od razu ordynariuszem. Byłem świadkiem rozmowy, w której ks. prof. Witold J (…) twierdził, że w tamtych czasach na studia zagraniczne i do pracy w Rzymie szli niemal wyłącznie młodzi i bardzo przystojni, „żeby dziadkowie mieli z kim się bawić”. W okresie rządów [bp. Stanisława] Stefanka Juliusz miał szlaban na wizyty w Łomży. Teraz dostał „wizę wjazdową” i chętnie odwiedza byłych wychowanków – ironizuje ks. B.

Mówi ksiądz C: – Jestem głęboko przekonany, że w diecezji istnieje lobby gejowskie. Świadczy o tym m.in. fakt, że choć zdecydowana większość żyje w różnych formach konkubinatu hetero-, to jednak najważniejsze stanowiska i najbardziej dochodowe parafie otrzymują księża mający wyraźne preferencje homoseksualne.

Duchowny sypie nazwiskami niczym z rękawa, ale powtarzać ich z oczywistych względów nie będziemy. Opowiada m.in. o wpadce pewnego infułata, który kupił rodzicom molestowanego ministranta mieszkanie, żeby wyciszyć skandal. Wspomina o utrzymankach silnie eksponowanego w katolickich mediach prałata, błyskotliwej karierze kanonika przeniesionego z sąsiedniej diecezji za uleganie „skłonnościom”. Mówi o byłym przełożonym seminarzystów, a obecnie proboszczu widzianym niedawno w towarzystwie swojego wikarego w warszawskim klubie gejowskim. Opowiada o dyrektorze instytucji diecezjalnej zwanym przez kolegów „dziwką łajdaczącą się po wszystkich diecezjach” oraz o dwóch księżach Andrzejach szczególnie blisko związanych z Paetzem. Mówi też o kochanku kardynała z Kurii Rzymskiej…

Ksiądz D: – Jak ognia unikam teorii spiskowych, ale niektóre zaskakujące awanse wręcz idealnie do nich, niestety, pasują. Przykładowo: pół roku temu niczym niewyróżniający się wykładowca naszego seminarium duchownego, 45-letni (wygląda jednak zdecydowanie młodziej) ks. Sławomir Ś (…), został nagle osobistym sekretarzem 65-letniego… niemieckiego abp. Müllera, nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, która jest jedną z najważniejszych instytucji w Kościele. Jakim cudem prefekt go wypatrzył? Ano takim, że zaraz po wyświęceniu (sic!) w 1995 r., oczywiście przez Paetza, został skierowany na studia do Monachium, gdzie ks. prof. Müller wykładał teologię dogmatyczną. No i bardzo się tam zaprzyjaźnili mimo różnicy wieku. Gdy Müller dostał sakrę i biskupstwo Ratyzbony, bodajże dwa razy odwiedził Łomżę, a ks. Sławek z kolei jeździł często do Niemiec. Gdy w lipcu 2012 r. Niemiec został arcybiskupem i szefem Kongregacji, dyskretne spotkania stały się praktycznie niemożliwe, więc ściągnął przyjaciela do siebie. Jak komentowano to w naszej diecezji, nie muszę chyba tłumaczyć…

###

Spostrzeżenia i oceny łomżyńskich duchownych nie ograniczają się do lobbingu.
– Wisi mi, kto z kim sypia oraz za co awansuje, bo dla mnie o wiele bardziej dokuczliwym problemem jest bezwzględne zdzierstwo. Wizytacja kanoniczna biskupa w parafii rozpoczyna się od 10 tys. zł w górę. Gdy włożysz do koperty mniej, to od razu padają uwagi, że chyba nie dajesz sobie rady. Wcześniej przyjeżdżają kurialne dziady zwane „wizytatorami wizytacji wstępnej”, którym trzeba zapłacić co najmniej 1 tys. zł za „odebranie świadectwa wiary”. To samo dzieje się przed bierzmowaniem. Jeśli biskup wpadnie na kolędę, zainkasuje 2 tys. zł. Gdy Stepnowski obejmował diecezję, obowiązywała jednorazowa danina po 800 zł od każdego księdza. Dostał więc w sumie około 240 tys. zł. W październiku 2012 r. rozpoczął się Rok Wiary i znowu trzeba było płacić po 800 zł od łebka. Teraz nakazał, żeby księża katecheci pracujący w szkołach oddawali co roku jedną pensję. Całe szczęście, że można ją wpłacać ratalnie. On jeździ wypasionym audi A8, emeryt Stefanek ma audi i opla omegę, a drugi emeryt, bp Tadziu Zawistowski, poczciwy chłop – skodę superb. Stefanek przed odejściem kazał wydzielić sobie cztery mieszkania w nowym domu emeryta. Połączył je w jeden apartament o powierzchni około 200 mkw. Całą rodzinę wyposażył. Infułat Jan (…) kupił sobie trzecie mieszkanie, kanonik Tadeusz (…) jest właścicielem stacji benzynowej w Ostrowie Mazowieckim, dziekan Zbigniew (…) wybudował wspólnie z bratem prywatną klinikę… Podobnych przykładów mogę wam podać na pęczki. Trzymając sztamę z szefami, można żyć jak pączek w maśle, a później to już samo się nakręca, bo jak cię wywindują, to przecież masz z czego płacić – tłumaczy ks. E.
– Źródłem pokaźnych wpływów pasterzy są też księża umoczeni w jakieś afery. Dasz, to żyjesz dalej, dopóki sprawy nie nagłośnią media. Nie dasz, idziesz od razu na aut – dodaje ks. A.

Każdego z naszych rozmówców (spotykaliśmy się indywidualnie) pytaliśmy, dlaczego nie pojadą do Warszawy, żeby poskarżyć się watykańskiemu ambasadorowi abp. Celestinowi Miglioremu. Wszyscy jednomyślnie orzekli, że nie są kamikadze, skoro w nuncjaturze „pierwszym po Bogu” jest ks. infułat Karol Ł., rodak z diecezji łomżyńskiej, pracujący w tej placówce od ponad 20 lat…

[2013] FaktyiMity.pl Nr 18(687)/2013

iMity.pl Nr 18(687)/2013

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Polacy ! Mamy Prezydenta wspaniałego ! Polaków i Naszą Wspaniałą Polskę kochającego. Mamy też Premiera wspaniałego , który mądrze Polskę prowadzi do życia coraz lepszego i rozwoju gospodarczego. Mamy też Pana Jarosława Kaczyńskiego... wybitnego stratega . Więc Polski Narodzie nie zmarnuj tych darów wspaniałych- Przez Pana Boga nam danych ! Idźmy wszyscy 13,IX,2019 r na wybory , by głosami swymi spowodować dalsze tego Rządu trwanie , by już nigdy Naszą Wolną Polskę PRL-cy bandyci nie krzywdzili . Jak do 2015 r post-komuchy to czynili. I by jak dziś żeby nie zaciskali jak rozwścieczone zwierzaki na Piękną Polską Władzę wściekli nie napadali .Polacy Wy dziś obowiązek macie\"Jak najliczniej iść na wybory I nie pozwolić tej bandzie już więcej w Polsce się panoszyć. Więc wy ani jednego głosu na wrogą opozycję nie oddawajcie . By nigdy już nie było tak jak było\"! I by wszyscy przeciwnicy Rządu Polskiego i Narodu Katolickiego zębami zgrzytać przestali I jak dziś najohydniejszymi sposobami już nie działali . Więc Polacy już czas zgniliznę pokonać!!! Tak rudy, betonowy łeb grzesiu i reszta tej bandy niszczyli ten kraj.Głosuję tylko na PiS.

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Ja też ,pomimo skur....vio..nego kleru,dewiacji ,i pedofilii ! Jestem za szlachetnymi rządzącymi ale wszystkie krętactwa kleru powinny być przez polityków wyświetlone w prawdzie opini publicznej...a ofiary otrzymać zadośćuczynienie ,nawet wielo miliardowe od k.k. w polsce.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

kościół w POlsce sam za nic nie płaci, na wszystkie wydatki wyciąga kasę państwową, czyli od nas wszystkich...

Polska cała będzie trzaskałaOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Smolen, Mariusku PiSdzi ch ju, skoncz juz z tym Kononowiczeniem, glupis jak hiena Ares na lancuchu....

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!
Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio :)

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

A jak brzmi nazwa dziecka ruchanego przez celebrytę ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

brzmi \"\"Wspólnik w grzechu cudzołóstwa, sformułowanie kanoniczne\" damy pokroju pani Krynickiej mają problemy z czytaniem?

facmen


wyPAD2020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

Pedofilia w komży będzie kiedyś wyświetlona?.W Polsce wrze po premierze filmu \"tylko nie mów nikomu\" Tomasz Sekielski tropiąc księży pedofilów trafił do Białegostoku. Oto, co można zobaczyć na ekranie.

Jest wieczór, 21 grudnia 2018 roku. Białystok. Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi. Tomasz Sekielski mówi do niezidentyfikowanej osoby w pobliżu domu parafialnego: Zamknął się w pokoju. Bo on ma wyrok prawomocny za molestowanie siedmioletnich dziewczynek i dożywotni zakaz kontaktów z dziećmi, wychowywania, nauk religijnych i tak dalej, a tu prowadzi rekolekcje i chcieliśmy z nim porozmawiać. Czy jego przełożeni o tym wiedzą i na jakiej on tutaj jest w ogóle zasadzie.

Film \"Tylko nie mów nikomu\". Białostocki wątek zaczyna się w 34:48.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

A jak brzmi nazwa dziecka ruchanego przez celebrytę ?


Misia, glupia PiSdo, takie dziecko jest ofiara zbrodni seksualnej, czyli ofiara pedofila....

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

To mówicie że nauczycielom i muzykom wolno ale tylko ksiądz jest pedofilem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

taka tam ciekawostka.

https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/pruszcz-gdanski-nauczyciel-pedofil-z-zarzutami-molestowal-26-uczennic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

nasteepna ktora nie widzi roznicy miedzy cywilnym pedofilem ktory pojdzie siedziec a pedofilem w sutannie ktory zmieni parafie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga kler stworzył nowe pojęcie ofiary księdza pedofila !!!!!!!!!!!!!

brzmi \\\"\\\"Wspólnik w grzechu cudzołóstwa, sformułowanie kanoniczne\\\" damy pokroju pani Krynickiej mają problemy z czytaniem?

facmen


wyPAD2020

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0