wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

Witam,
Postaram sie pomóc:
Jeżeli Matka dziecka ma zwolnienie lekarskie to praktycznie nic nie możesz jej zrobić, a dziecka nawet nie zobaczysz. Możesz wzywać Policję, ale są niechętni w takich sprawach i jedyne co robią to sporządzą notatki służbowe. Jeżeli zdarza się to nagminnie ( a tak jest, bo nie widziałeś dziecka już rok ) możesz napisać do Sądu Rejonowego w Łomży III Wydział Rodzinny i Nieletnich , ul. Polowa 1, wniosek o zobowiazanie do wydawania małoletniego dziecka i ustanowienie na te wizyty kuratora. Jeszcze rok temu można było wnieśc wniosek o ukaranie grzywną dla osoby utrudniającej kontakty z dzieciem. Teraz się to zmieniło. Niestety prawo w Polsce ma w dupie prawa ojców do kontaktów z dzieciem i zapewne Sedzina na takiej rozprawie powie że "matka dziecka nie może kłamać i dziecko było chore, więc musi Pan zrozumieć sytuację" i sprawę oddali. Jedyne wyjście wzywać świadków, że rzeczywiście matka utrudnia kontakty lub wzywać Policję i składać wnioski do Sądu. Może po paru rozprawach matka się czegoś nauczy ( wniosek kosztuje 40 zł ). Aha rozumiem że nie masz ograniczonych praw rodzicielskich ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

JULIO :):)
ja jestem nieomylny :):):)

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

sorki ale moja byla jest karana juz 3 razy za utrudnianie kontaktow a dalesze karanie jest bezskuteczne zarabia 4 tys miesiecznie a takie male blachostki na karanie ją po 500 -1000 ( na co juz była ukarana) nie przynosza rezulatu i dalej lamie wyrok oraz na zlosc nie wydaje mi dziecka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

W takim przypadku proponuję dobrego prawnika oraz złożenie doniesienia do prokuratury. Chociaż jeżeli kary finansowe nie pomagają to znaczy że stać ja na naprawde dobrego adwokata. Aha dziecko w jakim wieku ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

Yyy... a nie można zapukać do właściciela? Korzyść podwójna, bo można mu osobiście pogrozić palcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!


Otrzymali kilkaset milionów na walkę z bezrobociem


230,6 mln zł z UE z programu Kapitał Ludzki wesprze w 2012 r. w Podlaskiem działania przeciwdziałające bezrobociu, wspierające edukację w szkołach, przedszkolach oraz kształcenie dorosłych - poinformowano w czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Na lata 2007-2013 Podlaskie ma w ramach tego programu do dyspozycji ponad 1,1 mld zł. Dotychczas rozdysponowano już ok. 70 proc. tych pieniędzy.

W 2012 roku nowością w programie będą jednorazowe pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej. W Podlaskiem będzie na ten cel łącznie 7,5 mln zł. Pod koniec lutego będą znane szczegółowe zasady funkcjonowania tych pożyczek - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Elżbieta Romańczuk. Nabór projektów zaplanowano na maj.

Wiadomo natomiast, że nie będzie już pieniędzy na dotacje na działalność gospodarczą, bo skończyły się przewidziane na to środki. Ostatni taki projekt prowadzi jedynie Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, który będzie wkrótce ogłaszał nabór chętnych - poinformowała dyrektor tego urzędu Janina Mironowicz.

Nowością w 2012 r. będzie też 15 mln zł na wsparcie niepełnosprawnych na rynku pracy. Konkurs ruszy jeszcze w lutym. Pieniądze będą przeznaczone na aktywizację społeczno-zawodową niepełnosprawnych oraz poprawę dostępu takich osób do zatrudnienia. Wspierane mają być indywidualne plany działania wobec konkretnych osób.

20 mln zł na podnoszenie jakości kształcenia będą mogły zdobyć w 2012 r. w konkursie szkoły zawodowe. Pieniądze będzie można w znacznej części przeznaczyć na wyposażanie warsztatów, zakup urządzeń do pracowni. Jak tłumaczył członek zarządu województwa podlaskiego Cezary Cieślukowski, w tym roku, w związku ze zmianami w programie, od szkół nie będzie wymagany wkład własny, zniesiono też limit dotacji, który do tej pory wynosił 500 tys. zł.

15 mln zł zagwarantowano na projekty wspierające kształcenie dorosłych, głównie na podnoszenie kwalifikacji z języków obcych oraz kursy komputerowe. 10 mln zł wesprze tworzenie nowych miejsc w przedszkolach i będzie to ostatni tego typu konkurs w tym programie.

Dotychczas z programu Kapitał Ludzki w Podlaskiem zakontraktowano blisko 745,4 mln zł. Dzięki tym pieniądzom m.in. 4159 osób dostało dotacje na działalność gospodarczą, w tym 787 osób niepełnosprawnych. Z różnego rodzaju szkoleń skorzystało blisko 1,7 tys. przedsiębiorstw. 438 osób skorzystało ze staży i szkoleń praktycznych. Unijne środki wsparły też 166 ośrodków kształcenia przedszkolnego. Blisko 1,5 tys. uczniów szkół zawodowych skorzystało ze staży i praktyk. Ponad 300 szkół zrealizowało różne projekty rozwojowe.

Na 2013 rok w konkursach mają być dostępne ostatnie pieniądze w tym programie. To około 125 mln zł



najpierw dadza wedke ,potem po roku przychodzi US i dowala kare za pierdoly nie zwiazane z dzialanoscia ,firma pada i tak w kolo macieju i znowu bezrobotny

ile kasy idzie w bloto ,ale wazne ze urzad ma zajecie .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

mowilam to wczesniej i powtorze...i oczywiscie zgodze sie z przedmowca..to nie kebaby to mieso w bulce i tak sie powinno nazywac.....
nad ymi wszystkimi pseudokebabami trzeba turka badz araba z batem postawic zeby w koncu albo nauczyli sie robic albo zaprzestali..

ktośiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

jak nie daje dziecka,wzywaj policje,im ma obowiazek udowodnienia choroby dziecka,idz do kuratora mi duzo podpowiedzial jak mialam problemy,troche innej natury

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

Może ktoś szuka kota- szarobury z srebrną obróżką , widać ,że musiał niedawno się komuś zgubić, bo jak na warunki jakie teraz panują wygląda dobrze Obecnie przebywa na Rycerskiej 2 od strony Piłsudzkiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

darka1638 WÓJ tusk chyba kupił sobie mózg i zwieśił acta i tak byłeś i bedziesz słedziem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

Ja mam. 20 gb 100% sprawny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

no za prawnikow to roznie jest raz wylozysz sporo kasy i nie spelnia ci oczekiwan a raz jest ok a nie chcialbym na tych negatywnych trafić jak na razie wole po prostu dowiedzieć się ogolnie zanim na prawnika się zdam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

A nie lepiej wyrobić dowód tymczasowy który nie kosztuje nic?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

.. tak w ogóle to brakuje mi Lider Price ... :(( Wiele rzeczy tam było dobrych za naprawdę malutkie pieniądze.. Jeszcze mi na pamiątkę 2 kiśle zostały...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PiSlamiści w panice izolują Falentę od świata!

bezrobocie jest male jesli chodzi o Lomze,tylko ludzie niechca pracowac,nie powinno byc zadnej zapomogi,to jest moje zdanie.Wioleta z Lomzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org