czwartek, 04 czerwca 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
czekamy na przeprosiny supermnicha


- Nie usprawiedliwiamy niczego, ale trzeba mówić prawdę, że odsetek księży jest nikły - stwierdza zakonnik
Dyrektor Radia Maryja uważa, że dramatu osób pokrzywdzonych zrobiono \"przemysł pedofilii\", który stanowi kolejny etap walki z Kościołem
Pośrednio odnosi się do filmu \"Tylko nie mów nikomu\" braci Sekielskich, którym zarzuca wykorzystanie w realizacji dokumentu ukrytych kamer
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-rydzyk-o-filmie-tylko-nie-mow-nikomu-to-walka-z-kosciolem-obliczona-na-jego/15xnny1

Za próbę bagatelizowania, usprawiedliwiania i POdważania wartości filmu Sekiela kilku wyższych rangą hierachów musiało szybko publicznie przepraszać. Ciekawe, czy Rydzyk POdporządkuje się i przeprosi, wszak hardo odmawiał stawiania się na wezwanie prokuratury i grzywny nie chciał zapłacić. Jeśli Franek zagnie na niego parol może być ciekawie....

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Na ok. 30 milionów dorosłych Polaków - obecnie jest ok. 30 tys. księży.

Patryk nieJaki podał statystyki :

Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi, 50 wykonywało zawód murarza, 22 było magazynierami, 21 rolnikami, a 19 robotnikami budowlanymi, 12 elektrykami, czy 11 stolarzami.
Wyrok za tego typu przestępstwa odsiaduje również sześciu nauczycieli - w tym informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny.

Skazanych za przestępstwa molestowania i pedofilii wobec dzieci , jest też dwóch księży i jeden zakonnik.
______________


Jest tylko 3 skazanych prawomocnie księży na ok. 30to tysięczną grupę zawodową .
Reszta , czyli 874 skazanych przypada na pozostałą liczbę obywateli RP,
czyli na ok. 30 milionów Polaków.
Prosto licząc :
jeden skazany przypada na ok. 34 325 obywateli RP
... a u księży - jeden na ok. 10


JAKI TO JEST ODSETEK ? - przynajmniej trzy i pół raza większy !

Pozostaje pytanie : czy to wszyscy wyłapani w kościele,
czy łatwiej zatuszować sprawę i dojść nawet do ugody bogatemu księdzu z ofiarą czy niewykwalifikowanemu, bezrobotnemu lub \"murarzowi\" , którego nie stać na adwokatów , etc. ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Czekaj sobie na przeprosiny mnicha.
My czekamy aż Tusk oznajmi że, napisała do niego 2 letnia dziewczynka ze żłobka w Kuziach, aby wracał dzieciom na ratunek!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

ślepcze
...ja mam za przeproszeniem w dvpie gadki tego szamana, jednak jeśli siła obecnego papieża zdusiła hardość i pychę takiego betonu jak Głódź to sPOdziewam się niezłego cyrku wewnątrz kościoła, dla którego dziś Rydzyk jest POważnym problemem...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Rydzyk? Przeprosi? Przecież to jest papiez religii smoleńsko- toruńskiego którego podstawą jest nienawiść, a modli się do boga MAMONA. I jest ojcem kolipso. Tam u niego to nawet towarzysze PZPR z różańcami z monet się modlą.

Oczywiście towarzysze czopy PiSdowskie mają zawsze rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Ja na przeprosiny tego faryzeusza nie czekam. Niech w ogóle nie zabiera głosu. Powinien urodzić się niemową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Każdego paplaka, który czepia się ojca Rydzyka, uważam delikatnie mówiąc, za szmaciarza. Nie dziwi mnie, ze nieudacznik paplak nienawidzi człowieka, który odniósł sukces.


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

\"człowieka, który odniósł sukces.\" :) dowcip roku! jak Rasowy wytresowany kretyn i ofiara spasionego i cieknącego cholesterolem ojca złodzieja radiowego.


Jedno się trzeba przyznać klecha toruński odniósł SUKCES SUKCESÓW, to jak porównać i powiedzieć że ksiądz pedofil (na czasie) miał orgazm i spełnić swą chorą chuć to nic że dzięki krzywdzie ludziej najwalniejszy jest sukces. Tak i z sukcesem złodzieja toruńskiego jego sukces to mamona zrabowana od podatników przekazywana przez klęczników bydlaków rządowych, sukces rydzyka to kasa od omotanych dewotów, sukces to kasa za cegiełki stoczniowe itd..

--
PODŁA ZMIANO i dzieci prezesa -- gdzie wrak???


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Leży ci ten Rydzyk na wątrobie, no nie?


Trzeba nie spożywać grzybków to będzie się dłużej żyło!!!


z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Rozczaruje, No niestety NIE! , nie rydzyk jako osoba bo zwykły śmieć pasożyt, ten dalej może mieść przywileje takie jak ma, tylko bez kasy państwowej, niech ma dalej masowany wór mosznowy przez polityczne dziwki które nawet podsuwali mu do tego swoich lokai misiaczków z ministerstwa , Nie rydzyk tylko kasa Polaków podatników którego utrzymuje polityczne towarzycho, lepiej oddać to na schronisko zwierząt lub do szaletu miejskiego do podcierania ....z pożytkiem niż otrzymywać to spasione prostackie cielsko toruńskie.

--
PODŁA ZMIANO i dzieci prezesa -- gdzie wrak???


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

łatwo odnieść sukces na darmowej kasie, wdowim groszu zbieranym POprzez fałszerstwo religii i milionowych dotacjach państwowych bez jakiejkolwiek kontroli społecznej o państwowej nawet nie wsPOmnę, bez POdatków, składek i innych danin publicznych, nie płacąc koncesji, za zezwolenia, uzytkowanie itp., itd., ...

F.u.c.k y.o.u! PiSlamistomOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

To mi przypomina synalka pewnego esbeka. O którym raczej nie wspominasz. Wręcz przeciwnie, zawsze bronisz zażarcie.
Czyżby punkt widzenia zależał od punktu siedzenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Supermnich czerpał z monachium wiedzę tam nauczył się systemu (gdzie nawet hitler grasował)......Były redemptorysta o tajemnicach z przeszłości o. Rydzyka i gigantycznej pożyczce
Były redemptorysta atakuje o. Tadeusza Rydzyka. „Czego Kremlowi nie udało się osiągnąć przez stulecia, polski redemptorysta zrobił w ciągu kilkunastu lat” – pisze ks. Jerzy Galiński w „Tygodniku Powszechnym” i pyta o 68 mln zł pożyczki dla Lux Veritatis.

Ks. Jerzy Galiński przyznaje, że o. Rydzyka poznał wiele lat temu, gdy ten był początkującym klerykiem. Obserwował, co się z nim działo wtedy i co robił przez kolejne lata. – Do dziś nie mogę się pogodzić z tym, jak funkcjonuje najbardziej znany z moich dawnych współbraci – pisze ks. Galiński.

Dalej przywołuje przykłady finansowych kryzysów i utraty wiarygodności Kościołów w Słowenii i na Słowacji. Pisze jednak, że w obu krajach pociągnięto do odpowiedzialności kościelnych dostojników.

Inaczej – jego zdaniem – jest w Polsce. – Czym, w kontekście takich informacji, uzasadnić wieloletnie milczenie przywódców Kościoła w Polsce na temat finansowych spraw ojca Tadeusza Rydzyka? – pyta ks. Galiński. – Co się stało z owymi 68 mln zł, które prowincja Warszawska Redemptorystów tytułem pożyczki udzieliła Fundacji Lux Veritatis? – pyta były redemptorysta w „Tygodniku Powszechnym”.

Jego zdaniem doszło do złamania przepisów kościelnych na niespotykaną skalę. Kościelne transakcje przekraczające sumę 1 mln euro muszą bowiem uzyskać zgodę Stolicy Apostolskiej. Jak było z „pożyczką” dla Lux Veritatis? Nie wiadomo.

– Nuncjatura milczy do dziś, sumy zaś, o które chodzi ewidentnie przekraczają polskie realia kościelne – pisze ks. Galiński i poddaje w wątpliwość czy Prowincja Warszawska Redemptorystów faktycznie może dysponować 68 mln zł i to tytułem pożyczki. – Przecież oprócz tej pożyczki, paruset członków Prowincji, musi z czegoś żyć. Trzeba utrzymać klasztory, świątynie i inne obiekty duszpasterskiej użyteczności.

Ks. Galiński stawia też wiele znaków zapytania, dotyczących przeszłości o. Tadeusza Rydzyka i jego działalności. Pisze o interesach, jakie o. Rydzyk robił na przełomie lat 80. i 90. w Oberstaufen, gdy przebywał u sióstr zakonnych, wspomina o tajemniczym duchownym, który miał pomóc założycielowi Radia Maryja w czasie jego nielegalnego – z punktu widzenia Kościoła – pobytu w Niemczech.

Były redemptorysta pyta też o to, z kim o. Rydzyk nawiązał kontakt jeszcze przed udzieleniem mu licencji na transmisje radiowe na terenie Rosji.

– Czy to przypadek, że polityczny program Radia Maryja całkowicie odpowiadały założeniom polityki zagranicznej Kremla, z pominięciem polskiej racji stanu? Myślę przede wszystkim o sprawie wejścia Polski do NATO i członkostwa w UE, a także pogłębianiu podziałów w Kościele i społeczeństwie polskim.

Jego zdaniem o. Rydzyk podzielił Episkopat, a zaspokajaniem religijnych potrzeb Polaków mogłoby się zająć każde inne radio, którym dysponuje Kościół.

[2014.02.12] Dziennik.pl

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czekamy na przeprosiny supermnicha

Czy to prawda, że ten cały paplak to żyd ???Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0