wtorek, 29 września 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Czy tak w Lomzy buduje sie kapital polityczny partii rzadzacej PiS osmieszajac radnego ktory wystepuje w interesie mieszkancow dochodzac prawdy:

„Radny chce podwyżki opłat za śmieci od mieszkańców domków jednorodzinnych?”

Czy to jest:
„wprowadzanie opinii publicznej w blad i powodujace niepotrzebny zamet wsrod mieszkancow Łomzy”.

Czy to jest uczciwe azeby jedni finnasowali innych bez wzgledu na to czy sa biedni czy bogaci. Jaka za komuny !!!

A moze warto wrocic do nagrania sesji rady miasta azeby dowiedziec sie ktory radny i z jakiej obcji politycznej mowil o obnizeniu podatku smieciowego dla zabudowan jednorodzinnych. Pewnie ten co tam mieszka. To sa ci biedni mieszkancy Lomzy.

Jak mozna wierzyc wielkiemu finanscie ktory umie dobrze liczyc a jeszcze niedawno wywolal burze mozgow na sesji rady miasta mowiac o „In house\". Czas pokazal ile mieszkancy placiliby przy zleceniu w trybie bezprzetargowym odbioru i wywozu odpadow spolce nalezacej do samorzadu. Czy tak trudno otworzyc jest dwa konta dla zabudowan wielorodzinnych i jednorodzinnych i koszty dzielic sprawiedliwie. Czy tak trudno jest wszystkie watpliwosci wyjasnic. A moze ten pan konczyl studia na kierunku kultura i sztuka bo jak ma sie taka sztuke przed soba to nielatwo zachowac kulture. Hi Ha Ha !!!

Jakie sa fakty:
Zgodnie z projektem - Odbiór i transport odpadów komunalnych , znak sprawy WGK.271.1.2017.

Miasto Lomza podzielona jest na dwa sektory:
1. Sektor I obejmuje zabudowe jednorodzinna

Razem przewidywana laczna masa odpadow do odbioru 11 612 Mg.
Zabudowa jednorodzinna – w sumie ok. 4 tysiace gospodarstw.
Ile produkuje smieci jedne gosdarstwo.
Liczymy: 11 612 Mg : 4 000 = 2 , 903 Mg .

2. Sektor II obejmuje zabudowe wielorodzinna.

Razem przewidywana laczna masa odpadow do odbioru 22 384 Mg.
Zabudowa wielorodzinna (bloki) około 17,5 tys. mieszkan (gospodarstw).
Ile produkuje smieci jedne gosdarstwo.
Liczymy: 22 384 Mg. : 17 500 = 1 , 279 Mg.

Analizujac: Koszty zbierania i transportu odpadow w roku 2017 (zabudowe jednorodzinna ) miesiac grudzien 2017 r. koszty te spadaja o ok. 60% w porownaniu z innymi miesiacami. Moze to swiadczyc ze przewidywany limit odpadow do odbioru zostal wyczerpany i transport w m-cu grudzien 2017 jest ograniczony do jednego odbioru. W tym w m-cu grudzien 2017 koszty ogolne bilansuja sie z wplywami.

Jak to sie dzieje ze dokonywane wplaty przez mieszkancow sa w kazdym miesiacu inne a roznice mozemy liczyc w tys. zl.

Majac na uwadze j.w. kto wytwarza wiecej smieci niech placi a nie jak za KOMUNY !!!Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Trzeba o tym mowic aby kazdy wyborca przed wyborami wiedzial na kogo glosuje.

Fragment prywatnej korespodencji:

cyt:
ma Pan rację tak było w poprzedniej kadencji. Niektórzy przeszli \\\"metamorfozę\\\". Pani Krynicka ,Olbryś, Mężynska radne nie były w PIS. Kandydowały do RM z listy wyborczej PIS. Jest to wielka różnica.W obecnej kadencji zdradziły PIS i utworzyły swoją koalicję w RM, w zamian otrzymały funkcję w RM, których wcześniej nie miały zasłaniając się przy tym sztucznym uwielbieniem. Taka jest prawda. PIS nie kłamie. Kłamią ludzie, którzy mają tupet i nie maja nic wspólnego z PIS, a podszywają się pod PIS.Najgorsze jest to,że działa nie nieoficjalna \\\"grupka\\\" ludzi fałszywych, która czyni zło i \\\"biega\\\" od kościoła do kościoła.

koniec cyt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Czy to sa ci biedni ludzie ktorzy za pare zlotych sprzedaliby ojca i matke.

Rzygac sie chce na takie towarzystwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Koszty funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i edukacji ekologicznej oraz obsługi systemu przez 4 osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim (księgowość, deklaracje, egzekucja opłat itp.). Łącznie wynoszą one 454.294,39 zł.

A ile do kosztow funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i edukacji ekologicznej oraz obsługi systemu przez 4 osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim (księgowość, deklaracje, egzekucja opłat itp.) doplacily domy jednorodzinne jak wpłaty mieszkańców osiedli domków jednorodzinnych były o 105 tys. zł mniejsze od ich kosztów.

Jak za komuny .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

jarekducha: mieszkam w swoim domu kilkanaście lat. I od czasu, zajęcia się wywozem śmieci przez Miasto opłaty wzrosły mi o 60%. Więc na krzaki ze swoimi wywodami. Żeby było jasne: śmieci zabiera ta sama firma: \"Błysk\".

_______________________________
Niech Sprawiedliwość Zatryumfuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Jak mozna wierzyc wysoce ksztalconemu finanscie ktory mowil ze cena odbioru jest wyzsza bo od roku 2017 dochodzi nowy obowiazek odbioru popiolu odpadu ktory powstaje w gospodarstwach domowych - Ustawa w art. 3 ist.3 pkt 4 definiuje odpady komunalne.

Idac dalej tak sie zastanawiam jaki jest koszt przyjecia i zagospodarowania popiolu do ZGO Sp. z o.o. w Czartorii gdyz ten odpad nalezy zakwalifikowac zgodnie z rozporządzeniem z dnia 27 wrzesnia 2001 r. w sprawie katalogi odpadow (Dz.U. nr 112 poz. 1206) pod kodem 20 01 99 a analizujac Cennik ZGO na 2017 rok ( Zalacznik nr 1 do Zarzadzenia Prezydenta Miasta nr 316/16 z dn. 4 listopada 2016 r.) nie moge znalezc ceny pod kodem 20 01 99. Mam nadzieje ze nie powtorzy sie historia z nowa kara bo znowu nie bedzie winnych.

cyt. wybrany fragment ze str. www.lomza.pl

Ubiegłoroczne kalkulacje stawek do projektu uchwały Rady Miejskiej, zmieniającej wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, były jak najbardziej prawidłowe. Na system gospodarowania odpadami należy bowiem patrzeć całościowo, podobnie jak na system wodociągów czy ogrzewania w mieście.

koniec cyt.

Czy na system gospodarowania odpadami mozemy patrzec calosciowo. Te gospodarstwa ktore korzystaja z uslug MPEC juz w cenie czynnika grzewczego uiscili oplate za popiol.

Jaka jest prawda.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Stanowisko Ministerstwa Środowiska w tej sprawie.

cyt:

Aktualizacja, 20.07.2017: Ministerstwo Środowiska przesłało nam oficjalne wyjaśnienie dotyczące opisywanej sprawy. Publikujemy je w całości poniżej:

Resort środowiska nie zmieniał klasyfikacji dla popiołów z domowych palenisk. Powinny być one klasyfikowane jako odpady komunalne, zgodnie z definicją odpadów komunalnych, w grupie 20, gdyż przepisy wskazują, że odpady należy klasyfikować uwzględniając źródło ich powstawania.

Klasyfikacja taka obowiązuje co najmniej od czasu funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wprowadzonego ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Zatem nie można mówić tu o zmianie stanowiska przez Ministerstwo Środowiska, gdyż jest ono od dawna utrwalone.

Natomiast podgrupa 10 01, do której błędnie mogą być klasyfikowane popioły z gospodarstw domowych, dotyczy odpadów z elektrowni i innych zakładów energetycznego spalania paliw. W związku z tym, jeżeli popioły pochodzące z gospodarstw domowych są klasyfikowane w podgrupie 10 01 to jest to działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami.

koniec cyt.

Zdaniem ministerstwa niewłaściwe jest klasyfikowanie popiołów ani pod pierwszym, ani pod drugim kodem. Zamiast tego powinno się je oznaczać kodem ex 20 01 99.

A w Lomzy do ktorego kontenera wrzucamy popioly z domowych palenisk.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

Opierajac sie na:

1. Cennik ZGO na 2017 rok ( Zalacznik nr 1 do Zarzadzenia Prezydenta Miasta nr 316/16 z dn. 4 listopada 2016 r.) w ktorym nie ma podanej ceny odbioru i zagospodarowania popioly z domowych palenisk pod kodem 20 01 99.

2. Projekt umowy Odbiór i transport odpadów komunalnych , znak sprawy WGK.271.1.2017
Sektor I obejmuje zabudowe jednorodzinna
Przedmiot umowy obejmuje odbior i transport nastepujacych ilosci odpadow:
Niesegregowane - zmieszane kod 20 03 01 ilosc 7 020 Mg.

3. Załącznik do Uchwały Nr 202/XXV/16 Rady Miejskiej Łomży z dnia 25 maja 2016 r.
Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łomża .

gdzie czytamy:
§ 11. Zabrania się gromadzenia w pojemnikach na odpady komunalne:

1) śniegu, lodu, gorącego popiołu i żużlu, gruzu budowlanego oraz szlamów,
2) substancji toksycznych, żrących i wybuchowych, baterii, świetlówek, akumulatorów i innych odpadów niebezpiecznych oraz odpadów przemysłowych i medycznych.
koniec cyt.

Chyba ze wzgledu na przepisy ppoż ale jak wystygnie to juz zimny mozna wrzucac do pojemnika. Hi Ha Ha !!! Dlatego moge sie domyslac ze w Lomzy nie segreguje sie popiolow z domowych palenisk. Suwalki Grajewo segreguja popiol a jak jest w Lomzy. Radny Z. Prosiński ma 100% racji bo mozna inaczej i taniej tylko trzeba chciec. Czy ktos badal ile tego popiolu trafia na wysypisko. Przyjmuje sie ze miesiecznie w okresie grzewczym z jednego gospodarstwa wyrzucanych jest ok. 250-300 kg popiolu. Jezeli popiol bedzie segregowany to ilosc odpadow niesegregowanych z kodu 20 03 01 bedzie mniejsza a moze jest firma w Lomzy ktora odbierze prawidlowo wysegregowane odpady nie pobiera za nie oplat .Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Radny Z.Prosiński - oplaty za smieci ma 100% racji.

...popioły wywożą do Jedwabnego, żeby zatuszować - zasypać miejsce spalenia Żydów...

Z tego powodu, że wygrał Duda, antypisowców raczej nie czeka nuda.Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0