PRZĘDZALNIA GŁOSU

Strona główna » Teatr i słowo » Warsztaty » Laboratorium Teatru

PRZĘDZALNIA GŁOSU

  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU
  • PRZĘDZALNIA GŁOSU

WARSZTATY NATURALNEJ EMISJI Z PIOTREM FILONOWICZEM

Daty i godziny :
20.09.2019 / piątek – godz.17.00-20.00
21.09.2019 / sobota – godz. 10.00-17.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Koszt : 50 zł / osoba
Ilość miejsc ograniczona
Rezerwacja : tel. 086 216 32 26

Prowadzący :  PIOTR FILONOWICZ

Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.

O warsztatach :

Przędzalnia głosu. Warsztat naturalnej emisji. Co to znaczy, gdy ktoś żąda ode mnie: „mów głośniej, nie słyszę cię”? Jak mam na taką uwagę zareagować? Kiedy próbuję, zaciska mi się gardło i głos brzmi tak nienaturalnie, że wstyd mi za siebie. Celem warsztatu Przędzalnia głosu jest znalezienie organicznego związku z dźwiękiem. Jeżeli uczestnik uświadomi sobie, jak bardzo głos powiązany jest z ciałem, z jego rozluźnieniem, jak mocno łączy się ze swobodą emocjonalną – postawi pierwszy krok w kierunku odkrycia siły własnego dźwięku.

SPEKTAKL

SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL
w wykonaniu Teatru Papahema

Data : 22.09.2019 / niedziela
Godzina: 18.00
Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilety : 20 zł

Spektakl został wyróżniony Pierwszą Nagrodą Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2018 w Tarnowie, a także Nagrodą Publiczności na 26. Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA 2018 w Toruniu.

Biografii Marii Skłodowskiej-Curie nie obejmują prawa autorskie. Przynależy ona do strefy publicznej. Możemy jej używać. Maria jest twarzą feminizmu, kobietą-mitem, produktem. Podobnie jak inne ikony popkultury – Madonna, Marilyn Monroe, Superman – kształtuje zbiorową wyobraźnię. Czy jednak nasza bohaterka chciałaby ją współtworzyć jako świadoma jednostka? Spektakl przewrotnie używa figury Marii, by poruszyć kwestie szeroko rozumianej wolności, respektowania praw kobiet, wieloaspektowego przekraczania własnych granic, naruszania prywatności osób publicznych, przerostu ego i ambicji, a także, przynależnej systemowi edukacji, tendencji do zamykania ludzkiego życia w banalnych formułkach. Istotne zagadnienia społeczne konfrontowane są z życiową postawą noblistki, której przywraca się prawo do szczerej, intymnej, nierzadko kontrowersyjnej wypowiedzi. Korzystając z języka teatru ożywionej formy, twórcy w dynamiczny i groteskowy sposób przybliżają bogaty w paradoksy fenomen zjawiska, jakim jest Maria Skłodowska-Curie.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia. Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

tekst i reżyseria: Agata Biziuk
scenografia: Katarzyna Pielużek
muzyka: Natasza Topor
projekcje: Patryk Bychoski
choreografia: Anna Sawicka-Hodun
reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
konsultacje chemiczne: Marzanna Rutkowska
obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel
czas trwania: 90 minut

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=BPiucpHVxUk

WYDARZENIE DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY

2019-09-12 10:21 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001