poniedziałek, 17 grudnia 2018 napisz DONOS@
181119101704.gif
181203034657.gif

W Sądzie Okręgowym kryzys, w sądach rejonowych zdrowie

Foto: W Sądzie Okręgowym kryzys, w sądach rejonowych ...
cz pon, 17 grudnia 2018 13:06

- Nie funkcjonuje biuro obsługi interesantów, nie działa biuro podawcze, a praca każdego z działów jest zakłócona w stopniu znacznym – informuje sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży, gdzie w poniedziałek na 53 pracowników sądowych nieobecna była ponad połowa: aż 28 osób, w tym na zwolnieniach lekarskich 24. - Koncentrujemy się na organizowaniu funkcjonowania Sądu Okręgowego, aby nie dopuścić do sytuacji, że jakaś rozprawa z racji absencji się nie odbędzie. Po fali chorób i zwolnień lekarskich z ubiegłego tygodnia, w sądach rejonowych jest duża poprawa. - Sytuacja frekwencyjna dziś wygląda bardzo dobrze, nie odnotowałam nadmiernej liczby zwolnień – mówi z radością sędzia Ewa Kłapeć – Kalinowska, prezes Sądu Rejonowego w Łomży, gdzie na 70 pracowników sądowych do pracy nie przyszło w poniedziałek 14 osób, w tym 9 ma zwolnienie lekarskie. - Biorąc pod uwagę okres jesienno-zimowy, to standard. Wszystko działa, jak powinno.

Pierwszy po marszałku

cz pon, 17 grudnia 2018 10:45

Marek Olbryś został „pierwszym” wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Marszałek Artur Kosicki podpisał zarządzie, w sprawie upoważnienie Olbrysia do zastępowania go w czasie nieobecności. Dokument opublikowano w sobotę.

181130022317.gif

Mnóstwo śniegu, kolęd i potraw na 8. Łomżyńskiej Wieczerzy

Foto: Mnóstwo śniegu, kolęd i potraw na 8. Łomżyńskie...
mm nie, 16 grudnia 2018 19:36

„Pamiętam dawne święta białe, śnieżyste, czyste i nieśmiałe...” - zaśpiewały Siostry Karwowskie ze Studia Wokalnego eMDeK Magdy Sinoff „Łomżyńską kolędę 2016” Mirosława Derewońko, a na zielonych i gęstych choinkach przy scenie, na Starym Rynku i namiotach z potrawami wigilijnymi wokoło rozbieliły się grube połacie śniegu. Wielkich płatków napadało na Godzinę Miłosierdzia: w niedzielę o godzinie 15. harcerze wnieśli Betlejemskie Światełko Pokoju, od którego watrę zapalali biskup łomżyński Janusz Stepnowski i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na 8. Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej - z 7 tysiącami pierogów z kapustą - zagościło około 350 – 400 mieszkańców.

Tragiczny wypadek na 61.

Foto: Tragiczny wypadek na 61.
cz nie, 16 grudnia 2018 17:15

Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze krajowej nr 61 Łomża Grajewo. W miejscowości Świdry-Dobrzyce zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka.

Pijany nie wyrobił się na śliskiej drodze

cz pon, 17 grudnia 2018 10:01

Volkswagen transporter uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Górnej w Łomży. Kierowca jakby nic się nie stało pojechał dalej, ale szybko wpadł w ręce policjantów. Okazało się, że 21-latek był kompletnie pijany.

Zbyt duża podwyżka?

Foto: Zbyt duża podwyżka?
cz pon, 17 grudnia 2018 09:35

Zapowiedziana przez Prezesa Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży Jana Perkowskiego podwyżka o 49%o płaty za zagospodarowanie odpadów w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów w Czartorii (RIPOK) nie wydaje się odpowiednio uzasadniona – uznaje wójt gminy Łomża Piotr Kłys. Twierdzi, że „argumenty przedstawicieli Miasta Łomży nie przekonały go” – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Łomża, który opublikował kilka pism wysłanych w związku z ogłoszonym przez miejską spółkę śmieciową zamiarem wprowadzenia dużej podwyżki opłat za przyjęcie śmieci w Czartorii.

Święty Mikołaj odwiedził niepełnosprawne dzieci

Foto: Święty Mikołaj odwiedził niepełnosprawne dzieci
cz pon, 17 grudnia 2018 08:20

Pełną atrakcji imprezę dla niepełnosprawnych dzieci zorganizowano w Teatrze Lalki i Aktora. „Dzyń, dzyń Mikołaju” to inicjatywa ks. Andrzeja Popielskiego, proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli, przy której od czterech lat istnieje Stowarzyszenie Rodziców z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Główną atrakcją był spektakl „Skąd Mikołaj wie?”. Odbyła się też zabawa choinkowa, którą odwiedzili Pani Zima i święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. – Dzięki takim inicjatywom rodzice dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności mają możliwość wspólnego pokonywania trudności, mają też świadomość, że nie są sami, bo ludzie potrzebują być razem! – ocenia biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Tor Łódź - 4 przykłady wykorzystania moto prezentu

Foto: Tor Łódź - 4 przykłady wykorzystania moto prezentu
JJS pon, 17 grudnia 2018 13:27

W całej Polsce znajduje się kilka ciekawych torów do jazdy wyścigowej, które udostępniane są nie tylko dla wykwalifikowanych kierowców zawodowych. Przykładem niech będzie Tor Łódź, który jest obiektem pozwalającym na przetestowanie zawrotnych prędkości samochodom sportowym i motorom, a nawet gokartom. To jednocześnie znakomita propozycja dla osób, które chciałyby zorganizować przejazd samochodem wyścigowym w formie prezentu dla kogoś bliskiego. Kiedy warto wybrać taki prezent?

Jak dbać o swoje włosy - męski poradnik

Foto: Jak dbać o swoje włosy - męski poradnik
JJS pon, 17 grudnia 2018 08:42

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Chcemy zawsze wyglądać na czasie, modnie i stylowo. Stosujemy w tym celu mnóstwo zabiegów, śledzimy modowe trendy i odwiedzamy regularnie gabinety kosmetyczne. Najważniejsze jednak to odpowiednio o siebie zadbać, aby wyglądać schludnie i z klasą. W całym wyglądzie ważne jest to w co się ubieramy, ale bardzo istotna jest również nasza aparycja. W ogólnym wyglądzie dużą rolę odgrywają włosy.

Skup aut oferujący najlepsze ceny

Foto: Skup aut oferujący najlepsze ceny
JJS pon, 17 grudnia 2018 08:39

Skup aut to dobry wybór zarówno dla osób, które nie mają czasu na to, aby samodzielnie zająć się sprzedażą pojazdu jak i właścicieli, którzy nie chcą zostać oszukani przez nieuczciwych handlarzy.

Wielopokoleniowy chór śpiewa gospel

Foto: Wielopokoleniowy chór śpiewa gospel
cz pon, 17 grudnia 2018 08:15

Specjalny koncert zakończył ostatnią odsłonę cyklu warsztatów „Scena z Mistrzem”. W MDK-DŚT zaśpiewało blisko 30. wokalistów, od kilkuletnich dzieci do osób dorosłych. Były kolędy, piosenki świąteczne, filmowe i chóralne pieśni gospel, bo to one były podstawą dwudniowych zajęć z Agnieszką Gorączkowską, wokalistką znaną z chóru Trzecia Godzina Dnia i zespołu Mietka Szcześniaka. – Warsztaty były intensywne, ale bardzo przyjemne – mówi Agnieszka Gorączkowska. – Była świetna atmosfera, więc pracowaliśmy, śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Te dwa dni pracy uwieńczyliśmy wspólnym koncertem i jestem zachwycona tym co usłyszałam!

Olimpiada PCK

Foto: Olimpiada PCK
cz pon, 17 grudnia 2018 13:43

Maria Rusiecka z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Katarzyna Sulewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży będą reprezentowały miasto podczas okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Obie dziewczyny wygrały etap rejonowy Olimpiady.

Mechaniak z kolejnym medalem

Foto: Mechaniak z kolejnym medalem
cz pon, 17 grudnia 2018 08:18

Trzeci rok z rzędu reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży stanęła na podium wojewódzkiego finału Licealiady w unihokeju. Tym razem podopieczni trenera Bogusława Cichockiego uplasowali się na drugim miejscu.

 
180202040735.gif
181002024406.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
181207114626.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę