środa, 17 lipca 2019 napisz DONOS@
190313035737.gif
190529085530.png

Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego dworca

Foto: Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego d...
cz wt, 16 lipca 2019 16:22

Po latach zapowiedzi, miesiącach opóźnień zaczyna urzeczywistniać się nowy dworzec autobusowy. Z dużej działki u zbiegu alei Legionów i ulicy Sikorskiego „odkrojono” około jednej trzeciej od strony Dworcowej, prostopadłej do Legionów, którędy wjeżdżają i wyjeżdżają autobusy, busy, auta dostawcze i osobowe sprzedawców w hali targowej i pod wiatą. We wtorkowe przedpołudnie panował tu tłok i rozgardiasz jak na tureckim bazarze, lecz widać już było 6 pierwszych słupów zadaszenia nad stanowiskami nowego dworca.

Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej

Foto: Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej
cz śr, 17 lipca 2019 09:56

W całym kraju policjanci mają prowadzić dziś akcję „Smog”. Wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin będą "eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego". Do akcji zostali włączeni także policjanci z Łomży, tyle tylko że na stanie jednostki nie ma żadnego dymomierza ani analizatora spalin.

MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakteriami

Foto: MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakt...
cz wt, 16 lipca 2019 13:03

Przez tydzień mieszkańcy osiedla Łomżyca wcale nie mogli pić wody z miejskiego wodociągu. W ubiegłym tygodniu, po tygodniu dezynfekowania wody podawanej do wodociągu w całym mieście udało się pozbyć groźnych dla ludzi bakterii z grupy coli, mimo to woda nadal jest chlorowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie odpowiada na pytania ani o to jak mogło dojść do skażenia wody w wodociągu, ani jak długo woda w mieście będzie jeszcze chlorowana. Póki co wynajęto zewnętrzną firmę, która rozpoczęła czyszczeniem sieci wodociągowej w rejonie osiedla „Łomżyca”.

Wyborów prawie nie będzie

Foto: Wyborów prawie nie będzie
cz śr, 17 lipca 2019 08:42

W przyszłą niedzielę 28 lipca w całym kraju zostały wyznaczone wybory do rad powiatowych izb rolniczych. W powiecie łomżyńskim liczy ona 19 członków, ale jak się okazuje już znane są nazwiska większości jej członków, a wybory będą tylko w gminach Miastkowo i Piątnica.

Hałas doskwiera w Łomży

Foto: Hałas doskwiera w Łomży
cz wt, 16 lipca 2019 16:00

Powszechnie uważa się, że za uciążliwy hałas przy głównych ulicach Łomży odpowiadają przede wszystkim wielki ciężarówki. Te jadą głównie ul. Wojska Polskiego, przy której przez lata wykonywane były „urzędowe” długookresowe pomiary hałasu. Za każdym razem stwierdzano znaczące przekroczenia obowiązujących w kraju norm. W ubiegłym roku punkt pomiaru przeniesiono na Aleję Legionów, którą ciężarówki prawie nie jeżdżą. Okazuje się, że i tu przekroczenia wartości dopuszczalnych hałasu są niemal takie same jak były notowane na Wojska Polskiego i to zarówno w dzień, jak i w nocy.

Kołakowski przewodził Polakom na COSAC

Foto: Kołakowski przewodził Polakom na COSAC
cz wt, 16 lipca 2019 11:51

Mówiono m.in. o perspektywach międzynarodowych relacji handlowych UE w kontekście brexitu, Europejskim Obszarze Edukacji, gospodarce opartej na innowacyjności, postępie technologicznym i wpływie społecznym Unii Europejskiej. Poseł Lech Antoni Kołakowski po raz kolejny przewodniczył polskiej delegacji na posiedzeniu COSAC, czyli Konferencji Przewodniczących Komisji ds. UE.

 
190207020311.gif
190313100931.png
190419014107.gif

Ogłoszenia płatne

 
190717105202.png
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę