wtorek, 18 czerwca 2019 napisz DONOS@
190531114455.gif
190611120017.gif
180129010740.gif

Kalendarz

2018
« Sierpień »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
    12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031    
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

190610013927.jpg
Pasjonaci

Sonda

Wszystkich głosów 139

Co będziesz robił(a) w wakacje?

170302011643.gif

Kolejny wykonawca Via Baltica wyrzucony

Foto: Kolejny wykonawca Via Baltica wyrzucony
cz wt, 18 czerwca 2019 12:22

GDDKiA poinformowała o odstąpieniu od umowy z firmą Impresa Pizzarotti, która była wykonawcą „ostatniego” odcinka drogi ekspresowej S61 Via Baltica: Suwałki – Budzisko. Niespełna miesiąc temu firma odebrała decyzję ZRID na budowę tego odcinka ekspresówki. „Na S61 Suwałki - Budzisko Wykonawca nie przystąpił jeszcze do „widocznej dla kierowców” realizacji kontraktu, tj. do prowadzenia robót budowlanych, a jego zaniechania w kwestii realizacji zapisów umowy miały miejsce jeszcze na etapie projektu i uzyskania niezbędnych zezwoleń do właściwej realizacji inwestycji - podała GDDKiA zaznaczając, że „po wielokrotnych wezwaniach firmy Impresa Pizzarotti, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu(...) podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z Wykonawcą tej inwestycji.

Był dworzec, będzie nowe centrum handlowe

Foto: Był dworzec, będzie nowe centrum handlowe
cz wt, 18 czerwca 2019 16:21

Znikają perony starego dworca autobusowego w Łomży. W ich miejscu staną dwie duże hale oferujące łącznie niemal 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Inwestor – łomżyńska firma z branży piekarskiej – przed uzyskała pozwolenie na rozbiórkę znajdujących się na starym dworcu autobusowym budynków i zadaszeń peronów, oraz zgodę na budowę dwóch budynków usługowo – handlowych.

Zarząd województwa bez wotum zaufania

cz wt, 18 czerwca 2019 14:54

Sejmik nie przyjął uchwały udzielającej Zarządowi Województwa Podlaskiego wotum zaufania. Głosowanie nad nim jest nowym wymogiem wprowadzonym w związku obowiązkiem przedłożenia Sejmikowi dorocznego raportu o stanie województwa. Za zagłosowało 15 radnych, ale wotum zaufania udzielane jest bezwzględną większością głosów ustawowego składy Sejmiku, a więc 16 głosami „za”. „Nieudzielenie przez sejmik województwa wotum zaufania zarządowi województwa jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu” – brzmi jeden z punktów art. 34a. Ustawy o samorządzie województwa. Aby odwołać obecny zarząd województwa opozycja musiałaby mieć 18 głosów.

Pojechali zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia, musieli wyciągnąć go z wody

cz wt, 18 czerwca 2019 11:20

Nietypowy finał miała interwencja policjantów w Pieńkach Borowych na terenie gminy Jedwabne. Około północy nocą z niedzieli na poniedziałek policjanci zostali zaalarmowani, że nieznany mężczyzna dobija się do jednego z domów. Gdy właściciel nie chciał go wpuścić ten miał kopać w drzwi i rzucić stolikiem w okno tłukąc szybę.

Rozbierają pod fontannę

Foto: Rozbierają pod fontannę
cz wt, 18 czerwca 2019 08:28

Będzie wyglądała jak koło o średnicy 7 metrów. W najgłębszym miejscu ma mieć 112 cm, a w samym środku dyszę zdolną wyrzucać wodę na wysokości kilku metrów. W Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma rozpoczęły się prace związane z budową trzeciej ogólnodostępnej fontanny w Łomży – po mini fontannie na ul. Długiej przy Starym Rynku i fontannie w starej strzelnicy na os. Konstytucji 3 Maja. Na początek ogrodzono plac budowy, po czy rozebrano znaczną część betonowego kręgu zbudowanego tu trzy lata wcześniej.

„Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego”

Foto: „Mam marzenie: być wykładowcą Uniwersytetu Jagi...
cz wt, 18 czerwca 2019 08:13

- Łomży nigdy nie zapomnę, jednak życie chcę poświęcić badaniom historii Polski w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – mówi 16-letni Stanisław Świerżewski z Katolickiego Gimnazjum w Łomży. Przez 4 lata jest w czołówce laureatów wojewódzkich etapów Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” i dwa razy w finale krajowym zdobył tytuł laureata z 11. miejscem w Polsce na ok. 14 tysięcy gimnazjalistów. - Moja przygoda z historią zaczęła się od podróży z rodzicami do zamków, gdy byłem 4-latkiem. Mając 6 lat, otrzymałem w prezencie na Boże Narodzenie leksykon zamków polskich ze zdjęciami i rycinami – opowiada uczeń Edyty Zielińskiej z „Katolika” i Jadwigi Tomaszewskiej z SP nr 4. - Im więcej jest spojrzeń na historię, tym lepiej dla mojej wiedzy.

Ogólnopolski sukces łomżynianki Anny Domalewskiej

Foto: Ogólnopolski sukces łomżynianki Anny Domalewskiej
cz wt, 18 czerwca 2019 08:14

Anna Domalewska, pochodząca z Łomży aktorka kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, otrzymała nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA dla najbardziej obiecującego młodego aktora-lalkarza ubiegłego roku w Polsce. – Ta nagroda była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo byłam już do niej nominowana dwa poprzednie lata z rzędu – mówi Anna Domalewska. – Wydawało mi się więc, że to wszystko co mogę tu osiągnąć – jest się nominowanym i tyle. Ale w tym roku dyrektor bardzo naciskał, żebym pojechała na rozdanie tych nagród podczas Światowego Dnia Lalkarstwa w warszawskim Instytucie Teatralnym i okazało się, że zostałam nagrodzona!

Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymańcach razem dla Niepodległej

Foto: Uczniowie III LO w Łomży i Gimnazjum w Butrymań...
cz wt, 18 czerwca 2019 12:52

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży i uczniów Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach na Litwie łączy wiele. I jedni i drudzy są aktywni, ciekawi świata, pełni energii i pasji, a także przywiązani do polskości. Dlatego w 2018 roku, kiedy świętowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ani jednych ani drugich nie trzeba było długo namawiać do współpracy. Wszyscy chętnie zaangażowali się realizację projektu pod hasłem „Młodzież dla niepodległej. Wy o Nas, My o Was", którego celem było poznanie lokalnych bohaterów walki o niepodległość (w Polsce i na Litwie), historii regionów, miejsc ważnych dla środowiska lokalnego i kraju.

Sensacyjne odkrycie - naukowcy zaobserwowali w Puszczy Białowieskiej niedźwiedzia

Foto: Sensacyjne odkrycie - naukowcy zaobserwowali w ...
cz wt, 18 czerwca 2019 08:37

Sensacyjne odkrycie naukowców z Białowieży. Kilka dni temu naukowcy widzieli niedźwiedzia w Puszczy Białowieskiej - dokładnie w południowej części nadleśnictwa Białowieża. Ich doniesienia potwierdził Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Zwierzę zarejestrowała jedna z fotopułapek należących do naukowców. Na filmie opublikowanym przez instytut widać sporych rozmiarów niedźwiedzia, prawdopodobnie samca.

Udane starty łomżyńskich tenisistów

Foto: Udane starty łomżyńskich tenisistów
cz wt, 18 czerwca 2019 08:20

Sandra z Anielą w Białymstoku, a Bartek w Ostrołęce. Zawodnicy klubu tenisowego UKS „Return” Łomża, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, wygrali Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w tenisie do lat dwunastu i dziesięciu.

 
190313100931.png
190207020311.gif
190419014107.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę