wtorek, 20 listopada 2018 napisz DONOS@
181026024555.gif
180305122338.gif

Atak nożownika

Foto: Atak nożownika
cz wt, 20 listopada 2018 10:19

Policjanci poszukują mężczyzny, który nocą miał zranić nożem dwóch innych mężczyzn. Do zdarzenia doszło po północy. Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, wezwani na miejsce policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, którzy ostatecznie trafili do szpitala.

Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę

Foto: Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę
cz pon, 19 listopada 2018 14:30

Jedynie Getin Noble Bank – bank z portfela Leszek Czarnecki, bohater obecnej „afery KNF” - złożył ofertę na obsługę bankową budżetu Miasta Łomża oraz blisko 50 miejskich jednostek organizacyjnych w latach 2019 - 2023. Zaproponowana opłata ryczałtowa za obsługę bankową to 720 tys. zł.

181116025453.jpg

Nowy burmistrz Jedwabnego

Foto: Nowy burmistrz Jedwabnego
cz pon, 19 listopada 2018 13:37

Adam Niebrzydowski, 42-letni mieszkaniec wsi Bronaki – Olki, złożył ślubowanie i przejął władzę w gminie Jedwabne. - Nie zawiodę Was. Będziemy się starać wspólnie rozwiązywać nasze problemy – mówił deklarując chęć bliskiej współpracy z radnymi i sołtysami. Cztery tygodnie temu – w wyborach 21 października pokonał dotychczasowego burmistrza Michała Chajewskiego. Niebrzydowski ślubowanie burmistrza składał w poniedziałek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej w Jedwabnem.

Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia

Foto: Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia
cz wt, 20 listopada 2018 09:41

„Moim zdaniem, ten piesek powinien trafić do przyjaznego i troskliwego człowieka, a nie do schroniska dla psów, gdzie będzie jednym z dziesiątków: na łańcuchu, na uwięzi, wciąż samotny w środku zimy...” - Zamieszczenie takiej wypowiedzi na najpoczytniejszym lokalnym portalu sugeruje, że dotyczy ona łomżyńskiego schroniska – uważa Elżbieta Piasecka – Chamryk, wiceprezes prowadzącego schronisko Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podkreślając, że w schronisku dla bezdomnych psów „Arka” nie ma żadnych łańcuchów. - Wiele psów biega po jego terenie swobodnie, a pozostałe przebywają na przestronnych wybiegach z ciepłymi budami, tak więc nie ma też mowy o tym, żeby cierpiały z zimna – dodaje.

Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży

Foto: Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży
cz wt, 20 listopada 2018 08:15

– Leon Kaliwoda stał się symbolem odzyskania niepodległości w Łomży – mówi Adam Sokołowski. – Oczywiście zasłużył na to upamiętnienie, bo przecież bardzo aktywnie tu działał i zginął podczas rozbrajania Niemców. Doszedł do tego wątek tragicznej miłości, co go wyróżniło, ale ofiar tego dnia było znacznie więcej, a innych patriotów też nam nie brakowało. Historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego przypominał ich podczas prelekcji „Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci, czyli mieszkańców Łomży drogi ku Niepodległej”.

Tancerze B.K.Step podbijają świat

Foto: Tancerze B.K.Step podbijają świat
cz wt, 20 listopada 2018 08:33

Siedem razy na podium stawali tancerze z łomżyńskiego B.K.Step Marka Kisiela podczas rozgrywanych w czeskim Libercu Mistrzostw Świata World Dance Championship federacji WADF. Najlepiej zaprezentował się duet Oliwia Krukowska i Aleksandra Brulińska, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Hip Hop Juveniles.

Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki

Foto: Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki
cz pon, 19 listopada 2018 14:43

- Każda rodzina to indywidualna historia, której towarzyszą duże trudności życiowe, ale nierzadko i tragedia, jak niespodziewany wypadek i kalectwo lub nagła śmierć któregoś z rodziców – opowiada Sebastian Chrzanowski z Łomży, wolontariusz Stowarzyszenia Wiosna z Krakowa, które organizuje od 2001 r. ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W Łomży i powiecie łomżyńskim zaangażowało się do działania 30 wolontariuszy, docierając do około 70 rodzin. Dla większości potrzebujących są ofiarodawcy, jednak dla ponad 20 rodzin trzeba ludzi dobrego serca, gdyż finał akcji 8. i 9. grudnia.

Łomża - fotowoltaika już tam jest!

Foto: Łomża - fotowoltaika już tam jest!
JJS pon, 19 listopada 2018 13:06

W rankingach Polskie miasta występują jako te bardziej zanieczyszczone. Białystok, miasto położone w województwie podlaskim, ma się czym pochwalić. Znajduje się bowiem w pierwszej dziesiątce najczystszych miast europejskich. Według Polskiego Alarmu Smogowego jest również miastem z najniższym stężeniem pyłów zawieszonych PM10 oraz najmniejszą liczbą dni z zanieczyszczeniem smogowym.

5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny

Foto: 5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny
JJS wt, 20 listopada 2018 08:22

Czy wybrana ścieżka kariery może mieć wpływ na powodzenie u kobiet? Okazuje się, że tak. Przeprowadzone badania przez producenta znanej aplikacji randkowej pokazują, które z wykonywanych profesji pobudzają zmysły kobiet. Co ciekawe, zawody te są zgoła inne niż według mniemania samych facetów. Jednocześnie każdy z nich odkrywa prawdziwe pragnienia i fantazje kobiet i mężczyzn. Przeanalizujmy ranking, aby dowiedzieć się czego tak naprawdę chcą kobiety...

Festiwal Niepodległą Malowany

Foto: Festiwal Niepodległą Malowany
cz pon, 19 listopada 2018 16:03

Około 300 osób, które skorzystały z zaproszenia Fundacji Sztuk i Dialogu, i w niedzielny pochmurny dzień pojawiły się w Hotelu Belfort w Piątnicy, na pewno spędziły czas w przyjemnej i radosnej atmosferze. Odbył się tam Festiwal Niepodległą Malowany, który wspólnie z Fundacją przygotował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, z partnerami Starostwem Powiatowym w Łomży, Gminą Piątnica oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie. Festiwal dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018, EtnoPolska” był doskonałą okazją do świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jesteśmy wolni, możemy korzystać z dobrodziejstwa wolności, cieszyć się nią i radować. Ludzi, którzy walczyli o naszą wolność już nie ma, nie ma też dawnych strojów, tańca, zmieniła się muzyka i wartości. Nie ma już, ale powinny pozostać w naszej pamięci i świadomości każdego Polaka. Festiwal Niepodległą Malowany poprzez bogaty program artystyczny upamiętnił nasze dziedzictwo historyczne, kulturowe z zakresu twórczości ludowej, folkloru miejskiego i wiejskiego.

 
180604103646.gif
181116110919.gif
181002024406.gif

Ogłoszenia płatne

 
181031115553.jpg
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę