sobota, 22 września 2018 napisz DONOS@
180918113736.png
180921083628.gif

Kłótnia we władzach

Foto: Kłótnia we władzach
cz pt, 21 września 2018 09:37

„W związku z ukazaniem się w mediach powyższego sprawozdania i w związku z wymienieniem w tym sprawozdaniu Skarbnika, jako winnej dopuszczenia do przedawnienia należności budżetu Miasta Łomża, wnoszę sprzeciw i jednocześnie proszę o doprecyzowanie na jakim etapie postępowania Szanowna Komisja dopatrzyła się zaniedbania i braku kontroli funkcjonalnej ze strony Skarbnika?” - napisała skarbnik miasta Elżbieta Parzych zaznaczając, ze „ze sprawozdania to nie wynika”. Pismo złożyła na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, która zajmowała się raportem jaki opracował speczespół Komisji Rewizyjnej w sprawie przedawnienia blisko 600 tys. zł, które miastu Łomża powinno zwrócić stowarzyszenie „Edukator”. Raport jest z 10. września, ale najwyraźniej o jego zaskakujących ustaleniach także skarbnik miasta dowiedziała się dopiero z naszej publikacji.

Pięciu kandydatów już jest

Foto: Pięciu kandydatów już jest
cz pt, 21 września 2018 17:07

Pięciu kandydatów na fotel prezydenta Łomży zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. Wśród nich są dwie „niespodzianki” - Zbigniew Prosiński i Tadeusz Zaremba.

Czeka nas komunikacyjny paraliż?

Foto: Czeka nas komunikacyjny paraliż?
cz pt, 21 września 2018 11:45

Remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, gdzie łączą się drogi z Piątnicy i Drozdowa z drogą prowadząca w kierunku Łomży przez „nowy” most mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, od kilku tygodniu powoduje utrudnienia w ruchu w pomiędzy Łomża a Piątnicy. Policjanci co rusz muszą ręcznie sterować ruchem w centrum Piątnicy, ale także na Rondzie Kościuszki, którędy prowadzą drogi w kierunku drugiego, „starego” mostu przez Narew. Niestety wszystko wskazuje na to, że prawdziwe kłopoty kierowców dopiero się zaczną. Miejscy urzędnicy zapowiedzieli, że w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie remontu ulicy Zjazd w Łomży, co spowoduje dodatkowe utrudnienia w ruchu przez „stary” most.

Z I LO do „Korony królów”

Foto: Z I LO do „Korony królów”
cz pt, 21 września 2018 16:41

– Kiedy otrzymałam tę informację miałam zaplanowany wyjazd z bliskimi do Stanów Zjednoczonych – mówi Aleksandra Przesław. – To miała być trwająca miesiąc podróż życia, samochodem przez całe Stany i był to dla mnie wybór między bliskimi a karierą. Ale oni popukali się w czoło i powiedzieli: Boże, bierz tę rolę! Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi gra więc w serialu „Korona królów” Adelajdę Heską, drugą żonę króla Kazimierza Wielkiego. O pracy na planie ze znanymi aktorami, jak z klasy o profilu biologiczno-chemicznym trafiła do słynnej Filmówki oraz wielu innych sprawach opowiedziała uczniom swej dawnej szkoły podczas piątkowego spotkania.

Skromna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu kieruje klasą

Foto: Skromna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu kieru...
cz pt, 21 września 2018 17:46

- Moja życiowa przygoda z jazdą konno zaczęła się, kiedy jako 6-letnia dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym dostałam skierowanie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży do cenionego ośrodka hipoterapii w Kisielnicy, a tam po pięciu latach odkrył mnie trener Romuald Wojtkowski – wspomina Ola Twardowska, 2-krotna wicemistrzyni i 2-krotna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu. - Trener zauważył mnie po pięciu latach, że się wyróżniam, mam talent i charakter, i zaproponował mi starty w zawodach dla niepełnosprawnych. Kilka lat wcześniej nie chciałam ćwiczyć na koniu, bałam się tak dużego zwierzęcia, płakałam, ale wiem, że to wpłynęło i wpłynie na całe moje życie.

„Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi”

Foto: „Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotka...
cz pt, 21 września 2018 10:26

- Tego typu działania są potrzebne. Przekonacie się Państwo o tym w najbliższych dniach – mówiła Katarzyna Kuklińska, twórczyni Carpe Diem „JA i TY” Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych, która od sześciu lat w Łomży organizuje Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Prezentacja filmów o życiu ludzi pokonujących bariery, ograniczenia i stereotypy, które na początku września rywalizowały o nagrody „Motyli” na festiwalu w Koszalinie, rozpoczęła się w łomżyńskim Kinie Millenium. Wokół tych prezentacji w mieście do niedzieli będzie odbywał się szereg innych wydarzeń integracyjnych. - Każdy z nas jest w jakim stopniu dysfunkcyjny – mówiła Katarzyna Kuklińska zapraszając mieszkańców do „refleksji, ale i wspólnej zabawy”.

Łomżyńskie nazwiska znane i nieznane

Foto: Łomżyńskie nazwiska znane i nieznane
cz pt, 21 września 2018 09:45

– Mają swoje słowniki łodzianie, poznanianie, krakowianie czy warszawiacy i chodziło mi o to, żeby mieszkańcy Łomży też mieli takie wydawnictwo! – mówi dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz, autorka „Słownika nazwisk łomżan (XV-XIX wiek)”. Zebrała w nim blisko cztery tysiące łomżyńskich nazwisk wraz z genezą ich powstania i opisami, bo jak podkreśla: wielu łomżan nosi nazwiska historyczne, ale nie zdają sobie z tego sprawy. Książkę wydało Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, a jej promocja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Poznaliśmy zwycięzców Podlaskiej AgroLigi 2018

Foto: Poznaliśmy zwycięzców Podlaskiej AgroLigi 2018
mm pt, 21 września 2018 09:44

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska zostali mistrzami w kategorii Rolnicy. Rywalizację w kategorii Firmy wygrała ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało ośmiu rolników i cztery firmy z województwa Podlaskiego. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, cechujące się odpowiednią płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się odpowiednią estetyką oraz takie, które efektywnością produkcji i wynikami wyróżniają się w skali województwa i kraju.

Groszowe zyski

Foto: Groszowe zyski
cz pt, 21 września 2018 12:50

W sierpniu średnia cena skupu mleka w Polsce kształtowała się na poziomie 129,83 zł za hektolitr. To o 0,4% więcej niż w lipcu, ale jednocześnie o 7,1% mniej niż przed rokiem – wylicza GUS. W województwie podlaskim sierpniu także cena mleka wzrosła o grosze.

Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?

Foto: Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?
JJS pt, 21 września 2018 12:57

Gdzie szukać zespołu na wesele? Co ustalić przed rozmową z muzykami? O jakie kwestie zapytać w trakcie spotkania? Podpowiadamy jak znaleźć idealny zespół na wesele.

 
180918091941.png
180604103646.gif
180831103110.gif
171011012857.gif
180507023624.gif

Ogłoszenia płatne

 
180904084247.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę