Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200401015406.gif
170302011643.gif

Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpitala wojewódzkiego w Łomży

Foto: Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpi...
cz wt, 07 kwietnia 2020 10:05

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży, Jacek Roleder potwierdził we wtorek (07.04), że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką. Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.

Wicedyrektor szpitala zakaźnego przebywa w izolatorium

Foto: Wicedyrektor szpitala zakaźnego przebywa w izol...
mm wt, 07 kwietnia 2020 17:41

Światowy Dzień Zdrowia dla dyrekcji szpitala w Łomży oznacza: izolację w domu i w izolatorium. - Kiedy dowiedziałam się, że dyrektor Jacek Roleder ma dodatni wynik badania na koronawirusa w organizmie, stanęłam wczesnym wieczorem w poniedziałek przed szpitalem i zastanawiałam się, w którą stronę pójść: zgłosić się od razu na zakaźną izbę przyjęć czy wrócić do domu i zgłosić się we wtorek – opowiada dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, która z około 14-oma pracownikami placówki ma obowiązek kwarantanny z racji przebywania i kontaktu z pełniącym obowiązki dyrektora szpitala, przekształconego przez wojewodę podlaskiego w zakaźny. - Jednak ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny, zadecydowałam od razu zgłosić się na izbę.

Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku

Foto: Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:53

- Jestem jedyną pielęgniarką w Łomży, która zostawi po sobie pomnik – mówiła Teresa Steckiewicz w listopadzie 2018 r., zaczynając rozbudowę Hospicjum pw. Świętego Ducha przy ulicy Rybaki. Po niecałym półtora roku może z satysfakcją i dumą powtórzyć, że pomnik dobrego serca nad Narwią powiększył się prawie o połowę, dzięki czemu placówce przybyło 5 nowoczesnych sal z łóżkami - do dotychczasowych 15 łóżek chorych na nowotwór i po udarze. W budowanej od strony WOPiTU części znalazło się sporo pomieszczeń, dla których budynek główny był za mały, jak sala ćwiczeń.

Ścigane BMW

Foto: Ścigane BMW
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:16

Nie miał prawa jazdy, chciał uciec przed policyjną kontrolą i uszkodził policyjne auto. Policjanci z Łomży poinformowali o zatrzymaniu po pościgu 36-latka, który jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim (aktualizacja)

Foto: Nowe zakażenia koronawirusem w województwie pod...
cz wt, 07 kwietnia 2020 10:17

W Łomży i najbliższej okolic nie ma nowych zakażeń koronawirusem wynika z dwóch wtorkowych komunikatów Wojewody Podlaskiego i Sanepidu. W skali województwa podlaskiego dziś potwierdzono zakażenie u 18 kolejnych osób. Wśród nich jest „mężczyzna w sile wieku z Białegostoku” - to Jacek Roleder pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Łomży.

Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był narażony na zarażenie wirusem

Foto: Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był nar...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:51

Obsługę izolatorium ma zapewnić szpital nie MOSiR – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor miejskiej placówki, w której hostelu wojewoda wyznaczył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj przywieziono tu pierwszego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem. Pracownicy są przerażeni, bo przyjmował ją jeden z nich. - Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem – przekonuje dyrektor Modzelewski.

Targowisko na próbę

Foto: Targowisko na próbę
cz wt, 07 kwietnia 2020 15:08

W środę w Jedwabnem ma ruszyć targ. To pierwsze targowisko w regionie, które otworzy się w czasie epidemii koronawirusa. - To warunkowe otwarcie. Jeśli będzie dochodziło do łamania zasad bezpieczeństwa, to zostanie zamknięte – mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski zapowiadając, że swoje osobne raporty mają przedstawić mu pracownicy gminnej spółki zarządzającej targowiskiem, strażacy i policjanci, którzy także jutro mają przyglądać się funkcjonowaniu targowiska.

Laptopy do zdalnego nauczania

Foto: Laptopy do zdalnego nauczania
cz wt, 07 kwietnia 2020 12:45

Gmina Nowogród jest pierwszą gminą w regionie Łomży, która otrzyma pieniądze na zakup laptopów do zdalnego nauczania. Wczoraj wniosek gminy został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. - W piątek złożyliśmy wniosek o 60 tys. zł. To maksymalna kwota o jaką mogliśmy się ubiegać – mówił burmistrz Grzegorz Palka wyrażając nadzieje, że 25 laptopów do wybranych rodzin uczniów z tej gminy trafi zaraz po świętach Wielkiej Nocy.

Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „to lepsze rozwiązanie”

Foto: Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „...
cz wt, 07 kwietnia 2020 11:29

Wczoraj wczesną nocą Sejm uchwalił nową ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Zakłada ona wyborów Prezydenta korespondencyjnie. Projekt nowej ustawy, po przegraniu przez PiS wcześniejszego głosowania, złożyła grupa 38 posłów partii. Wśród nich był Lech Kołakowski, który – jak mówi - we wczorajszym posiedzeniu Sejmu uczestniczył zdalnie, głosując z okręgu wyborczego.

ZUS zapowiada, że nie będzie postępowań egzekucyjnych

cz wt, 07 kwietnia 2020 11:45

- Przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki by skorzystać ze zwolnienia ze składek mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku. Jeśli jeszcze nie złożyli wniosku i nie zapłacą składek za marzec, kwiecień i maj, ZUS nie będzie wszczynał wobec takich osób postępowania egzekucyjnego – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 
191115091651.gif
200406025031.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę