Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 sierpnia 2022 napisz DONOS@
220706033901.gif
220308032736.gif

Domasiewicz martwi się o zdrowie Chrzanowskiego i „ośmiorniczki”

mm cz, 18 sierpnia 2022 19:51

Prezydent Mariusz Chrzanowski lubi słodyczy dużo i bogato, a wiceprezydent Andrzej Garlicki nie wyobraża sobie pracy bez suszonych owoców, szczególnie chipsów z jabłek. Ratusz na wniosek radnego Domasiewicza ujawnia ile wydaje na kawę i słodycze na potrzeby prezydentów i ich gości.

Festiwal przyrodniczy, niedziela św. Rocha i muzyka po sąsiedzku w weekend

mm pt, 19 sierpnia 2022 09:35

Tradycyjnie w nadchodzący weekend nie zabraknie w Łomży i w regionie ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych. Trzydniowy Narwiański Festiwal Przyrodniczy to nie tylko prezentacja zdjęć i filmów przyrodniczych Włodzimierza Puchalskiego, ale też spotkania, wycieczka oraz koncert. W niedzielę w skansenie kurpiowskim w Nowogrodzie odbędzie się festyn na św. Rocha, którego główną gwiazdą będzie Adam Strug. Fani rocka będą mogli wybrać się do Ostrołęki na trzydniowy festiwal „Mocne brzmienia“, gdzie na finał zaśpiewa zwycięzca programu „The Voice Of Poland” Jose Luis Cano. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

220525081458.png

Można składać wnioski o "300 plus" do ZUS

mm pt, 19 sierpnia 2022 11:41

Do 30 listopada można składać wnioski o „300plus”. ZUS, który zajmuje się programem „Dobry start” przypomina, że od daty wysłania dokumentu zależy, kiedy otrzymamy świadczenie.

Biblioteczny projekt kulturalny połączył Polaków i Ukraińców

JJS pt, 19 sierpnia 2022 09:28

Dwa rejsy gondolą po Narwi oraz integracyjny piknik zakończyły projekt „Łączy nas kultura” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Jego realizacja była możliwa dzięki dotacji Fundacji Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań świętego Mikołaja”. W familijnych zajęciach integracyjnych o różnorodnej tematyce uczestniczyły dzieci z Polski i z Ukrainy wraz z rodzicami i opiekunami. Był to pierwszy międzynarodowy projekt łomżyńskiej biblioteki i został bardzo dobrze przyjęty przez ukraińskich oraz polskich uczestników, doceniających jego ciekawy program oraz uniwersalną, humanistyczną wymowę.

W sierpniowym upale więdną, schną i mdleją kwiaty

mm cz, 18 sierpnia 2022 17:33

Pani Nikola i Klaudia dokonują cudów zręczności na wysokości, wyginając się odważnie z drabiny, by odchwaścić donice kaskadowe na ulicy Długiej. Suche trawy na wyniosłym wierzchołku i bujne komosy niżej Panie z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży usuwają dla uratowania kwiatów, by ekspansywne chwasty nie zagłuszyły czerwonych i białych pelargonii bluszczolistnych i wilców.

220628082507.png

Nieletni złodzieje puszki charytatywnej

mm cz, 18 sierpnia 2022 17:14

Ponad 5 tysięcy złotych ukradli w sumie młodociani złodzieje. Ich łupem padł m.in. telefon komórkowy czy puszka charytatywna. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem rodzinnym.

Ciągnik na dwóch kołach?

mm cz, 18 sierpnia 2022 13:39

Operatywny zambrowianin jechał motocyklem, który nie był dopuszczony do ruchu, ale z przypiętą rejestracją od ciągnika. Wpadł, bo wyprzedzał na ciągłej policyjny radiowóz.

Łomża spada w rankingu zamożności „Wspólnoty”

mm cz, 18 sierpnia 2022 12:21

Choć realne dochody budżetów samorządowych w 2021 r. rosły, to niekorzystnie od lat zmienia się ich struktura – zauważają autorzy rankingu zamożności, przygotowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Ranking zestawia ze sobą wszystkie samorządy w kraju, porównując ich kondycje finansową. Łomża w najnowszym, za 2021 rok, po raz kolejny spadła i zajęła 38 pozycję na 48 sklasyfikowanych.

Filmy przyrodnicze Puchalskiego i zdjęcia znad Narwi

mm cz, 18 sierpnia 2022 08:37

- Zapraszamy na Narwiański Festiwal Przyrodniczy w piątek i sobotę do Hali Kultury w Łomży, a w niedzielę do Drozdowa - zachęca fotograf przyrody i autor filmów Zdzisław Folga, koordynator z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Będzie można obejrzeć kilkanaście filmów z lat 50. i 60. pioniera przyrodniczej sztuki filmowej Włodzimierza Puchalskiego. W Morusach, ok. 60 km od Łomży, Puchalski miał swoją bazę, bo wśród dzikiej, meandrującej rzeki nagrywał dzieła.

Jakie czynniki mają wpływ na wysokość wynagrodzenia specjalistów IT

JJS pt, 19 sierpnia 2022 09:22

O wynagrodzeniu w branży IT usłyszeć możemy wiele mitów. Te najczęściej nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie ulega jednak wątpliwości, że w IT zarabia się więcej niż w innych branżach. Od czego jednak tak naprawdę zależą stawki wynagrodzenia w branży?

Jak nawilżyć włosy po wakacjach?

JJS pt, 19 sierpnia 2022 09:17

Letnie wakacje w słonecznym miejscu to idealny sposób na wypoczynek. Jednak promienie ultrafioletowe często dają nam pamiątkę nie tylko w postaci pięknej opalenizny, ale także zniszczonych, wysuszonych i kruchych włosów. Negatywnie na fryzurę wpływa także wiatr, zanieczyszczenia, piach, czy słona woda. Jak nawilżyć włosy po wakacjach i odzyskać fryzurę pełną blasku i sprężystości? Podpowiadamy!

Rozpórki stabilizatora: zasada działania, awarie i wymiana

JJS pt, 19 sierpnia 2022 09:08

Dla porównania zauważamy, że rozpórki stabilizatora są często używane również w tylnym zawieszeniu pojazdu wraz z przednimi. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że do tej pory montaż kolumn na tylnym zawieszeniu nie nabrał charakteru masowego, ze względu na jego nieopłacalność. Dodatkowo warto przypomnieć, że postęp w produkcji nowoczesnych samochodów nie stoi w miejscu, technologia szybko się rozwija, staje się coraz bardziej zaawansowana, o czym świadczy stale rosnąca prędkość i moc samochodów. Dlatego też zawieszenie z roku na rok, wraz z autem, również się zmienia i wymagania wobec niego stale rosną – musi być trwałe, bezpieczne a przy tym doskonale trzymać się drogi.

Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?

JJS cz, 18 sierpnia 2022 16:16

Bezpieczeństwo przesyłki jest jednym z najważniejszych elementów, o które należy zadbać, nadając paczkę dużych rozmiarów. Niestety przesyłki o dużych gabarytach są bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia, dlatego też firma transportowa musi szczególnie dbać o dostarczenie jej w stanie nienaruszonym. Bardzo pomocnym sposobem pakowania przesyłek o dużych gabarytach są palety.

 
211228081828.gif
220114102550.gif
220802095111.png
211228081622.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę