piątek, 03 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200402010631.gif
170302011643.gif

Koronawirus w Łomży... najnowsze dane

Foto: Koronawirus w Łomży... najnowsze dane
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:48

Niemal 300 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego zostało dziś rano zwolnionych przez inspektora sanitarnego z obowiązkowej kwarantanny w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Niestety nową kwarantanną zostało objętych ponad 300 osób, co w efekcie sprawiło, że lista „zamkniętych” w domach wzrosła do 442 osób w tym 231 z miasta Łomży. - Te dane bardzo szybko się zmieniają – przyznaje Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu podkreślając, że dziś rano do inspekcji nie wpłynęły informacje o nowych potwierdzeniach zakażenia. Po wczorajszych 6 przypadkach liczba osób chorych na Covid-19 w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wynosi 26. - 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane – dodaje Gulanowska.

Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci

Foto: Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci
cz pt, 03 kwietnia 2020 12:08

Obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące gromadzenia się osób, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Chociaż poziom zdyscyplinowania mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego jest bardzo wysoki, to zdarzają się jednak takie osoby, które podchodzą do zmian lekceważąco – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży wskazując, że wczoraj policjanci z Łomży interweniowali gdy pięciu mężczyzn spotkało się w klatce schodowej, aby porozmawiać i napić się alkoholu.

Były proboszcz oskarżony o przestępstwa seksualne wobec małoletniego

cz pt, 03 kwietnia 2020 09:05

Łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego proboszcza parafii katolickiej w miejscowości Grądy-Woniecko, podejrzanego o przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniego i o rozpijanie go. Zarzuty dotyczą lat 2012-2015.

W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łomży i powiecie

Foto: W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łom...
cz cz, 02 kwietnia 2020 22:07

To nowy rekord. Przez cały czwartek w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono 6 nowych zakażeń koronawirusem. O kolejnych dwóch potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia poinformowano po godzinie 21. W sumie liczba osób chorych na Covid-19 wzrosła u nas do 26.

Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń

Foto: Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń
cz cz, 02 kwietnia 2020 17:45

- Sytuacja na oddziałach jest nadal stabilna: w czwartek o godzinie 17. w łomżyńskim szpitalu jest ośmioro pacjentów chorych na COVID-19, chorobę wywołaną koronawirusem, oraz dziesięcioro pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego z Łomży. Po przekształceniu w połowie marca placówki w szpital zakaźny dla województwa podlaskiego kompleks leczniczy dysponuje około 476 łóżkami i 24 respiratorami.

Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco transmisji internetowej”

Foto: Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco tran...
cz pt, 03 kwietnia 2020 08:54

W marcu odbyły się dwa posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. Pierwsza sesja była „nadzwyczajna” 17 marca, gdy radni zażądali wycofania decyzji wojewody o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital zakaźny do leczenia chorych z koronawirusem, a druga „zwyczajna”, ale z niezwyczajnie przyspieszonym posiedzeniem 24 marca. Na żadnej z nich nie było Przewodniczących Zarządów Osiedli, ale wszyscy pieniądze za obecność dostali.

Tesco już zamknięte

Foto: Tesco już zamknięte
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:25

O miesiąc wcześniej zakończył działalność hipermarket Tesco w Łomży. Sklep w Galerii Veneda miał zostać zlikwidowany z dniem 30 kwietnia 2020 roku, ale nie działa od 1 kwietnia.

PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc pracy w województwie podlaskim

Foto: PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc p...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:10

142 miliony złotych ma wynieść „pierwsza” część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego jaki w celu niwelowania negatywnych skutków epidemii koronawirusa, uruchamiają władze samorządowe województwa podlaskiego. 72 miliony złotych jest przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz osób samozatrudnionych, a 70 milionów na instrumenty finansowe. - Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówił marszałek Artur Kosicki prezentując proponowane rozwiązania dla przedsiębiorców.

Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamiast Pozorów

Foto: Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamias...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:28

- W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne, chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach – twierdził Stefan Krajewski poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

„Cztery pory roku” online

Foto: „Cztery pory roku” online
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:26

Zwiastun tego filmu wzbudzał zachwyt. Premiera była sukcesem... Przepiękny, zachwycający, unikalny, cudowny – tak wyrażali się widzowie zaproszeni na pierwszy pokaz. W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 20:00 cały film pt. „Cztery pory roku” zostanie opublikowany na kanale You Tube Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - My już wiemy, że ten film jest wspaniałym lekarstwem na skołatane dusze w tym trudnym dla wszystkich czasie. Chcemy podzielić się z Państwem tym lekiem i jesteśmy ciekawi jak będzie on na Was działał – przekazuje Anna Jadczak z ŁPKDN zaznaczając, że dodatkowo jest to świetna propozycja np. na zdalną edukację z przyrody i biologii.

Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana w opłacaniu podatków w 2020 roku

Foto: Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana...
JJS cz, 02 kwietnia 2020 13:57

Rok 2020 przyniósł dla polskich obywateli duże zmiany w prawie podatkowym. Jedną z najważniejszych, która dotknie nie tylko przedsiębiorców, ale i osoby fizyczne, jest mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT.

 
191115091651.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę