wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200402010631.gif
170302011643.gif

Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpitala wojewódzkiego w Łomży

Foto: Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpi...
cz wt, 07 kwietnia 2020 10:05

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży, Jacek Roleder potwierdził we wtorek (07.04), że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką. Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim

cz wt, 07 kwietnia 2020 10:17

W Łomży i najbliższej okolic nie ma nowych zakażeń koronawirusem wynika z porannego komunikatu Wojewody Podlaskiego i Sanepidu. W skali województwa podlaskiego potwierdzono zakażenie u 5 kolejnych osób. Jako pierwszy na liście jest „mężczyzna w sile wieku z Białegostoku” - to Jacek Roleder pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Łomży.

Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był narażony na zarażenie wirusem

Foto: Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był nar...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:51

Obsługę izolatorium ma zapewnić szpital nie MOSiR – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor miejskiej placówki, w której hostelu wojewoda wyznaczył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj przywieziono tu pierwszego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem. Pracownicy są przerażeni, bo przyjmował ją jeden z nich. - Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem – przekonuje dyrektor Modzelewski.

Szpital w Łomży leczy chorych z Podlasia i Mazowsza

Foto: Szpital w Łomży leczy chorych z Podlasia i Mazo...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:10

Na siedmiu oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży leczy się obecnie 29 pacjentów, w tym 21 z potwierdzoną chorobą COVID-19. Ośmioro pacjentów czeka na wyniki badania wymazów z gardła na obecność koronawirusa. Jedna kobieta przebywa w izolatorium w budynku MOSiR przy ul. Zjazd, które podlega Szpitalowi Wojewódzkiemu: ma też COVID-19, lecz jest w dobrym stanie. Oprócz pacjentek i pacjentów z Podlaskiego, przyjmowani są chorzy województwa mazowieckiego. - Izolatorium w Łomży powołał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski na mocy rozporządzenia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z 26. marca 2020 roku – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Łomżyński szpital przy alei Józefa Piłsudskiego od 16. marca sprawuje dla całego województwa podlaskiego rolę zakaźniaka podczas stanu epidemii. Przez trzy tygodnie od poniedziałku, gdy pełniącym obowiązki dyrektora został Jacek Roleder, placówka przyjęła do godz. 17. w poniedziałek, 6. kwietnia, łącznie na hospitalizację 83 pacjentów. U 31 z nich potwierdzono chorobę COVID-19, zaś u 52 podejrzewano koronawirusa. - Spośród tych 31 chorych z COVID na dzień dzisiejszy w szpitalu pozostaje 21 osób, mnie więcej w dwóch trzecich to mężczyźni od około 30 lat do około 80 lat – opisuje dr Chilińska. - Spośród 52 podejrzanych w szpitalu pozostaje 8-oro.

OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce

Foto: OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:57

- Wszyscy byliśmy bardzo przejęci sytuacją, jaka miała miejsce w szpitalu w Łomży, podobnie jak w służbie zdrowia w naszym regionie i w Polsce, dlatego Zarząd i Rada Nadzorcza OSM Piątnica postanowiły wesprzeć finansowo łomżyński szpital w odpowiedzi na apele o pomoc – opowiada Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. - Początkowo chodziło o zakup platformy Auto Pulse do automatycznego uciskania klatki piersiowej przy reanimacji pacjenta i to załatwiliśmy z marszu, gdyż koszt wynosił 60 tysięcy złotych. Poznawszy potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Łomży, OSM Piątnica postanowiła przeznaczyć na sprzęty 360 tysięcy zł i tę samą kwotę zaproponowaliśmy też szpitalowi w Ostrołęce. Jeden i drugi szpital chętnie przystały na propozycję.

Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie podlaskim

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie po...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:49

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałkowe popołudnie poinformowali o 12 kolejnych, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. W sumie dziś potwierdzono 18 nowych zakażeń. Wśród nich, drugi dzień z rzędu, nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Polecenie Wojewody Podlaskiego dla wszystkich szpitali

Foto: Polecenie Wojewody Podlaskiego dla wszystkich s...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:42

Zorganizowanie w izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych „bezpiecznej segregacji i separacji” osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób oraz prowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na teren szpitala – polecił w poniedziałek Wojewoda Podlaski wszystkim szpitalom samorządowym i państwowym, położonym na terenie województwa podlaskiego.

10 milionów dla Łomży na wsparcie walki z koronawirusem

Foto: 10 milionów dla Łomży na wsparcie walki z koron...
cz pon, 06 kwietnia 2020 11:27

56 milionów złotych wynosi ogłoszony przez zarząd województwa „Podlaski Pakiet Medyczny”. Środki trafią do kilkunastu szpitali i jednostek medycznych na wsparcie walki z koronawirusem. Około 10 milionów ma trafić bezpośrednio do Łomży... do szpitala, pogotowia ratunkowego i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

Rady gmin mogą obradować „zdalnie”, nawet jeśli statuty gmin tego nie przewidują

cz pon, 06 kwietnia 2020 13:39

„Z uwagi na szczególne uwarunkowania zarówno prawne jak i faktyczne, organ nadzoru po dokonaniu analizy sprawy, stoi na stanowisku, że uchwały podejmowane przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość bez wcześniejszej zmiany statutów, nie będą naruszać w sposób istotny przepisów prawa, a co za tym idzie fakt ten nie będzie stanowił podstawy do stwierdzenia nieważności takich uchwał.” To podsumowanie odpowiedzi prawników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w związku z pytaniami w zakresie obrad zdalnych rad gmin.

 
200406025031.gif
191115091651.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę