wtorek, 16 lipca 2019 napisz DONOS@
190715102922.gif
190703124241.png

Pobili za zwrócenie uwagi

Foto: Pobili za zwrócenie uwagi
cz pon, 15 lipca 2019 12:32

W piątek informowaliśmy o zatrzymaniu w policyjnej akcji zatrzymania samochodu na starym moście. Samochodem z Łomży usiłowało wyjechać trzech młodych mężczyzny, którzy jak się okazuje wcześniej pobili 49-letniego mieszkańca Łomży. To właściciel budynku, który zwrócił uwagę jednemu z nich, aby nie obsikiwał jego budynku.

Duopol Łomża–Ostrołęka?

Foto: Duopol Łomża–Ostrołęka?
cz pon, 15 lipca 2019 15:45

Co łączy Łomżę i Ostrołękę? Rzeka Narew, droga krajowa nr 61, jedna diecezja... i niektórzy mieszkańcy tworząc rodziny, albo przejeżdżają z jednego do drugiego miasta w poszukiwaniu lepszej pracy. Teraz do tego grona dołączyli... eksperci pracujący na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Stworzyli oni duopol Łomża–Ostrołęka i umieścili go na liście 32 miast, w tym czterech duopoli, które miałyby być beneficjentami programu deglomeracji. Według ekspertów MPiT z Warszawy można wyprowadzić do nich siedziby co najmniej 31 urzędów.

Pierwsze ZRID na łomżyńską Via Baltica za miesiąc?

Foto: Pierwsze ZRID na łomżyńską Via Baltica za miesiąc?
cz pon, 15 lipca 2019 12:54

Prawdopodobnie za miesiąc zostaną wydane decyzje o ze zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczące pierwszych z łomżyńskich odcinków drogi ekspresowej S-61. Chodzi od dwa „północne” odcinki od Kisielnicy do Szczuczyna oraz jeden południowy od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. W sumie mają nieco ponad 50 km długości i - jeśli nie będzie jakichś dodatkowych niespodzianek - powinny być gotowe w pierwszym półroczu 2021 roku.

Skansen w Nowogrodzie znajdzie zamożniejszego właściciela?

Foto: Skansen w Nowogrodzie znajdzie zamożniejszego w...
cz pon, 15 lipca 2019 08:35

100 lat temu, w 1919 roku Adam Chętnik kupił nieużytki po dawnej cegielni miejskiej na skarpie nad Narwią w Nowogrodzie. W ciągu kilku lat, własnym kosztem niwelował teren, obsadzał drzewami a później przenosił pierwsze obiekty. 19 czerwca 1927 roku uroczyście otworzył, pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, „Muzeum Kurpiowskie”, które dziś znamy jako Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Jest częścią Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, którego właścicielem jest miasto Łomża. Teraz pojawia się szansa, że Skansen zyska zamożniejszego właściciela. - My mamy chęci to wziąć – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego

Więźniarka dla GR Nadzieja

Foto: Więźniarka dla GR Nadzieja
cz pon, 15 lipca 2019 16:08

Wycofana z zasobów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze więźniarka trafiła do Grupy Ratowniczej Nadzieja. Kluczyki do pojazdu ks. Radosławowi Kubłowi, prezesowi Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, której jednostką organizacyjną jest GR Nadzieja, przekazał ppłk Zbigniew Jankowski, dyrektor ZK w Czerwonym Borze.

Szybko stracili prawa jazdy

Foto: Szybko stracili prawa jazdy
cz pon, 15 lipca 2019 14:01

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 40-latek toyotą pędził 117 km/h, a 35-latek fordem 108 km/h. Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wypadek pod szpitalem

Foto: Wypadek pod szpitalem
mm pon, 15 lipca 2019 07:26

Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na alei Piłsudskiego, przy wyjeździe ze szpitala. Są utrudnienia w ruchu.

Kolejne sukcesy Damiana Śliwińskiego

Foto: Kolejne sukcesy Damiana Śliwińskiego
cz pon, 15 lipca 2019 13:14

W maju zdobył Grand Prix V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej w Poznaniu oraz pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach. Niedawno Damian Śliwiński zwyciężył w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ,,Muzyka Otwiera Duszę” w Żurominie.

Brązowy medal sztafety Prefbetu

Foto: Brązowy medal sztafety Prefbetu
cz pon, 15 lipca 2019 08:28

Igor Duchnowski, Dawid Likwiarz, Bartosz Jurak i Piotr Dąbrowski, czyli sztafeta 4x400 metrów chłopców „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczyli brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Poznaniu wywalczyła brązowy medal. - Nasi zawodnicy stoczyli ciężki bój, a sprawa podziału medali toczyła się do samej mety – podkreśla Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu.

 
190419014107.gif
190313100931.png
190207020311.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę