piątek, 24 marca 2017 napisz DONOS@

Przetargi na obwodnicę Łomży będą po niedzieli

cz cz, 23 marca 2017 17:00

We wtorek, 28. marca, najprawdopodobniej GDDKiA wyśle do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Seria S ogłoszenie o przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. Tworzą ją dwa odcinki - tzw. zadania nr 3 i 4 - drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn.


ARiMR płaci i zbiera

cz cz, 23 marca 2017 16:06

Ponad miliard złotych z tytuły płatności bezpośrednich za 2016 rok wypłaciła już rolnikom z województwa podlaskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Decyzje o wypłacie środków podjęto już w stosunku do 95% wniosków rolników – podał Podlaski Oddział Regionalny Agencji w Łomży, który rozpoczął kampanię przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017. W ciągu tygodnia wpłynęło ich ok. 3500.


Porwanie 15-letniej dziewczyny ze wsi do lasu

cz cz, 23 marca 2017 15:40

Dwaj mężczyźni porwali 15-letnią dziewczynę w Jabłonce Kościelnej, małej wsi w powiecie wysokomazowieckim. Porywacze zostali zatrzymani.
- To mężczyźni w wieku 23 i 29 lat - potwierdził prokurator rejonowy Grzegorz Kryszpin w rozmowie z onet.pl. Serwis jako pierwszy poinformował o zdarzeniu i podaje, że sprawa jest prowadzona w kierunku pozbawienia wolności osoby małoletniej i podejrzenia, że w celu gwałtu.


Oferty na salę „siódemki” droższe

cz cz, 23 marca 2017 15:15

Sześć firm, niemal wyłącznie z Białegostoku, zainteresowanych jest budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Wszystkie one chcą podjąć się pracy, ale za większe pieniądze niż planowały wydać władze miasta. Najtańsza z ofert sięga 8 mln zł, czyli jest o blisko 600 tysięcy droższa niż kwota jaką chciało wydać na tę inwestycję.


Zatrucie chlorem podczas maratonu pływackiego

cz cz, 23 marca 2017 14:14

Pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek, błony śluzowej, jamy ustnej i dróg oddechowych, a w konsekwencji kaszel, duszność, sinica, obrzęk płuc. To objawy zatrucia chlorem. Ciężkie zatrucie może doprowadzić nawet do śmierci... W Łomży doszło do zatrucia chlorem kilku uczestników 24-godzinnego maratonu pływackiego zorganizowanego przez MOSiR w pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poinformował nas o tym ojciec dziecka, które uczestniczyło w biciu rekordu przepłynięcia jak największej odległości. Badający dziecko po maratonie lekarz stwierdził zatrucie chlorem.


„Wnuczek” oszukuje na policjanta

cz cz, 23 marca 2017 14:06

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzega przed telefonicznymi próbami oszustwa. Policja została poinformowana, że do mieszkańca zadzwonił telefon, a rozmówca poinformował, że syn miał wypadek, jest na komendzie i potrzebne są pieniądze... Oczywiście cała historia była zmyślona, a podobne usłyszało co najmniej trzy inne osoby.


Misiewicz miał prawo

cz cz, 23 marca 2017 13:48

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe odmówiła wszczęcia postępowania ws. Bartłomieja Misiewicza. Chodziło o podejrzenia, że jako rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej przekroczył uprawnienia - użył służbowej limuzyny do celów prywatnych. W styczniu będąc w Białymstoku przyjechał „luksusowym BMW” przed jeden z klubów, w którym potem się bawił, pod opieką funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Śledczy potwierdzili te fakty, ale uznali, że miał do tego prawo.


Marcin Chludziński z Łomży p.o. prezesa PZU

cz cz, 23 marca 2017 11:38

Rada Nadzorcza PZU oddelegowała Marcina Chludzińskiego, członka rady, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Chludziński zastąpi Michała Krupińskiego, odwołanego niespodziewanie w środę.


Dzień Kultury Uczniowskiej 2017

Elżbieta Szleszyńska cz, 23 marca 2017 11:06

Pierwszy Dzień Wiosny to nie tylko Dzień Wagarowicza. Dla uczniów naszej szkoły to szczególny dzień - Dzień Kultury Uczniowskiej. Wszyscy uczniowie Ekonomika chętnie uczestniczą w różnych zabawach i konkursach, które sami organizują.
Dyrektor Szkoły Pan Paweł Drożyner wręczył przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego symboliczny Klucz do Wrót Szkoły.


Poparzone dziecko

cz cz, 23 marca 2017 09:04

Małe, niechodzące jeszcze dziecko zostało poparzone dziś rano w Grajewie. Jako pierwsi z pomocą dotarli strażacy. Jak przekazują dziecko miało widoczne poparzenia klatki piersiowej.


Wiosenny koncert dla młodszych i starszych

cz cz, 23 marca 2017 08:24

– Witamy cię wiosno z uśmiechem na twarzy/z piosenką na ustach/zostań, zostań z nami! – śpiewali uczestnicy koncertu „Wiosna, ach to ty” w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych.
Dzieci ze Studia Wokalnego eMDeK i Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza powitały wiosnę piosenką i wierszem tak wdzięcznie, że teraz pewnie już na dobre zagości w Łomży.
– Połączenie tego wszystkiego nie było trudne: lubię występować, lubię śpiewać, a takiego koncertu z piosenkami o wiośnie jeszcze nie mieliśmy! – mówi Kasia Głębocka, występująca w podwójnej roli – recytującej uczennicy kl. III B i wokalistki studia eMDeK.


Rektor z Łomży

cz cz, 23 marca 2017 08:21

Pierwszy rektor był z Białegostoku, drugi przyjechał z Lublina, a trzeci rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będzie z Łomży. Kolegium elektorów łomżyńskiej „państwówki” wybrało dr hab. Dariusza Surowika na nowego rektora uczelni. Funkcję obejmie 1. września 2017 roku.
- Wcale nie trzeba być dużą uczelnią, aby być dobrą uczelnią – mówi przyszły rektor PWSIiP.
- Chciałbym kontynuować prace, aby przekształcić naszą uczelnię w Akademię. Nie obawiam się o przyszłość uczelni, ale jak się potoczy to zobaczymy – dodaje zwracając uwagę, że Polsce ma być reforma uczelni wyższych.


Rozbiła się na drzewie

cz śr, 22 marca 2017 19:56

Młoda, 20-letnia kobieta została ranna po wypadku do jakiego doszło w środę wieczorem na drodze pomiędzy Szczepankowem a Czaplicami w gminie Łomża. Prowadzony przez nią osobowy opel vectra zjechał z drogi i rozbił się na jednym z pobliskich drzew. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


Sąd utrzymał warunkowe umorzenie sprawy byłego wicewojewody

cz śr, 22 marca 2017 19:04

Sąd Okręgowy w Łomży oddalił w środę (22.03) apelację prokuratury i utrzymał warunkowe umorzenie postępowania wobec byłego wicewojewody podlaskiego i byłego szefa PSL w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego. Chodziło o nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.


Węzła „Łomża Północ” na obwodnicy nie będzie

cz śr, 22 marca 2017 13:26

Drogowcy zrezygnowali z budowy węzła „Łomża Północ” na planowanej obwodnicy Łomży. To węzeł, w którym, zgodnie z pierwotnymi planami, specjalnym łącznikiem z drogą ekspresową S61 miała łączyć się droga krajowa nr 64 dziś prowadząca z Piątnicy do Jeżewa.


Koszykarze grali ze zmiennym szczęściem

cz śr, 22 marca 2017 12:05

Zwycięstwo i porażka to bilans ostatnich meczów zespołów prowadzonych przez trenera Włodzimierza Wójcika. W rozgrywkach III ligi seniorów UKS Dziewiątka PWSIP Łomża pokonał Rosę Sport Radom 56:50 (9:21, 9:18, 27:9, 11:4), a GUKS Olimpijczyk przegrał z La Basket Warszawa 49:106 (4:26, 12:28, 14:29, 19:23) w pierwszym meczu barażowym o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów.


Łomżyńscy biegacze dobrze wystartowali

cz śr, 22 marca 2017 08:37

Ponad 250 biegaczy stanęło na starcie IV Leśnego Biegu rozgrywanego w Przystani niedaleko Ostrołęki. Zawodnicy niemal z całej Polski, pobiegli na dystansie 5 i 10 km, rozegrano także marsz nordic walking na dystansie 5 km. W biegu na 10 km zwyciężył złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w drużynie Przemysław Dąbrowski (Prefbet Śniadowo-Łomża).


Ostatnia wystawa Stanisława Borzuchowskiego...

cz śr, 22 marca 2017 08:28

Emerytowany nauczyciel, wieloletni dyrektor Domu Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i malarz z zamiłowania, Stanisław Borzuchowski nie doczekał swej kolejnej wystawy w Galerii N. Zmarł nagle 15. marca, tydzień przed wystawą – w dniu, w którym miał zawieźć do Łomży wybrane na ekspozycję akwarele. Zamiast wernisażu odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Zmarłego.
– Galeria N istnieje około 30 lat, ale taki przypadek mieliśmy po raz pierwszy... – mówi kierownik Klubu Wojskowego Ryszard Matuszewski. – To ogromna strata, bo poza tym, że wystawy indywidualne pana Stanisława były u nas już trzykrotnie, to był człowiekiem prawym, osobą godną naśladowania, bardzo aktywną w swym środowisku i znaną wśród twórców kultury.


Komunikacja autobusowa z i do Łomży

JJS śr, 22 marca 2017 08:03

Połączenia realizowane przez PKS oraz prywatnych przewoźników to w zasadzie jedyna opcja dla osób pragnących podróżować z i do Łomży komunikacją zbiorową. Od 1993 r. nie funkcjonuje tu już bowiem dworzec kolejowy. Przed zaplanowaniem trasy warto sprawdzić oferty różnych przewoźników - mogą się one różnić nie tylko ceną, ale też czasem przejazdu czy komfortem podróży.


BLOG CZYTELNICZY

Publiczne Gimnazjum nr 9 wt, 21 marca 2017 21:50


Pisarz Kasdepke szuka imienia dla detektywa Pozytywki

cz wt, 21 marca 2017 18:01

- Jechałem z uśmiechem do Łomży, bo od parunastu godzin mamy wiosnę – mówił pisarz Grzegorz Kasdepke, któremu wychowankowie Katarzyny Łebkowskiej z SP nr 7 napisali, dlaczego lubią go czytać: bo pisze ciekawie i zabawnie o przygodach dzieci, uczy kultury, dobrych manier, szacunku i właściwego zachowania oraz pobudza wyobraźnię. Komplementy z afisza sprawdziły się co do joty na wesołym spotkaniu w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. 45-letni autor przygód detektywa Pozytywki opowiedział taką masę anegdot i epizodów z humorystycznym akcentem, że można by stworzyć kolejną książkę, aby wyjaśnić - jak on frazeologizmy polskie - „Co to znaczy?” Dzieci szkolne i przedszkolne były zachwycone, więc po autografy stanął wielki tłum - nie ogonek.


Zagrali fair play w dwa ognie na pierwszy dzień wiosny

mm wt, 21 marca 2017 16:11

- Mam bardzo dobre wrażenia po tym turnieju, bo wszyscy grali uczciwie i zgodnie z regułami fair play, a sędziowanie było sprawiedliwe – dzieli się wrażeniami Franciszek Żegalski, kapitan drużyny Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, która zwyciężyła w turnieju w dwa ognie, jaki Komenda Miejska Policji w Łomży zorganizowała we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Hali im. Olimpijczyków Polskich. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Nowogrodzie, a trzecie – Publicznego Gimnazjum nr 8. Turniej miał być sportową alternatywą Dnia Wagarowicza.


Sukcesy szczypiornistek Niedbały

cz wt, 21 marca 2017 11:43

Niezwykle udany był miniony weekend dla trenera Stanisława Niedbały. Prowadzony przez niego GUKS Dwójka Łomża pokonał na wyjeździe KPR Białystok 27:21 w ramach rozgrywek II ligi piłki ręcznej, a aż pięć jego podopiecznych wzięło udział w konsultacjach reprezentacji Polski.


MPEC prze na zrębki

cz wt, 21 marca 2017 11:40

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży ogłosiło przetarg na opracowanie projektu budowlanego dla planowanej rozbudowy ciepłowni o kocioł biomasowy, który poza ciepłem dla mieszkańców Łomży miałby produkować także prąd. Ogłoszenie o przetargu opublikowano kilka dni po posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki, która miała zaopiniować ten pomysł, ale członkowie Rady przed podjęciem decyzji zażądali przedstawienia opracowanego w ubiegłym roku studium wykonalności dla tego projektu przez specjalistyczną firmę Tractebel Engineering. Zgodnie ze zleceniem jakie otrzymała od MPEC, miała ona opracować także projekty budowlane, ale po opracowaniu studium wykonalności umowę rozwiązano. Według nieoficjalnych informacji dokument miał wskazywać na nieopłacalność tej inwestycji.


Porady dla niepełnosprawnych i członków ich rodzin

cz wt, 21 marca 2017 08:59

Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego zachęca osoby niepełnosprawne i członków ich rodzin z Łomży oraz powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego do korzystania z bezpłatnych porad obywatelskich w ramach projektu pn. „Przez poradę do aktywności społecznej”.
Udzielane porady będą przede wszystkim z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczeń społecznych i ochrony praw lokatorów. Pracownicy Stowarzyszenia będą również udzielać informacji o prawach i uprawnieniach osób niepełnosprawnych.


Część przedsiębiorców żąda parkomatów

cz wt, 21 marca 2017 08:33

- Starówki to nie ożywi, ale pomoże nam w funkcjonowaniu i przetrwaniu trudnych chwil – ocenia Maciej Ruciński, przedsiębiorca z ul. Długiej w Łomży. Pieczątka jego firmy jest jedną z około 50 jakie postawili właściciele firm z „dolnej” części łomżyńskiej starówki pod kolejnym pismem do prezydenta miasta, w którym proszą o przywrócenie zawieszonych przed rokiem opłat w strefie płatnego parkowania. Przedsiębiorcy żalą się, że w bezpłatnej strefie cały czas stoją samochody okolicznych mieszkańców, od rana do wieczora pracowników banków i biur, a dla klientów ich sklepów i punktów usługowych miejsc już nie ma.


Utrudnienia na drodze do Warszawy

cz pon, 20 marca 2017 19:02

Jadący do Warszawy kierowcy muszą liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami w ruchu. Drogowcy poinformowali że na odcinku do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba, czyli na odcinku o długości 16,11 km., od wtorku do piątku (od 21 do 25 marca), w godzinach 07.00 – 17.00, wystąpią utrudnienia w ruchu związane z wykonywaniem napraw cząstkowych nawierzchni używanej obecnie drogi.


Do 2050 roku w regionie będzie mieszkać mniej niż milion osób - szacują demografowie

cz pon, 20 marca 2017 18:58

Podlaskie jest jednym z najbardziej wyludniających się regionów w Polsce. Mieszka tu tez najwięcej starszych ludzi. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, który prognozuje, że w najbliższych latach sytuacja będzie nadal się pogarszała.


Drwęca za mocna dla ŁKS-u

cz pon, 20 marca 2017 12:29

W meczu 19. kolejki I grupy III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 przegrali na własnym boisku z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2 (0:1).


„Skąd taka nienawiść do bezbronnych drzew się bierze(...)”

cz pon, 20 marca 2017 12:14

Miasto Łomża zajmuje przedostatnie miejsce wśród polskich miast na prawach powiatów pod względem powierzchni zielonych. Serwis mojapolis.pl na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego porównał jak bardzo zielone są największe polskie miasta. W zwycięskim Sopocie aż 59 proc. powierzchni miasta stanowią tereny zielone, a w Łomży stanowią one tylko 4,2%.
Osobną kwestią jest to jak z tą niewielką ilością zieleni obchodzimy się w Łomży.
- Dwie noce nie spałam, tak okaleczyli drzewo przy naszym bloku. Nie wiedziałam, gdzie ze skargą pójść, do spółdzielni czy do was... – mówi starsza kobieta zbulwersowana sposobem w jaki przycięto drzewo rosnące w pobliżu jej bloku.


Szkolenie dla wszystkich, którzy chcą wystartować w wyborach

Jacek Babiel pon, 20 marca 2017 10:47

Szkolenie przeznaczone jest dla kandydatów na radnych rad miast, gmin, rad powiatów i województw. Mowa o kandydatach, ale uczestnikami szkolenia mogą być także radni, którzy obecnie sprawują mandat radnego.


Przyjaźń z Euro-dotacji

cz pon, 20 marca 2017 10:20

Miasto, okoliczne gminy, szpital i pogotowie liczą, że uda im się zarobić na przygranicznej współpracy polsko-białorusko-ukraińskiej. Region Łomży po raz pierwszy został włączony do obszarów przygranicznych i od razu złożono około 20 pomysłów wspólnych międzynarodowych przedsięwzięć, które będą zrealizowane jeśli Unia Europejska pokryje 90% ich kosztów. Póki co pierwszą przeszkodę do tych środków pokonało 14 koncepcji, dla których do końca czerwca trzeba przygotować pełne aplikacje.


Międzynarodowe sukcesy młodych tancerzy B.K.Step

cz pon, 20 marca 2017 08:49

Dobrze zaprezentowali się młodzi tancerze ze Studia Tańca B.K.STEP startujący w Międzynarodowym Turniej Tańca Breakmania X w Ketrzynie. I choć większość reprezentantów Łomży występowała po raz pierwszy na zawodach w tancerzami z największych miast Polski, a nawet tancerzami z Litwy, Łotwy i Japonii to udało się pokonać wielu uczestników i wygrywać poszczególne eliminacje co nas bardzo cieszy, a ich zmotywuje do dalszej pracy – podkreśla twórca studia Marek Kisiel.


Serce, słodkości i wsparcie dla Krystiana

cz pon, 20 marca 2017 08:33

Koncert charytatywny na rzecz chorego na białaczkę 14-letniego Krystiana Krajewskiego spotkał się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Łomży. W ośmiogodzinnej imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób, nie żałujących datków i bawiących się na występach wielu wykonawców, w tym gwiazdy wieczoru, zespołu Piękni i Młodzi.
– Widać, że Łomża bardzo się zmobilizowała, żeby pomóc Krystianowi – mówi Żaneta Matyjasiak, organizująca całą akcję wspólnie z mężem Sławomirem. – Teraz musimy trzymać kciuki, żeby udało się przeprowadzić przeszczep szpiku, bo Krystian jest bardzo osłabiony, a czekają go jeszcze kolejne zabiegi chemioterapii.


Panele, parkiet, deski warstwowe - zalety i wady

JJS pon, 20 marca 2017 08:25

Wybór właściwego materiału na podłogę nie jest prosty, zwłaszcza że oferta jest szeroka i zarówno pośród paneli, parkietu, jak i desek warstwowych można znaleźć optymalne rozwiązanie dla domu. Każdy z produktów ma jednak swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.


II Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży

Elżbieta Szleszyńska nie, 19 marca 2017 20:20

W Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży, po raz drugi odbyła się Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowana przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji. Celem giełdy jest pokazanie gimnazjalistom kierunków kształcenia, jakie oferują łomżyńskie szkoły ponadgimnazjalne.


Od poniedziałku kolejne zwężenie na Sikorskiego

cz nie, 19 marca 2017 14:17

W poniedziałek rano mają rozpocząć się prace przy przebudowie ulicy Generała Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z Al. Legionów. Na początek drogowcy zamkną dla ruchu samochodowego prawą jezdnię (od Al. Legionów w kierunku ul. Wyszyńskiego), a ruch w obu kierunkach będzie przeniesiony na jezdnię lewą. W związku z tym w centrum miasta należy liczyć się z większymi korkami.


Pływali przez 24 godziny...

cz nie, 19 marca 2017 13:49

Bartosz Kutny przepłynął 45 km i 200 metrów i zapewnił zwycięstwo rodzinie. Nastoletnie Aleksandry: Klemczak i Korytkowska przepłynęły razem po 28 km i 500 metrów, a niespełna 6-letni Jakub Kawęcki w wodzie pokonał około 2 km. W Łomży zakończył się czwarty 24-godzinny maraton pływacki. Kilkaset osób płynąc zgodnie ze swoimi umiejętnościami i wytrzymałością przepłynęło w sumie 1257 kilometrów. Rekordu ustanowionego przed dwoma laty nie udało się pobić, ale nie tylko pływacy byli zadowoleni i dumni.


24 godziny pływania non stop

cz so, 18 marca 2017 13:31

W samo południe wystartował 24-godzinny maraton pływacki w Łomży. Do basenu parku Wodnego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wskoczyło około 30 pływaków w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami pływacki.
- Każdy wysiłek fizyczny, każda aktywność fizyczna ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a pływanie jest najlepszą formą takiej aktywności – mówiła poseł Bernadeta Krynicka, która formalnie otworzyła maraton, choć sama do wody nie wskoczyła.


Wspomnienie Zenona Faszyńskiego

cz so, 18 marca 2017 12:50

Życie i twórczość łomżyńskiego poety Zenona Faszyńskiego (1955-2017) przypomnieli recytatorzy z klubu Carpe Diem. Sparaliżowany po tragicznym wypadku i przez ponad 40 lat przykuty do inwalidzkiego wózka stał się piszącym ewangelizatorem, marzącym o integracji ludzi zdrowych z niepełnosprawnymi. Stało się to faktem w czasie piątkowego spotkania w Filii nr 2 MBP.
– Warto o takich osobach pamiętać, a nawet starać się je naśladować! – podkreśla inicjatorka i organizatorka spotkania Katarzyna Kuklińska, dodając, że pan Zenon był człowiekiem niezwykłym, pokazującym, że można wiele, jeśli naprawdę się uwierzy i zawierzy.


Zielone sadzonki od PSL-u

cz so, 18 marca 2017 12:41

- Rozumiemy potrzebę wycinania drzew chorych, które zagrażają ludziom, ale nie rozumiemy takiej wycinki po to tylko, żeby zarobić na tym – mówi Stefan Krajewski. Szef wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, wraz z kilkoma działaczami partii, w sobotnie przedpołudnie rozdawał sadzonki tuji w okolicach targowiska miejskiego w Łomży. Ludowcy przywieźli sto sadzonek, które rozeszły się w kilka minut.
- To sadzonki ze szkółki zakupione z pieniędzy partyjnych pochodzące od członków PSL – tłumaczył Krajewski zapewniając, że ludowcy będą prowadzić kolejne akcje rozdawania drzewek.


Fotograficzne tajemnice przyrody i symetrii

mm so, 18 marca 2017 10:22

Zbigniew Ciborowski zaprezentował w Galerii Pod Arkadami cykl swych najnowszych zdjęć. „Symetriale” to fotografie ukazujące świat przyrody w lustrzanym odbiciu tafli wody: tajemniczy, nieoczywisty i wywołujący mnóstwo, niekiedy bardzo zaskakujących, skojarzeń.
– Chciałem pokazać, że symetria utworzona jako odbicie w wodzie potrafi stworzyć specyficzny obraz o niecodziennych walorach plastycznych – mówi Zbigniew Ciborowski, dodając, że nie korzystał przy tym z programów do obrabiania zdjęć. – Oczywiście trik jest, bo jest to obrócone o 90°, czyli mamy przewrócenie rzeczywistości na bok, tak jakbyśmy patrzyli na te elementy leżąc.


Tragedia w Łomży - mężczyzna zginął przycinając gałęzie

mm so, 18 marca 2017 07:58

Do tragedii doszło na posesji przy ulicy Chętnika. Prawdopodobnie mężczyzna zginął dlatego, że piła wciągnęła jego szalik - powiedział Polskiemu Radiu Białystok komisarz Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Według wstępnych ustaleń policji 75-latek stojąc na drabinie, którą przytrzymywał jego znajomy, przycinał gałęzie zasłaniające widok.


Nie musisz być jak Steve Jobs

Jacek Babiel pt, 17 marca 2017 22:29

Szkolenie dla pracowników firm, instytucji, korporacji. O determinacji, motywacji, dążeniu do celu, pokonywaniu przeszkód i przezwyciężaniu trudności.


Motywacja, rozwój, praca

Jacek Babiel pt, 17 marca 2017 22:27

To szkolenie przeznaczone jest dla pracowników firm i korporacji.


Jaka Polska taka Łomża

Jacek Babiel pt, 17 marca 2017 17:12

Chcą stworzyć wspólne listy samorządowe. Zaczynają kampanię. Po co. Z kim i o co walczą? Albo, co chcą zmienić w Łomży, w województwie podlaskim i w Polsce?


Cela w „Jańskim” i służba więzienna dla bezpieczeństwa

cz pt, 17 marca 2017 15:20

- Takie spotkanie służby więziennej gromadzi ludzi nauki i praktyków, choć na co dzień to policja, straż pożarna i wojsko są bardziej widoczne, a my działamy jakby „w ukryciu” – mówi płk Tadeusz Kaczyński, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i uczestnik dużej konferencji naukowo-eksperckiej w Uczelni Jańskiego w Łomży. Aulę na parterze prawie w całości wypełnili pracownicy służb mundurowych, aby z badaczami i terapeutami rozprawiać o zapobieganiu przestępczości dla poprawy bezpieczeństwa obywateli. - Bez służby więziennej kościec bezpieczeństwa w państwie ległby w gruzach. Dla spokoju izolujemy na pewien czas w naszych murach groźnych przestępców.


Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Jacek Babiel pt, 17 marca 2017 14:54

Bez względu na to, czy jesteś pasjonatem dziennikarstwa, czy dopiero zaczynasz - te warsztaty są znakomitą możliwością do zdobycia ciekawych doświadczeń - pomogą Ci łatwiej wejść na rynek pracy dziennikarzy oraz świata mediów. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!


Nowa Wizja Twego tatuażu

JJS pt, 17 marca 2017 14:20

Twój tatuaż przestał ci się podobać? Jest niemodny i nie możesz już na niego patrzeć? Już dawno nie jest ozdobą twego ciała, bo wyblakł i ukrywasz go pod ubraniem? A może przypomina o dawnej miłości, co szczególnie irytuje twego obecnego partnera? Kiedyś nie było na to sposobu, ale teraz wystarczy odwiedzić Studio laserowego usuwania tatuaży Nowa Wizja w Łomży, gdzie po jego nieinwazyjnym zlikwidowaniu bądź korekcie całkowicie odmienimy swój wizerunek.


Ponad 50 zarzutów dla 22-latka

cz pt, 17 marca 2017 13:50

To jest prawdziwy seryjny przestępca. Policjanci z Łomży zatrzymali 22-latka który w ciągu kilku ostatnich miesięcy miał dokonać licznych kradzieży i kradzieży z włamaniami w Łomży. W sumie przedstawiono mu aż 53 zarzuty popełnienia przestępstw, a Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.


Pijany jechał „61”. Wyeliminował go trzeźwy kierowca

cz pt, 17 marca 2017 13:37

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Grajewa w kierunku Szczuczyna jedzie volkswagen, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że faktycznie był pijany. 55-latek jechał krajową „61” mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Dwujęzyczna edukacja poprzez zabawę

JJS pt, 17 marca 2017 13:25

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Podrywamy do lotu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. To jedyna tego typu szkoła w Łomży, w której nauczanie będzie realizowane w dwóch językach: polskim i angielskim, a dzieci będą zdobywać wiedzę przez zabawę, rozmowę i współpracę między sobą oraz z wykwalifikowaną kadrą. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w poniedziałek 20 marca, a ilość miejsc w dwóch planowanych klasach jest ograniczona do 36 osób.


Łobodziński trzeci raz z rzędu pierwszy na szczycie Wieży Eiffla

cz pt, 17 marca 2017 12:27

- Takiej BOMBY w nogach nie miałem już dawno. To jak gasłem na ostatnich „piętrach” zapamiętam na długo - relacjonuje Piotr Łobodziński. Zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża wygrał nocą międzynarodowy bieg po schodach na Wieżę Eiffla. Trzeci raz z rządu. Tym razem pokonanie 1665 stopni zajęło mu 7 minut i 54 sekundy.


Weekend atrakcji i rekordów

cz pt, 17 marca 2017 11:45

W sobotnie południe w Parku Wodnym w Łomży startuje czwarty 24 Godzinny Maraton Pływacki. Kilkuset pływaków (zapisanych jest ponad 350) spróbuje pobić ubiegłoroczny rekord, czyli przepłynąć więcej niż 1705 kilometrów i 740 metrów.
To nie jedyna weekendowa próba bicia rekordu w mieście. W niedzielę w południe w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy „dziewiątce” ma się odbyć wielka impreza charytatywna na rzecz walczącego od kilku tygodni z białaczką Krystiana. Będą ciasta, konkursy pokazy i koncerty gwiazd muzyki disco-polo.


Winyle wracają do łask... i na giełdę

cz pt, 17 marca 2017 10:21

Wyparte na początku lat 90. przez kompakty i kasety płyty winylowe wracają do łask słuchaczy. Już nie tylko zespoły niezależne wydają swą muzykę na tym nośniku, ale też wszystkie gwiazdy: od Metalliki i Iron Maiden, poprzez Adele czy Madonnę, aż do Justina Biebera; dużym powodzeniem cieszą się też analogi z muzyką klasyczną i jazzem. W Łomży dotąd mało było miejsc, gdzie fani i kolekcjonerzy mogli zdobyć nowe czy używane czarne krążki, ale niebawem ma ruszyć cykliczna Łomżyńska Giełda Winylowa, na której można będzie takie płyty kupić, sprzedać czy wymienić.


W „siódemce” i „budowlance” dyrektorzy bez zmian

cz pt, 17 marca 2017 10:13

Tylko po jednej ofercie wpłynęło na miejskie konkursy na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 7 i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz trzech samorządowych Burs Szkolnych. Jak informuje Łukasz Czech z ratusza złożyli je obecni dyrektorzy tych placówek.


PO chce zatrzymać PiS przed... samorządem

cz pt, 17 marca 2017 09:35

- Mamy dzisiaj do czynienia z próbą zamachu na samorządność – mówił Robert Tyszkiewicz szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej, który w czwartkowy wieczór przyjechał do Łomży. - PO chce zainicjować rozmowy i konsultacje na temat wspólnych list do wyborów samorządowych. Uważamy, że tylko w ten sposób możemy zatrzymać PiS przed zniszczeniem samorządu.(...) Jestem przekonany, że dobry kandydat środowisk lokalnych poparty przez partie polityczne wygra wybory w Łomży – dodawał poseł Tyszkiewicz.


Uczniowie Mistrza Bojanusa wyróżnieni figurkami w „Wecie”

cz pt, 17 marca 2017 08:25

Anita Kiełczewska wita wprost od wejścia gości promiennym uśmiechem. Trzecioklasistka „Wety” jeszcze nie wie, że kapituła Konkursu Uczniowie Mistrza Bojanusa wybrała ją laureatką za dobroć, jaką dzieli się z ludźmi i zwierzętami, organizując kwesty i zbiórki żywności z Caritas oraz karmy dla psów schroniska Arka. - Pomagam nałogowo koleżankom i kolegom, bo jestem otwarta na ich kłopoty i problemy, które potrafię rozwiązywać bezkonfliktowo – opowiada rozpromieniona przed pierwszą galą „Bojanusów”. - Istnieje taka buddyjska karma, że wszystko, co darowaliśmy komuś, wraca do nas podwójnie. Ja w to wierzę i zgodnie z tą zasadą działam. Jestem formą dobrej duszy...


Utrudnienia w parkowaniu

Agata Komorowska pt, 17 marca 2017 07:01

W związku z przebudową ulicy Sikorskiego od poniedziałku 20 marca do odwołania wystąpią utrudnienia z dojazdem do przedszkola między innymi nie będzie możliwe korzystanie z parkingu pod przedszkolem. Prosimy Rodziców - Kierowców o zachowanie ostrożności


Zajęcia na basenie odwołane

Agata Komorowska pt, 17 marca 2017 06:59

W najbliższy poniedziałek 20 marca z powodu choroby instruktora zajęcia na basenie zostały odwołane.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0