sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dziewiątka dalej bez zwycięstwa

Robert Rabczyński był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu

W 8. kolejce grupy A III ligi seniorów koszykarze UKS-u Dziewiątka PWSIP Łomża przegrali na własnym parkiecie z liderem, Hutnikiem Warszawa 68:103 (13:29, 13:18, 19:29, 23:27). Była to już ósma porażka podopiecznych Włodzimierza Wójcika w tym sezonie. - Rywale pokazali nam jak należy rozgrywać atak pozycyjny, jak dzielić się piłką i jak wykorzystywać słabości obrony - uważa szkoleniowiec Dziewiątki - Myślę jednak, że gdybyśmy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników to bylibyśmy w stanie nawiązać z warszawianami wyrównany bój.

Niestety trener Wójcik w starciu z Hutnikiem miał do dyspozycji zaledwie ośmiu graczy. Z powodu urazów bądź chorób poza kadrą znaleźli się wyróżniający się w poprzednim, wyrównanym meczu z Legią Warszawa, Jakub Adamski, Dawid Olszewski i Mariusz Choiński, a także zmagający się od dłuższego czasu z kontuzją nogi Łukasz Kurowski. Bez tych czterech graczy trudno było myśleć o osiągnięciu korzystnego wyniku z najlepszą drużyną w grupie. Już pierwsza kwarta pokazała przewagę zespołu ze stolicy. Po sześciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 22 do 4 dla gości. W końcówce kwarty udało się łomżanom dorzucić kilka punktów, ale ta część gry zakończyła się wysokim prowadzeniem Hutnika 29:13. W drugiej odsłonie przyjezdni nie byli już tak bardzo skuteczni jak w pierwszej, przez co ich przewaga nie rosła w tak szybkim tempie. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 26:47.
Drugą połowę bardzo ambitnie rozpoczęli gospodarze, którzy popisali się kilkoma szybkimi, efektownymi akcjami zespołowy i wydawało się, że z taką grą uda im się odrobić przynajmniej część strat. Przyjezdni jednak po niemrawym początku trzeciej kwarty przyspieszyli zdobywając seriami punkty spod kosza. W efekcie przed ostatnią odsłoną ich przewaga wynosiła aż 31 punktów (45:76). Końcowe 10 minut przebiegło pod znakiem braku obrony z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście nie mieli większych problemów ze zdobywaniem punktów dzięki czemu w sumie rzuciły aż 51 punktów. Nieco więcej zdobyli goście, którzy wygrali tę część gry 28:23 i całe spotkanie 103 do 68. Najlepszym strzelcem Dziewiątki został po raz pierwszy w tym sezonie Robert Rabczyński, który rzucił aż 24 punkty.
Po ośmiu meczach łomżanie jako jedyni nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. O pierwszą wygraną powalczą w przyszłą sobotę, 3 grudnia w Piasecznie, gdzie zmierzą się z tamtejszym MUKS-em. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00.