Wyjazdowa porażka Dziewiątki

Koszykarze UKS-u Dziewiątka PWSIP Łomża zakończyli sezon zasadniczy. W minioną sobotę zespół prowadzony przez trenera Włodzimierza Wójcika uległ na w Ełku miejscowemu Nenufarowi Kode 62:100 (7:32, 18:22, 19:30, 18:16) w meczu 10. kolejki III ligi.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania byli gospodarze. Łomżanie, mimo, że bardzo chcieli zrewanżować się za porażkę z meczu u siebie przegranego 59:112 jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziów byli w bardzo trudnej sytuacji. Do Ełku z różnych przyczyn nie mogło pojechać aż pięciu koszykarzy, w tym czterech grających sporo minut w ostatnich wygranych spotkaniach Dziewiątki - Urazu żeber w meczu z Turem nabawił się Robert Rabczyński, zajęcia na swoich uczelniach mieli Rafał Zając i Łukasz Brzóska, praca zatrzymała w Łomży Bartka Chilińskiego, a Patryka Gubika wykluczyły sprawy rodzinne - wylicza trener Wójcik - Mieliśmy zdolnych do gry tylko ośmiu graczy i żeby mieć choć trochę większe pole manewru na zmianach wstawiliśmy do protokołu drugiego trenera, Michała Bielickiego.
Niestety ubytki kadrowe okazały się zbyt duże i już w pierwszych dziesięciu minutach ełczanie wybili gościom marzenia o wygranej. Doskonale grą gospodarzy kierował Paweł Walak, a pod koszem nie do zatrzymania był doświadczony Arkadiusz Gąsiorek. W efekcie po pierwszej kwarcie Nenufar prowadził 32 do 7 i było niemal pewne, że nie będzie miał w tym starciu problemów z odniesieniem zwycięstwa. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale to z tego względu, że miejscowi nie forsowali juz tak wysokiego tempa jak w poprzedniej kwarcie. Po zmianie stron ełczanie ponownie przyspieszyli i ich przewaga urosła nawet do 40 punktów. W ostatniej części gry na parkiecie nic wielkiego się już nie działo i ostatecznie gospodarze zwyciężyli 100 do 62.
- W tak okrojonym składzie ciężko nam było myśleć o osiągnięciu w Ełku dobrego wyniku. Praktycznie przez cały mecz próbowaliśmy trochę "kąsać" rywali, ale mieliśmy w mieliśmy za małą siłę ognia - powiedział trener Wójcik - Jak zwykle najlepiej punktującym zawodnikiem był u nas Krystian Tyszka, który rzucił 20 punktów, ale i on miał bardzo trudną przeprawę pod koszami z doświadczonym Gąsiorkiem.
Zespół Dziewiątki w pierwszym swoim sezonie w gronie seniorów w dziesięciu meczach odniósł 4 zwycięstwa. Na razie łomżanie zajmują czwartą lokatę, która uprawnia do walki o miejsca 7-12. To jednak może się zmienić gdyż w grupie N do rozegrania zostało jeszcze spotkanie rezerw trzeciego Tura Bielsk Podlaski z piątą Pultovią Pułtusk, które zaplanowano na 9 stycznia 2016 roku. W przypadku zwycięstwa ekipy z Pułtuska to ona zajmie 4. pozycję, a łomżanom pozostanie gra o miejsca 13-20.

***
Znany jest już terminarz meczów drużyny juniorów GUKS-u Olimpijczyk w rozgrywkach strefowych. Łomżanie walkę z zespołami z województwa mazowieckiego rozpoczną 10 stycznia 2016 roku. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Pruszków. Kolejni przeciwnicy GUKS-u to:
- 17 stycznia 2016 - UKS GIM 92 Warszawa (dom)
- 24 stycznia 2016 - MKS Polonia Warszawa (wyjazd)
- 14 lutego 2016 - KS Rosa Sport Radom (dom)
- 21 lutego 2016 - MKS Pruszków (dom)
- 28 lutego 2016 - UKS GIM 92 I Warszawa (wyjazd)
- 06 marca 2016 - MKS Polonia Warszawa (dom)
- 13 marca 2016 - KS Rosa Sport Radom (wyjazd)
Wszystkie spotkania w roli gospodarza GUKS rozgrywać będzie w hali im. Olimpijczyków Polskich o godz. 14.00.