Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

„Drzewna” się obroniła

Główne zdjęcie
Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował, że od 1 września zostanie otwarta klasa pierwsza technikum Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Uczniowie będą kształcić się na 3 specjalnościach: technik technologii drewna, technik ochrony środowiska, technik geodezji. - Bardzo cieszy nas ta decyzja. Mimo, że wszędzie mówiło się o likwidacji szkoły, udało się - nasza praca została doceniona - mówi dyrektor szkoły Irena Zwornicka zapraszając zainteresowane osoby do zapisywania się do szkoły, bo nabór w tym wypadku jeszcze trwa. - Szkoła dysponuje nowoczesnym laboratorium chemicznym, najwyższej klasy sprzętem do nauki przedmiotów geodezyjnych. Posiadamy trzy specjalistyczne sale komputerowe, wyposażone w laptopy, plotery i niezbędne programy komputerowe – dodaje.

Prof. Lech Dzienis rektor PB i Irena Zwornicka dyrektor ZSDiG w Łomży w trakcie podpisywania porozumienia
Prof. Lech Dzienis rektor PB i Irena Zwornicka dyrektor ZSDiG w Łomży w trakcie podpisywania porozumienia

Chętni do nauki w „Drzewnej” powinni złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
- świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego (oryginały)
- dwie podpisane na odwrocie fotografie (imię i nazwisko, data urodzenia oraz pełny adres)
- dodatkowo, kandydaci przesunięci z innych szkół - podanie (można je zabrać ze szkoły pierwszego wyboru albo wypełnić od nowa na druku dostępnym w siedzibie ZSDiG).
Wszelkich informacji także telefonicznie (tel. 86 215 03 42) udziela sekretariat szkoły.

Liczą na wsparcie i kolejne unijne miliony
W walce o przyszłość szkoły i jak najlepsze możliwości rozwoju dla jej uczniów pod koniec czerwca „Drzewna” podpisała porozumienia z Politechniką Białostocką i Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr. Dotyczy ono wspólnej realizacji projektów podnoszących jakość kształcenia zawodowego. Celem jest połączenie możliwości szkół zawodowych, uczelni oraz przedsiębiorców, by dostosować ofertę edukacyjną szkół do potrzeb lokalnego rynku pracy. Sygnatariusze porozumienia liczą, że razem uda im się sięgnąć po środki unijne z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej m.in. na staże zawodowe uczniów, doskonalenie kadr czy współpracę międzynarodową. Tylko w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na staże i praktyki dla uczniów szkół zawodowych jest 30 mln zł. Drzewna zapowiada też walkę o pieniądze z tej puli.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę